Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Krv i urin na analizu

+15
IRENA
Bojana
Beba
milenica_89
Stazi
pricalica
Pokita
Milica
Mildan
Tamara
maja
Dy
Andjela
Miloseva_mama
Emica07
19 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Krv i urin na analizu

Počalji od Emica07 Uto Nov 27, 2007 1:54 pm

First topic message reminder :

Ema ima 7 meseci i do sad nikad nam nisu vadili krv niti trazili urin na analizu. Od mnogih sam cula da su to radili. Da li bi ja trebala da se za to obratim pedijatru ili ce ona sama. Do sada nismo imali nikakvih zdravstvenih problema da bi za to bilo potrebe ali sam cula da nekima vade i kad nema potrebe.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od pricalica Pon Mar 17, 2008 9:25 pm

Sto se proteina u urinu tice,meni su rekli da ukazuju na neadekvatnu funkciju bubrega.

Inace,bebu smo vodili na vadjenje krvi iz prstica,ovde traze sa 6 meseci jer obicno dolazi do anemije u tom uzrastu.Sve joj je bilo dobro,samo hemoglobin na donjoj granici...Valjda moje mlekce slabi.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Pon Mar 17, 2008 9:31 pm

pricalica ::Sto se proteina u urinu tice,meni su rekli da ukazuju na neadekvatnu funkciju bubrega.

Inace,bebu smo vodili na vadjenje krvi iz prstica,ovde traze sa 6 meseci jer obicno dolazi do anemije u tom uzrastu.Sve joj je bilo dobro,samo hemoglobin na donjoj granici...Valjda moje mlekce slabi.

i anastasija je u tom periodu vadila krv, i bila anemicna. Dr je rekla da je to zbog sisanja..

E sada jedna dr nam prepisala legofer obavezno, a druga moja dr-ni slucajno..
I ja nisam davala legofer, vec ukljucila sanostol, i pojacala sokice prirodne..i stvarno hemoglobin se popravio!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Stazi Pon Mar 17, 2008 9:43 pm

Legofer je ocajan za stomak. Bilo sta drugo samo ne to!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Gost Pon Mar 17, 2008 10:22 pm

i mi smo pili legofer kad nam je hemoglobin bio nizi..uzas zivi...stolica crna,zatvor,muke zive...
pojacali smo sokice i hranu koja sadrzi gvozdje tako da se za odredjeno vreme videlo poboljsanje...sad u maju opet idemo na redovnu kontrolu i pracenje istog inace je radimo svakih sest meseci,bas zbog toga...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od milenica_89 Čet Mar 20, 2008 1:56 am

Mi smo pili legofer jer nam je hemoglobin bio malo nizi ali dr.je rekla da je to cisto gubljenje vremena i dala nam je neke kapi sto ima samo u inostranstvu srecom nasli smo ih i ovde...sada trebamo da idemo na kontolu pa cemo verovatno i vaditi krv..Sad
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Beba Čet Mar 20, 2008 3:54 am

maja ::Mi smo krv vadili iz prsta na redovnoj kontroli sa 6 meseci. To je ovde obavezno, bez obzira da li je dete zdravo ili ne. Radi se cisto da se proveri, sto kaze Dy, gvozdje i ostalo..
Urin jos nismo davali na analizu.

Potpisujem, ovako i kod nas rade. Da dodam da kod nas vade krv iz prstića, osim ako nešto nije kako treba, onda iz vene i to je meni bilo užasno iskustvo...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Gost Čet Mar 20, 2008 5:10 am

milenica_89 ::Mi smo pili legofer jer nam je hemoglobin bio malo nizi ali dr.je rekla da je to cisto gubljenje vremena i dala nam je neke kapi sto ima samo u inostranstvu srecom nasli smo ih i ovde...sada trebamo da idemo na kontolu pa cemo verovatno i vaditi krv..Sad

milenice ovo sam te vec negde pitala...ali ajde molim te odgovori mi ponovo...

kako se tacno zovu te kapi koje ste kupili i nasli tesko kod nas,a ima ih samo u inostranstvu...sto zamenjuju legofer...jel se mogu kupiti i bez recepta...koja im je cena...hvala unapred... Wink
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od milenica_89 Čet Mar 20, 2008 7:19 am

Znam Reno gde si me pitala vec ali da ne spominjemo sad detalje Wink ...kapi se zovu AKTIFERRIN CSEPPEK mislim da su madjarske,a dali su nam jos jedne ne znam cije su ali mogle su ove ili te svejedno je,mi smo nasli u jednoj apoteci samo zadnje 2 bocice valjda su kostale po 300 dinara ili 400 ne secam se...Probaj da ih nadjes u apoteci eto mi smo imali srece a mozda cete i vi....uzeli smo ih na recept a da li moze bez nisam sigurna...nema na cemu a kakav vi imate problem sa nalazima?Nadam se da ce vam pomoci ovaj lek ili ako imate problema da nadjete ti kazi pa cu ja pitati ovde kod nas snacicemo se nekako ..... :kiss:
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Gost Čet Mar 20, 2008 8:41 am

evo vec sutra cu ih potraziti u apoteci pitati za iste...ako ih ima,a nemogu bez recepta zamolicu naseg doktora da napise recept za iste...ako ih ipak ne nadjemo videcu ja sa darkom posto je cesto preko da ih potrazi u madjarskoj ,austriji,nemackoj...ako ni to ne uspe onda cu te kontaktirati.

nikola ima smanjen hemoglobin,prvo smo isli svakih tri meseca na vadjenje krvi sada na sest...malo se povecao,uneli smo vise voca i povrca koji sadrze gvozdje,legofer nece ni da lizne ,a posle njega samo muke zive,pa mu ga i ne dajem...zadnji put je bio nesto ispod granice normale,ali bolje nego proslog puta,videcemo sad sredinom aprila kad izvadimo ponovo i dobijemo rezultate...bio visi ili nizi varira tako da ce nam te kapi u svakom slucaju dobro doci..

hvala unapred na pomoci.... Wink
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od milenica_89 Čet Mar 20, 2008 12:00 pm

Nema na cemu,legofer ne sluzi nicemu dzabe mucis dete da ga pije,kapi su najbolje pa javi ako mozemo nekako da pomognemo..
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Bojana Pet Mar 21, 2008 10:05 am

dobar je i sirup sanostol
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Gost Pet Mar 21, 2008 10:12 am

Bojana ::dobar je i sirup sanostol

prvi put cujem za njega...jer i on nesto poput legofera,mislim za jacanje krvne slike,a jel ima iste reakcije kad sepije kao i legofer?????
potrazicu ove kapi po milenicinom savetu...ali prvo da sad aprila vidim koliki nam je sad hemglobin...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Bojana Pet Mar 21, 2008 10:14 am

nije poput legofera to je multivitaminski sirup sa dodatkom gvozdja i iako ima gvozdje on otvara apetit,mnogo je dobar al je malo skuplji oko 700din valjda
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Gost Pet Mar 21, 2008 10:18 am

Bojana ::nije poput legofera to je multivitaminski sirup sa dodatkom gvozdja i iako ima gvozdje on otvara apetit,mnogo je dobar al je malo skuplji oko 700din valjda

jeste malo je skuplji..malo vise..nama bas za otvaranje apetita netreba jedemo iovako za dvoje,ali ako sadrzi gvozdje neznam ..ako nenadjem te kapi probacu onda ovaj sirup...u svakom slucaju hvala bojana... I love you
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od IRENA Pon Apr 07, 2008 10:36 am

ivona je vadila sa 5 meseci i deset dana krvnu sliku urin nije i uplašila sam se ko nikad trombociti su normalni do 390 nisam sigurna a ona imala 580 presekla sam se a pritom hemoglobin joj 105 a ima veze jedno s drugim a nakraju se ispostavi da su joj trombociti povećani jer joj je dugo vađena krv pa je proces zgrušavanja počeo pa dao pogrešan rezultat a za hemoglobin na skali piše da je donja granica 110 ako se ne varam njoj je bio 105 a ustvari za bebe je donja granica 95 ali joj je ipak na granici pa je dr rekla da jede više teletine,junetine,spanaća ....jer ima gvožđa
IRENA
IRENA
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 68
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Ivana Uto Sep 02, 2008 11:08 pm

Juce su Stefana bocnuli u prstic i davali mokracu,ovih dana idemo po analize,to je ovde na Vma,obavezno sa devet meseci.
A sto nas Stefi izezao za mokracu,mogu tek misliti kako bi bilo da je devojcica.Stavila mu ja kesicu kad smo krenuli tamo i preko pelenu,nalivala ga vodom,sokom,poceo da place koliko ga nalivam,i jos dosli na pauzu i cekali pola sata,ja se bas obradovah,kao piskice za to vreme,i mi prvi na redu,skidamo ga,a ono puna pelena,u kesici nista,posto je naravno bio nemiran tih pola sata,kesica spala.
Kazem ja to sestri,ona kaze,pa napojte ga,dajte mu vode affraid ,i zalepite drugu kesicu,ja ga teram da pijem,on nece,skinuli ga skroz,Mimi ga drzi za ruke,ja za noge,jer hoce da skine kesicu,i posle 15 minuta on se nesto malo ispiskio,sreca nasa bila velika...Ludak mali.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Uto Sep 02, 2008 11:44 pm

Ivana ::Juce su Stefana bocnuli u prstic i davali mokracu,ovih dana idemo po analize,to je ovde na Vma,obavezno sa devet meseci.
A sto nas Stefi izezao za mokracu,mogu tek misliti kako bi bilo da je devojcica.Stavila mu ja kesicu kad smo krenuli tamo i preko pelenu,nalivala ga vodom,sokom,poceo da place koliko ga nalivam,i jos dosli na pauzu i cekali pola sata,ja se bas obradovah,kao piskice za to vreme,i mi prvi na redu,skidamo ga,a ono puna pelena,u kesici nista,posto je naravno bio nemiran tih pola sata,kesica spala.
Kazem ja to sestri,ona kaze,pa napojte ga,dajte mu vode affraid ,i zalepite drugu kesicu,ja ga teram da pijem,on nece,skinuli ga skroz,Mimi ga drzi za ruke,ja za noge,jer hoce da skine kesicu,i posle 15 minuta on se nesto malo ispiskio,sreca nasa bila velika...Ludak mali.

bOZE KAD SE SJETIM TIH LUDJAKINJA OS SESTARA..MI KADA SMO LEZALI U BOLNICI mene preskakala jedna u bolnici..i ja cutim jednom, cutim drugi put,i treci put mi udje u sobu i kaze da sam ja kriva sto mi dijete ima e-coli..ja sam tada vidjela crno na oci, spustila Any na krevet prisla joj izgurala je vani i mirnim tonom sa izblicenom facom rekla-JOS JEDNOM UDJI U MOJU SOBU ZADAVICU TE... nije vise ulazila, smao je dr ujutro dosla da pita sta se desilo..dovela mi nju da se izvini, ali to meni nista nije znacilo
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Andjela Sre Sep 03, 2008 12:25 am

Kad se samo sjetim Andjele sa 6 mjeseci i tih kesica za urin i sad mi dodje da placem....nije bio neki veliki problem kad se daje urin zbog obicnog nalaza,ali kad treba za urinokulturu to je tek za.ebancija....sve mora biti sterilno,kesica ne smije da bude vise od pola sata na pisi,odmah treba stavljati drugu,treba onu prvu odlijepiti a to nije nimalo prijatno....grozno,grozno..
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od IvanaPG Sre Sep 03, 2008 1:09 am

mihaela je radila krvnu sliku i hemoglobin joj je 109 , dr kaze da pije sirup FERUM. dal je neko koristio ovaj sirup , kakvog je ukusa , neznam dal ce htjeti da ga pije , a mora 2 mjeseca da pije kao nizak hemoglobin...
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Sre Sep 03, 2008 2:20 am

IvanaPG ::mihaela je radila krvnu sliku i hemoglobin joj je 109 , dr kaze da pije sirup FERUM. dal je neko koristio ovaj sirup , kakvog je ukusa , neznam dal ce htjeti da ga pije , a mora 2 mjeseca da pije kao nizak hemoglobin...


nam aj ehemoglobin bio 109 kada jeimala 6 mjeseci na nefrologiji prepisali sirup..ali moja dr rekla ni slucajno, to je normalno i samo prirodnim preparatima... i supjeli smo ga vratiti ..inace sirup je taj tezak i moze je malo bubati stomacic...ja sma protiv, ali ti najbolje znas sta ti je ciniti...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od IvanaPG Sre Sep 03, 2008 9:02 am

pa ni meni se ne daje , jos nisam pocela a vjerovatno i necu mucit dijete stvrno , pa cemo na neki drugi nacin....
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Ivana_Sa Sre Sep 03, 2008 10:37 am

I nama su davali taj sirup sa 6 meseci ja ga nisam davala jer znam da ga anabela nije htela piti ja sam joj sa ishranom popravila hemoglobin,da kucnem u drvo ona sve lepo jede
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Čet Sep 04, 2008 12:49 am

Ja bih svim mamam ciji klinci imaju neku vrstu anemije preporucila d aredovno piju revitu sa zeljezom ili bez zeljeza...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Ivana Čet Sep 04, 2008 12:53 am

Dy ::Ja bih svim mamam ciji klinci imaju neku vrstu anemije preporucila d aredovno piju revitu sa zeljezom ili bez zeljeza...
Jel Revitu smeju bebe?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Čet Sep 04, 2008 12:54 am

Ivana ::
Dy ::Ja bih svim mamam ciji klinci imaju neku vrstu anemije preporucila d aredovno piju revitu sa zeljezom ili bez zeljeza...
Jel Revitu smeju bebe?

ti mislis d aje stefan beba??? on smije..a bebe ne znam bas...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu - Page 2 Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu