Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Indukcija

+17
Willma
Jeca D.
tanasija
Melanija
Endzi
Beba
Ivana
Dy
Milica
Mima
pricalica
Stazi
Veka
Bojana
Lidija
Tamara
Andjela
21 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Indukcija

Počalji od Gost Ned Jan 27, 2008 9:40 pm

First topic message reminder :

Zanima me kakvo je bilo vase iskustvo sa ovim stimulansom ako ste ga primili pre porodjaja?
Da li ste sami trazili da je dobijete da bi ubrzali porodjaj jer ste bili na koraku do istog,i da bi skratili agoniju i mucenje,ili su vam je sami dotori dali i tako opet ubrzali kontrakcije i otvaranje,a ujedno i sam porodjaj.
Da li vam je bolje muciti se prirodno par sati nekad i vise,ili jednostavno primiti indukciju,ubrzati proces i skratiti vreme koje vas deli do susreta sa vasom bebom?
Ja sam je primila pred oba porodjaja,bolovi koji prate istu su bili jaki,nepodnosljivi i nesnosni,ali porodila sam se posle sat vremena provedenih na istoj i to oba puta za deset minuta.
Ona je stimulisala otvaranje tj kontrakcije jer mi je falilo jako malo do samog porodjaja,a da sam cekala da se otvaram prirodno verovatno bi cekala jos satima sa podjednako ili mozda malo manjim bolovima kao pri indukciji.
Ovako istpela sam tih sat vremena i vrlo brzo donela svoju decu na svet.
U mom slucaju imala sam samo sat vremena iskustva sa mukama koje prate indukciju,imala sam osecaj od bolova da ce mi se telo raspasti,a cula sam iz drugih iskustava da neke zene provedu sate i sate na njoj,sto verujem nije nimalo lako.
Ja sam za nju,kad je zena otvorena,ali fali jos jako malo do samog porodjaja,pa ista samo malo ubrza proces,ali ne i za one koje nisu dovoljno otvorene i stavljene tamo,(a ima i takvih slucajeva)da satima jaucu,neke cak i padaju u nesvest od neizdrzivih bolova,sto ni u kom slucaju neide u prilog porodjaju koji sledi,naravno sve zavisi od odluke samog lekara pa i toga da li ce indukcija uopste pomoci pri ubzavanju i stimulisanju porodjaja,jer nekima ni ona ne pomogne,pa se salju na carski rez ili bebu vade vakuumom sto je vec druga prica.
Ti sati koje sam mozda trebala cekati prilikom prirodnog otvaranja cinili su mi se kao godine i nijednog trenutka se nisam plasila bola niti dvoumila da li da mi je daju ili ne(a pitali su me da li hocu),a iz iskustava drugih cula sam da je jako bolna,ali za kratko vreme vrlo delotvorna.
Kakva su vasa misljenja i iskustva u vezi iste?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od Andjela Pet Mar 14, 2008 8:00 am

I ja znam par zena,obicno su to prvorotke, kojima indukcija nije djelovala pa su sve zavrsile na carskom rezu!
Ja nisam primala indukciju,oba puta sam se porodila potpuno i apsolutno prirodno....mislim da sam vec pisala o tome scratch
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od Beba Pet Mar 14, 2008 9:44 am

Ja moje prirodne bolove nisam ni osetila, celu noć sam u bolnici presedela sa kontrakcijama koje nisu bolele, onda su me ujutru, jer sam se sporo otvarala a Nikola već krenuo, prikačili na indukciju, od 8:30 do 13:45 sam imala užasno jake bolove, jedva sam ih izdržala. Nisu me pitali ništa, ni za indukciju ni za bušenje vodenjaka, ja mislim da je to ok, nisam ja doktor pa da znam da li mi je potrebno ili ne... Čak sam i dve doze buskopana i još nekog leka dobila, jednu u 4h a jednu oko 12h...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od Endzi Pet Mar 14, 2008 11:14 am

Ja sam moje bolove i te kako osetila sporo sam se otvarala,ali mi nisu davali indukciju...jednostavno su me pregledali na svakih nekoliko minuta i cekali...a,nisam ni znala da moze i da ne deluje indukcija..kao sto vec neko rece tj.napisa,verovatno zavisi od osobe.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od Melanija Sub Maj 31, 2008 10:33 am

Ja sam svo troje rodila sa -pod indukcijom...sa Sonjom sam bila oko 4 sata ,sa Sinisom oko 2, a sa Mihajlom oko sat sat i po posle cega sam odneta na carski rez.
Boli nije da ne boli,ali sve se prezivi i vise me je bolela sa drugo dvoje tacnije kad sam manje bila na njoj nego prvog puta kad sam cetiri sata lezala i mislila gotovo je pre nego sto se porodim ja cu umreti,necu ja ovo izdrzati,ali eto jesam i sve se moze preziveti i izgurati samo kad se zeli i hoce.
Melanija
Melanija
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 58
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 8:52 pm

Mene nisu kacili na indukciju, ali posto sam dosla na zakazani porodjaj i bila otvorena samo 1,5 prst i to vec petnestak dana, stavili su mi onu vaginaletu za otvaranje. Bila sam otvorena 3 prsta kad sam se porodila.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od Jeca D. Uto Sep 02, 2008 9:38 am

Ja sam, drage moje, bila na indukciji od podneva do 9 uveče... Užas jedan! Tri sata sam imala bolove na 2 minuta između kojih sam spavala kao top... Sve vreme sam misila na ono što mi je mama rekla pre nego što ću krenuti, da moram da čuvam snagu za sam porođaj, i zbog sebe i zbog bebe, tako da sam sebe ubeđivala da sve to i nije tako strašno i da ono sto je ušlo mora i da izađe Very Happy
Kao što je jedna mama već pisala, ušivanje mi je, i pored anestezije, bilo gore od samog porođaja. Dva puta pukla, na dva mesta me još sekli, o hemoroidima da ne govorim...
Ma, prošlo je sve kako treba. Jesam se namučila, tih 9 sati na indukciji su mi izgledali kao 99 sati, ali bez obzira na to jedva čekam sledeću bebicu :igra:
Jeca D.
Jeca D.
Novi član
Novi član

Broj poruka : 17
Godina : 40
Lokacija : Bečej
Datum upisa : 01.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od Willma Čet Dec 25, 2008 11:00 pm

Prisla sam terminu porodjaja a nista se nije desavalo. Niti sam imala kontrakcije, niti sam se otvarala. Indukovali su mi porodjaj da me ne bi vracali kuci.
I pored indukcije sam se sporo otvarala, porodjaj je trajao 10 sati. Zahvaljujuci epiduralu, tih 10 sati sam provela u dremanju.
Willma
Willma
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 90
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : Internet
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od [Miss]Nightmare Sub Jan 02, 2010 12:30 pm

Meni je pukao vodenjak kuci pa su mi dali indukciju da sto prije se porodim i zahvalna sam im zbog toga...2 sata sam lezala na sto i bili su mi dugi Very Happy
[Miss]Nightmare
[Miss]Nightmare
Novi član
Novi član

Broj poruka : 18
Godina : 34
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od lenita Ned Feb 07, 2010 10:00 am

Prenela sma trudnocu 8 dana pa su mi dali indukciju nebi li se porodila. Medjutim, to je kod mene islo baaas sporo! Na porodjajnom stolu sa sve indukcijom i infuzijom sam provela 25 sati..... Jesam za indukciju kada porodjaj krene pa da se malo ubrza ali mislim da je u mom slucaju to bila nocna mora.
lenita
lenita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 96
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od niki Pon Jun 06, 2011 11:11 pm

Ja sam imala dva porodjaja, jedan bez a drugi sa indukcijom. Sa indukcijom mi je bio brži i neopisivo bolniji . Prvi porodjaj mi je bio vrlo dug ( bar meni) počeo je s postepenim bolovima u subotu u 7h a završio porodjajem u nedelju u 14:50h. Iako je bio dug mislim da mi se telo privikavalo na bolove pa sam mogla lakše da izdržim. Drugi je počeo sa pucanjem vodenjaka, nisam se otvarala, a nisu čuli otkucaje bebinog srca pa su mi priključili indukciju, porodila sam se za 2,5 sata. I boloovi su bili odmah jaki.
niki
niki
Novi član
Novi član

Broj poruka : 9
Godina : 45
Lokacija : sombor
Datum upisa : 06.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od znljubica Sre Jun 15, 2011 5:02 am

Ne može se birati, hoćeš ili nećeš indukciju. Indukcija se primenjuje kad istekne plodova voda a nema trudova, ili trudovi predugo traju pa beba pati, ili je trudnoća preneta a nema trudova.
Oba deteta sam rodila uz pomoć indukcije. Mislim da su bolovi kao i kod svakog drugog porođaja.
znljubica
znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija - Page 2 Empty Re: Indukcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu