Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Koje mleko dajete vasim malisanima

+21
tanasija
Stazi
maja31
Ivana
Betty Boop
Beba
Mima
Lidija
Emi
Bojana
Andjela
Emica07
Pokita
Veka
Dy
Jankito
maja
mama_daisy
Mildan
Milica
Tamara
25 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Tamara Sub Okt 20, 2007 11:44 am

First topic message reminder :

Ajde da pomognemo mamama koje su u nedoumici koje mleko da daju svojoj deci.
Koje mleko vi dajete vasoj deci?
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Betty Boop Ned Feb 24, 2008 11:49 am

Ja znam da sam možda pogrešila tj. uranila, ali već nedelju dana (nožda i više) dajem Vuku kravlje mleko, dugotrajno od 2.8 masnoće. Možda sam trbala da mu dam adaptirano još koji mesec, ali šta ja znam...pije ga, sviđamu se a ja kontam, napunio je godinicu...Šta mislite, jel mi sad kasno da se predomislim, ili da mu ipak kupujem adaptirano?
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 8:54 pm

moje misljenje je da nemas potrebe da se predomisljas.
ako si krenula ,ako ga je prihvatio i voli da ga pije nastavi sa tim,nema potrebe ni razloga da se vracas na adaptirano,a i sto sama kazes vec je veliki,presisao je godinicu,a od osam ili devet punih mogu da ga piju normalno nerazblazeno.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Veka Ned Feb 24, 2008 9:05 pm

Ja ne znam kako da savetujem, moje dete mleko nije htelo da pije ni jedan jedini dan, dok je sisala sisala, posle izvesnog vremena kad sam videla da nece uopste obicno mleko poceli smo sa cokoladnim, jer mi je bilo malo bezveze da detetu od 16-17 meseci dajem adaptirano mleko a ona vec jede i pasulj.
Znam da je moja sestra imala silnih problema sa mladjom klinkom kad je sa 2,5 meseca izgubila mleko, i nije uopste htela nijedno jedino adaptirano mleko, silne su pare bacili na ta mleka, i onda je doktor rekao da mora mleko pa makar i kravlje 2/3, jer bebi od 2,5 meseca ne moze da da nista drugo osim mleka...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Pon Feb 25, 2008 3:01 am

ja sam cula da nije dobro da se menja mleko u leto???
Neznam zasto, mozda zbog visoke temperature??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Bojana Pon Feb 25, 2008 3:24 am

Betty Boop ::Ja znam da sam možda pogrešila tj. uranila, ali već nedelju dana (nožda i više) dajem Vuku kravlje mleko, dugotrajno od 2.8 masnoće. Možda sam trbala da mu dam adaptirano još koji mesec, ali šta ja znam...pije ga, sviđamu se a ja kontam, napunio je godinicu...Šta mislite, jel mi sad kasno da se predomislim, ili da mu ipak kupujem adaptirano?

ne znam betty nemoj sad da prekidas kad si vec pocela i ako nema nikakvih problema tj ne muci ga stomacic,ali mislim da bi onda mogla da mu dajes mozda neki preparat sa dodatkom gvozdja npr multisanosvit,jer kazu da je glavni problem kod male dece koja piju kravlje mleko gubitak gvozdja,ili mu pojacaj malo brokoli,spanac,teletinu,suvo voce(kajsije pogotovo)...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Pon Feb 25, 2008 5:41 am

Bojana ovo nisam znala da moze da dodje do gubitak gvodje??
hvala sto si mi rekla...da znam
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od mama_daisy Pon Feb 25, 2008 7:19 am

ja sma dusanu sa 11 meseci pocela da dajem kravlje, jer nije hteo vise da sisa, a silne sam pare dala za adaptirana mleka a on ni jedno jedino nije prihvatio...Pa sam krenula sa kravljim 2,8....Krva slika mu je bila super...A i sad mu je isto extra, dr mi je rekla da ima savrsenu krvnu sliku...Kravlje mleko vezuje gvozdje iz organizma, pa se zato smanjuje, ali to se moze nadomestiti ishranom, kao sto rece Bojana ali bitno je i da dete ne pije bas mnogo mleka u toku dana, nego da se unose i drugi mlecni proizvodi, kao sto su jogurt, sir, kiselo mleko... Jer oni ne vezuju gvozdje kao obicno mleko....
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Pon Feb 25, 2008 7:44 am

a koji jogurt da joj dam??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Veka Pon Feb 25, 2008 7:55 am

Ja sam prvi put pocela da dajem 1,6 a kasnije sa vecim procentom masnoce.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Beba Pon Feb 25, 2008 8:19 am

Mi nikad nismo gledali koji jogurt mu dajemo, nije nam bilo bitno koji procenat masnoće, nije nam ni palo na pamet Embarassed
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Pon Feb 25, 2008 1:28 pm

Posto sam procitala da neke mame daju deci mleko sa manje masnoce (Kravica 1.6, 2.4) a ne punomasno (Kravica 3.2) pronasla sam neke zvanicne informacije date od svetske zdravstvene organizacije na tu temu:

"Pre nego sto napune dve godine deca ne mogu pojesti veliku kolicinu hrane pri jednom obroku i ne smeju biti na ishrani siromasnoj mastima i bogatoj vlaknima.
Zato je narocito vazno da do tad svojoj deci dajete obroke i namirnice "napakovane" kalorijama i hranljivim sastojcima poput
-punomasnog mleka i mlecnih proizvoda
-mesa
-jaja
Tek nakom navrsene dve godine mozete detetu poceti davati delimicno-obrano mleko. Potpuno obrano mleko nije podobno za decu ispod pet godina starosti jer ne sadrzi dovoljno kalorija i vitamina."

Evo i izvora ovih informacija - Food Standards Agency. To je zvanican vladin sajt i na njemu se moze naci sve o ishrani dece i odraslih.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Betty Boop Pon Feb 25, 2008 10:28 pm

Bojana ::li mu pojacaj malo brokoli,spanac,teletinu,suvo voce(kajsije pogotovo)...
hihi...pa to ne moram da mu pojčavam, on se stvarno skoro svaki dan, ili bar svaki drugi najede takvih stvari! Obožava i spanać, i brokoli, mada teletinu dugo žvaće, pa često kad ne uspe da je lepo sažvaće, prosto je ispljune...e, a suve kajsije još nisam probala da mu dam, ali hoću...a malo ću pronjuškati šta još sve od namirnica sadrži više gvožđa...đigericu isto voli!

mama_daisy :: ali bitno je i da dete ne pije bas mnogo mleka u toku dana, nego da se unose i drugi mlecni proizvodi, kao sto su jogurt, sir, kiselo mleko... Jer oni ne vezuju gvozdje kao obicno mleko....
Vuku je jogurt (dajem mu probiotski) omiljen mlečni proizvod i puno ga pije, a ne znam za količinu mleka...popije dve flašice, ujutru i uveče...uveče obično oko 100ml, a ujutru bogami celu stuče, a to je čak malo više od 200ml.

Mislite li da je to puno?
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od mama_daisy Pon Feb 25, 2008 10:33 pm

Nije puno...Bitno je da u toku dana ne bude vise od pola litra!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Beba Pon Feb 25, 2008 10:41 pm

Moj Nikola popije ujutru i uveče punu flašicu, ukupno oko 550 ml. Nekad mu smanjim, ali nekad preko dana popije voćni ili običan jogurt, ili jede kiselo mleko, pavlaku, sir, kajmak... Da li se i to računa u tih pola litre i da li se to računa i za stariju decu od dve godine?
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Dy Pon Feb 25, 2008 10:44 pm

anastasija ne pije mlijeko uopste, posebno u zadnjih mjesec dana.
E sada ja znam da je to zbog sisanja, ali isto tako znam da moje mlijeko vise nema efekta u ishrani.

Pa sam konsultovala dr, koja kaze da uospte niej alarmantno sto ne pije mlijeko,samo je naglasila da joj pojacam druge mlijecne namirnice.

tako da ujutro popije solju(malu) jogurta,a tokom dana uz glavna jela obavezno ide abc sir, sirko,kajmak ili pavlaka. I to voli.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Ivana Pon Feb 25, 2008 10:47 pm

mi smo na Nanu-Nestle,ima da gulimo do kravljeg :zurka1:
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Andjela Pon Feb 25, 2008 10:50 pm

Moja Andjela je imalo malo vise od godinu dana kad je prestala da pije mlijeko,ali zato je pila mnogo jogurta,jela pavlaku,sir....a doktorica mi je rekla da 250ml jogurta mijenja 500ml mlijeka,znaci duplo,tako da se ja nisam mnogo brinula....kuvala sam joj pudinge,rizu na mlijeku....tako da ima mnogo nacina da djeca unesu mlijeko!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Uto Feb 26, 2008 12:01 am

moji obozavaju mlecne proizvode si,jogurt,kiselo mleko,vocne jogurte,pavlaku i uz sve to piju mleko.
jedan od ovih proizvoda kao i bar solja ili ti flasica mleka svakodnevno su nam obavezni.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od mama_daisy Uto Feb 26, 2008 1:55 am

Bitno je da bude pola litra mleka, ne vise od toga...A preko toga mogu drugi mlecni proizvodi, a ne valja da dete popije recimo litar mleka, a da ne popije ni malo jogurta ili da ne jede kiselo mleko, sir itd...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Beba Uto Feb 26, 2008 2:52 am

E, sad mi je lakše Smile
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Emi Uto Feb 26, 2008 8:55 am

Kod nas isto stanje!!!
Preko dan pije 150ml. mleko Alpsko 1.6 maslenost i to bas na rucak.
A pred spavanje 150ml hipp 2 i ponekad se probudi oko 01;00 i popije jos 150ml hipp2.
Nije mi jasno zasto preko dan nece hipp da pije, nego kravjo??
A jogurt jos nisam joj dala, pitam se da nije mozda rano??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Bojana Uto Feb 26, 2008 9:11 am

mala Milena ::
A jogurt jos nisam joj dala, pitam se da nije mozda rano??

pa jogurt uvek se uvodi pre mleka kravljeg i to nekoliko meseci pre,ali posto si joj vec davala kravlje mleko od jogurta nece sigurno nista da joj bude kad je mleko podnela dobro
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Gost Uto Feb 26, 2008 9:20 am

i ja se slazem da bi mogla da joj das jogurt(bar da ga lizne),da vidis kako joj se svidja,ali uglavnom ga sva deca vole i prihvate tako da ces i ti uskoro pored mleka obavezno kupovati i jogurt. Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od maja31 Pet Mar 07, 2008 2:06 am

Kod nas je postojao problem kad je Niki bio mali izgubio je apetit pa skoro vise od godinu dana nije hteo nista da jede osim da pije mleko i nekada je pio i vise od litre dnevno plus jogurt, a Bojana jos sisa tako da nepije jos nista, a sto se tice toga koje mleko koristimo 2,8 novosadsko
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Stazi Ned Apr 20, 2008 11:45 pm

Ja imam jedno pitanje.
Posto sam primetila da moja Anastazija ima
alergijsku reakciju na kravlje mleko. Naime, ja je jos uvek dojim ali
kada je bila 3 meseca reagovala je na kravlje mleko ako sam ga ja pila.
Cim sam prestala da ga pijem ona vise nije imala crvenilo(alergiju) na
licu. Jos ne planiram da joj uvedem 2/3 sko mleko tek nakon navrsene
godine dana, ali sam zabrinuta da ce reagovati lose, pa me interesuje
da li je neko pokusao da detetu daje 2/3 sko rizino ili sojino
mleko(mada sam cula da su mnogi alergicni i na sojino)????
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Koje mleko dajete vasim malisanima - Page 4 Empty Re: Koje mleko dajete vasim malisanima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu