Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Igracke u obdanistu

+5
Stazi
Veka
Lidija
maja
tanasija
9 posters

Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Igracke u obdanistu

Počalji od tanasija Ned Sep 20, 2009 6:06 am

Zanima me kako su obdanista u koja idu vasa deca opremljena.
Meni mnogo otezava to sto kod Ive jos nisu izvadili bojice da deca crtaju ili plastelin, a mislim da bi te aktivnosti jako zainteresovale decu i da bi radije tako isli u vrtic. U dvoristu imaju pesak, a cancici sa kojima se igraju su case od jogurta i razna druga plasticna ambalaza.
Mrzim da to kazem, ali za mojih 11000 hiljada mesecno moje dete dobije igracke iz djubreta... Ja sam vec spakovala neke Ivine cancice za pesak da odnesem da se igraju, i pitacu vaspitacicu za bojice i plastelin pa ako mi kaze da nemaju, pokusacu da se dogovorim sa roditeljima da skupimo pare i kupimo to za svoju decu. Jedna kutijica play doh plastelina kosta 99 dinara, njih ima 28, nek svi daju po sto dinara i ja cu da kupim plastelin i crayola vostane bojice. Ne znam kako ce vaspitacice da reaguju na to, ali mislim da im je lakse da zabave decu sa tim nego bez icega.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od maja Ned Sep 20, 2009 6:16 pm

Kod nas postoji zimska i letnja sema zanimanja u vrticu.
Leti su napolju sto je moguce duze. Imaju igracke za napolje,autice,igracke za pesak,lutke...i sve to nije u nekom posebnom stanju,ali ajde...kada su napolju jurcaju i najvise se igraju sa loptom pa mi to i nije tako strasno. Nas vrtic ima veliko dvoriste koje je podeljeno na cetiri dela i svaka grupa ima svoj deo sa peskom,toboganima,ljuljaskama,klackalicama,i malim stolicem sa klupama.

A vec od septembra vise nisu napolju (sto je razumljivo,jutros je kod nas u 9h bilo -1 stepen).
Nama su vaspitacice jos u avgustu dale sppisak sta da kupimo jer od septembra pocinju ta zanimanja u grupi.
Kupili smo plastelin,flomastere,bojice,i bojanke.
Prolse godine,kada je Mateja krenuo u vrtic,kupili smo decije makaze,plastelin,vodene boje,tempere,cetkice,kolaz papir...i ne secam se sta jos....
A,da,kupili smo 3-4 decije knjige (za taj jasleni uzrast),to kupuje svaki roditelj (po finansijskim mogucnostima) i svaki dan imaju 15-20 minuta kada svi sede u krug i vaspitacica im cita knjige,uce pesmice....

Ja od prosle godine imam oko 50-ak Matejinih "umetnickih radova",sto od plastelina,sto nacrtanih.

A sto se tice igracaka "za unutra",one se obnavljaju svake godine.Roditelji daju pare,a vrtic kupi igracke.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Lidija Pon Sep 21, 2009 1:06 am

Kod nas ispred vrtića se nalazi park za decu pa se tu igraju kad nije hladno.
Unutra imaju veliki hol u kojem se takođe nalaze sve one sprave za decu kao i u parku-tobogan,klackalice,neki tuneli,ljuljašku i sl. i tamo se igraju kad nisu u mogućnosti da izađu napolje zbog vremena.
U učionici imaju sve i svašta,kuhinjicu,kolica za lutke,lutke,kocke,knjige,autiće,ponekad im puštaju crtaće ili muziku...
A što se tiče ovog materijala koji ti spominješ tanasija(plastelin,vodene bojice i sl.) mi smo(roditelji) za ovo polugodište da li svako po 1000 din. i oni su za taj novac to sve nabavili i vidim da rade sa njima,jer skoro svaki dan kad odem po nju vidim izloženo šta su taj dan radili(oblike od plastelina,farbali su i flomasterima i drvenim i vodenim bojicama),sa te strane sam zadovoljna i makar se igrečke ne obnavljaju tako često dosta su očuvane i zaista ih ima dosta.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Veka Pon Sep 21, 2009 6:47 am

Ispasce da sam neodgovorna ili nenormalna, ali Danica ne voli da prica sta rade u vrticu, narocito nece da prica kad je ispitujemo, pa ja pustam da ona o tome prica kad je ona raspolozna....stoga ja ne znam sta oni od igracaka imaju. Vidim da jedna od vaspitacica sa njima bas dosta radi, u smislu dosta prica im prica, cita knjige, to je ono sto sam cula od Danice, a i svaki dan prica neku novu pricu ili pesmicu, igracke ni ne spominje. Znam da u hodniku imaju neki tunel gde se rado igraju. U susednoj sobi imaju TV i jednom nedeljno ako su dobri idu u tu sobu na pola sata da gledaju TV mada i redje, Danica vec dosta dugo nije spomenula da su isli da gledaju crtace. Ja mogu da se pohvalim time da sam im za vrtic pravila sarene nalepnice za ormarice i krevetice, i znam da su svi bili odusevljeni njima... to sam ponudila da odradim jer sam videla da je vaspitacica to pisala hemiskom na papiru.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od tanasija Pon Sep 21, 2009 10:02 am

Znaci nisam kreten ako potegnem pitanje skupljanja para za rekvizite. Dobro je.
Veko ne brini, ni Iva nece da prica o tome sta tamo rade i sta ima od igracaka, samo spominje velike, smesne kocke.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Lidija Pon Sep 21, 2009 10:47 pm

Ni Ivona ne priča uvek šta tamo rade i sa čim se igraju,samo kad je raspoložena a ovo sam ja videla šta imaju u vrtiću.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od tanasija Uto Sep 22, 2009 9:01 am

Pitala sam danas vaspitacicu, kaze imaju bojice samo jos uvek nisu poceli sa tim jer se navikavaju i upoznaju u prvo vreme, pa samo citaju price. Iva ce da odlepi dok ne pocnu nesto kvalitetno da rade.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Stazi Uto Sep 22, 2009 10:12 pm

I kod nas nam na pocetku skolske godine daju spisak stvari sta da kupimo i donesemo u vrtic:bojice, vostane, flomastere, blok br 5, makaze, lepilo i sl. Posto su se sada preselili u nov objekat on i nije nesto uredjen ali su nam rekli ako imamo viska igracaka da ih donesemo ako nam ne trebaju. Isto tako svako dete treba da donese jednu slikovnicu i jednu drustvenu igru.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Cvrki Uto Sep 22, 2009 11:03 pm

Čitam ovo redom i taman da ti kažem kako je...i vidim da si već pitala... u svakom vrtiću po planu i programu u septembru je prilagođavanje i adaptacija dece tako da neće početi to da rade dok ne dođe nešto drugo planu i programu. Ne mogu da verujem da te vrtić košta 11 000 dinara???
Čoveče, mi smo plaćali 2 800 din pa su sad popeli na 4 000 i svi roditelji se bune jer im je to skupo, doduše kakve su plate u Palanci i jeste.
Pošto je vrtić isto tako siromašan i nema igrovnog materijala puno , da bi deca radila, na roditeljskom smo se dogovorili da svi damo po 500 dinara da bi se deci kupio materijal za rad bojice, flomasteri, sveske, plastelin, tempere, kolaž papir...to će kupiti od nekog trgovačkog putnika za svako dete pa će svi imati isto.

Strašno je što sve moramo mi da kupujemo, to bi trebao svaki vrtić da ima a ne roditelji da kupuju, posebno što ti vrtić plaćaš 11000 dinara a dete ti se igra sa čašama od jogurta, strašno!

Mene je iznerviralo što kod nas u dvorištu vrtića ne radi klackalica jer je ispao šraf i direktorka vrtića kaže ako bi mogao neki otac da dođe to i popravi, pa zar u vrtiću ne postoji domar, šta on radi tu?????...nek dovede direktorka svog muža pa nek popravi! Igracke u obdanistu Icon_mad Sad sam se razbesnela, uh!
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Stazi Sre Sep 23, 2009 8:52 am

Cvrki ::
Mene je iznerviralo što kod nas u dvorištu vrtića ne radi klackalica jer je ispao šraf i direktorka vrtića kaže ako bi mogao neki otac da dođe to i popravi, pa zar u vrtiću ne postoji domar, šta on radi tu?????...nek dovede direktorka svog muža pa nek popravi! Igracke u obdanistu Icon_mad Sad sam se razbesnela, uh!

hahahah, bas me nasmeja. U Subotici su znali da pozovu roditelje koji hoce da pomognu recimo da se okreci zgrada vrtica, ili da se ofarbaju rekviziti u dvoristu vrtca i sl.Nekim cudom roditelji su se i odazvali. . . neki!
tanasija, jel to privatni ili drzavni vrtic? Kod nas u Somboru privatni kota jeftinije i to 8.500 din, a drzavni oko 3000 - 3.500. Ja sada za Viktoriju placam samo 1.700 jer je u poludnevnom boravku kao predskolac.
Cula sam da su i u Beogradu abnormalne cene. Koliko je kod vas predskolsko Tanasija? Mene nervira sto to uopste moramo placati posto je 'OBAVEZNO'. Igracke u obdanistu Icon_evil
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Veka Čet Sep 24, 2009 5:11 am

I tako... da se ispravim.... sutra nosimo bojice, sveske, vodene boje, flomastere, kolaz papir, plastelin. Placamo po 600 dinara za 6 meseci neki list za decu koji ce da dobijaju i 650 dinara neke radne listove koji im oni kupuju.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od mama_daisy Čet Sep 24, 2009 9:47 pm

Dusan ide u privatni vrtic, placam 9000 din mesecno.
Oni imaju tamo bas dosta igracaka
U dvoristu imaju klackalice, tobogane, ljuljaske, biciklice ... i sve je u super stanju
Unutra isto imaju 3 biciklice, guralice koje voze kad su unutra jer im je ta prostorija za igru ogromna... imaju i one male klackalice unutra.
Od kreativnih stvari rade bas puno toga i mene to odusevljava.. Od kolaz papira prave sve i svasta, zivotinje ptice cvece.. Kad je pocelo prolece pravili su svaki dan po jedan cvet o papira pa su lepili.. Pravili su i cvece na cevcici... za 8. mart su pravili mamama cestitke... boje i crtaju stalno, kad uce neku pesmicu vaspitacica im napise pesmicu na papiru a onda oni pored pesme nacrtaju nesto iz pesme sta im je upecatljivo... zimus su od papira pravili sneska belica... Crtali su pahuljice, deda mraza njegove sanke, bas dosta toga.. Sad pre neki dan su u dvoristu skupljali opalo lisce pa im je vaspitacica nacrtala veliki list na papiru i oni su cepkali opalo lisce i lepili na papir...prvi jesenji list. pre neki dan je doneo vesticu, od neke plastike su pravili kosa od vunice, metla sve... Juce su crtali voce... ja sam bas zadovoljna sa tim stvarima... Boje i vodenim bojama, crtaju stalno, prave nesto od papira od nekih starih delova.. Pravili su skoro maske, pa su kao pravili maskembal... Stalno prave pozornicu pa onda glume... svi imaju svoje uloge..
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od tanasija Čet Sep 24, 2009 11:12 pm

Ovo je drzavni vrtic i tacnije placam ga 11156 dinara. Imali su dvd u sobi i mogli da donose crtace da gledaju, ali je za vikend je obijeno obdaniste i ukraden dvd, uzas.
Mislim da je to upoznavanje i prilagodjavanje uz price i bajke koje traje dva meseca cist debilizam, mislim da deca i placu zato sto ih nista ne drzi, pa nisu oni odrasli da ih prica zadovoljava, oni hoce neku aktivnost. Ja verujem da im daju bojice da bi pola od ovih sto placu, prestalo da place, dobije zadatak i nema kad da razmislja gde je i ko ga cuva. Ja sam se sad uhvatila za bojice ko pijan plota, ali pristala bih na bilo kakvu aktivnost, Iva pocinje da se dosadjuje tamo, nisu oni tu samo da ih cuvaju, nego treba i da ih uce necemu. Pri tom Iva tamo i ne jede, vrlo malo, ne svidja joj se, valjda joj treba vremena da se privikne na taj novi ukus hrane. To znaci da ja placam 11000 da mi dete sedi tamo i kupi viruse i bakterije, a uzgred se dosadjuje i zaglupljuje.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Stazi Pet Sep 25, 2009 10:16 am

Cudi me da dva meseca traje period privikavanja. To je cista glupost. Deca ce se lakse privici ako im das neke aktivnosti da rade ili ih zainteresuju za nesto. Verovatno vaspitacima tako dogovara da ne rade nista a deca neka se snalaze sama! Strasno! Igracke u obdanistu Icon_mad
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Endzi Sre Apr 14, 2010 4:20 am

Zapalo mi za oko ovih 11000 din.pa samo me interesuje za sta im treba toliko?!
Vaki je krenuo u vrtic kad je imao oko 17 mes. i uzasno se dosadjivao...ja tamo nikad igracke nisam videla!!!!
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Ivana Sre Okt 06, 2010 11:06 pm

Ja sam zadovoljna igrackama i aktivnostima u vrticu.Vaspitacica je rekla da ko sta ima ili ako neko hoce neku igracku da baci,nek opere i slobodno donese.Tako i za papire za crtanje,bojice,ne mora niko nista da donosi,oni to dobijaju,ali se nekad naravno desi da nema dovoljno.
Takodje je naglasila da ona nista ne sme da trazi da roditelji kupuju i donose,ali eto ako neko ima neke "polovne" stvaro nek donese.
Jako mi se svidja njen nacin rada sa decom,tako da mislim da to sve sto je rekla radi za decu,jer oni stvarno svaki dan imaju neke aktivnosti.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Endzi Čet Okt 07, 2010 9:23 am

Jana sad ide kod Vakijevih starih vaspitacica i tamo imaju koliko sam uspela da vidim tek po koju igracku...Ja sam joj odnela par omiljenih pa kao da imaju tamo,nenosim ih kuci a vec sam pisala u nekoj temi da je Vaki imao poduzi spisak pribora za vrtic da se kupi tako da se nadam da ce im biti veoma zanimljivo i da ce svaki dan imati neki "zadatak " kao sto je i rekla vaspitacica...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od tanasija Čet Okt 07, 2010 12:19 pm

Iva je ove godine svasta odnela u vrtic, a i pretplatili smo se na neki casopis i kupili neku radnu svesku. Cujem od Ive da svaki dan crtaju i boje. A tek cu da vidim sta se desava kad pocnemo da provodimo po celo po podne u kuci pa se ja igram sa njom, tek tako mogu da provalim sta uce i da li napreduju.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Ivana Uto Nov 16, 2010 11:04 pm

Danas u vrticu je kreativna igraonica za roditelje i decu.Lepicemo lisce i tako nesto Laughing .Ja radim popodne,ali cu izaci sa posla,zao mi je da se on sam igra dok druga deca budu sa roditeljima.
Pre podne ce im biti i madjionicar,ostavila sam aparat da ih vaspitacica slika.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Igracke u obdanistu Empty Re: Igracke u obdanistu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu