Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Tata u porodjajnoj sali?!

+10
Dy
Mima
pricalica
Betty Boop
Bojana
Endzi
Veka
NasaDeca
Andjela
Emi
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! - Page 2 Empty Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Čet Jan 31, 2008 6:57 am

First topic message reminder :

Kakav je vas stav po ovom pitanju? Da li je vas partner prisustvovao porodjaju i da li je u porodilistu postojala ta opcija? Ako nije da li biste volele da je bio tamo i jel bi ga pri sledecem porodjaju "povele"? Da li mislite da bi vas njegovo prisustvo i ucesce moglo zbliziti ili razdvojiti? Da li biste volele da ako je prisutan ostane u predelu vase glave, brise vam znoj sa lica i ponudi ruku za stezanje (grebanje, ugrize) ili nemate nista protiv da se spusti u "juznije predele" i da njegovo lice bude prvo koje ce vase dete kad se bude rodilo videti (umesto lica stranca)?
I na kraju- sta vas partner kaze na ovo? Da li bi mu bilo drago da bude svedok radjanja ploda vase ljubavi ili bi se osecao kao u horor filmu?
A postoji jos jedna opcija- mama, sestra, prijateljica ili doula (unajmljena pratilja)? Mozda ste pre za varijantu jedne od ovih osoba a ne muza/partnera?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Tata u porodjajnoj sali?! - Page 2 Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Beba Pet Mar 14, 2008 5:57 am

endzi ::A ne bi volela iz vise razloga...ja bih se sigurno jos vise raspekmezila kad je on pored mene a ne daj boze samo kad bi nesto poslo naopako...

U pravu si Endzi, ja sam bila razmaženija jer je on bio uz mene. Sigurna sam da bih lakše podnela i bolove i čekanje i sve, bila bih hrabrija sigurno, jer sam inače heroj, oduvek, a na porođaju baš i nisam bila... Međutim, oboje želimo da on prisustvuje i mom sledećem porođaju. On je srećan što je mogao da bude tu sa mnom, i što je imao priliku da nam zakači narukvice sa oznakama. Bio je samnom od kad su me stavili na sto pa dok nam nisu doneli NIkolu sređenog povijenog. Nije bio tu da vidi sam čin i nije mu padalo na pamet da ode "južnije". Bio je tu da bi mi bio podrška, pet sati mi je bezuslovno kvasio usne, bodrio me, čuvao, trpeo moje ugrize, grebanje, mazio me u pauzama između kontrakcija... Nije ni primetio kad su me recnuli, tek kad su mu rekli da izađe da me ušiju onda je ukapirao.

P.S. Kod nas se ne plaća prisustvovanje oca na porođaju, samo je morao da odradi neke briseve, krvnu sliku, urinokulturu i da uzme potvrdu u porodilištu, sa kojom može da uđe u porođajnu salu.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! - Page 2 Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Andjela Pet Mar 14, 2008 8:05 am

pricalica ::....sto se gubitka zenskog dostojanstva tice,stvarno je odvratno.Lezis tamo rasirena,trpa ruke u tebe ko prodje,na izvolite...Znam da je to sve normalno,ali sam se osecala kao krava.
U pravu si!!!!!! I ja sam se tako osjecala.....fujjj!!!!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! - Page 2 Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 9:01 pm

Ja ne bih volela da mm prisustvuje porodjaju, koji ce mi... meni je super bilo prvi put, dva lekara, divna babica, pedijatar i jos jedna pedijatrijska sestra da mi drzi glavu. Onda kad su nas sredili, mene i Ivu, pustili moje do mene da me vide, moj otac i Janko su imali tako zabrinute face da sam imala utisak da izgledam tragicno. Mama mi je rekla 'sine ne brini oni su samo izbezumljeni, malo si bleda, ali super si bila, rekao nam je doktor'. Znaci verovatno bi on bio bled kao krpa da je prisustvovao i verovatno ne bi mogao satima da progovori.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! - Page 2 Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Cvrki Sre Okt 06, 2010 4:00 am

Ha,nema šanse da prisustvuje,ja sam u fazonu kad me nešto boli,ne diraj me, ne pipaj me i ne pitaj me ništa. Kad sam se porađala sa Sarom muž mi je slao poruke,zvao i hrabrio,to je bilo noću,od tri ujutru kad su počeli nesnosni bolovi, isključila sam mob. jer nisam mogla da podnesem ni telefon ni poruke -ništa! Zamišljam situaciju da na drugom porođaju bude tu verovatno mu ne bi dala ni da mi priđe dok imam one bolove. verovatno bi bio u nekom ćošku zabezeknut verovatno i uplašen i zašto da ga mučim da me gleda kako imam bolove a da ne može da mi pomogne.
Nisam u fazonu da mi znači kad me neko drži za ruku...verovatno bi ga ujela za tu ruku!
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! - Page 2 Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od IRENA Pon Feb 07, 2011 10:13 am

Tata nece biti uz nas, ne jer neće , nego nedam prebila bih ga tamo hahaha, ali ce biti pored mene moja kuma, isle smo zajedno u obdaniste,osnovnu pa srednju , vidjamo se svaki dan, vise dodje kao sestra.........nadam se da ce me izdrzati, mada nema razloga da nece jer cu se poroditi uz epidural
IRENA
IRENA
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 68
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! - Page 2 Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu