Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Tata u porodjajnoj sali?!

+10
Dy
Mima
pricalica
Betty Boop
Bojana
Endzi
Veka
NasaDeca
Andjela
Emi
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Čet Jan 31, 2008 6:57 am

Kakav je vas stav po ovom pitanju? Da li je vas partner prisustvovao porodjaju i da li je u porodilistu postojala ta opcija? Ako nije da li biste volele da je bio tamo i jel bi ga pri sledecem porodjaju "povele"? Da li mislite da bi vas njegovo prisustvo i ucesce moglo zbliziti ili razdvojiti? Da li biste volele da ako je prisutan ostane u predelu vase glave, brise vam znoj sa lica i ponudi ruku za stezanje (grebanje, ugrize) ili nemate nista protiv da se spusti u "juznije predele" i da njegovo lice bude prvo koje ce vase dete kad se bude rodilo videti (umesto lica stranca)?
I na kraju- sta vas partner kaze na ovo? Da li bi mu bilo drago da bude svedok radjanja ploda vase ljubavi ili bi se osecao kao u horor filmu?
A postoji jos jedna opcija- mama, sestra, prijateljica ili doula (unajmljena pratilja)? Mozda ste pre za varijantu jedne od ovih osoba a ne muza/partnera?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Emi Čet Jan 31, 2008 10:05 am

U bolnici gde sam se ja porodila nije dozvoljeno to, a mm je hteo i pitao dali moze da udje ali oni nisu ga pustili.
Kad smo pre porodjaja pricali na ovoj temi ja i mm, dogovorili smo se da ne bude samnom kad se poradjam, nisam htela ja, ali kad su me uhvatile bolove i kad sam ostala sama u bolnici bilo mi je jako krivo sto on nije bio tu bar samo malo da mi kaze koliko me voli i da je tu za mene!!!
Ko zna mozda sledeci put:)
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Andjela Čet Jan 31, 2008 11:04 am

U porodilistu gdje sam se poradjala tate ne mogu prisustvovati porodjaju,ali zato je mm bio sa mnom cijelo vrijeme trudova,sve do ulaska u porodjajnu salu,e tu je morao da ostane ispred vrata i da ceka(i ova mogucnost ovdje u vecini porodilista ne postoji tj niko osim porodilje ne smije uci u porodiliste)!
Da je postojala ta mogucnost mm bi sigurno prisustvovao porodjaju i ja ne bi imala nista protiv...e sad bas ne znam da li bi imao hrabrosti da viri "dole" ali sa mnom bi bio sigurno!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Čet Jan 31, 2008 11:50 am

Ovde je u svim porodilistima dozvoljeno, pa cak i pozeljno da otac bude prisutan na porodjaju. Mm je bio samnom sve vreme, cak je i sveki bila u sobi (nije sala ako nije carski vec porodjajna soba) dok nisam odlucila da udjem u kadu. Babica je dolazila i odlazila a mm je sve vreme bio uz mene i ne znam sta bih bez njega. Kad je babica pregledom utvrdila da sam na 8cm pozvala je jos jednu i aktivni deo druge faze porodjaja (guranje) je poceo. Mm je trebalo da ostane u gornjem delu postelje- znala sam da bi tako hteo iako nismo bas isli u detalje na tu temu ali kako sam ja bila mrsava trudnica samo sa stomakom i on i ja smo sve sto se dogadjalo videli. I da je hteo nije mogao izbeci krupan plan. Ne sumnjam da mu se deo sa epiziotomijom nije nimalo dopao i da bi ga preskocio samo da je mogao. Ali jako mu je bilo drago sto je bio tu uz mene i sto je prisustvovao celom cinu!
I sledeci put bih isto tako sa mm-om bez ostalih clanova porodice (osim mozda sestre) i definitivno bez doule samo sto bih verovatno odabrala porodjaj kod kuce pri kom bih bila u bazenu sve vreme pa bi bilo manje strasno za videti osim ako se nekom ne roni Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Emi Čet Jan 31, 2008 12:00 pm

Cogswell :: verovatno odabrala porodjaj kod kuce pri kom bih bila u bazenu sve vreme pa bi bilo manje strasno za videti osim ako se nekom ne roni Laughing

Bas sam se slatko nasmejala lol!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od NasaDeca Čet Jan 31, 2008 8:12 pm

Mislim da je bolje ako muz ne prisustvuje porodjaju. Najvise zbog njih samih i zbog daljeg sexa u braku. Ionako muzevi u svojim zenama posle porodjaja ne vide vise zenu, nego majku. Jedna od bitnih stvari u sexu jesu mastarije. Zamisli kad muz vidi celokupnu situaciju paa ne daj boze da pocnu da seku ili tako nesto. Nece mu pasti sex na pamet narednih 100 godina. Ne samo sa zenom nego sa celim zenskim rodom.
Na zapadu muzevi mogu da prisustvuju porodjaju... sta mislite zasto je sve vise homica? lol!
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Čet Jan 31, 2008 8:24 pm

Licno nemam nista protiv prisustva oca pri radjanju deteta,kao i same podrske pre radjanja tacnje za vreme samog porodjaja,zbog razloga koje je Milica navela.
To mi je bas nekako lep i divan cin,mislim da taj dogadjaj jos vise spaja tih dvoje ljudi i da konacno posle toga otac shvata jer je jelda video svojim ocima da radjanje i donosenje deteta na svet nije nimalo lako.
Sto se tice spustanja i dolaska na "juzniji deo"malo je oceva koji to zele i koji to i urade,mnogi kazu da im se zena posle toga gadi nemislim bukvalno na sama vec jednostavno sva ta krv i sve sto tom prilikom vide.
Zbog tog straha njihov dziv je sve manji.
Mislim da se kod nas u porodilistu takva odluka placa,i dosad je bilo jako malo zainteresovanih na tu temu.
Mm licno ne podnosi bolnice,krv i sve sto prati iste,tako da verujem da je bio tamo,vise bi se oko njega zanimali,nego oko mene,hihihi,salim se naravno,ali nismo ni pricali na tu temu ustvari jesmo,ali ta ideja nije dolazila u obzir jer znam kakav je njegov otpor prema bolnici.
Postoje ljudi nadlezni i strucni koji rade svoj posao,i mislim da oni i treba da budu do kraja sa zenom,dok dete ne dodje na svet,pritom da radi i stvari kao sto je pruzanje podrske,brisanje znoja sa cela ili ponudjenje ruke za ugriz ili stisak.
A sto se tice neke trece osobe sem doktora,babica i muza na samom porodjaju,kao recimo,majka,sveki ne dolazi u obzir,za sestru bi mozda i razmislila.
Nekako mi je bolje i lakse bilo da sve to preguram sama uz strucnu pomoc naravno ljudi koji su sve vreme bili uz mene,i koji su pored mene takodje zasluzni sto su moja deca danas deo ovog sveta.
Milice ,dodacu samo Benu svaka cast,eto sta drugo da kazem,ali ipak je tamo druga sredina,ljudi drugacije razmisljaju o svemu,pa i na tu temu,tacno je da mu se mozda to nje nimalo dopalo sto je video,ali nije pobegao kao bi vecina uradila vec je stisnuo zube i pregurao to zajedno sa tobom. :bravo:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Čet Jan 31, 2008 8:28 pm

Admin ::Mislim da je bolje ako muz ne prisustvuje porodjaju. Najvise zbog njih samih i zbog daljeg sexa u braku. Ionako muzevi u svojim zenama posle porodjaja ne vide vise zenu, nego majku. Jedna od bitnih stvari u sexu jesu mastarije. Zamisli kad muz vidi celokupnu situaciju paa ne daj boze da pocnu da seku ili tako nesto. Nece mu pasti sex na pamet narednih 100 godina. Ne samo sa zenom nego sa celim zenskim rodom.
Na zapadu muzevi mogu da prisustvuju porodjaju... sta mislite zasto je sve vise homica? lol!

Posle izjave samog muskarca,i njegovog aspekta na ovu temu,a verujem da je ovo rekao u ime vecine njih,suvisno je bilo sta dodati.
Sustina je da 90posto njih ovako razmislja na ovu temu i da ne prisustvuju porodjaju i rodjenju deteta upravo iz ovog razloga.
Mm je jednom prilikom to i priznao,da je to glavni razlog ,ako stavimo na stranu grozenje i jezu od bolnice.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Veka Čet Jan 31, 2008 9:47 pm

Mislim da i u Nisu to moze da se plati i da otac prisutvuje porodjaju. ne secam se da smo mnogo o tome razgovarali sem onoga da li bih ja volela da on bude sa mnom. Ne bih volela i nisam ni htela da o tome mnogo diskutujemo. Muski su uglavnom panicari, a ne daj boze da nesto krene po zlu mislim da bi dramio, ne daj boze sta bi mu sve palo na pamet. Onda sta da mi se tu onesvesti, treba njega da gledaju a ne mene. Sestra mi je strasljivica koja se na svom porodjaju onesvescivala i skakao joj pritisak, pa neka fala i nje sto se tice, mama i svekrva... hmmm...neka hvala i za njih. Ipak mislim da sama sebe mogu najbolje opustiti i smiriti, svi ostali mogli bi da mi unesu samo nervozu. Bar sam ja taj tip coveka.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Andjela Pet Feb 01, 2008 12:22 am

Vec sam rekla da je mm bio sa mnom za citavo vrijeme trudova sve do porodjajne sale ili sobe kako god da se kaze,nije vazno!?
Htjela sam da se nadovezem i kazem da to njegovo prisustvo meni licno nije mnogo pomoglo,covjece to toliko boli da je mogao i sam kralj da bude kraj mene ja ga ne bi registrovala,ali sam insistirala da bude sa mnom i da vidi kako to izgleda i da to ne uzima zdravo za gotovo kao mnogi muskarci,znate one njihove izraze tipa "sve su se zene porodile i ti ces,nije to toliko strasno" u tom smislu da se mi zene samo prenemazemo!
Ne kazem da je mm takav,ali za svaki slucaj neka bude tu kraj mene i neka vidi kroz sta prolazim!
Tako da mislim da i prilikom porodjaja meni njegovo prisustvo ne bi mnogo pomoglo,mozda samo ta moralna podrska i opet ponavljam da vidi kroz sta sve zene prolaze da bi dobili zajednicko dijete!
Naravno ne mora da viri "dole",vjerujte ni ja ne bi dole pogledala!
Pitam se kako se onda ginekolozima ne zgadi sex i sve vezano za "dole",bez obzira sto to nije njegova zena,mislim kako to utice na njegove mastarije?! Laughing
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Pet Feb 01, 2008 12:32 am

andjela ::
Pitam se kako se onda ginekolozima ne zgadi sex i sve vezano za "dole",bez obzira sto to nije njegova zena,mislim kako to utice na njegove mastarije?! Laughing

Oni valjda naviknu i pre nego sto se odluce na tu profesiju shvate sta ih ceka pa valjda na to negledaju tako kao sto bi nasi videli da su videli??!!! Shocked affraid Very Happy
A sto se tice njihovih mastarija to vec neznam,mozda pomaze jedino u slucaju da nisu porodili i sopstvenu zenu??!!! Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Pet Feb 01, 2008 12:59 am

Konačno, došao je i taj čas: buduća mama će se poroditi i na svet će doći jedno divno novo biće. Dečak ili devojčica? Većini roditelja nije toliko ni bitno - možda bi malčice više voleli jedno ili drugo, ali je uglavnom prvenstvena želja da dete bude zdravo. Buduća mama se pakuje i, uglavnom uz partnerovu pomoć, ide u porodilište. Zna da je čeka veliki napor i da će tu biti dosta bolova, ali sve to nekako ide uz porođaj (osim ukoliko se koristi epiduralna anestezija, koja nije u svim slučajevima preporučljiva i koje se veliki broj žena boji). Tolike žene pre nje su se porodile - biće valjda sve u redu! Kako je s tatama? Šta će u toku porođaja da rade buduće tate?

Ima muškaraca koji misle da nijednom muškarcu, osim doktoru i članovima medicinske ekipe, nije mesto u porođajnoj sali. Neki muškarci će nestrpljivo i nervozno čekati kod kuće da ih supruga pozove i javi im da je sve u redu (ili da nije). Drugi će čekati u samoj bolnici. Nije retko ni dete "dočekivati" u kafani, uz piće i društvo prijatelja i grljenje i tapšanje po leđima i čestitanje.

Opet, sve je veći broj muškaraca koji smatraju da muškarcu jeste mesto u porođajnoj sali, uz svoju partnerku. Da je bodri i ohrabruje, ako ništa drugo. U nekim slučajevima budućim očevima se dopušta i da pripomognu prilikom porođaja - daju im se razni jednostavniji poslovi (recimo, da masira partnerku ili da joj briše čelo), a nekad, uz nadzor, čak i preseku pupčanu vrpcu. Tako dočekaju sopstveno dete zajedno sa svojom partnerkom - tata i mama zajedno u svakom trenutku. U principu, skoro svi muškarci koji su prisustvovali rođenju svog deteta smatraju da je to nešto jedinstveno (ma koliko dece imali) i nešto što ne bi smelo da se propusti.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Endzi Sub Feb 02, 2008 2:17 am

Mislim da to kod nas nema..
Misljenje mi je podeljeno oko toga.
Volela i da Goran prisustvuje a i ne bi...
Svi oni znaju da boli,ali koliko ni jedan sigurno..znam da nikad nece moci da dozivi taj osecaj kao sto sam ja kad su mi Vakija odmah stavili na grudi,ali da je bio tu sigurno bi bar delic proziveo sa mnom i zbog toga bih volela da je prisustvovao.
A ne bi volela iz vise razloga...ja bih se sigurno jos vise raspekmezila kad je on pored mene a ne daj boze samo kad bi nesto poslo naopako...on bi lose reagovao,ne bi sigurno uspeo da se iskontrolise,tako da je super sto smo Vaki i ja sami se izborili a Goran mozda bude tu sa nekim drugim detetom..ko zna.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Bojana Sub Feb 02, 2008 2:26 am

Ja uopste ne osudjujem muskarce koji razmisljaju ovako ko sto rece Sasa niti bih volela da je mm prisustvovao porodjaju,mada u nasem porodilistu ta opcija i ne postoji
Jednostavno nekako kad sam sama hrabrija sam da je on bio tu pored mene mozda bih se vise zalila i jaukala a ovako sam sve izgurala sama i ponosna sam zbog toga,i da ne pricam sto mm kad vidi krvi malo odmah pada u nesvest a kamo li porodjaj da gleda,pa zasto onda da radi nesto sto ni njemu ni meni ne bi prijalo,a sina je dosao da vidi 2 sata po nasem izlasku iz porodjajne sale!
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Bojana Sub Feb 02, 2008 2:28 am

Nisam videla ovo sto je endzi napisala,potpisujem sve sto je rekla u potpunosti!
A i ono sto Veka rece da sama sebe najbolje moze da opusti i smiri a da joj svi drugi mogu uneti samo nervozu i to potpisujem!
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Betty Boop Uto Feb 05, 2008 3:39 am

Ne, hvala...ne bih volela da me gleda kako stenjem i ječim...bez obzira što je sam čin rađanja nešto najveličanstvenije, ipak se uopšte ne bih lepo osećala da me moj muž gleda raskrečenu i u bolovima! Predivno sam se osećala nakon porođaja pri prvom susretu sa njim, očešljana, umivena i malkice čak i našminkana!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Uto Feb 05, 2008 4:56 am

Ja nakon onog Saletovog posta ispitala mm-a u detalje sta je i kako video, koliko je bilo strasno, sta mu se nije dopalo i na kraju dal bi ponovo prisustvovao. Kaze da ne razume deo da muskarac u zeni otad vidi majku jer to nije slucaj sa njim (odmah je zatim i sex predlozio da me razuveri :haha: ). Epiziotomiju nije video i samo pamti ono sto i ja- najlepsi deo radjanja. Pupcanu vrpcu opet ne bi pristao da sece- to ce i za sledece da bude moj posao. Kaze da jesu neki delovi bili gori od drugih ali nista nije bilo toliko strasno da ne bi pozeleo da ponovi isto iskustvo. Medjutim ja u obzir uzimam i to da je meni taj aktivni deo trajao samo pola sata i u principu sam imala lak porodjaj. A sve one teze delove smo oboje dosad potisnuli iz secanja! Otuda vec i planiramo drugo pa trece dete- ne skoro ali neminovno! :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Uto Feb 05, 2008 5:32 am

Lepo Milice sto si ti sa Benom utvrdila i najsitniji deo koji ste zajedno preziveli i sto si ga podsetila na taj dan i dogadjaj,jos je lepse sto pristaje i prica o tome sasvim normalno bez imalo gadjenja ili kajanja sto je video sve to.
Ipak svi su razliciti kako u zivotu tako i po vidjenju ove situacije i sebe u porodjajnoj sali,moj mm bi pristao jedino u slucaju da mi zivot ne daj boze zavisi od njegovog prisustva inace cisto sumnjam da bi i tih deset minuta koliko su mi oba porodjaja trajala,izdrzao bili bi za njega kao vecnost i tesko da bi mu se sve vidjeno iole svidelo.
Bio je samnom bukvalno dok nisam usla u pretporodjajnu salu,i zezali smo se tad kao da cekamo u bioskopu da pocne film,a ne da sam dosla da se porodim,priznajem da me je u isto vreme i opustio i nasmejao,malo mi olaksao sve ono sto me je cekalo,a u drugu ruku mi je bilo bas "fuj "sa njim pored izgledala sam kao neka razmazenica,koja ce i njega za ruku pa u salu,dok su ostale setale hodnikom zapomagale,lezale na pred porodjajnim krevetima i bile same sa svojim mukama.
Zavisi kako ko gleda na sve to...kao sto rekoh postoje muzevi i uopste muskarci poput Bena recimo ...ili poput Darka i Admina koji na sve to gledaju,ali sa svog aspekta,sa nekim svojim vidjenjem o sve mu tome i zadrtom teorijom kako ce posle takvog iskustva sex sa istom zenom i njihove mastarije biti proslost.
Glupa fraza...kako znaju kad nisu ni probali??!!! Shocked
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Uto Feb 05, 2008 6:12 am

Renata ::Lepo Milice sto si ti sa Benom utvrdila i najsitniji deo koji ste zajedno preziveli i sto si ga podsetila na taj dan i dogadjaj,jos je lepse sto pristaje i prica o tome sasvim normalno bez imalo gadjenja ili kajanja sto je video sve to.
Cuti Rene, gde bi pristao da prica da ga nisam pritisla i insistirala na odgovorima. Kao ja nisam sve mogla da vidim pa mi ti kazi sta je bilo posto ne pise u kartonu... Laughing Cudio se posle otkud mi posle 5 meseci tolika pitanja Shocked
I ja inace nisam razmazenica i mislim da imam jako visok donji prag boli, a mm je prosle godine prosao kroz povredu i operaciju lica pa mu se zbog toga divim sto je pristao da ponovo udje i suoci se sa mogucom krvavom scenom pale . Ali u prilog ide i to da je porodjajna soba izgledala kao i svaka druga bolnicka soba(samo veca) bez instrumenta koji su sklonjeni u posebnu susednu prostoriju i fioke. Porodjaj se isto tretira kao nesto sasvim prirodno, normalno i svi su nekako opusteni i stalozeni. Prosto pomislis- sad cu ja to, na brzinu(il sam pa ja takva)! Ako zagusti onda se ide u salu koja je za neke ljude jeziva. Hvala Bogu sto mm nije morao samnom kroz to...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od pricalica Pet Mar 14, 2008 1:31 am

Moj muz je hteo da prisustvuje,ali ovde nije dozvoljeno...A i kada mi se na kraju sve iskomplikovalo,ko zna,covek bi se slogirao,bolje da nije bio.Ipak,prvi je video bebu i onako umazanu je poljubio,cim je iza sale iznesena i slikao mi je da je vidim,posto su mene osamucenu sili...Joj,nikako da se pomirim s tim carskim rezom koji me snasao...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Mima Pet Mar 14, 2008 1:37 am

Kod nas isto nije dozvoljeno al...veze vezice....mm je trebao da prisustvuje i cekao kod kuce da ga pozovemo al je to vece bila strasna guzva u porodilistu i nismo imali vremena da mu javimo...Tako da je propustio sve,al su kasnije naravno dosli da me vide posle porodjaja i maju su im pokazali,ja onako sva izmrcvarena lezim jos na onim kolicima,a moja mama i pokojna sveki liju suze,naravno da su me rasplakale,a mm gleda sav zabunjen hahaha!
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 1:53 am

Meni uopste nije privlacno da mm bude sa mnom na porodjaju... ma sve i kada bi htio(a ne bi), ma nema sanse da bi mu ja to dozvolila!

Ionako sam tada ostavljena gola na hodniku izgubila i ono malo zenskog dostojanstva, jos mi samo on falio!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od pricalica Pet Mar 14, 2008 2:10 am

A jeste,bre,sto se gubitka zenskog dostojanstva tice,stvarno je odvratno.Lezis tamo rasirena,trpa ruke u tebe ko prodje,na izvolite...Znam da je to sve normalno,ali sam se osecala kao krava.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Gost Pet Mar 14, 2008 2:20 am

Ja sam se jos i pre nego sam usla tamo i iz silnih prica kojih sam se naslusala pomirila sa dostojanstvom i ostavila ga kod kuce,tamo sam bila ko da ga i nemam...Kad su me decaci u prvom ili drugom razdredu srednjesto su bili na praksi prali i zapirali onda mi vise nista nije bilo strasno niti sramezljivo,a doktorima sam i sama pocela da se krecim,jer cim ih vidim vec znam da ce sad da me ispipa iznutra...Tako da mi to postalo krajnje normalno...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 2:24 am

Mene nisu samo dr ispregledali..nego me krava sa intenzivne trebala prebaciti na babinjare-ali nisu dali svoj krevet, pa su sa babinjara donijeli svoj krevet, pa se njih dvije cice dogovorile da se nadju na pola puta tj na hodniku..

I mene su onakvu krvavu, sa kateterom, infuzijom ostavile na sred hodnika da predjem sa kreveta na krevet SAMA...a pritom posjete prolaze i ljudi bulje u mene..
A ja neznam sta cu prije uhvatiti, kateter, infuziju ili sacuvati pipicu da je ne vide svi posjetioci bolnice..

P.S. I NA KRJAU KAD ME PREBACILA NA BABINJARE-KAZE-ZASTO NISI REKLA DA SI NACELNIKOVA PACIJENTICA?! Kao pomogla bi mi!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tata u porodjajnoj sali?! Empty Re: Tata u porodjajnoj sali?!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu