Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Indukcija

+17
Willma
Jeca D.
tanasija
Melanija
Endzi
Beba
Ivana
Dy
Milica
Mima
pricalica
Stazi
Veka
Bojana
Lidija
Tamara
Andjela
21 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Indukcija Empty Indukcija

Počalji od Gost Ned Jan 27, 2008 9:40 pm

Zanima me kakvo je bilo vase iskustvo sa ovim stimulansom ako ste ga primili pre porodjaja?
Da li ste sami trazili da je dobijete da bi ubrzali porodjaj jer ste bili na koraku do istog,i da bi skratili agoniju i mucenje,ili su vam je sami dotori dali i tako opet ubrzali kontrakcije i otvaranje,a ujedno i sam porodjaj.
Da li vam je bolje muciti se prirodno par sati nekad i vise,ili jednostavno primiti indukciju,ubrzati proces i skratiti vreme koje vas deli do susreta sa vasom bebom?
Ja sam je primila pred oba porodjaja,bolovi koji prate istu su bili jaki,nepodnosljivi i nesnosni,ali porodila sam se posle sat vremena provedenih na istoj i to oba puta za deset minuta.
Ona je stimulisala otvaranje tj kontrakcije jer mi je falilo jako malo do samog porodjaja,a da sam cekala da se otvaram prirodno verovatno bi cekala jos satima sa podjednako ili mozda malo manjim bolovima kao pri indukciji.
Ovako istpela sam tih sat vremena i vrlo brzo donela svoju decu na svet.
U mom slucaju imala sam samo sat vremena iskustva sa mukama koje prate indukciju,imala sam osecaj od bolova da ce mi se telo raspasti,a cula sam iz drugih iskustava da neke zene provedu sate i sate na njoj,sto verujem nije nimalo lako.
Ja sam za nju,kad je zena otvorena,ali fali jos jako malo do samog porodjaja,pa ista samo malo ubrza proces,ali ne i za one koje nisu dovoljno otvorene i stavljene tamo,(a ima i takvih slucajeva)da satima jaucu,neke cak i padaju u nesvest od neizdrzivih bolova,sto ni u kom slucaju neide u prilog porodjaju koji sledi,naravno sve zavisi od odluke samog lekara pa i toga da li ce indukcija uopste pomoci pri ubzavanju i stimulisanju porodjaja,jer nekima ni ona ne pomogne,pa se salju na carski rez ili bebu vade vakuumom sto je vec druga prica.
Ti sati koje sam mozda trebala cekati prilikom prirodnog otvaranja cinili su mi se kao godine i nijednog trenutka se nisam plasila bola niti dvoumila da li da mi je daju ili ne(a pitali su me da li hocu),a iz iskustava drugih cula sam da je jako bolna,ali za kratko vreme vrlo delotvorna.
Kakva su vasa misljenja i iskustva u vezi iste?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Andjela Ned Jan 27, 2008 11:44 pm

Nisam je imala ni na jednom porodjaju a mislim da mi je sa Andjelom bila potrebna jer sam se otvarala jako sporo a imala sam trudove na svake dvije minute citavu noc a opet je sve bilo usporeno!
Pa i kad sam dosla na sto za porodjaj skoro dva sata sam se napinjala a beba nece da izadje pa su mi i trudovi bili oslabili.Kasnije mi je babica rekla da je ipak trebalo da mi daju indukciju(ovdje kazu drip) i da bi sve islo brze i ne bi se toliko napatili ni ja ni beba ciji je i zivot zbog dugog porodjaja bio ugrozen,ali pred mene niko nije postavljao tu mogucnost i nisam znala da mi ona moze pomoci!
A drugi porodjaj je bio susta suprotnost,brz i skolski tako da mi takva pomocna sredstva nisu trebala!
Tako da sam ja svakako za primjenu indukcije ali samo ako je ona stvarno potrebna!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Tamara Ned Jan 27, 2008 11:54 pm

Ja sam primila indukciju pred porodjaj i zaista nemam nikakvo lose iskustvo zbog toga. Kad sam otisla kod svoje dr na kontrolu bila sam otvorena 2.5 prsta i da me ne bi vracala kuci pa da ja posle u toku noci dolazim ponovo u bolnicu ona mi je dala indukciju. I porodila sam se za cetiri sata.
I ja sam za indukciju!
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 1:03 am

Ja sam isto kao i većina vas primila indukciju pred porođaj,samo s' tom razlikom što me niko nije pitao da li ja to hoću,jednostavno su mi priključili i to je to.
Bila sam otvorena pet prstiju i da bi se to ubrzalo,dobila infuziju i porodila se za 2h i 15 min.inače ko zna kolko bi to potrajalo.
Bolovi su bili veoma jaki i ja sam bila tolko iscrpljena da sam,čini mi se,kad god su bolovi popustili ja spavala,ali sve se brzo završilo i mislim da sam bolje prošla nego da sam se porodila prirodnim putem.
I ja glasam za indukciju!
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Bojana Pon Jan 28, 2008 1:39 am

I mene nisu pitali samo su mi dali i bila sam na indukciji 3 ipo sata i mislila sam gotovo-umirem,kontrakcije su mi bile na 2min a izmedju svake dve sam padala u nesvest od bola bukvalno a pre nego da mi prikljuce bila sam otvorena 2 prsta i imala sam jake bolove ali su bili podnosljivi i mislila sam ako to ovako boli mogu da se porodim jos 5x i cudno mi je bilo sto zene onoliko vriste! affraid
I pored svega toga ipak glazam ZA indukciju jer da je nije bilo zaglavila bi carski rez 100% jer sam se mnogo sporo otvarala porodjaj mi trajao od 3 nocu do 6 popodne sledeceg dana,ko zna bez indukcije sta bi bilo!
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Veka Pon Jan 28, 2008 2:26 am

Ja sam imala to iskustvo porodjaja bez indukcije, porodjaj je tekao kako treba, otvarala sam se solidno brzo, ali je zena pored mene, inace zena mog druga iz srednje skole, morala da bude na indukciji ali ne mnogo dugo, jer su njoj morali da ubrzaju porodjaj jer je beba pocela da pati...ne znam kako je sa indukcijom....dace Bog da ni ne saznam, tj. da i drugi porodjaj kad se desi, bude brz i lak, i bez indukcije. Ako ce pomoci zasto da ne....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Stazi Pon Jan 28, 2008 4:10 am

Ja sam oba porodjaja prosla bez indukcije, nikom ne nista nije pitao za to. Mislim da kod nas( kad kazem kod nas mislim na Suboticu posto sam se oba puta tamo porodila) lekari ne pitaju nego sami donose odluku o tome po potrebi.
Znam da je moja sestra primila indukciju sa prvim detetom i da je sve teklo mnogo brze nakon toga. Naravno ja sam za kada je to potrebno i kada lekar potvrdi da moze.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 6:28 am

Moj je porodjaj bio bez indukcije, jako brz i podnosljiv. U bolnicu sam stigla otvorena 4cm, u sobi za porodjaj sam bila 1h 40min a na stolu za porodjaj 25min. Indukciju niko nije ni pominjao jer je sve islo jako brzo i bez problema. Iskreno, ne znam kakva su ovde pravila sa njom- dal je daju ili ne jer je nijedna moja prijateljica nije imala. Znam samo da za sve traze pristanak i ne smeju bez tvoje odluke, pa su mene cak i pitali da li da prokinu jos jedan deo vodenjaka koji je ostao zarobljen... Mislim da ima veze sa tim sto postoje religije kod kojih je strogo zabranjeno da iko mesa svoje prste vec je samo potpuno prirodni porodjaj dozvoljen. Nece ljudi da rizikuju da ih tuze.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od pricalica Pet Mar 14, 2008 1:18 am

Meni su ukljucili stimulans,to mi je najveca bol fizicka koju sam u zivotu osetila!Ne pitaju,samo ti ga nakace...Sve uzalud,beba nije lepo krenula,pa su me onda hitno na carski prebacili.Dzabe sam se ja otvorila,mala dama nije htela da se muci...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Mima Pet Mar 14, 2008 1:41 am

Meni su prikacili na indukciju u 15h i porodila sam se u 18:30.
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od pricalica Pet Mar 14, 2008 2:12 am

Joj,crvenkapo,dobro si ti to izdrzala...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Mima Pet Mar 14, 2008 2:14 am

Nista me ne pitaj,a moja drugarica je celu noc bila na indukciji !affraid
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Milica Pet Mar 14, 2008 2:16 am

I ja sam se porodila uz pomoc indukcije..izletela je kao iz topa...cini mi se da sam se manje mucila..Samo 10 minuta sam imala bolove i gotovo!
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 2:16 am

Ja sam lezala 15 dana u bolnici..i zadnjih 7 dana primala indukciju...
Medjutim, meni nije djelovala, nista se nije desavalo..osim sto mi je ruka pocrnila od silnih bocanja!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Gost Pet Mar 14, 2008 2:17 am

Ja sam bila oba puta po dva sata na indukciji i porodila se oba puta za deset minuta-sto bi rekli skolski porodjaj,ali te bolove i muke sa indukcijom nikad necu zaboraviti...osecala sam se kao Isus ko da cu se svakog momenta razapnuti ili raspasti...uzas...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Ivana Pet Mar 14, 2008 2:20 am

Ja sam bila ujutu od 8h do 17h na indukciji i na kraju carski,pritom se od jedanaest ujutru nisam uopste otvarala!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Milica Pet Mar 14, 2008 2:22 am

Slazem se da su bolovi kao da ti se kompletno telo raspada, bas mnogo boli,i ja sam isto kao ti sto rece skolski, a slazem se i cula sam da je prirodni porodjaj manje bolan.....sa indukcijom je strasno ali brzo...zato se i brzo zaboravi, Meni je usivanje bilo gore od porodjaja..Ufircali me do dupeta!
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 2:24 am

Ljudi moji, ja tu indukciju osjetila nisam.... nista mi nije djelovala!!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Gost Pet Mar 14, 2008 2:25 am

Ufircli te do dupeta hihihihihihi :haha: :haha: :haha:
A sta porodjaj sa indukcijom se ne stavlja u prirodni :lud: pa onda ga skoro nijedna ni nema,jer cim je tu negde pred porodjaj oni cap indukciju i porode je,ako nemora carskim...

Mi onda nismo imale proirodan nego indukovan porodjaj...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Gost Pet Mar 14, 2008 2:26 am

stasija ::Ljudi moji, ja tu indukciju osjetila nisam.... nista mi nije djelovala!!!!

Ma kako nisi osetila...nisi valjda Jovanka Orleanka...Ko zna sta su tebi dali,pa ni neznas....Veruj mi mi smo je i vise nego osetili...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Ivana Pet Mar 14, 2008 2:27 am

stasija ::Ljudi moji, ja tu indukciju osjetila nisam.... nista mi nije djelovala!!!!
Ja sam je osetilaaaaaaa,i bilo mi je strasno,ali verovatno zato sto sam toliko vremena provela na njoj.
Samo mi nije jasno,kako me je toliko bolelo,a nisam se otvarala! HMM
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 2:29 am

Renata ::
stasija ::Ljudi moji, ja tu indukciju osjetila nisam.... nista mi nije djelovala!!!!

Ma kako nisi osetila...nisi valjda Jovanka Orleanka...Ko zna sta su tebi dali,pa ni neznas....Veruj mi mi smo je i vise nego osetili...

Daj Renata, znam sta su mi davali - i primala sam sedam dana za redom.I uopste nije djelovalo, doktori mi se smijali..Pa na kraju me i poslali na carski jer nije bilo sanse da pokrenu porod..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Ivana Pet Mar 14, 2008 2:31 am

Renata ::
stasija ::Ljudi moji, ja tu indukciju osjetila nisam.... nista mi nije djelovala!!!!

Ma kako nisi osetila...nisi valjda Jovanka Orleanka...Ko zna sta su tebi dali,pa ni neznas....Veruj mi mi smo je i vise nego osetili...
Pa nekome verovatno ne deluje,kao sto ni svima ne deluju isti lekovi...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Mima Pet Mar 14, 2008 2:34 am

Hahaha do dupeta,boga mi ja sam indukciju osetila i to za medalju,gori su mi predporodjajni bolovi od samog porodjaja,a ja bi rekla da svi dobijamo indukciju,sem onih zena koje dodju u bolnicu a porodjaj vec u toku...
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Veka Pet Mar 14, 2008 3:44 am

Ja sam se porodila skroz prirodno, bez indukcije, bez buscopana bez icega, primljena u 9h u bolnicu, porodila se uvece u 23:55. Jedina hemija koju sam primila bila je anestezija za usivanje.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Indukcija Empty Re: Indukcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu