Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Bebina stolica

+3
Mima
Emi
Ivana
7 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Bebina stolica Empty Bebina stolica

Počalji od Ivana Ned Jan 13, 2008 3:40 am

Stefan zadnjih dana ima grceve,dajem mu Plantex i Espumisan,izgleda da je od Espumisana dobio zatvor,pa cu mu veceras dati malo kamilice da vidim da li ce pomoci.
P.S.Znam da bebe koje sisaju mogu imati i po 7 dana zatvor,ali meni nesto nije drago da cekam 7 dana...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Gost Ned Jan 13, 2008 3:46 am

pa daj mu malo caja neverujem da ce mu skoditi,a sto se tice zatvora da mogu ga imati i po sedam dana imali su ga i moji jer su sisali i sto ti kazes nije nimalo prijatno,ali tako je.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Emi Ned Jan 13, 2008 10:17 am

Ivana i mi smo koristili iste kapkice Espumisan! I da i mi smo imali zatvor, trajao je po tri dana i tad je Milena bila uzasno nervozna, mucila se i plakala, ali nama je mnogo pomoga caj od ANASON neznam dali kod vas ima takav caj, to Becutan caj za bebu!
Sladak je i veoma ukusan, Milena ga je odma prihvatila!
Inace ja sam probala i onaj bapski trik sa ulje.....namazala sam malo Milenino dupence Smile i opaaaaa odma kaki:)
Samo to sam radila ako zatvor traje vise od tri dana, da joj pomognem!
A sto se tice kapkice, ja joj nisam davala 25 kapi odjednom....13 ujutro i 12 uvece.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Gost Ned Jan 20, 2008 12:01 pm

Mi, hvala Bogu, nismo imali problema sa tim. Kakimo za Ginisa i retko da prodje dan bez kakanja!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Ivana Ned Feb 10, 2008 11:40 pm

ovako,kao sto znate,mleko mi je stalo,tj.ima ga jos vrlo malo,dajem mu dohranu-humanu
i zadnjih nekoliko dana,stolica mu je tamno zelena,a okolo zlatno zuckasta,i normalne gustine,tj.meni izgleda kao lepo umucen slag-uf,al sam objasnila.
interesuje me da li je to normalno?ili mozda ne promenim pelenu cim se ukaki,pa stolica od stajanja promeni boju?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Gost Pon Feb 11, 2008 12:48 am

ja znam da zelenu stolicu imaju uglavnom kad su gladni,a za tamno zelenu nisam sigurna??!!! confused
bebe koje sisaju imaju zutu (svetlu ili tamnu )nebitno stolicu i otprilike normalne gustine sve majke ce znati na sta mislim,ni retku ni previse cvrstu.
a sad za kombinaciju zelene i zute nisam bas sigurna da li mogu da objasnim njeno znacenje. HMM
mozda ima kombinaciju i jedne i druge boje jer i sisa i dobija dohranu,ma mislim da je to normalna stolica i da nemas razloga za brigu,no ipak proveri.
sto se tice menjanja pelena tacno je da stolica oce da promeni boju,ako stoji duze,ali tek posle odredjenog vremena,a verujem da stefana presvlacis cesce i redovno i da sigurno nije zbog toga!??
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Gost Pon Feb 11, 2008 12:52 am

Stolica mog novorođenčeta je zeleno-crna, da li treba da zovem lekara?
Niste prva novopečena mama koja se prenerazila sadržinom bebine pelene kada se iz porodilišta vratila kući. Nema potrebe da zovete lekara i da se brinete jer to što vidite u peleni je mekonijum. Mekonijum je supstanca koja je postepeno punila bebina creva tokom boravka u materici. Kada dođe na svet, beba počne da se „čisti“ od svega onoga što ju je tokom boravka u materici na neki način štitilo ili hranilo. Ona će kijati i kašljati i tako izbaciti zaostatke plodove vode, a putem stolice izbaciće i tu zeleno-crnu supstancu.

Kada ugledate pelenu punu sa ovim sadržajem znajte da je to dobar znak jer je ta supstanca sada izašla iz bebinih creva i u njima više nema prepreka. Tek nakon tri do četiri dana beba će početi da izbacuje ono što unese odnosno posisa.
Moja beba, koja sisa, puni pelenu po nekoliko puta dnevno, da li je to normalno?
Naravno. Aktivno pražnjenje je odličan znak kod dojene bebe. Količina koja izlazi zavisi od one koja uđe, tako da možete da budete sigurni kako vaša beba odlično sisa. Sve dok je sadržaj pelene zlatno žut i dok beba redovno kaki vi nemate o čemu da brinete.
Moja beba, iako isključivo sisa, jako teško kaki, napreže se i muči, zašto?
Često se dešava da se beba „muči“ dok kaki a kad zavirite u pelenu začudite se mekom stolicom koja izgleda kao nešto što bi lako trebalo da izađe. Ne zna se zašto je to tako, ali neki stručnjaci misle da je to zbog toga što mekana stolica ne vrši adekvatan pritisak na čmar. Drugi su mišljenja da mišići koji potiskuju kaku nisu kod beba još dovoljno jaki i koordinisani da lako izbacuju stolicu.

Ne brinite, čim beba pređe na čvrstu hranu situacija će se promeniti. Dodaćete joj žitarice, mahunarke i voće i creva će se lako prazniti.
Mom bebcu stomak je često veoma nadut i napet, mogu li nekako da mu pomognem?
Možete. Bebi će pomoći vežbice. Stavite bebu na leđa, raskomotite je, skinite joj pelenu i savijajte joj noge u kolenima ka stomaku. Druga vežba je da uhvatite bebine nogice i njima pravite pokrete kao da beba vozi bicikl. Ako se to bebi ne sviđa, što će vam jasno dati do znanja plačem - prestanite. Druga opcija da bebi ublažite napetost je masaža. Ugrejte pelenu i stavite je na bebin stomačić. Kružite rukom lagano pritiskajući stomak.
Zašto moja beba ima tako eksplozivne stolice?
Razlog što beba kada kaki nije diskretna nije nevaspitanje već je rezultat gasa koji se snažno potiskuje iz još nerazvijenog digestivnog sistema. Strpite se za koji mesec da se bebin digestivni sistem dovoljno razvije.
Kaka moje bebe ima izuzetno jak i neprijatan miris pa se pitam da li je to normalno!
Bebe koje se hrane na bočicu, mlečnom formulom koja zamenjuje majčino mleko, imaju kremastu kaku braonkasto žućkaste boje i koja može da bude izuzetno jakog mirisa. Dakle, taj „miris“ koji vaša beba sa kakom plasira u pelenu je sasvim mormalan. Pokušajte da promenite vrstu formule koju koristite – možda će kaka biti manje smrdljiva.
Kako da prepoznam proliv kad je bebina kaka svakako tečna i česta?
Proliv je učestala stolica dosta tečna i neprijatnog je mirisa. Može da sadrži sluz i često je praćena povišenom temperaturom ili gubitkom težine. Proliv retko imaju beba koja sisaju, a ako ga ipak dobiju one će imati manji broj stolica od beba sa prolivom koje se hrane na bočicu.
Kako sve može da izgleda sadržaj pelene?

Sadržaj pelene: bebina stolica je zlatno žute boje poput senfa, zrnaste teksture, nekad jako retka, čak vodenasta. Može da bude i kašasta i zgrušana ili čak sluzava.
Razlog: beba se hrani majčinim mlekom.

Sadržaj pelene: meka i zgrušana stolica u rasponu od bledožute do žučkastosmeđe ili zelenkasto smeđe. Izuzetno jakog mirisa.
Razlog: beba se hrani veštačkim mlekom.

Sadržaj pelene: stolica je zelena, zelenkasto-braon ili čak crna.
Razlog: beba se hrani veštačkim mlekom koje je obogaćeno gvožđem.

Sadržaj pelene: u sasvim normalnoj kaki nalaze se kapi krvi
Razlog: ako je u pitanju novorođenče od par dana, moguće je da je tokom porođaja slučajno progutalo malo krvi.
Savet: ne brinite ali sačuvajte pelenu pa je pokažite patronažnoj sestri ili pedijatru.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Emi Uto Feb 26, 2008 10:09 pm

Mislila sam da kad pocne da pije kravje mleko nece mocu da kaki??
Ali ona evo pocela, cim rucka odma puni pelenu cheers
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Mima Sre Mar 05, 2008 6:36 am

milsim da sam procitala na nekom bebi sajtu da je normalno da beba ne kaki jedno vreme ako je samo dojena.maja jednom nije kakila 4 dana
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od pricalica Pet Mar 14, 2008 8:08 am

Moja dok je samo sisala nije redovno kakila,jednom cak 12 dana.Sada,otkako uz moje mleko jede mlecne kase,voce i povrce,kaki cesce,cak vise puta dnevno.Posto je prekjuce prvi put jela meso,nije mi kakila do malo pre.Jadnicak,sva se zacrvenela i natezala dok se nije olaksala.Ja nikada ne ostavljam bebu sa kakom u pelenama,odmah skidam,tako da ne znam da li menja kaka bolju od stajanja.Pije vode dosta moja mala,ali joj je kaka bas tvrda,nema vise na sve strane po peleni.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Ivana Pet Mar 14, 2008 8:20 am

Renata ::
sto se tice menjanja pelena tacno je da stolica oce da promeni boju,ako stoji duze,ali tek posle odredjenog vremena,a verujem da stefana presvlacis cesce i redovno i da sigurno nije zbog toga!??
ima trenutaka kad ja ne znam da se on ukakio,pa pretpostavljam da to odstoji bar malo u peleni,pa zato promeni boju
i to je i tacno-pre neki dan smo bili napolju i drzim ga u narucju i osetim kako se siri miomiris,dosli smo kuci za nekih pola sata,i kaka je bila zeleno-zuta
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Emi Pet Mar 14, 2008 9:07 am

danas Milena kakila crno scratch
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Gost Pet Mar 14, 2008 9:10 am

crvenkapa85 ::milsim da sam procitala na nekom bebi sajtu da je normalno da beba ne kaki jedno vreme ako je samo dojena.maja jednom nije kakila 4 dana

nina jednom nije kakila skoro nedelju dana i vec smo se bili zabrinuli da joj nije nesto u redu sa crevima... odveli smo je u dispanzer a bas tad nam je bila i redovna kontrola...i doktorica mi rekla da je to normalno i da bebe koje samo sisaju mogu i nedelju mozda i duze da ne kake i stvarno cim smo dosli kuci ona se overila...za svih sedam dana unazad... Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Andjela Pet Mar 14, 2008 9:13 am

mala Milena ::danas Milena kakila crno scratch
A sta je jela?
Stolica moze da dobije i "cudnu" boju od nekih lijekova koje koristite....znam da je ovih dana Milenica bolesna...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Emi Sre Mar 26, 2008 9:33 pm

Evo sad se ukakila, ali bas kvalitetno, i mnooooogoooo smrdi Razz
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Mima Sre Mar 26, 2008 10:11 pm

maja lepo kaki po 2-3 puta na dan,samo kad je vidim da stenje onda znam koliko je sati
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Gost Čet Mar 27, 2008 1:54 am

moj nidza kad ode iza kreveta ili se negde sakrije i cuci znam koliko je sati i obicno se overi za medalju uz smrad na kolometar... Razz
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Ivana Čet Avg 07, 2008 1:37 am

Stefi nekad ne kaki po dva-tri dana,ali zato cetvrti dan,ukaki se pet puta na dan,i ne vidim da se nesto muci,retko kad i ukapiram da kaki.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Modesty Ned Jan 31, 2010 10:12 pm

Probajte ovaj recept, za njega mi je rekla patronazna sestra i provereno radi kada beba ima zatvor: deci vode prokuvati sa dve ravne kasikice secera i deset zrna kima. to moja Sofija obozava, popije po 70ml u cugu i vrlo brzo posle toga se ukaki.
Modesty
Modesty
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 47
Lokacija : Mali Kosmos
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od _DIS_ Pet Dec 16, 2011 6:38 am

e ovako.. evo me nakon opet "dugo" vremena i opet s problemom :/

Bebac mi ima 6 nedelja, pre 7 dana smo presli na adaptirano mleko + dojenje (koliko je mleka bilo), i zadnja 3 dana je samo na adaptiranom.

Problem je stolica, ima grcice i jako tesko kaki, tj. nikako (sem sto sam mu 2 puta uspela nadraziti toplomerom kaku).

Citala sam da je normalno da se bebama pojavi zatvor kada predju s majcinog na adaptirano mleko dok se ne navikne na novu hranu. Ne znam da nisam "zeznula stvar" jer sam mu u kratkom periodu promenila vrstu hrane, (uzela s minimum zeljeza jer ono jos vise izaziva zatvor).

Kakva su vasa iskustva, i da li mi neko moze reci koliko je bebi otprilike vremena potrebno da se navikne na novu ishranu? Znam da ovisi od bebe do bebe, al eto makar otprilike da imam neku orijentaciju.
_DIS_
_DIS_
Novi član
Novi član

Broj poruka : 20
Godina : 36
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Andjela Sub Dec 17, 2011 1:39 am

Stvarno ovisi od bebe do bebe Very Happy....može da vam potraje sve do mogućnosti uvođenja voćnih kašica,a može da traje samo par dana,stvarno ti niko ne može reći kada će kod tvoje bebe stolica da se unormali...u tom periodu jedino možeš da probaš sa nekim bebi čajevima....meni je jedan stari dr preporučivao da dajem što topliju,zašećerenu kamilicu,ponekad je i pomagalo
....sretno Smile
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od _DIS_ Sub Dec 17, 2011 9:46 am

Da, cula sam za zasecerenu kamilicu ali isto tako, da ne bi trebalo da se daje bebi ispod 6 meseci, kao ni prokuhana voda. A s obzirom da je meni prvo dete i nemam iskustva ne usudjujem da eksperimentisem.

A doktorica mi je rekla da mu ne dajem nista jos uvek, ali ja ne mogu da gledam kako se muci danima :/
_DIS_
_DIS_
Novi član
Novi član

Broj poruka : 20
Godina : 36
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Andjela Sub Dec 17, 2011 10:59 am

Stvarno ne znam zašto ne smije prokuhana voda da se daje prije 6 mjeseci,to prvi put čujem i ne vidim razloga zašto ne bi smjela,pa kod nas prije desetak godina nije bilo kupiti flaširane vode i sve majke su svojim bebama davale prokuhanu vodu i vjeruj da nijednoj nikad ništa nije bilo od te vode Smile...danas se svi trude da izmišljaju toplu vodu Smile.....a ti sad kad si prešla na adaptirano mlijeko moraš da daješ dodatnu tečnost,tako su doskora preporučivali,ne znam da nisu opet uveli neku novinu Smile
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Ivana Ned Dec 18, 2011 2:33 am

Zdravka,mozda je ona mislila na secerenu prokuvanu vodu....Oni sad to ne savetuju zbog secera kao...A i ja mogu samo reci da sve zavisi od bebe do bebe,nema pravila.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od _DIS_ Ned Dec 18, 2011 8:26 am

Hm ... i koju kolicinu kamilice bi mu trebala dati onda s obzirom na njegovu dob (5 sedmica) ? :/
_DIS_
_DIS_
Novi član
Novi član

Broj poruka : 20
Godina : 36
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebina stolica Empty Re: Bebina stolica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu