Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kako naci granicu?!

+9
Jeca D.
mama_daisy
Mildan
ZZ
Stazi
Andjela
Ivana
Veka
Dy
13 posters

Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Kako naci granicu?!

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 11:06 pm

JA imam zestok problem..mi svaki dan potrosimo 20 maraka oli 10 evra na njene gluposti..jednostavno je navikla da vani dobije sta pozeli, da ne govorim one autice, konjice i slonice na maraku..pa po 6 voznji svaki dan...u Gospodskoj svaki put uzme neki mach koji kosta 5 maraka, nosi ga do auta i tu ga zaboravlja... zatim baloni poludicu od njih..pa puna kuca balona... e sada pocela je da kuzi naprimjer dam joj 3 voznje i pri ubacivanju 3. marke ponavljam joj da vise nema itd..i stvarno upali nece vise..
ali kako da rijesim generalno,to jer ovo nema smisla,a sve gluposti je pokupovala....A AKO NE DOBIJE STO TRAZI TO JE VRISTANJE, BACANJE PLAKANJE I PRAVAC KUcI GDJE DOLAZI NERVOZA I SVE UZ TO, NOSANJE , NERVIRANJE ITD...

i jos ovo pojede sladoled i onda kaze necu cada bijeli daj mi zeleni itd..mislim ovo se sve pocelo dogadjati na moru, jer je prije mora bila mnogo bolesna izgubila 2 kg i mi smo joj onda popustali...ali sada prelazi sve granice...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Veka Ned Avg 31, 2008 11:26 pm

E sada je vreme da presecete i kad nesto kazete da nema onda nema iz tog i tog razloga. Nema vise kupovine autica jer ih dovoljno ima kuci, ako zeli da se igra sa njima mozete da idete kuci da se igrate. Zaboravice na kupovinu gluposti ako je resenje da se ode odatle. Nama se Danica sinoc dernjala pola puta kad smo krenuli iz parka, ali pobesnela je bila. Upozorena par puta, nije poslusala i pravac kuci. Na pola puta je dobila dobru lekciju o plakanju i do kuce je cutala, i kad nam je nesto htela reci trazila je da nam sapne. Moras samo da presecs, tj. oboje jer ako jedan brani a drugi dozvoljava onda jos gori raspad sistema.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Ivana Ned Avg 31, 2008 11:31 pm

I ja se slazem sa Vekom,moras odmah preseci sve to!
Sta bi bilo,na primer,da ne daj Boze,nemate taj novac da joj to priustite?
Ili reci joj da moze toliko i toliko voznji i toliko sladoleda i kraj.A ti ponesi,taman dovoljno para da ne dodjes u situaciju da pokleknes.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Andjela Pon Sep 01, 2008 12:50 am

Ja imam slican problem sa Djoletom....premda se stanje s vremenom popravlja,mislim stariji je pa kad mu objasnjavas vise konta,a jednom je dobio i batine priznajem pa ga od tad uvijek podsjecam kako se proveo...
....sad kad negdje krenemo ja mu lijepo kazem da necemo kupovati igracke jer mama nema dovoljno para da ce dobiti sutra ili prekosutra ili dobio si juce...pa tako da danas nema....ili samo se ogranicimo sta i kako cemo,kazem mu dobices traktor i nista vise ili idemo kupiti mac....u kuci se mora s time sloziti jer ako kaze da se ne slaze ne idemo nigdje....
....tako da mi je sad pravo smijesan kad odemo u trzni centar a prije toga smo se dogovorili da nema igracaka,on stane kraj njih i pogleda u mene i kaze:mama ja samo gedam(gledam)...pa mi ga bude zao...a onda se samo prisjetim kakav terorista zna da bude kad nesto hoce,pa me prodje sazaljenje....sta ces tako moras inace...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Stazi Pon Sep 01, 2008 2:01 am

Veka ::E sada je vreme da presecete i kad nesto kazete da nema onda nema iz tog i tog razloga. Nema vise kupovine autica jer ih dovoljno ima kuci, ako zeli da se igra sa njima mozete da idete kuci da se igrate. Zaboravice na kupovinu gluposti ako je resenje da se ode odatle. Nama se Danica sinoc dernjala pola puta kad smo krenuli iz parka, ali pobesnela je bila. Upozorena par puta, nije poslusala i pravac kuci. Na pola puta je dobila dobru lekciju o plakanju i do kuce je cutala, i kad nam je nesto htela reci trazila je da nam sapne. Moras samo da presecs, tj. oboje jer ako jedan brani a drugi dozvoljava onda jos gori raspad sistema.

U potpunosti se slazem sa Vekom, a ti ako odlucis da vise nema, onda budi dosledna sebi i nNE POPUSTAJ za Boga miloga! Razmazili ste je, nema sta, sada skupo placateali i to se da ispraviti, samo budite istrajni. Bice suza i njoj i tebi ali sta ces!??!! ILi jednostavno nemojte ici na takva mesta svaki dan
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od ZZ Pon Sep 01, 2008 3:39 am

Veka je sve lepo rekla..što pre treba preseći takvo ponašanje jer deca rastu, a rastu im i prohtevi..i kad jednom rešiš da presečeš, moraš ostati dosledna tome i nikako više ne popuštati i vraćati se na staro..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Mildan Pon Sep 01, 2008 3:57 am

Slažem se sa ostalima.Mislim da zaista preteruje i da ste joj stvarno previše dozvolili.Vi biste joj sigurno kupili sve što poželi, ali samo ćete je time pokvariti.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Dy Pon Sep 01, 2008 11:39 pm

Sinoc sma primjenila metodu, prije izlaska smo se kao dogovarale sta cemo kupiti a sta ne..i bogami nije s emnogo opirala..jeste malo, ali ne kao sto sma ocekivala... mada, mislim da je razlogf zato sto je imala dobro drustvo, p aje nije toliko zanimalo..ali vidjecemo...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od mama_daisy Pon Sep 01, 2008 11:48 pm

Ja Duletu kazem mama nema para i ne mozemo da kupimo i on ne trazi, ali smo od uvek tako radili, pa je navikao, a i inace ne trazi sve sto vidi...Ali kad zapne za nesto ja mu kazem nemam para nisam ponela i on ne trazi vise. Ili kad trazi negde da ide, ja kazem da ne radi, da je cika zatvorio i da je rekao da dodjemo sutra...I iz igraonice obavezno izlazimo tako sto je teta rekla da sad treba da dodju neka druga deca da se igraju inace bi bio haos i urlanje i vristanje!!!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Jeca D. Uto Sep 02, 2008 10:06 am

Moja Asja je još mala za takve prohteve, ali već sam imala "situaciju" sa mm što se tiče toga da jedan da, drugi ne da. Ja ne dozvoljavam Asji da me čupa za kosu, kažem joj da mamu to boli i ona pusti, ne čupa me više. Onda zateknem mm i nju kako se igraju na krevetu, ona ga čupa iz sve snage a on se smeje, i, kao, neka je, igra se dete. E pa ne može! Malo smo se izdogovarali i sad, stvarno, kad god Asja pokuša da me uhvati za kosu ja joj samo kažem da mama ima lepu kosu i da je mazi, i ona to i uradi.
Mora na vreme da se počne sa nekim ograničenjima. Ona je meni prvo dete i neću da se pravim pametna, ali eto pokušavam da krenem sa nekim sitnim stvarima kako ne bi došlo do krupnih.
Jeca D.
Jeca D.
Novi član
Novi član

Broj poruka : 17
Godina : 40
Lokacija : Bečej
Datum upisa : 01.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Ane Čet Sep 04, 2008 12:33 pm

srecom sa nikolom nemamo takav problem. razuman je i kad kazemo da nema para ili da vec ima igracke, da nemoze da se vozi vise puta u parku itd, ne buni se.
al njegova drugarica je totalno razmazena, posto njeni roditelji ne znaju da su oni ti koji trebaju postaviti granicu.
ona im uvek za bilo sto napravi nevidjenu scenu, a oni cute i pokusavaju da je kao umire, dok baba i deda uskoce i pocnu da je brane.
pre neko vreme posvadjala se sa mojom unukom i htela da je tuce, a kad je njena mama dosla da ih razdvoji, ugrizla je za ruku dva put - ja sam bila zabezeknuta. nisam verovala svojim ocima.
i jos njena mama ne reaguje na to, nego trpi stisnutim zubima.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Lidija Čet Sep 04, 2008 8:08 pm

I mi imamo sreće što je Ivona dosta razumno dete,ja isto koristim kao vidim i većina vas taj fazon da joj kažem da mama nema para pa ne mogu sad da joj kupuim to nešto,i ona se složi sa tim,još i kaže"mama ide poso,zaradi pare pa posle kupi Iki "Very Happy
Naravno da je ne odbijam stalno,za sve što traži,neee,volim da joj kupim i uživam u tome kad je srećna i zadovoljna i moram da priznam da imam sreće da je ona dosta skromna i uglavnom ne traži Bog zna šta,pre su to neke sitnice
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Dy Čet Sep 04, 2008 8:15 pm

Anastasija uopste nije skromna, ali da je razmazena brate nije... zna imati ispade poput ovih stvari koje sma navela(mada sinoc u gradu je bila dobra tyj razumna)...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Andjela Čet Sep 04, 2008 9:30 pm

Dy ::Anastasija uopste nije skromna, ali da je razmazena brate nije... zna imati ispade poput ovih stvari koje sma navela(mada sinoc u gradu je bila dobra tyj razumna)...
Ma polako Dy,vidjeces kako djeca znaju za par dana da postanu razumnija i imas osjecaj da bolje kontaju kad im objasnjavas...a tako ce i Stasi,svakim danom ce biti poslusnija...naravno uz tvoju pomoc i asistenciju i stalno pricanje i objasnjavanje....a vidim tebi to nije problem.. Razz
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Ivana Čet Sep 25, 2008 2:26 am

Dy,kakva je situacija sada sa Any?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od tanasija Čet Sep 25, 2008 10:37 pm

Ima stvari kao sto je ona sapunica za duvanje balona, za koje kuka i valja se. Ali to je bas retko. Iz igraonice izlazimo na foru idemo na druge autice, idemo kod babe, dolaze ti gosti moramo da zurimo...ili je potkupim kazem joj ajde sad da idemo da kupimo sok, zedna si vidis koliko si se igrala, ona krene onda. Jos uvek je suvise mala da bih mogla da kazem da li je ili nije skromna. Ja nisam ni malo skromna, i iskreno nadam se da nece ni ona biti, bez zelje da bilo koga uvredim meni skromnost nije vrlina. Mislim i da je mala da bude razumna. Ona u parku trazi kokice i da ide na trampolinu i to joj je kad je lepo vreme svaki dan dozvoljeno, bas kad odemo u trzni centar ona vise trazi da je pustim da sa razgleda i da pipka, ne trazi nista da joj se kupi. Sinoc mi je u Roda marketu, pokazala sve igracke sa nodijem, ali nije trazila ni jednu.

Kako se Any sad ponasa?
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od znljubica Sub Apr 16, 2011 10:21 pm

Kada sam izlazila sa decom, unapred smo se dogovarali šta ćemo kupiti. Ako bi usput videli nešto što im se dopada, dogovor je bio da to kupimo neki drugi put.
Nikada ih nisam prevarila.Retko sam koristila argument da nemamo novca, ako su hteli nešto skupo ili bezveze, davala sam im niz predlog šta bi umesto toga moglo da kupimo, i obrazlagala zašto je to korisnije za njih.Nismo imali problema.
znljubica
znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako naci granicu?! Empty Re: Kako naci granicu?!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu