Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Krv i urin na analizu

+15
IRENA
Bojana
Beba
milenica_89
Stazi
pricalica
Pokita
Milica
Mildan
Tamara
maja
Dy
Andjela
Miloseva_mama
Emica07
19 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Krv i urin na analizu

Počalji od Emica07 Uto Nov 27, 2007 1:54 pm

Ema ima 7 meseci i do sad nikad nam nisu vadili krv niti trazili urin na analizu. Od mnogih sam cula da su to radili. Da li bi ja trebala da se za to obratim pedijatru ili ce ona sama. Do sada nismo imali nikakvih zdravstvenih problema da bi za to bilo potrebe ali sam cula da nekima vade i kad nema potrebe.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Miloseva_mama Uto Nov 27, 2007 8:11 pm

Milos ima 11 meseci i nije vadio ni krv ni urin!!! Svaki mesec idemo na pregled i dr. nam je rekla nema potrebe,beba dobro napreduje bez ikakvih zdravstvenih problema !!!
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Gost Uto Nov 27, 2007 8:16 pm

mislim da nema potrebe ako je dete zdravo i dobro napreduje .
nini smo vadili krv pre godine zbog alergije koju je imala pa pored silnih analiza radili smo i vadjenje krvi.
mokracu je vadila kasnije sa nekih dve godine.
nikola je takodje rano sa sest vadio krv jer muje bio smanjen hemoglobin pa smo morali imati nalaz krvne slike,mokracu nismo davali.
ne drzi me za rec ipak pri sledecoj kontroli pitaj da li je neophodno,ako jeste proveri sta te kosta,ako nije reci ce ti oni kad bude bilo potrebe za tim.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Andjela Uto Nov 27, 2007 8:35 pm

Ni ovdje kod nas ne rade se kontrolni pregledi krvi i urina,znaci samo po potrebi ako dr. sumnja na nesto(anemiju,infekciju).
Mi kad treba da vadimo krv odemo u privatnu laboratoriju jer oni imaju opremu da se djetetu cjelokupna krvna slika uradi sa krvi iz prsta,da se dijete ne bi patilo vadjenjem krvi iz vene,dok u drzavnom DZ uvijek vade iz vene,pa ne mogu potrefiti venu,dijete se otima,dere...ma zivi cirkus!
Tako je kod nas,ko zna mozda je kod vas drugacije i bolje!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Gost Uto Nov 27, 2007 8:37 pm

andjela ::Ni ovdje kod nas ne rade se kontrolni pregledi krvi i urina,znaci samo po potrebi ako dr. sumnja na nesto(anemiju,infekciju).
Mi kad treba da vadimo krv odemo u privatnu laboratoriju jer oni imaju opremu da se djetetu cjelokupna krvna slika uradi sa krvi iz prsta,da se dijete ne bi patilo vadjenjem krvi iz vene,dok u drzavnom DZ uvijek vade iz vene,pa ne mogu potrefiti venu,dijete se otima,dere...ma zivi cirkus!
Tako je kod nas,ko zna mozda je kod vas drugacije i bolje!


ne, andjela ni kod nas nije nista bolje i potpisujem u potpunosti sve ovo sto si napisala.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Uto Nov 27, 2007 9:07 pm

nas je pedijatrica poslala sa 3 mjeseca da radimo urin,a sa 6 vadjenje krvi i sa godinu dana isto..

e sada dali to treba?? evo iskustvo
kada smo sa puna tri mjescea izvadili urin, bio je uredan..samo pet dana nakon toga zavrsila je u bolnici zbog tog istog urina, jer je dobila urinarnu infekciju...(dakle , ja mislim da sam bezveze radila urin)..

a sto se tice krvi, vadjena je iz prsta, cisto da se provjeri zeljezo ili ti gvozdje u krvi...

a vensko vadjenje mi se smucilo kad smo bili u bolnici...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od maja Uto Nov 27, 2007 10:05 pm

Mi smo krv vadili iz prsta na redovnoj kontroli sa 6 meseci. To je ovde obavezno, bez obzira da li je dete zdravo ili ne. Radi se cisto da se proveri, sto kaze Dy, gvozdje i ostalo..
Urin jos nismo davali na analizu.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Tamara Uto Nov 27, 2007 11:54 pm

maja ::Mi smo krv vadili iz prsta na redovnoj kontroli sa 6 meseci. To je ovde obavezno, bez obzira da li je dete zdravo ili ne. Radi se cisto da se proveri, sto kaze Dy, gvozdje i ostalo..
Urin jos nismo davali na analizu.

Takodje.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Emica07 Sre Nov 28, 2007 3:21 am

maja ::Mi smo krv vadili iz prsta na redovnoj kontroli sa 6 meseci. To je ovde obavezno, bez obzira da li je dete zdravo ili ne. Radi se cisto da se proveri, sto kaze Dy, gvozdje i ostalo..

Pa bas zbog toga cula sam da negde rade to kao obavezno bilo dete zdravo ili ne. Nama pedijatar na svakoj kontroli kaze sve uredu super napreduje i tako to nikad nije imala zamerke.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Mildan Sre Nov 28, 2007 5:00 am

Kod nas se to radi obavezno sa šest meseci.Inače Su Mici vadili sa dva meseca, jer je bila malo žuta, pa su proveravali bilirubine.Jedva su joj našli vene, i jedva uzeli krvi koliko im treba.Mada nisu baš mogli koliko su lekari tražili.Davali smo i urin na analizu.Postoje kesice koje se stavljaju detetu dole.Ali vrlo je teško da se uzme.Sreća sve je bilo u redu, bila je malo žuta zbog mog mleka(hormonski poremećaj).Inače ko zna koliko bi još puta ponovili analize.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Emica07 Sre Nov 28, 2007 10:11 am

kako zuta a koje boje treba da bude mokraca
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Čet Nov 29, 2007 3:15 am

htjel abi vam nesto reci...boja urina nema veze sa rezultatom urina..to zavisi od hrane..

ono na sta trebate obratiti paznju kade je urin u pitanju jeste miris..urin kada nije u redu, osjeti se neprijatan miris, intenzivno se osjeti-dakle drugaciji od samog mirisa urina..

ako vadite urin bebama, pokusajte izbjeci vrecicu
jer cesto zbog kontaminiranosti bude pogresan rezultat..
uzmite sterilnu casu, i cekajte da piski, pozeljno uhvatiti srednji mlaz...(toje izvodljivo sa bebama)

dalje, prije stavljanja vrecice obavezno je pranje, msilim na svaki put kada se mijenja(znaci, ako ne uhvatite u prvom pokusaju) drugi put ponovo pranje, pa stavljanje kesice...

nefrolozi jos preporucuju da se ne brise peskirom, nego lagano iz daljine fenom prosusiti (mada mi to ne radimo)

i ukoliko se dugo ceka urin, pa jos stoji poslije vadjenja, nalaz moze biti lazan..ne smije stajati duze od pola sata..idealno, sto prije ..najkasnije toliko...


ne trebalo nikome, ali ako vas zanima bilo sta sto se tice urina,pisite....mi smo ga apsolvirali..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Emica07 Čet Nov 29, 2007 3:21 am

Fenom da susim pa to nije normalno. Ja to nemogu jel Ema je prestravljena kad su upitanju fen i usisivac i samo se njih plasi a sto nemam pojma a ima toliko aparata koji su bucniji od njih
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Čet Nov 29, 2007 3:23 am

Emica07 ::Fenom da susim pa to nije normalno. Ja to nemogu jel Ema je prestravljena kad su upitanju fen i usisivac i samo se njih plasi a sto nemam pojma a ima toliko aparata koji su bucniji od njih




ma ok je. ne moras, ni mi to ne radimo (a stalno vadimo urin)..
htjela sam naglasiti kako je bitno da ne dodje do kontaminiranosti, odnosno zagadjenja, pa zato oni i to preporucuju...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Emica07 Čet Nov 29, 2007 3:27 am

Ma skapirala sam nego nisam mogla a da nenapisem.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Mildan Čet Nov 29, 2007 4:25 am

Kada sam rekla žuta mislila sam da je su sumnjali da je beba žuta-ima žuticu.Izvinjavam se na nedorečenosti.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Milica Čet Nov 29, 2007 4:50 am

Ja sam Nati vec dva puta davala krv na analizu. Izvade cas iz prsta , ona nije ni osetila. Oba puta je nalaz bio dobar, ali nikako urin ne mogu da uhvatim u onu kesicu
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Pokita Pet Nov 30, 2007 2:47 am

renata ::
andjela ::Ni ovdje kod nas ne rade se kontrolni pregledi krvi i urina,znaci samo po potrebi ako dr. sumnja na nesto(anemiju,infekciju).
Mi kad treba da vadimo krv odemo u privatnu laboratoriju jer oni imaju opremu da se djetetu cjelokupna krvna slika uradi sa krvi iz prsta,da se dijete ne bi patilo vadjenjem krvi iz vene,dok u drzavnom DZ uvijek vade iz vene,pa ne mogu potrefiti venu,dijete se otima,dere...ma zivi cirkus!
Tako je kod nas,ko zna mozda je kod vas drugacije i bolje!


ne, andjela ni kod nas nije nista bolje i potpisujem u potpunosti sve ovo sto si napisala.

Kod nas jeste onda bolje, mislim, ja sam Anastasiju vodila iskljucivo u drzavni Dom zdravlja i do sad nisu pomenuli vadjenje krvi iz vene uvek iz prstica, i to je neprijatno ali sta da se radi.

Prvi put je davala krv sa 6 meseci pre nego da primi trecu vakcinu.

A mokracu smo uspevali kesicom da pokupimo.

Evo ovako, kazu zakacite je ispod pelenice, pa dete moze i da sedi i da lezi kada piski.
To nije tacno, jer se onda sve razlije i za analize ne ostane nista.

E sada, treba da se se prati trenutak da cim se dete probudi stavi mu se kesica i stavi u stojeci polozaj, stavi ondnosno zalepi se kesica i ne pampers preko nje nego samo ona i najbolje je da dete stoji i zagleda se u nesto sto voli.
Onda, kada krene da piski, a vrlo brzo ce jer deca obicno piskaju odmah nakon spavanja bilo nocnog ili popodnevnog, kesica se samo prati o cela se napuni, moze i da se pridrzi da se od tezine mokrace ne odlepi.
Kada dete zavrsi to se prebaci u obicnu bocicu za urin.

Probajte, meni je pomoglo, verujem da ce i vama!

P.S. Najbolje kesice su ROMED-ove!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Pet Nov 30, 2007 2:55 am

pokita ::Evo ovako, kazu zakacite je ispod pelenice, pa dete moze i da sedi i da lezi kada piski.
To nije tacno, jer se onda sve razlije i za analize ne ostane nista.


mi smo kacili i stavljali pelenicu preko, i uspjevali smo..ne postoji nacin da uhvatimo urin, tako sto ce biti samo kesica na njoj, jer vristi i skida je...
ali ja kada to uradim sa pelenom, pratim konstantno da li je piskila..i uglavnom uhvati se u kesicu dovoljno za analizu...

ja izbjegavam kesice, kada je bila mala hvatala sam u casu..ali sad akada je veca, to je nemoguce...ke


pokita ::E sada, treba da se se prati trenutak da cim se dete probudi stavi mu se kesica i stavi u stojeci polozaj, stavi ondnosno zalepi se kesica i ne pampers preko nje nego samo ona i najbolje je da dete stoji i zagleda se u nesto sto voli.


e sada da ona stoji i zagleda se u nesto..nemoguce... imam osjecaj kada joj stavim kesicu, dat ek onda nece da piski ( to me podsjeca na ono, boli zub, odes zubaru prestane)


pokita ::Onda, kada krene da piski, a vrlo brzo ce jer deca obicno piskaju odmah nakon spavanja bilo nocnog ili popodnevnog, kesica se samo prati o cela se napuni, moze i da se pridrzi da se od tezine mokrace ne odlepi.


vrlo brzo je piskila kada je bila mala..sada katastrofa..zadnji put smo hvatali od 7 ujutro i tek piskila u 13 sati...


pokita ::Kada dete zavrsi to se prebaci u obicnu bocicu za urin.
Probajte, meni je pomoglo, verujem da ce i vama!
P.S. Najbolje kesice su ROMED-ove!

ovo potpisujem

pokita, mislim da si zaboravila navesti kada si ti ovako vadila urin, mislim na uzrast(jako bitan pokazatelj kada je vadjenje urina u pitanju)..jer nase iskustvo govori, da ovo sto si ti navela je izvodljivo dok je malena..ali sada kada je veca je prosto nemoguce...

kamo srece da mozemo tako...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Pokita Pet Nov 30, 2007 3:05 am

Imala je 14-15 meseci pa sve do mozda 1,5.

Sada piski u nosu(vec 6 meseci), ali kada hvatamo urin drzim je iznad wc solje i pokazujem nesto dok moja mama hvata pisu direktno u bocicu ili obrnuto ona je drzi a ja hvatam srednji mlaz!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Pet Nov 30, 2007 3:06 am

pokita ::Imala je 14-15 meseci pa sve do mozda 1,5.

Sada piski u nosu(vec 6 meseci), ali kada hvatamo urin drzim je iznad wc solje i pokazujem nesto dok moja mama hvata pisu direktno u bocicu ili obrnuto ona je drzi a ja hvatam srednji mlaz!



e to je najpravilnije, direktno u casu...i svaka cast na uspjehu ( mi se bas mucimo)...

p.s. jeste imali neki problem sa urinom ili samo kontrolica.?
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Pokita Pet Nov 30, 2007 3:11 am

Proteine u mokraci (u tragu) ali ne treba da budu ni u tragu, pa za nedelju dve mora opet da se vidi da li ih ima stvarno jer je onda potrebno ispitivanje dalje.

I onda pokaze da ih nema.

Dva puta nam se to desilo, uglavnom kada je prehladjena i onda se pojave proteini ali se na svu srecu sa prehladom izgube i oni!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Dy Pet Nov 30, 2007 3:13 am

pokita ::Proteine u mokraci (u tragu) ali ne treba da budu ni u tragu, pa za nedelju dve mora opet da se vidi da li ih ima stvarno jer je onda potrebno ispitivanje dalje.

I onda pokaze da ih nema.

Dva puta nam se to desilo, uglavnom kada je prehladjena i onda se pojave proteini ali se na svu srecu sa prehladom izgube i oni!


nista to nije strasno... anastasija je jednom imala i dr-nefrolog je rekla da to hoce da se javi ili od prehlade ili neke hrane..

BITNO JE DA NEMA ESERIHIJU...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Milica Pet Nov 30, 2007 4:59 am

Proteini nisu za zezanje ni najmanje...posebno nisu za zapostaviti u nasem uzraztu, mislim na mame, jer kod povecanih proteina postoji rizik od srcanih obolenja i mogucnost pojave infarkta
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Pokita Pet Nov 30, 2007 8:45 am

stasija ::nista to nije strasno... anastasija je jednom imala i dr-nefrolog je rekla da to hoce da se javi ili od prehlade ili neke hrane..

BITNO JE DA NEMA ESERIHIJU...

Nije imala do sad, imala sam je ja i to mesec dana pre zaceca (ne bih nikada zatrudnela mesec nakon eserihije kad ni onaj drugi kontrolni nalaz nisam uradila ali Anastasija se omakla bom
Sva sreca pa sam neki dan pre zaceca uspela skroz da je se otarasim injekcijama (5) amikacina, svakog dana po jednu koje su bas dosta bolele i nakon toga bez prekida jednu kutiju amoksicilina iako mi je vec posle prve injekcije bilo super i pila u velikim kolicinama tecnost a najvise Uvin caj.
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krv i urin na analizu Empty Re: Krv i urin na analizu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu