Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

+11
maja31
mama_daisy
Betty Boop
pricalica
Stazi
tanasija
Bojana
Mima
Dy
Emi
Milica
15 posters

Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Vote_lcap43%Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Vote_rcap 43% 
[ 9 ]
Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Vote_lcap57%Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Vote_rcap 57% 
[ 12 ]
 
Ukupno Glasova : 21
 
 

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Gost Pon Mar 03, 2008 6:58 am

Evo dva misljenja na ovu temu. Volela bih da cujem sta biste vi kao mame uradile...

ZA
"Svi znaju da je najbolji nacin ishrane novorodjenceta direktno sisanje majcinog mleka. Ali sta ako ste razdvojeni od svoje bebe ili ne mozete dojiti iz medicinskih razloga?
Vecina ljudi bi odmah rekla "Dajte im flasicu sa adaptiranim mlekom"! Ja se u potpunosti ne slazem sa tim! Ja bih drage volje dozvolila prijateljici ili rodjaci da doji mopje dete ako ja nisam u mogucnosti da to cinim, radije nego sto bih joj dala adapterano mleko. Cak i Svetska zdravstvena organizacija stavlja "mleko druge zene" kao mnogo pozeljnije od adaptiranog, koje je cak na kraju liste.
A dojenje se ne svodi na najoptimalniji nacin ishrane. Kada je beba dojena ona dozivljava "dodir koze o kozu", utehu i oseca se sigurno. Flasica nije zamena za ovo.
Naravno da bi ja trebalo da budem ta koja ce dojiti moju bebu, ali ako ne mogu ja za nju zelim sledecu najbolju stvar- dojenje u neznim rukama prijateljice ili rodjake."

PROTIV
"Smatram da sa svakom zenom koja zapravo razmatra opciju dojenja njene bebe od strane neke druge osobe nesto nije u redu! Na kojoj planeti bi se ovo smatralo dobrom stvari? "Dojilje" su odavno izumrle!
Dojenje moje bebe cini se kao sasvim prirodna stvar- moje je telo nacinjeno za tako nesto, ali davanjem moje bebe nekom drugom da je podoji mi se jednostavno cini "bljak". Jako saosecam sa zzenama koje, iz bilo kog razloga, ne mogu da doje. Ali ako ne mogu ne treba de se ossecaju obaveznima da pronadju ko ce to umesto njih raditi. Koliko nemocnije jos zelite da se osecate?
Ja sam razumela da je moje mleko napravljeno specijalno za moju bebu pa mi je tesko da shvatim koje ce dobre strane mleko druge zene imati. Ona isto tako moze imati i adaptirano mleko- pa nije otrov, zaboga!
Za mene ovo dolazi do srzi onoga gde se zlo u nasem drustvu stvara. Sta je sledece? Naci nekog da spava sa mojim partnerom samo zato sto sam ja preumorna?! Kakva je to glupost?"
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Milica Pon Mar 03, 2008 7:03 am

Ja mozda ne bih dala drugoj zeni, ali znam zenu koja je u porodilistu dala dete ciganki da ga nahrani jer ova nije imala, a pak cigancica je imala i previse mleka...kad bolje razmislim majka je majka, a mamino mleko je najlepse pa makar ona i romkinja bila
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Gost Pon Mar 03, 2008 7:12 am

gledajuci na osnovu ovog teksta ja sam PROTIV!!!!
iz ovde nekih navedenih razloga,a i nekih mojih sa moje tacke gledista i vidjenja istog da ih ne preciziram,samo malo se razlikuju od ovih ovde,a u nekim slucajevima sam i ZA???!!!
dakle ako sam ja maajka tom detetu i ako sam onemogcena da ga dojim iz ovog li onog razloga,ok pomiricu se sa tim,i preci na drugo resenje tj soluciju drugog mleka.

mada kad sam bila u bolnici posle porodjaja ,a nina ostala kuci koja je vec iznemogla od plakanja i gladi,u komsiluku je bila moja dobra prijateljica koja je takodje imala bebu od nekih sest meseci stariju nego ninu,i koju je dojila,da je za nekih pola sata nisu doveli kod mene posto sam bila pri sebi i mogla da budem uz nju,sigurno bi rekla svekrvi tada da je odnese daci da je podoji,jer joj je sveki davala i vodu i flasicu i cuku m nista nije htela samo sisu.

tako da sam u tim situacijama za,ali da mi neko doji dete umesto mene non stop,ne.

takodje u porodilistu sam videla majku koja se jadna izmuzala do besvesti,dete pored nje gladno,a ona ni kapi,i onda je jedna ciganka uzela dete tj pitala je da li hoce da joj ga da da ga podoji,jer je ona imala mleka za izvoz ,a njeno dete pored nje spavalo sito i zadovoljno,a od ove druge bez mleka bebica je non stop plakala,i ona je pristala.
dete se nasisalo i za tren oka spavalo....
u tom trenutku sam razmisljala sta bi ja uradila da sam bila u njenoj situaciji,da li bi dala dete da mi druga zena podoji,i jos ciganka,nevredjam nikog po rasi,zena je zena kao i majka,a mleko je valjda svima isto bez obzira na rasu i boju koze mada....ipak...neznam.... i kako bi darko reagovao kad bi mu to rekla...

na svu srecu sem one jedne u zadnji momenat izbegnute nisam bila ni u takvoj ni u slicnoj situaciji.

to mi se cini isto,kao da mi druga zena rodi dete,ako ja nemogu da ga imam,sto mi je krajnje nenormalno,ili ono vec navedeno u primeru gore da dam muza da ga zadovolji druga ,posto sam ja umorna???!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Gost Pon Mar 03, 2008 7:54 am

Ja stvarno ne znam kakav odgovor da dam... Znam koliko mi dojenje znaci i koliko se dobro osecam dok mi je Sofiya u narucju a cujem njeno zadovoljno gutanje... Znam i koliko za nju zelim samo najbolje i koliko bih volela da je dojena kad ja ne bih mogla da joj to pruzim...
Verovatno bi mi bilo mnogo lakse da pristanem da je doji neko ko mi je jako, jako drag i na koga ne gledam kao na konkurenciju ili pretnju u bilo kom pogledu.
Moja komsinica je jednom svog sina dala prijateljici i otela joj ga nakon 20-ak sekundi. Jednostavno nije mogla da izdrzi da neko umesto nje bude mama njenoj bebi... tako je ona to dozivela...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Emi Pon Mar 03, 2008 8:24 am

Cogswell ::
davanjem moje bebe nekom drugom da je podoji mi se jednostavno cini "bljak". Jako saosecam sa zzenama koje, iz bilo kog razloga, ne mogu da doje. Ali ako ne mogu ne treba de se ossecaju obaveznima da pronadju ko ce to umesto njih raditi. Koliko nemocnije jos zelite da se osecate?
adaptirano mleko- pa nije otrov, zaboga!
Sta je sledece? Naci nekog da spava sa mojim partnerom samo zato sto sam ja preumorna?! Kakva je to glupost?"

Za mene je glupost ovo...Da dam druga zena da doji moje dete nema sansa!!!! affraid
Sta fali mojoj Mileni sto sam je dojila samo 2,5meseci...apsolutno nista, nisam ja kriva sto je mleko isparilo preko noc, ali sam ipak srecna sto mi dete dobro i sto hvala bogu postoji to adaptirano mleko.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Dy Pon Mar 03, 2008 9:20 pm

ne bi, mislim da ne bi. Bila bi uzasno ljubomorna. Ma bila bi bolesno ljubomorna.

Moja drugarica cija je mala starija od Stasi 2 mjeseca je jednom meni dala Milicu -kao da vidi da li ce mene dojiti zato sto njene dojke nece. Ja se pogubila, ali nisam je mogla odbiti. I stvarno dijete uze moju sisojku i vuce li vuce, i tada moja drugarica to skuzi i uze je od mene. Ustvari zgrabi je. I odvalimo se smijati, i kaze ona da je u momentu pop...ila, sto je i razumijem. ja sam a joj rekla da je luda.

Ali eto, tada je skuzila da ona ustvari nema mlijeka.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Mima Pon Mar 03, 2008 10:38 pm

ne bi bila ljubomorna,al mislim da nijedna zena ne moze da se poredi sa vama samim,izmedju svake majke i deteta je to jedan vid kontakta,znate da ce se dete uvek pre smiriti na vasim grudima nego kod babe ili tate...majka je majka,jedna jedinstvena i njen organizam je jedan jedinstven,licno ja ne bih mogla da dam dete da ga neko drugi doji,ne iz ljubomore vec mi je to nekako bljak,mislim da nam odnos ne bi bio takav kakav jeste kad bi je neka druga zena dojila...
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Bojana Uto Mar 04, 2008 1:37 am

diskutabilno ali ipak NE
mojoj drugarici kad je bila beba dali su da siska mleko od njene teke kao zato sto je gusce a od njene mame bilo retko i tako ona dobije neku vrstu trovanja a dan danas ne podnosi mleko ni mlecne proizvode
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Bojana Uto Mar 04, 2008 1:39 am

a mojoj jetrvi skoro mnogo bile nadosle grudi i mala Dunja nije mogla da izvuce ni pumpicom nije htelo i mi kao ajde Maki ako hoce da proba al nije bilo ni govora,cim je video njenu sisu poceo da vristi i bezi Laughing
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 1:42 am

pa zato sto je stariji i vec zna koja je cija sisa a i mama da je manji sisao bi sve u sesnaest... Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Dy Uto Mar 04, 2008 1:43 am

Renata ::pa zato sto je stariji i vec zna koja je cija sisa a i mama da je manji sisao bi sve u sesnaest... Laughing

potpisujem te..tako mene mala Milica.. nema ona pojma sta je cije...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Emi Uto Mar 04, 2008 2:45 am

Bojana ::cim je video njenu sisu poceo da vristi i bezi Laughing
mogu da zamislim kako je to izgledalo lol!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Mima Uto Mar 04, 2008 2:50 am

e bas sam na to mislila bojana
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Dy Uto Mar 04, 2008 2:52 am

pa mogu bjezati veca djeca, koja kuze to..ali bebe malene do jedno 5-6 mjeseci, ne bjeze..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od tanasija Uto Mar 04, 2008 3:00 am

ja mislim da je dojenje najbolja stvar na svetu za bebu i glasala sam da. ja bih dala da moje dete doji druga zena naravno koja ima dete vrlo slicnog uzrasta jer se mleko menja iz meseca u mesec. i ja bih dojila tudje dete ako mi je to neko blizak. mislim da ne postoji zamena za majcino mleko i presrecna sam sto sam mogla da dojim ivu i nadam se da cu i drugo dete da dojim.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Stazi Ned Mar 16, 2008 10:31 am

Kada je moja Viktorija imala 4 meseca moja sestra bliznakinja je imala decake blizance od mesec dana. Dok je ona dojila jednog drugi je bio glada i vristao a ona nikako nije mogla od jednog da uzme pada da drugom. I tako ja nju pitala(posto Viktorija bila sita) da li da mu dam i ona se slozila, tako da je taj mali sisao od mene i hteo je, Boze moj, kad je bio gladan, nije ni primetio razliku. Nisam pitala sestru kako se osecala ali mislim da je bilaok obzirom da je uvek bila rastrzana izmedj dve bebe. A ja nisam imala problem sa tim da podojim malog. To nikome nismo rekli do pre par meseci jer nismo znali kako ce drugi da reaguju, pa ne mora niko ni da zna. Eto sada sam vama otkrila TAJNU Wink
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Stazi Ned Mar 16, 2008 10:32 am

Ali ne znam kako bi se ja osecala kada bi neka druga zena podojila moje dete,verovatno ne bi imala problem sa tim, ali...ko zna
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od pricalica Pon Mar 17, 2008 8:39 am

Pa,lepo od tebe sto si pomogla.
Ja na pocetku nisma imala dovoljno mleka i beba je mnogo vristala u bolnici zbog toga,plakala na sisi,besnela.Jedna sestra je rekla da je beba lenja i da nece da vice.Kada je ona izasla,cimerka koja je imala dosta mleka j eponudila da da bebi sisu,da vidi da li stvarno nece da vuce,ne zna ili ja nemam dovoljno.I ja sam joj dala da proba,sto da ne.Beba je pocela da vuce kao usisivac i zena je morala da je skloni,ha,ha,da ne pojede njenoj bebi sve.Znaci,nij eu pitanju bila lenjost,nego nedostatak mleka kod mene.Tako,za test sisanja mi nije smetalo,a ako ne bih mogla da dojim,ne verujem da bih nekom dala bebu,bilo bi mi zao...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Betty Boop Pon Mar 17, 2008 9:40 am

Kad bih razmišljala glavom, bila bih odmah ZA...

Kad bih oslušnula svoje srce i emocije, definitivno bih bila PROTIV...

tako da je moj najiskreniji odgovor...NEMAM POJMA šta bih u toj situaciji uradila...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od mama_daisy Pon Mar 17, 2008 10:56 am

Ja sma dojila jednu bebu u porodilistu...Jer sma imala previse mleka, a njegova mama nije imala uopste, a sestre nisu htele da daju dohranu dok ne prodje odredjeno vreme....Jadnicak je plakao neutesno satima....I kad se nasiskao mog mlekca vezao 6 sati sna....

Tako da sam ja ZA!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od maja31 Pon Mar 17, 2008 8:01 pm

Dozvolila bih od proverene osobe samo u periodu dok meni nekrene mleko, ako ima od koga.
Mada bi se pojela ziva zbog toga, ali opet vodjena iskustvom nista joj nije falilo prvih mesec dana dok nije krenula da siki, bili smo na kombinovanom mom izmuzenom i humani.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Ivana_Sa Sre Sep 10, 2008 11:28 am

mislim da je moj odgovor defitnitivno ne i ako ja nisam dojila,imam drugaricu koja je svojoj priji dojila dete jer ova nije imala mleka ja nisam za tako nesto
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Ane Čet Sep 11, 2008 10:22 pm

za kratki period - moze.
inace na duze vreme - nema sansi.
ipak je to posebni proces kroz koji se stvara veza izmedju majke i deteta.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od anja&milena Sub Sep 13, 2008 12:23 am

JA sam glasala NE
Ne znam zasto,verovatno bih imala problem sa tim,mnogo sam posesivna i ljubomorna,dojenjem se stvara veza izmedju majke i deteta,ne bi mi bilo prijatno da to gledam...
anja&milena
anja&milena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 38
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 29.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Cvrki Sub Sep 13, 2008 12:41 am

I ja bih bila ljubomorna, ali se desilo, dana, kad mi je mama umrla,(Sara je tad imala 5 meseci) ceo dan sam bila van sebe i nisam bila kući, Saru su čuvali svi po malo, a najviše moje jetrva koja je tad imala sina od 3 meseca, pokušala je da podoji Saru, ona je stavila sisu u usta i samo pljunula, više nije htele da je stavi u usta. Da je Sara sisala bila bih ljubomorna, ali ne bih se ljutila na jetrvu.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete? Empty Re: Da li biste dozvolili drugoj zeni da doji vase dete?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu