Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pribor za jelo

+3
Lidija
tanasija
Miloseva_mama
7 posters

Ići dole

Pribor za jelo Empty Pribor za jelo

Počalji od Gost Pet Feb 22, 2008 6:55 am

koji pribor za jelo kad su bebe ili ti mala deca koristili ili koristite?
da li je to plasticni,ili ili baš pravi pribor samo umanjene verzije?
sta je sa cinijicama ili posudicama iz kojih ste bebi davali hranu,da li su i one od posebnog materijala specijalno za bebe i taj uzrast ili vase koje imate kod kuce?

mi smo koristili bas bebi cinijice i posudice kao i kasnije tanjirice uglavnom plasticne sa raznim motivima zivotinja ili slicnim pri cemu je hranjenje i jedenje bilo zanimljivije jer smo uvek jedva cekali da pojedemo sve da bi dosli do slike na dnu.
darko im je kupio u becu komplet torbicu sa cinijicama sa poklopcem po potrebi ,casama sa pipkom,kasikama i viljuskicama od posebne providne plastike ,u raznim bojama,,taj pribor nam je bio spas,svakodnevno smo ga koristili i kod kuce i kad idemo negde,hranu ili vec priipremljenu kasicu spakujemo tu,kasikicu,casu sa pipkom za vodu i sve u ranac.
nekada sam ih tih casa sa pipkom davala i supicu jer nije bilo sanse da im se nesto prospe ili kane na njih,a sa kasikom jedenje iste trajalo bi satima.

imali smo i kasiku marke "farlin"koju smo kupili po preporuci,super stvar,hrana se manje prosipa,napravljena je tako da se oblik iste prilagodjava ustima detetu kao i velicini zalogaja,ima je u par velicina,a napravljena je od neke savitljive gumetacnije silikona,mislim cak i da je neunistiva.
izgleda slicno ovojPribor za jelo 204_03d06-1_v

kasnije smo koristili i razne case sa slamcicom u istoj za vodu,caj,sok sto je bila zanimljivija to su vise hteli da koriste istu.

isto tako kasnije poceli su da jedu iz vecih i malo vise nalik pravim cinijicama i posudama.
i dalje imaju svoj pribor kako posude tako i viljuskice i kasike,ali nekad traze i pravi da se sluze istim i onda jedu iz velikog dubokog tanjira supicu ili corbicu,a iz malih plitkih neka druga jela.
od viljusaka i kasikica imaju po dve svoje male i to su samo njihove i kad traze pravi pribor dobiju svoje.

kakva su vasa iskustva oko pribora za jelo za vase male gurmane?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Gost Pet Feb 22, 2008 7:01 am

evo sajta i puno lepih ponuda sto se tice pribora za jelo vasih najmladjih. Laughing

http://www.applebaby.co.yu/srp/category/?conid=26
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Gost Pet Feb 22, 2008 7:19 am

pogledajte jos ideja

Pribor za jelo 97011508Pribor za jelo 90047801Pribor za jelo 97011520
Pribor za jelo 12961203Pribor za jelo 90047810Pribor za jelo 12960107
case

Pribor za jelo 97011506 Pribor za jelo 12960123

Pribor za jelo 97011501Pribor za jelo 12960126

Pribor za jelo 90047804Pribor za jelo 97011503Pribor za jelo 12961204
tanjiri i cinijice

Pribor za jelo 96751509Pribor za jelo 90047809Pribor za jelo 12960320

Pribor za jelo 12961202Pribor za jelo 97011517Pribor za jelo 97011514

avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Miloseva_mama Pet Feb 22, 2008 9:14 am

Ja patim za ovim slatkim soljicama ,tanjiricima i ostalim drangilijama u svim mogucim bojama... Milos takodje ima posebno svoj pribor mada on nesto i ne benda iz cega i cim se jede samo da se njopa.....
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od tanasija Ned Feb 24, 2008 10:31 pm

mi imamo dve cinijice sa poklopcima, od toga jedna ima i vakuum. kasicica imamo nekoliko ali sad jede sa metalnom kasicicom i viljuscicom koje imaju plasticne drscice. ima one avent flasice sa pipkom non spil, ima jednu casu sa one tri rupice na vrhu ima nukovu flasicu sa kljunom, i obe ove dizni case sa cevcicama odozgo onu kao pehar sa zvoncicom i onu drugu sa prasetom iz vini pua
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Lidija Ned Feb 24, 2008 10:53 pm

Imamo barem po jedan komad od svega ovoga što je Renata prikazala,dakle i čašu sa cevčicom i sa tim kao kljunom sa rupicama i obične flašice,samo sad zavisi šta iz koje pije Laughing ima i svoj tanjirić,kašikicu,viljušku,posudice...
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Gost Pon Feb 25, 2008 12:22 pm

Mi uglavnom koristimo pribor marke Tommee Tippee. Od jako dobrih i korisnih stvari izdvojila bih: kasicice osetljive na toplotu ,posudice za hranjenje/cuvanje/zamrzavanje, cinijice sa poklopcem i delom za kasicicu, vakum podmetac za ciniju, portikle, leak-proof casu, ciniju za grickalice, Baby Safe Feeder, Disney cinijicu i kasicicu sa Winnie the Pooh-om (sto rece Rene zbog slicice na dnu) portiklu sa dugim rukavima i nekoliko onih plasticnih sa dzepom napred. Ove portikle su pun pogodak jer nema mazanja pri okretanju glave a sa onim prvim hrana ne moze da stigne daleko niz vrat! Uvek stavim te mekane pa odozgo plasticnu ili sa rukavima i mirne smo!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Emi Ned Apr 06, 2008 8:54 am

Imamo cetiri kasicice, dve obicne plasticne, a dve od ovih osetljivi na toplotu od NuBu, imamo cinijce sa poklopcem, i jedno bez neznam koja mraka su, imamo Dizny casa za voda, tri flasice isto Dizny i neizbezni Winny Pooh:)
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od pricalica Ned Apr 06, 2008 10:00 am

Ja uglavnom koristim obicno posudje koje i mi koristimo,iako sam iz znatizelje kupila 4 plasticne kasike,3 reaguju na toplotu,imamo ciniju sa pregradama sa poklopcem,bez poklopca,Nuby,Nuk casu sa kljunom,ali nece ona to...Ona hoce metalnu kasiku,staklenu casu ili metalno lonce,obican tanjir...Imam i 3 Nuk staklene flasice,2 od 100 ml i 1 od 200 ml,ali bacene pare,nece ni iz flasice...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od jovana023 Čet Maj 15, 2008 12:19 am

Ima sve svoje i pribor i casu i sve sto treba da ima, on zna da je to njegovo i to i uzima, ovo ostalo retko da i dira! I kad idemo kod nkog ili negde obavezno se nosi njegov pribor!
jovana023
jovana023
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 72
Godina : 43
Lokacija : subotica-zrenjanin
Datum upisa : 05.12.2007

http://www.lukakostic.tk

Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Gost Čet Maj 15, 2008 9:10 am

Sofiya sad jede iz svojih tanjira i cinija ali nece svojom kasicicom vec metalnom. Uvek hoce nesto sto vidi da mi koristimo. Uvek imamo jedan tanjir vakuumom pricvrscen za stolicu sa kog ona uzima komadice- sir, povrce, hleb i jedan iz kog je ja hranim.
Skoro sam joj kupila i Amedeus casu koja ima dezen krave Laughing zato sto sam se ja apsolutno zaljubila u nju. Takodje je extra to sto se sad moze koristiti bez leak proof dela a onda se on uglavi unutra i super je za starije dete (a i dovoljno je velika). Od mojih drugova je dobila i Nuby casu koja na vrhu ima cevcicu koja se kad se povuce plasticni poklopcic uvuce ispod njega. Jako je lep dizajn ali je jos ne koristimo jer imamo tri druge pa nam je malo guzva i ne stizemo da ih sve upotrebimo.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Ivana Čet Maj 15, 2008 9:23 pm

kada je vreme za casu sa pipkom?

hocu Stefanu da uzmem tu casu,pa me interesuje od kad su vasa deca pocela piti iz nje?





Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Miloseva_mama Čet Maj 15, 2008 10:14 pm

Milos nikada nije htjeo na flasicu,pa smo se mucili sa flasicom do 6.mjeseca,onda smo pokusavali na casu sa pipkom ni nju nije htjeo i konacno smo uspjeli sa casom na slamcicu!!!!
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Gost Pet Maj 16, 2008 7:58 am

Isti slucaj- casa od 5.5-6 meseci kad je pocela da pije vodu. Nikada nismo ni pokusavali sa flasicom vec smo odmah krenuli sa casom sa pipkom. Imamo tri razlicite koje imaju potpuno drugaciji pipak i sve podjednako voli.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pribor za jelo Empty Re: Pribor za jelo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu