Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Ginekolog

+20
NasaDeca
suzy86
maja31
Cvrki
Lidija
Ivana_Sa
Bojana
Veka
BILJA
Willma
Endzi
ada
Dy
Tamara
tanasija
milenica_89
Mildan
Emi
Andjela
Ivana
24 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Ginekolog

Počalji od Ivana Pon Apr 07, 2008 9:25 pm

First topic message reminder :

koliko ga cesto posecujete?da li idete kod drzavnog ili privatnog?
ja sam isla kod drzavnog,ali pre mesec dana,sam htela zakazati pregled posle porodjaja,rekli mi da mogu tel posle 20. 4. i naravno,drugarica mi preporuci privatnog,odusevila sam se uslugom,a cena uopste nije bila strasna,tako da sam odlucila da od sada idem kod nje.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Veka Pet Jul 03, 2009 6:38 am

Zavrsila sam i sa tim.... sad ostaje da cekam da prodju ta dva meseca da vidimo kako ce se sve regenerisati i sta ce onda pokazati kolposkopija... primila sam lokalnu anesteziju, nije bolelo, vise je bio nelagodan osecaj, vise se moze opisati kao tup bol...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Ivana Sub Jul 04, 2009 8:50 am

Veki,bice to dobro! :laska:
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Sre Sep 30, 2009 2:04 am

Ja sam juče išla kod ginekologa,opet papa test,kolposkopija...nalaz papa testa će biti za 7 dana,a kolposkopski nalaz kaže da je moja ranica još tu ali da ne izgleda loše tj papa bi trebao po tome biti dobar....ako tako bude dr mi je preporučila da tu ranicu spalim tj da idem na tzv termokauterizaciju i da ću poslije toga biti mirna i bezbrižna Rolling Eyes
...i tako čekam papa rezutat... pale
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Pet Okt 30, 2009 10:27 am

Evo mene opet na ovoj temi....Papa je bio dobar pa sam juče išla na termokauterizaciju i spalila tu prokletu ranicu na grliću...dobila sam anesteziju pa nije bilo bolno,više onako neprijatan osjećaj...za sedam dana idem na kontrolu da vidim kako se grlić oporavlja....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Ivana Pet Okt 30, 2009 10:34 am

Bice sve u redu,draga...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Veka Sub Okt 31, 2009 5:11 am

Meni je kontrolna kolposkopija zakazana za 19.11. pa tek onda cu moci da budem sasvim mirna ako se sve regenerisalo kako treba.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od suzy86 Uto Nov 03, 2009 12:42 am

Ja sam jako neodgovorna po tom pitanju.Cerkicu sam rodila 16.10.2005. nisam isla kod ginekologa dok nisam ponovo ostala u drugom stanju tj. otisla sam 04.04.2009.da utvrdim trudnocu.Sve je bilo u redu,onda sam pocela da krvarim u trecem mesecu,bila na bolnickom lecenju dve nedelje,krvarenje stalo i sve je bilo u redu do petog meseca kada sam se spremala za more po preporuci ginekologa,a onda sam pred polazak ponovo prokrvarila.Bila sam u bolnici od 04.08.2009. do 07.09.2009.kada sam imala pobacaj u 26-oj nedelji trudnoce.Krvarila sam mesec dana i lekari su mi govorili da je sve u redu i da je to normalno,a uput za Beograd sam dobila tek kada je krenuo prevremeni porodjaj.Strasno.Sad se lecim,idem kod ginekologa bar jednom nedeljno,jer hocu da znam sta se desilo i da sve dovedem u normalu pre nove trudnoce.Medjutim, sad se pojavio 101problem.Imam zadebljanje zida materice,silne bakterije u cervikalnom brisu i hlamidiju,zbog koje je najverovatnije doslo do pobacaja.
suzy86
suzy86
Novi član
Novi član

Broj poruka : 20
Godina : 37
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Veka Uto Nov 03, 2009 5:48 am

To za zadebljanje zida materice ne mora nista da znaci, ali je hlamidija opasna i moze da izazove probleme u trudnoci.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Veka Uto Nov 24, 2009 10:45 am

Ja sam danas napokon dobila rezulate sa kolposkopije i papa testa... Papa II grupa, VS III grupa, kolposkopija pokazala da nema vise onih predkancerogenih promena, jos jedan deo se nije epitelizovao ali nije nista strasno....sad se vec lakse dise... dobila sam neke silne vaginalete kako bi sredila tu infekcijicu i ubrzala epitelizaciju tog dela....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od tanasija Čet Dec 17, 2009 2:24 am

Ja sam prosle nedelje bila na sistematskom papa II grupa VS II grupa, sve odlicno, ali odakle meni onda stalno pojacan sekret, samo mi to nije jasno. I doktorka je primetila da imam pojacan sekret.

Da uzgred sam saznala i da mi je pocepan grlic na porodjaju i da to na tri pregleda od porodjaja do sad niko nije video a radjena mi je dva puta kolposkopija.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Ivana Čet Dec 17, 2009 2:29 am

Ja sam jutros bila kod ginekologa,rezultati pape sutra,a brisevi sledece nedelje.Ovako je sve ok,jedino sto jos uvek imam ranicu na grlicu,mada se dosta smanjila.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Cvrki Pon Jan 25, 2010 9:23 pm

Ja bila pre neki dan na pregledu i tražila sam i pregled dojke, zakazan mi je ultrazvuk za 4. februar, čisto kontrole radi jer mi niko nije gledao dojke od kako sam se porodila a ne znam sama da se prepipam, u stvari počnem da se pipam i istripujem se...bolje da to neko uradi stručno...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Endzi Pon Jan 25, 2010 10:02 pm

Moram ovde da napisem koju rec da bi me jos vise grizla savest......i da vise odem kod dr.
Kad sam se porodila sa Vakijem isla sam odma posle dva meseca na kontrolu,papa test pa onda na sest meseci...
Sa Janom sam se porodila u avgustu i evo jos nisma bila...trebala bi ove nedelje da zakazem.
Sto kaze moj dr.kod zena je naj bolje ici redovno na preglede jer ako se ustanovi nesto lako je spreciti na vreme...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od NasaDeca Pon Mar 08, 2010 9:11 pm

Izvor: Blic OnLine

Pilula za dan posle hormonska bomba


Pilule za dan posle, koje se uzimaju najkasnije 72 sata od nezaštićenog seksualnog odnosa kako bi se sprečila neželjena trudnoća, nisu uopšte bezazlene, niti se smeju često koristiti, upozoravaju ginekolozi. Štaviše, reč je o hormonskim bombama koje i te kako mogu da poremete zdravlje žene. Prečesto korišćenje ove tablete može da izazove čak i neplodnost.


Kao mogući neželjeni efekti ove pilule mogu da se jave mučnina, glavobolja, promena raspoloženja, pa i povraćanje

Primamljivi oglasi i relativno niska cena doveli su do široke upotrebe i do toga da se mlade devojke lako odlučuju da tu pilulu kupe. Lekari naglašavaju da pilula ne sme da se koristi često, najviše dva puta godišnje, i da žena pre upotrebe treba da se konsultuje sa ginekologom. Po završetku naredne menstruacije, i ako ciklus izostane, trebalo bi obavezno otići na pregled. Kao mogući neželjeni efekti ove pilule mogu da se jave mučnina, glavobolja, promena raspoloženja, pa i povraćanje. Umerena upotreba do dva puta godišnje ne utiče na plodnost žene i ne dovodi do steriliteta. Za češće korišćenje pilula za dan posle, ginekolozi kažu da može da izazove i ove probleme.

Ginekolozi objašnjavaju da što se pre uzme ova tableta, najbolje u roku od 24 sata od nezaštićenog odnosa, to je veća verovatnoća da će ovaj vid urgentne kontracepcije biti efikasan. Uspešnost ovih tableta je oko 75 odsto, što znači da svaku četvrtu ženu ipak neće spasiti neželjene trudnoće.
Dr Ana Mitrović, ginekolog iz GAK „Narodni front” kaže da i ova pilula ima svoje mesto i da je bolje uzeti je jednom ili dva puta u životu, nego da dođe do neželjene trudnoće i abortusa.
- Kada je reč o ovim lekovima, istina je na sredini. Neće uništiti hormone žene, ali nisu ni bezazlene. Ovo je dozvoljena kontraceptivna metoda u celom svetu i nije neuobičajeno koristiti je. Naravno, treba imati meru i ne treba je reklamirati kao nešto potpuno bezopasno. Žene treba da znaju da ih ove pilule ne štite i prilikom prvog sledećeg nezaštićenog odnosa - kaže dr Mitrović za „Blic”.

Pilule za dan posle mogu se kupiti u apotekama po ceni od oko 420 dinara. Bez obzira na nisku cenu, iskustva govore da treba biti oprezan.
- Nakon korišćenja ove pilule, dva puta sam imala menstrualni ciklus tokom mesec dana, a zatim ga nisam imala narednih sedam meseci. Imala sam i krvarenje nakon što sam je popila - priča Milica A. (22) iz Loznice.
I Milica je, kao i većina žena, za ovu pilulu čula preko reklame. U njoj se ne kaže da tri do šest dana nakon uzimanja pilule, zbog ukupnog dejstva sadržaja pilula na regulacione mehanizme u organizmu, moguće je da dođe do blagog krvarenja.
Reklamu za ove pilule na radiju svakodnevno sluša i Olivera Gordić, direktorka Apoteka „Beograd”.

- Bila sam zatečena kada sam čula reklamu za ovu pilulu na radiju. Reč je o leku sa visokim sadržajem hormona, a reklama je prikazuje kao da je najbezazlenija po zdravlje. Ovaj lek nije naivan, a mlade devojke ne znaju dovoljno o tome. Još je bolje pitanje kako niko ne sankcioniše takvo reklamiranje - kaže za „Blic” Olivera Gordić.
Da bi se izbegla bolna iskustva nakon nezaštićenih seksualnih odnosa, ginekolozi savetuju niskodozne kontraceptivne pilule koje su pouzdana i bezbedna kontracepcija. O adekvatnoj kontracepciji žene treba da se posavetuju sa svojim ginekologom
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od tanasija Uto Mar 09, 2010 9:23 pm

'Dr Ana Mitrović, ginekolog iz GAK „Narodni front” kaže da i ova pilula ima svoje mesto i da je bolje uzeti je jednom ili dva puta u životu, nego da dođe do neželjene trudnoće i abortusa.'

Ja se sa ovim potpuno slazem. Ja sam popila ovu pilulu jenom u zivotu, u decembru 2008. i ne kajem se ni jedne sekunde. Malo su mi bile obilnije menstruacije dve tri posle nje i to je to. Moze da se desi da organizam odreaguje malo burnije, ali je svakako bolje od guljenja materice.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mildan Sre Mar 10, 2010 9:28 am

Kod ginekologa idem na svakih osam meseci.A sada nisam išla 13 meseci.Pre mesec dana sam dobila poziv da dođem 11.03. u 9h.Tako da je to sutra.Nisam ja jedina koja je dobila taj poziv, oni to po naseljima šalju i navodno piše da je kažnjivo Zakonom.Planirala sam da idem svakako u martu, tako da mi ništa ne fali da odem sutra.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Endzi Sub Mar 13, 2010 10:11 am

Kakav je to poziv mildan?Ko to sve dobija?
Cula sam da u nekoj drzavi (ne znam tacno kojoj),zena ne moze da podigne platu ako ne donese papir da je obavila ginekoloski pregled...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od NasaDeca Sub Mar 13, 2010 10:26 am

Kontraceptivne pilule nisu opasne

Izvor: Tanjug

Žene koje su uzimale kontraceptivne pilule mogu da očekuju duži život i pod manjim su rizikom od smrti iz bilo kojeg uzroka, uključujući rak i srčane bolesti, pokazala je jedna od najvećih svetskih studija o korišćenju te vrste kontracepcije.

Istraživači s Aberdinskog univerziteta, kojima je rukovodio Filip Hanaford, su pratili 46.000 žena tokom gotovo 40 godina, a rezultati studije objavljeni su u časopisu "Britiš medikal žurnal", prenosi Rojters.
Pokazalo se da, na dužu stazu, kod žena koje su koristile oralnu kontracepciju postoji znatno manja učestalost smrti iz bilo kojeg uzroka, uključujući i srčane bolesti i sve vrste kancera, u odnosu na one koje nikad nisu koristile kontraceptivne pilule.
Škotski stručnjaci, ipak, napominju da rezultati njihove studije možda važe samo za žene koje su koristile kontraceptivne pilule prve generacije, a ne i na one koje su upotrebljavale kasnije verzije, budući da je studija započeta još 1968.

Neke ranije studije, koje su istraživale delovanje kontraceptivnih pilula na zdravlje, ukazivale su da ova sredstva možda povećavaju rizik od ranijeg umiranja, naročito kod starijih žena i onih koje su pušile.
U najnovijem istraživanju pokazalo se da postoji neznatno veći smrtni rizik kod žena korisnica pilule mlađih od 45 godina.
Naglašava se, međutim, da efekti pilule kod mlađih žena iščezavaju desetak godina po prestanku njenog korišćenja, a koristi od pilule koje se registruju kod starijih žena nadilaze rizik utvrđen kod mlađih.
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mildan Ned Mar 14, 2010 3:44 am

Endzi ::Kakav je to poziv mildan?Ko to sve dobija?
Cula sam da u nekoj drzavi (ne znam tacno kojoj),zena ne moze da podigne platu ako ne donese papir da je obavila ginekoloski pregled...

Neki sistematski pregled, koji stiže na kućnu adresu.Imala sam pregled i uzet mi je bris.Naravno i pregled grudi je odradio, mada je to i poslednji put isto uradio.Rekao mi je da ako mi izostane sledeća menstruacija dođem, a ako dobijem da dođem tek za godinu dana.Malo mi je bila uvećana materica i prvi put me je donji stomak malo boleo, kada me je pregledao i stiskao.Nisam trudna, jer je proverio i na ultrazvuku.Taj dan mi je inače bio šesti dan mesečnog ciklusa-mens. (već mi se bila završila), pa pretpostavljam i nadam se da je uvećanje bilo zbog toga.Rekla sam mu da je bolje da sam trudna nego da je nešto drugo.Tako da će frka da me uhvati sledećeg meseca dok čekam da dobijem.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Ivana Ned Mar 14, 2010 10:33 am

Drzim palceve da je sve ok,samo se trudi da ne mislis na to,znas i sama da psiha cini cuda Ginekolog - Page 4 Icon_lol
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Ivana Uto Mar 16, 2010 12:59 am

Moja prosla menstruacija je bila nikakva,znaci trajala nesto malo,curilo skoro nista.Mislila sam ici kod ginekologa,medjutim moja sestra u to vreme isla na 4d ultra zvuk i ja pitala tog ginekolga,on kaze da verovatno nije nista,da odem do ginekolga ako mi se ponovi.
I dobih ja u nedelju,nadohnadilo mi celu proslu mens. mnogooo curi,cak me i boluckalo malo,a najvise me nervira sto sam sva nikakva evo vec dana,kao da sam prebijena,a pritom i glavobolja ubi..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mildan Uto Mar 16, 2010 6:24 am

Baš mi je žao Iki.Ja sam jednom regulisala tok tako što sam pila čaj od žalfije desetak dana pred menstruaciju.To mi je savetovala rođena tetka koja je patila od toga i radili su joj čak i revizije jer je imala odlive.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od tanasija Uto Mar 16, 2010 8:32 pm

Ja vec nekoliko meseci dobijam na 35 dana, na 28 pocnu tegobe, nadutost, tup bol u stomaku i krstima i tek posle 7-10 dana dobijem. Toliko me to nervira da ne mogu da vam opisem, danima sam nervozna i besna od hormona.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Čet Mar 18, 2010 2:25 am

Ja inače dobijam na otprilike 32-35 dana ali ovaj mjesec nikako da dođe,evo kasni mi 18 dana Ginekolog - Page 4 Icon_eek ,faktički presočilo mi čitav mjesec,radila sam dva testa,negativni,baš sam jedan jutros uradila....sutra sam zakazana kod ginekologa na inače redovnu tromjesečnu kontrolu,pa ću baš da vidim šta da radim.....da ne pričam kako sam od toga nervozna,depresivna i non stop gladna,slatkog pogotovo,tako da na vagu ne smijem ni da stanem.....uh....
Je li se nekad nekoj od vas dešavalo da toliko kasni ili da preskoči cijeli mjesec?
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od tanasija Čet Mar 18, 2010 8:52 pm

Pa desilo mi se jednom pre sto godina, na moru sam bila dva meseca i jednostavno mi je preskocio ciklus. Nisam bila trudna, ginekoloski je bilo sve ok.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 4 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu