Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Ishrana u obdanistu

+6
Mama Maja
maja31
mama_daisy
Veka
Cvrki
tanasija
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Čet Sep 03, 2009 11:22 pm

Meni je ovih dana obdaniste glavna tema, ali sta cu, takve su prilike.

Kod nas je istaknuto na oglasnoj tabli sta je na meniju za celu nedelju, ne znam da li je tako svake nedelje ili se jelovnik menja iz nedelje u nedelju. Iva od ponedeljka ostaje tamo i na rucku, pa cu ja u ponedeljak kad odem po nju da prepisem jelovnik cisto da ga imam.
Ja sam se raspitivala o hrani u obdanistima u Kragujevcu i naisla sam na podeljena misljenja. Neke mame kazu da je hrana nikakva i bljak, a neke kazu da je to maksimalno korektno odradjeno i da deci zadovolji sve potrebe. Ja sam misljenja da je ta hrana ukusna i da jelovnik prave strucnjaci tj. nutricionisti. E sad Iva je danas za uzinu imala nektarinu i smoki (tamo je pisalo keks). Iskreno ja sam protiv svih grickalica, ali iva nektarinu ne bi pojela svakako, pa je i smoki ili neki keksic dobar pred spavanje.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Cvrki Čet Sep 03, 2009 11:33 pm

Smoki ne dobijaju sigurno kao užinu već to neko donese, kod nas u vrtiću ima soba gde je dozvoljeno da deca ponekad donesu nešto za grickanje pa da vaspitač to podeli, ali ima naznačeno gde nije dozvoljeno.Sara isto neće da jede nektarinu, ali u vrtiću nekad jede nešto što kući neće.Ako ne pojede užinu verovatno jedva čeka ručak.Ima kad joj se i ručak ne svidi pa onda pojede samo supu i hleb, bitno da izdrži dok ne dođe kući da ruča.

Što se uopšte hrane tiče sigurno da nutricionisti vode računa o tome.Kad sam ja obavljala stručne prakse u vrtiću davila sam se od hrane, meni je tamo sve slatko pa još sa decom...mislim da je tako i snjima, sve je slađe kad je u društvu. Sad jedino kad dete nešto ne voli to je drugo.Recimo Sara kaže u vrtiću ne voli ćufte jer je jednom naišla na neku žilicu i to joj se valjda zgadilo pa kaže, mama ja samo kući volim ćufte.
I u našem vrtiću ima jelovnika za celu nedelju i stvarno je raznovrsno, i nije svake nedelje isto. Uvek imaju neko sezonsko voće, uvek imaju neku slatu uz ručak.
U suštini ne brinem jer kad dođe kući malo ruča i jede neko voće, tako da malo kući, malo u vrtiću i to je dovoljno.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Veka Čet Sep 03, 2009 11:48 pm

I ovde postoji istaknut raspored, mislim da ga se okvirno pridrzavaju, ali ne slepo... uglavnom, vrtic ima svoju kuhinju, znam da je sve sveze kuvano, jelovnik rade nutricionisti, desava se da im nejkad nesto od hrane promakne pa bude malo losije, obicno nam vaspitacica kaze da je bilo nesto lose za rucak, do sad se desilo 2x da vaspitacica nije bila zadovoljna obrokom, sto i nije tako puno. Ovde imaju malo drugaciji raspored obroka, rucak im je pre spavanja, a posle spavanja im ide uzina. Zato se meni Danica malo i ubucki kad ide u vrtic, malo tamo, malo kuci, ali vise pojede nego kad je kuci stalno. Ona tamo jede dobro dorcak i uzinu, dok se za rucak ucenjuju sa vaspitacicom. Obicno im za rucak bude kuvano jelo, a za uzinu voce, neka slatka kifla i sok, ili kifla i jogurt. Sve u svemu, mislim da im je ok hrana, jer se Danica ni na sta nije zalila do sad.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Pet Sep 04, 2009 12:14 am

Ja sad za pocetak malo imam problem zato sto Iva neke stvar koje se tamo sluze npr. za dorucak, nikad do sad nije jela, a ima i onih koje ne voli. Prvi dan je za dorucak bio hleb, margarin i med + mleko. Ona je popila samo mleko i rekla vaspitacici da se med stavlja u caj a ne jede se sa hlebom. Ja joj nikad nisam davala med ili dzem na hleb, ni ja to ne jedem, ona cak ni eurokrem na hleb ne voli. Svi se cude sto nece kremic na hleb, ali ona ne voli nista slatko da jede za dorucak i veceru osim ciokolino. Ne voli ni slatka peciva, ni slatke pite, ni kiflice... Valjda ce vremenom da se navikne, ako ne, moracu tim danima kad je sladak dorucak da joj kupujem da doruckuje nesto uz put.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od mama_daisy Pon Sep 07, 2009 8:48 pm

Meni Dusan mnoge stvari koje kuci nece da pogleda jede u vrticu, i to i sam kaze... A ne mogu ja mama ovde da jedem paradaiz to jedem samo u vrticu, i vaspitacica mi kaze da uvek uz rucak pojede ceo paradaiz sam, a kuci nece ni da ga lizne... I jos puno stvari jede u vrticu a kuci ne , npr dzem na hleb, to jede samo tamo.. Tamo je naucio da jede pasulj, kuvan kupus, boraniju, pa sad jede to i kod kuce... Jedu tamo i paprikas za rucak i ribu , bas su im lepi obroci tamo.. Za dorucak, krem, dzem, pasteta, virsla, posle dorucka imaju jedan vocni obrok, pa posle uzinu, nekad krem, nekad krofne, nekad neke kiflice i ne znam sta jos... PA onda rucak, jelo neko, kad nije corbasto onda i supu... posle rucka imaju slatkis ko sve pojede :-) mi ga obicno uzimamo oko 3 posle rucka, a ako ostane kasnije do 4 pola 5 onda ima jos jednu uzinu...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od maja31 Uto Sep 08, 2009 4:30 am

Mi imamo istaknut raspored za svaki mesec sta ce biti za klopu ali ja licno neuzimam to zdravo za gotovo.
Od moje jetrve sestra radi u vrticu i pricala je da su krajem prosle godine dobili zalihe parizera i taj mesec su samo jeli parizer, nama satro pricaju kako virsle nisu dobre a u vrticu ih tamane.
Dzaba nisam zadovoljna ali on mora ici u vrtic
E sada sto se tice jela i kako jede gotovo nijedna hrana osim pasulja mu se nesvidja i nejede tako da nemogu reci da je po tom pitanju dobro, ono sto jede kuci tamo nejede, ali mogu da razumem to jer oni to prave u ogromnom kolicinama i neverujem da je bas zavidan ukus.
Ja licno nisam zadovoljna klopom u zabavistu ali to je samo MOJE LICNO MISLJENJE, verujem da kod neke dece moze da urodi plodom ako su slabo jeli kuci da se u drustvu malo drugacije ponasaju , samo kod nas to nije bio slucaj.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Uto Sep 08, 2009 7:01 pm

Iva je juce smazala sve za rucak u obdanistu, za sad im daju raznovrsnu hranu i ja sam zadovoljna, mislim da ce na pocetku biti malo problem dok se navikne na med, dzem i krem na hleb za dorucak i slatka peciva ali ne verujem da ce da pravi neki problem. Ivi je danas sedmi dan u obdanistu i samo su jedno jutro za dorucak imali salamicu u sendvicu. Za rucak stalno kuvano koliko sam ja videla. Iva nije probirljiva, kod kuce odlicno jede od uvek, tako da se ja nadam da ce i tamo da bude ok. Rekla mi je juce da je corbica u obdanistu lepsa od one moje Ishrana u obdanistu Icon_biggrin
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Mama Maja Ned Okt 25, 2009 5:04 am

U Dakinom vrtici imaju bas dobar jelovnik,koji je izlozen da bi mi znali sta ce jesti taj dan.
Slane i slatke dorucke,simpaticne uzine,lepi ruckovi.
On kako udje u sobu prvo seda za sto pa mi odatle mase pa pa, posto su oni najmanji jos uvek jedu u svojoj sobi.
po njemu i drugoj deci,u vrticu jedu skoro sve,kada su gladni onda jedu svi, jer gledaju jedni od drugih.
Mama Dakine drugarice kaze da u vrticu jede ono sto kuci nece ni da pomirise.
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Ned Dec 13, 2009 11:24 pm

Ja sam pocela obavezno da dajem Ivi dorucak kod kuce, pre nego sto krenemo u obdaniste. Vaspitacica kaze da od kad doruckuje kod kuce, vise pojede za dorucak i uzinu u obdanistu Ishrana u obdanistu Icon_scratch
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Veka Pon Dec 14, 2009 4:35 am

Moguce da je njoj bio kratak interval izmedju obroka pa da zbog toga slabije jela tamo...ko bi ih znao, deca su to Smile
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Mama Maja Sre Dec 16, 2009 10:13 am

Super je ako bolje jede,
obicno deca nece da jedu u vrticu dorucak ako su jeli kuci,
tako je bar sa nekima koje ja znam.
Darko inace ne jede kuci puno ujutru,vec po malo pa se dorucak razvuce,a u vrticu sve skoro pojede.
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Sre Dec 16, 2009 10:11 pm

Ma nije interval, nego kad zna da ne mora tamo da jede, nije pod pritiskom da ce vaspitacica da je tera i sve hoce da proba, pa ako joj se svidi pojede a ako ne nikom nista, ustane od stola i ide da se igra.
A sto se kolicine tice, ona od uvek dva puta doruckuje, prvo kod kuce pa posle sa dedom, pa onda uzina, pa rucak opet duplo sa dedom i sa nama kod kuce, pa neki slatkis ili neka vocka za uzinu i na kraju vecera Ishrana u obdanistu Icon_razz
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Endzi Sub Jan 30, 2010 3:00 am

tanasija ::J. Vaspitacica kaze da od kad doruckuje kod kuce, vise pojede za dorucak i uzinu u obdanistu Ishrana u obdanistu Icon_scratch

Ubrza joj se metabolizam jer zeludac rano pocne da vari hranu i onda brze ogladni...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Pon Feb 01, 2010 9:00 pm

Pa verovatno, ja je navikavam da jede cim ustane, to mi je nekako izgleda kao dobra varijanta za pokretanje organizma. Ne najede se ona nesto puno ujutru ali mi je bitno da ne ode praznog stomaka u obdaniste.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Endzi Sub Feb 06, 2010 2:31 am

tanasija :: Ne najede se ona nesto puno ujutru

Bas tako...makar i dva zalogaja ali mislim da je bolje svakako.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Ivana_Sa Čet Feb 11, 2010 10:15 am

Kod Anastasije u vrticu je raznovrsan jelovnik i uvek je istaknut za nekoliko dana.Tamo bas jede skoro sve sto kod kuce nekad i nece.I kad dodje kuci obavezno mi isprica sta su danas jeli u vrticu
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Pon Mar 01, 2010 9:23 pm

Iva je pocela da jede sladak dorucak tipa krem na hleb, med na hleb, slatko pecivo...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Sre Maj 05, 2010 8:29 pm

Od utorka do danas u obdanistu je svaki dan za dorucak po nesto namazano na hleb i to samo po sredini. Vaspitacica jedna starija kaze da nikad nije bila ovoliko losa hrana, da je ranije uvek bilo bas ok, i do januara je bilo super, ali ove godine je bas lose, rucak je ok, ali dorucak je katastrofa.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Alisa Sre Maj 05, 2010 10:40 pm

To namazano na hleb moze biti sir Ishrana u obdanistu Icon_biggrin . Sonja u jaslicama dobija hleb i koziji sir,vaspitacice se bune jer deca nece da jedu a ja sam bas srecna jer Sonja sigurno pojede.Sve sto ima specifican miris Sonja voli Ishrana u obdanistu Icon_lol . uostalom to je i zdravo,zar ne? Ishrana u obdanistu Icon_tongue
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Ned Maj 09, 2010 9:40 pm

Ma da je srece da je sir, ovo je jedan dan bio margarin, a drugi dan pasteta... Iva je u mladjoj vaspitnoj grupi tako da dobijaju bas sve i svasta. U jaslama je malo bolje jer kad ovi jedu ta go*anca, jasle dobiju poparu ili kacamak.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Alisa Uto Maj 11, 2010 9:30 am

kod nas nema razlike u meniju,samo su porcije manje
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Endzi Čet Maj 20, 2010 12:01 am

Uf,mene bas brine ta ishrana...Vaki kad je isao citala sam tamo svako jutro i samo se pitala kako ce danas..a on naravno nije ni jeo pa se nadam da ce ovaj put drugacije biti .Brinem se i zbog Jane jer ona ce imati tek godinicu a taj meni sto je Vaki imao bas i nije za nju....
Vaki nevoli namaze a to je vecina dorucka...svaki dan drugaciji namaz...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Alisa Čet Maj 20, 2010 12:49 am

I Sonja je imala godinu dana kad je krenula u jaslice samo sto imam srece pa Sonja jede sve ali u malim kolicinama.Rekli su mi jednom da nije doruckovala pa su joj dali neki keks kao zamenu. Ja se vodim time-nije vazno sta jede samo da jede Ishrana u obdanistu 603828
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Ivana Pon Avg 09, 2010 9:57 pm

Ovo je jelovnik ove nedelje,razmisljajuci toliko o supi,evo i nje na meniju Ishrana u obdanistu Icon_lol
Ponedeljak:dorucak-pavlaka,sardina,jogurt
uzina 1-kompot
uzina 2-puding
rucak-sladak kupus sa mesom,kukuruz
Utorak:dorucak-puter,med,mleko
uzina 1-lubenica
uzina 2-stanglice sa sirom,jogurt
rucak-supa Ishrana u obdanistu Icon_biggrin ,pilece pecenje,krompir pire,salata-mesana i sok
Sreda:dorucak-krem sir,pecenica,kakao
uzina 1-dinja
uzina 2-kolac sa smokvama,caj sa limunom
rucak-cuspajiz od tikvica,kiselo mleko,keks
Cetvrtak:dorucak-omlet sa slaninom,jogurt
uzina 1-breskva
uzina 2-strudla sa makom,limunada
rucak-din.sargarepa fasirana,pavlaka
Petak:dorucak-kacamak,mleko
uzina 1-lubenica,
uzina2-carska pita,jogurt
rucak-grasak sa mesom,salata paradajz,keks
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od tanasija Uto Avg 10, 2010 7:43 pm

Pa lepo sam ja rekla, kad imaju neko meso i krompir onda ide supa, uz kuvano jelo ne ide. I to je po meni skroz OK. Da znas da ako im stvarno sve ovako daju, da je ovo super. Iva ima samo jednu uzinu a za dorucak ni pola od ovoga.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana u obdanistu Empty Re: Ishrana u obdanistu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu