Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

San vase bebe

+10
maja
Stazi
Bojana
Lidija
Endzi
Dy
ZZ
Ivana
Emica07
Emi
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty San vase bebe

Počalji od Emi Ned Jan 06, 2008 12:01 pm

First topic message reminder :

9 saveta za spavanje
• Beba bi trebalo da spava na čistoj čvrstoj podlozi, u provetrenoj prostoriji, pokrivena laganim pokrivačem. Nikada ne pokrivajte bebinu glavu.
• Bez obzira da li beba spava u svom krevecu ili u vašem krevetu dušek mora biti čvrst i njegove ivice moraju ići do kraja kreveta kako beba ne bi upala u neku rupu.
• Bebu nikada ne smete stavljati da spava na vrhu jastuka.
• Nikada ne pokrivajte bebu životinjskim kožama, ne stavljajte je direktno na vunu.
• Vodeni kreveti su veoma opasni za bebe. Najbolje je uopšte je ne stavljati na ovakvu vrstu kreveta.
• Bebu nikada ne stavljajte da spava na kauču ili sofi, bez obzira da li ste pored nje ili ne. Postoji opasnost da beba lako sklizne u procep sofe ili kauča ili da se prevrne sa neravne površine i padne na zemlju.
• Osobe koje koriste sedative, lekove ili narkotike ne smeju da spavaju sa decom u istoj postelji.
• Deca mlađa od godine dana ne bi trebalo da spavaju sa drugom malom decom u istom krevetu.
• Ukoliko majka ima veoma dugačku kosu, mora je obavezno vezati pre odlaska u postelju kako bi sprečila da se kosa obavije oko detetovog vrata. (Da, to se zaista događalo!)

Evo i orjentacione tabele koja vam može poslužiti kao primer bebinog spavanja po mesecima:
1. nedelja: 8 sati danju i 8 sati noću, (uz prekide za podoj)
1. mesec: 6-7 sati danju i 10 sati noću, (uz prekide za podoj)
3. mesec: 5-6 sati danju i 10 sati noću (uz prekide za podoj)
6. mesec: 4-5 sati danju i 10 sati noću (uz prekide za podoj)
9. mesec: 2-3 sata danju i 11 sati noću
12. mesec: 2 sata danju i 12 sati noću

Milena preko dan jedva odspava 3 saata, a nocu 9 sati. cheers
U pocetku prva dva meseca ukupno je spavala jedva 10 saati, uopste nije pokazivala da joj se spava, od kad meni nestalo mleko nestala njena nesanica.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole


San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Bojana Uto Maj 27, 2008 3:25 am

endzi ::negde sam procitala da deca ne treba da preskacu dnevno spavanje jer im nocni san bude istrzaniji..meni je to totalno tacno sa Vakijem.On kad manje spava preko dana ili preskoci jednu turu spavanja,ranije legne ali se milion puta budi.mnogo bolje spava kad i preko dana spavka.
Slazem se
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Sre Jun 18, 2008 10:15 pm

e ovakoo,sinoc smo imali bas burno vece,uspavljivanje nije bilo problem,zaspao je i posle 15-ak minuta se probudio,dam mu cucu,on je uzme,ali nece da spava,pocinje plakati i plakati,nista nije pomagalo,i naravno razbudi se,nekako ga u kolicima uspavam,ljuljajuci,posle nekoliko minuta ista prica,a ja sve sa mokrom kosom sizim,tu poludim,prosusim kosu minut i odem u krevet,stavim ga pored mene,a on-oci "ko tegle",nista nije upalilo,na kraju ga prebacim u njegov krevetac,drzala ga za ruku,mazila i ko zna koliko je vremena proslo pa se uspavao...
meni nista nije problem oko njega,ali me jako nervira sto uvece kad ga uspavam nisam mirna,tj.budi se nekoliko puta,i ne znam vise sta da radim!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Dy Sre Jun 18, 2008 10:23 pm

moja mrvica je nocas imala neki ruzan san..Pocela je vristati i zvati maaaaaaamaaaaaaaa maaaaaaaaaamaaaaaaaa, ja sam onako bunovna pocela pjevati zeku i potocic i maziti je po ledjima, da se smiri..i naravno nastavila je spavati...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Sre Jun 18, 2008 11:30 pm

Ivana ::e ovakoo,sinoc smo imali bas burno vece,uspavljivanje nije bilo problem,zaspao je i posle 15-ak minuta se probudio,dam mu cucu,on je uzme,ali nece da spava,pocinje plakati i plakati,nista nije pomagalo,i naravno razbudi se,nekako ga u kolicima uspavam,ljuljajuci,posle nekoliko minuta ista prica,a ja sve sa mokrom kosom sizim,tu poludim,prosusim kosu minut i odem u krevet,stavim ga pored mene,a on-oci "ko tegle",nista nije upalilo,na kraju ga prebacim u njegov krevetac,drzala ga za ruku,mazila i ko zna koliko je vremena proslo pa se uspavao...
meni nista nije problem oko njega,ali me jako nervira sto uvece kad ga uspavam nisam mirna,tj.budi se nekoliko puta,i ne znam vise sta da radim!
Apsolutno te razumem kroz sta prolazis. Sofiya je od 7 meseci spavala cele noci bez budjenja. I tako skoro 2 meseca. E ali otad se svake noci probudi, zaplace da bih se ja pojavila- proverava verovatno da li sam jos tu, i vrati se da spava. A tri-cetiri puta joj se desilo da nece da se smiri dok ne legne uz mene... Mogu samo da zakljucim da je nesto tih noci muci a ja ne mogu da vidim sta. Izlizana fraza al jedino zubima mogu da pripisem. Ko zna kroz sta prolazi...
Jedini savet koji mogu da dam, a i sama se trudim da ga primenjujem, je da probas da se ne nerviras. Oni pokupe sve nase emocije a tad je jos teze smiriti ih. Ja ponekad kad se prezasitim dam je Benu na dva minuta, izadjem iz sobe, popijem vode ili izmasiram lice kremom ali tamo gde je ne cujem, udahnem duboko i vratim se. Pomaze! Ulazice oni i izlaziti iz tih faza, budice se, plakati a mi skoro nikada necemo znati ni razlog ni kako da to ispravimo. A onda cemo za sekund zaboraviti kakvi su bili pre mesec dana cim se njihove navike i ponasanje promene. Oni ne rade to namerno- ne znaju, bebe su...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Stazi Sre Jun 18, 2008 11:48 pm

Ivana ::e ovakoo,sinoc smo imali bas burno vece,uspavljivanje nije bilo problem,zaspao je i posle 15-ak minuta se probudio,dam mu cucu,on je uzme,ali nece da spava,pocinje plakati i plakati,nista nije pomagalo,i naravno razbudi se,nekako ga u kolicima uspavam,ljuljajuci,posle nekoliko minuta ista prica,a ja sve sa mokrom kosom sizim,tu poludim,prosusim kosu minut i odem u krevet,stavim ga pored mene,a on-oci "ko tegle",nista nije upalilo,na kraju ga prebacim u njegov krevetac,drzala ga za ruku,mazila i ko zna koliko je vremena proslo pa se uspavao...
meni nista nije problem oko njega,ali me jako nervira sto uvece kad ga uspavam nisam mirna,tj.budi se nekoliko puta,i ne znam vise sta da radim!

Ivana, dve nedelje se tako moja Anastazija budi nocu, place i nece da spava, a oci joj kao "tegle" kako si se ti izrazila. Meni je jos veci problm jer mi je i Viktorija u sobi a ona ujutro mora u vrtic i sad kako? MAla je budi a treba joj san. Tako da ja ili izbacim Viktoriju i tatu u drugu sobu da na miru spavaju, a kada sam ja preumorna i neispavana, Anastziju sa tatom u drugu sobu a ja na miru spavam sa Viktorijom. Ida znas da Anastzija bolje spava u sobi sa mm nego u sobi sa mnom Mad meni se zna buditi i po 6 X na 2 sata i onda poludim i ne znam sta da radim, i onda jos kada se razbudi i gleda me i smeska mi se jer se , Boze moj, njoj ne spava, onda vec klonem i stavim je pored mene u krevet i dzedzimo tako sat-sat i po i onda ugasim svetlo i zaspe. KAsnije sam primetila da su joj izasle gornje dvojke i prepisala sam tome, ali ko zna? Sa bebama nikad ne znas sta im je, nekada samo trebaju nasu blizinu
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od maja Čet Jun 19, 2008 12:27 am

Slazem se sa Endzi i sa Bojanom. I Mateji se desava da cim preskoci dnevni san ili nedovoljno spava preko dana, noc bude katastrofa, budi se, okrece se...trza se. Stefan je jos mali i neophodna su mu dva-tri san u toku dana.
Moj savet bi ti bio- kada se probudi u oku noci,a oci su mu kao "tegle" ne pokusavaj odmah da ga uspavas, to ce biti mucenje i za tebe i za njega(bar je tako bilo sa Matejom). Igrajte se, pricajte, pevaj mu...pa tek posle pola sata-sat pokusaj opet.
A sto se uspavljivanja tice...neznam... Mi od kada smo dosli ovde Mateja je totalno poremetio vreme spavanja, u pocetku zbog vremenske razlike od 4 sata,a sada zbog toga sto je ovde u 23h dan-bukvalno nam ne treba svetlo, smkava se tek posle 23h. ja njega sredim za spavanje i obucem mu pidzamicu, dam mu mleko i posle ga pustim, on se igra, zuji...i kada mu bude dosta dodje kod Gagija ili kod mene, popne nam se u krilo i zaspe...
Kao sto rece Endzi...probaj da ga ne forsiras,ako vam uspavljivanje traje po 2h, onda mu mozda nije jos vreme za spavanje...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Čet Jun 19, 2008 12:36 am

maja ::u pocetku zbog vremenske razlike od 4 sata,a sada zbog toga sto je ovde u 23h dan-bukvalno nam ne treba svetlo, smkava se tek posle 23h
I kod nas mrak pada tek posle 22h ali smo to resili "rimskim zavesama" i "blinder"-ima. Drugacije nikako ne bi zaspala.
Zaboravila sam da kazem da se Sofiya jutros probudila u 5:30 i nikako nije htela da zaspi. Ustale smo, dala sam joj da rucka zitarice (juce je slabo jela popodne), igrale se malo i u 6 je vec bila u krevetu. Maja je potpuno u pravu- ne ide ponekad vracanje odmah u krevet ako nece!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od maja Čet Jun 19, 2008 12:43 am

Ovde retko ko ima roletne na prozorima (mislim na one vanjske, plasticne) jer se zimi temp. spusta do -37 i to sve popuca i kada se sneg digne i zima prodje, posle 7 meseci (koliko zima ovde traje) te roletne mogu samo da se skinu i bace. Ali su mi tamne zavse i duple garnisne sledeca, skorija investicija....
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Uto Sep 23, 2008 11:04 pm

Ljudi,ja ne znam sta je sa mojim detetom,nocu se budi na svakih tri,cetiri ili pet sati da jede..Sinoc je jeo oko pola devet,pa oko dvanaest,pa jutros u cetiri,pa u sedam,ne razumem sta je problem,jede super preko dana,pred wspavanje sam sve isprobala i samo mleko,i kasicu,i mleko i kasicu,medjutim,svejedno je...i to traje vec nocima,probam da ga zavaram sa cucom,vodom,ne vredi nista dok mu ne dam da jede,poludeh vise,podocnjaci su mi do zemlje,a ja kao zombi,ni kao beba se nije toliko budio i tako cesto jeo...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od tanasija Sre Sep 24, 2008 11:30 pm

mozda ima neki problem (rastu mu zubi...) pa trazi utehu. mozda uopste nije gladan, nego na taj nacin ti nocu trazi paznju. ako dobro jede preko dana i ovako je ok ne znam sta bi drugo moglo da bude.
meni se iva budila nocu u tom uzrastu ali je htela da se igra, da se mazi nije trazila da jede. ja sam je dojila pa je posle desetak minuta ponudim da bih je ponovo uspavala.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Čet Sep 25, 2008 10:51 pm

Nocas se probudio u pola tri,prvo se meskoljio,pa kenjkao i onda plakao...Ja sam resila da najranije tek oko 04h moze dobiti da jede,jer se do skora budio izmedju 05h i 07h,retko kad pre.
Ljudi moji,ovo je prvi put da je ovoliko plakao,ja sam mislila da cu siznuti,to je trajalo nekih sat vremena,oko pola cetiri se smirio,ali uveliko budan.Dala sam mu oko 04h da jede,posle je jeo u 08h.
Ne verujem da hoce da se igra,da hoce ne bi plakao nego bi ustao u krevetcu i poceo skakati,mada vise nista ne znam.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od tanasija Čet Sep 25, 2008 10:55 pm

E ne znam sta da ti kazem, Iva je izgleda juce pojela previse cokolade i celu noc se vrtela, plakala, a sve spavajuci, nije se budila uopste. ne znam gde sam
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od mama_daisy Pet Sep 26, 2008 12:37 am

Dusan kad vecera pljeskavicu ili nesto slicno mnogo slano budi se non stop....I trazi vodu...Zato ja izbacila uvece sve tako mnogo jako!!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Pet Sep 26, 2008 12:55 am

mama_daisy ::Dusan kad vecera pljeskavicu ili nesto slicno mnogo slano budi se non stop....I trazi vodu...Zato ja izbacila uvece sve tako mnogo jako!!
Ma i ja mu dajem nesto mlecno za veceru,medjutim ovih dana sve zivo isprobavam.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Endzi Pet Sep 26, 2008 7:57 am

Secam se jedne noci kad je Vaki bio Stefijevog uzrasta..od 3-4h smo se igrali sve u sesnaest.
Meni Vaki spava citavu noc i onda zaredja nekoliko noci da se probudi po nekoliko puta i to se sve vrti da ga uzmem,kad ga uzmem on kenjka,vrti se i jedva ga uspavam..a naj novije je da mi oko 4-5h zaspe jedino ako mu dam mleko...imao je jednom vec tu fazu i prosla,izgleda se ponavlja...
Ustanovila sam da te faze budjenja uglavnom idu uz rast zubica,a one nekad traju i po mesec dva....
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Bojana Pet Sep 26, 2008 8:36 am

Nase faze budjenja su iste i dan danas kao i kad je bio beba...budi se oko 3 pa oko 5 pa oko 7 i onda nastavi do 9 ...a da napomenem da se uspava uvece oko 11-12 Sad
Nekad popije malo vode ili caja pa odmah nastavi a nekad urla dok mu ne dam mleko Rolling Eyes
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Pet Sep 26, 2008 8:57 am

Ne znam sta da radim i kako da se postavim,moguce da su zubici,gore mu vire dva,jos nisu probila...videcu kako ce proci nocasnja noc.
Hvala vam zenske,lakse mi kad vidim da nisam jedina Razz
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Pet Sep 26, 2008 9:00 am

Vracam se sad na ono sto sam pisala pre koji mesec,i vise nemamo problema oko uspavljivanja,ali sad spava dva puta dnevno,sam se tako "organizovao",oko 11h zaspi i spava oko sat vremena,pa oko 15h i tu odspava pola sata,ponekad i malo duze,i do uvece je jurcanje,pa se valjda izmori,cim jede,on se uspava za koji minut.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od tanasija Ned Sep 28, 2008 7:43 pm

iva je do 15-16 meseci ustvari dok je sisala spavala dva puta dnevno. to kako se uspavljivala uvece i kako je spavala nocu zavisilo je od svacega. prvenstveno, ako spava lepo preko dana , spava i uvece, pa onda zavisi od toga koliko joj je dan bio uzbudljiv, i na kraju sta je vecerala, naravno ako rastu zubi kenjka, placka ima temperaturu... to se menjalo s vremena na vreme, menjala je ritam na mesec dva.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Sre Okt 15, 2008 11:15 pm

Vise se ne budi toliko cesto,sad zaspi oko 22h-23h,onda oko 03h-04h jede.Medjutim,sad je problem sto od nekih 06h pa do 08h,09h on kenjkavi i prevrce se na svakih desetak minuta,ali to je verovatno jos jedna faza,videcu da li imamo i temu "Faze klinaca" pa da se upisujemo u nju Razz Razz Razz .
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od amarilis Pon Dec 08, 2008 3:39 am

I ja sam imala problem sa marijinim nocnim spavanjem. Pre tri meseca, tacnije pocetkom septembra smo preselili iz Sombora za B.Luku. To se jako odrazilo na njen san. Budila se svakih sat vremena tokom cele noci. To su bile muke.... Svasta sam probala po savetu drugih mama... ali nije bilo koristi. Eto to je tako trajalo sve u nazad mesec dana od kada je pocela sve duze i duze da spava. Sad se mogu pohvalliti da zadnje dve noci je bukvalno prespavala i jutrom kada se probudila (oko 8h) bila je potpuno suva pelena! Jos jedna lepa novost za mene. Tako da se ona u stvari sama adaptirala za svoj san .... Zato mame budite malo strpljive i svaka muka ce proci ... :TV:
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Willma Pet Dec 26, 2008 9:26 am

Marko je sa dva meseca spavao po celu noc, od 11 uvece do 8 ujutru. Preko dana je po malo spavao. Sada se budi nocu. Zaspi oko 10, probudi se i sisa oko 2, pa se onda budi u 6, sisa, pa se konacno budi u 8. Preko dana, spava dva puta po sat i po vremena. Ne znam sada kako da mu izbacim to nocno budjenje.
Willma
Willma
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 90
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : Internet
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Sub Dec 27, 2008 2:20 am

I meni je Stefan u pocetku lepo spavao,i od nekog petog-sestog meseca se isto tako budi,ni ja vise ne znam sta da radim,mrtva sam narocito kad radim pre podne...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Endzi Pet Feb 05, 2010 4:39 am

Moja Jana i nema u toku noci prekid za podoj ili eventualno jednom...da ne ureknem San vase bebe - Page 2 Icon_smile
A,Vaki ko Vaki imao ih milion puta San vase bebe - Page 2 Icon_biggrin
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe - Page 2 Empty Re: San vase bebe

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu