Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Cesti problemi u trudnoci

+2
Veka
Dy
6 posters

Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Dy Ned Okt 28, 2007 10:57 pm

Vaginalni iscjedak
Posve normalna pojava u trudnoći sve dok je iscjedak proziran i bijel. Kada ga jednom dobijete, vjerojatno će vas pratiti kroz cijelu trudnoću, a možda i nakon nje.
Ako primijetite da ima jak miris, boju ili osjećate svrab, obavezno se obratite liječniku. U pitanju je najvjerojatnije infekcija koja zahtijeva liječenje.

Bol u leđima
Može se pojaviti u bilo koje vrijeme, a isto tako i prestati. Najčešće se pojavljuje zbog pritisaka na donji dio leđa.

Krvarenje iz desni
Desni, kao i sluznica nosa, postaju otečene, upaljene i sklone krvarenju zbog trudničkih hormona koji prouzročuju nagomilavanje naslaga. Ako primijetite bilokakve probleme sa zubima i desnima posjetite stomatologa! Zapušteni zubi mogu biti izvor infekcija koje mogu biti opasne i za majku i za dijete!

Grč
Možda ćete povremeno osjećati iznenadnu oštru bol u nogama. Laganim vježbanjem možete spriječiti njihovo pojavljivanje.

Konstipacija
Crijeva se u trudnoći, zbog nekih hormona, znaju opustiti i "ulijeniti".
Jedite što više vlaknastih namirnica, voća, povrća i pijte puno vode.

Nesvjestica
Može se dogoditi da vaš mozak povremeno ne dobije dovoljnu količinu kisika, što će se manifestirati nesvjesticom.

Hemoroidi
To su zapravo proširene vene oko stražnjeg otvora, odnosno anusa. Znaju zadavati prilično velike probleme, jer su bolni i mogu lagano krvariti. Najčešće nestanu nakon poroda.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Veka Ned Okt 28, 2007 11:00 pm

stasija ::
Hemoroidi
Najčešće nestanu nakon poroda.

A desava se da se dobiju i na samom porodjaju od napona...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Gost Ned Nov 04, 2007 9:31 am

Sve ovo od navedenog sam imala pomalo.
Imala sam pojacan sekret koji nije bio neprijatnog mirisa,ali je bio jak i izazivao svrab.Koristila sam vaginalne tabletice koje su mi pomogle i sekret je nestao.
Inace imala sam ga u osmom mesecu skoro pred kraj,pre i posle ne.
Bol u ledjima me je konstantno pratio,od pocetka nosila sam na zadnjem zidu,ledja su me rasturala pogotovo krajem trudnoce kad se sve sirilo,nekad je bol bio toliko jak pracen blagim grcem,tako da sam se par sekundi osecala ko paralizovana.
Krvarenje iz desni tj.problema sa zubima nisam imala jer imam jake zube i hvala bogu taj problem me zaobisao.
Redovno sam odrzavala higijenu zuba i to je to.
Nesvestica me je pratila nisam mogla dugo da hodam,da naglo ulazim iz tople u hladnu prostoriju i obrnuto.
Inace imam mali pritisak pa i to ima veze sa tim.Hemoroide nisam imala do pre drugog porodjaja,onda sam ih dobila,i sad ih imam ali ne zadaju mi problema .
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Emica07 Ned Nov 04, 2007 10:09 am

Krajem 8 meseca sam dobila sekret koji je bio kolicinski mnogo (ili sam se ja mozda i tripovala) nije imao miris ali je svrbelo ne za 3 medalje nego za 6 medalja i to zlatnih sa sve peharom. Dobih neke vaginalete Poliginax i moji problemi prestali. Hemoroide sam dobila na porodjaju i jos muku mucim sa njima.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od lena Sre Nov 14, 2007 1:16 pm

Poslednjih dana imam kontrakcije i morala sam da lezim.Doktor mi nije dao nikakve lekove,samo mi je savetovao strogo mirovanje sto sam ja ispostovala i sada je sve dobro.
Sad me muci nesanica,pa malo citam sta je novo po forumu jer ovih dana nisam bas bila u mogucnosti.
lena
lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Veka Čet Nov 15, 2007 2:44 am

Lena, samo ti odmaraj....mi smo tu, nikud ne idemo...cekamo da bude sve u redu i da nam se pridruzis malo aktivnije!
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od lena Čet Nov 15, 2007 11:05 am

Hvala Veka,divna si.Bas sam se bila uplasila jer sa prvom trudnocom nisam imala ovakvih problema,ali sam bas disciplinovana i nadam se da ce sve biti ok.
Jedino mi je problem da objasnim mom sinu da ne mogu bas da se igram sa njim kao ranije.Mali je jos da ukapira.
Bila sam danas na kontroli,dr kaze da je sada sve u redu,ali mi je ipak savetovao da do kraja trudnoce pripazim i uglavnom mirujem.
lena
lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Veka Čet Nov 15, 2007 9:26 pm

Pokusaj da se vise drugi igraju sa njim, a ti nadji aktivnosti koji ce tebi odgovarati a njega ujedno zabavljati...verujem da se moze naci nesto sto bi ga zainteresovalo, a da to ipak bude na obostrano zadovoljstvo i obostrane mogucnosti. Ipak, pripazi sad na sebe, jer ce to kasnije znaciti i njemu!
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Jekaca Ned Okt 25, 2009 11:56 pm

Ja imam problem,sekret mi je bele boje ali je gust u delove male,imam svrab.Trudan sam u 25toj nedelji.Sta da radim.Ja sam mislila da je svrab zato sto sam menjala prasak za pranje rublja.Jer i moj se muzic zalio na svrab,sad sam promenila prasak ali ja opet imam svrab.Pozdrav
Jekaca
Jekaca
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12
Godina : 36
Lokacija : Svajcarska-Srbija
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Ivana Pon Okt 26, 2009 12:03 am

Meni je sekret bio gusci u trudnoci,ali svrab nisam imala,zato bi trebala posetiti ginekologa,verovatno nije nista strasno,mozda neka bakterijica,ali to treba resiti sto pre,pre porodjaja.Moguce da je od praska.Ti si vratila stari prasak,ali ako ti je prethodni izazvao taj sekret,to ostaje,bez obzira sto si vratila prasak.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Jekaca Pon Okt 26, 2009 5:17 am

Ivana ::Meni je sekret bio gusci u trudnoci,ali svrab nisam imala,zato bi trebala posetiti ginekologa,verovatno nije nista strasno,mozda neka bakterijica,ali to treba resiti sto pre,pre porodjaja.Moguce da je od praska.Ti si vratila stari prasak,ali ako ti je prethodni izazvao taj sekret,to ostaje,bez obzira sto si vratila prasak.

Cesti problemi u trudnoci Icon_lol Hvala Ivana na odgovoru.Zvala sam doktora i reko mi je da su to bakterije, Cesti problemi u trudnoci Kopfschuettel sutra mi na kucnu adresu stize recept pa cu moci da uzmem vaginalne tablete.Hvala puno,pa i to mi je moj muzic reko da moram sacekati da se iz stvari ispere prosli prasak.Ma ja vise ne menjam prasak,pa sad dal ovo bilo od prasak ili neceg drugog.Pozdrav
Jekaca
Jekaca
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12
Godina : 36
Lokacija : Svajcarska-Srbija
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Ivana Uto Okt 27, 2009 1:21 am

Pretpostavila sam da ce ti dati vaginalete...Ali,jel te pregledao,mislim kako to preko telefona?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Jekaca Uto Okt 27, 2009 2:02 am

Cao Ivana.Pa tako ja sam prosli mesec isto imala te bakterije,ali me nije svrbelo.A posto sam ja u svajcarskoj,moj muz je juce radio ceo dan i auto nisam imala,da bi otisla kod doktora.I doktor mi je tako dao,danas mi je stigao recept,sad cu da idem da uzmem vaginalne tablete i jos neku mast.-inace to su iste vaginalne tablete ko prosli mesec,i kad zavrsim sa njim,imam termin kod doktora,pa ce da vidimo da li treba jos da uzimam te tablete ili ne.Pozdrav
Jekaca
Jekaca
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12
Godina : 36
Lokacija : Svajcarska-Srbija
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Ivana Uto Okt 27, 2009 2:05 am

Ok,nadam se da ce ti pomoci.Pozdrav i tebi.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Jekaca Uto Okt 27, 2009 2:17 am

Cesti problemi u trudnoci Icon_biggrin Hvala i ja se nadam.Pozdrav Cesti problemi u trudnoci 255955
Jekaca
Jekaca
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12
Godina : 36
Lokacija : Svajcarska-Srbija
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cesti problemi u trudnoci Empty Re: Cesti problemi u trudnoci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu