Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Osetljiva decja koza

+19
Beba
natka
Stazi
Cvrki
mama_daisy
tanasija
Melanija
Miloseva_mama
pricalica
milenica_89
Andjela
Mildan
Milica
Bojana
Ivana
Dy
NINA
Veka
Emi
23 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Ned Nov 18, 2007 9:59 am

First topic message reminder :

da li vasa deca imaju osetljivu/ili previse osetljivu kozu?
da li moraju da koriste samo odredjene preparate za licnu higijenu jer njihova koza ne podnosi sve?
da li se ospu,ako odeca nije pamucna ili njihova koza burno dereaguje,ako recimo promenite prasak?
da li su nasledili od vas osetljivu kozu ili je samo oni imaju?
da li su mozda alergicni na nesto sto nije svakidasnje i uobicajeno?

pokrenuh ovu temu iz razloga koji cu vam ispricati:
naime kad je imala par meseci nini su na levoj ruci pocele da izlaze prvo sitne bubuljice,a kasnije su se one prosirivale u plikove koji lice ujedima komaraca tacnije blandama,samo sto nisu glatke nego hrapave i ne svrbe,ali na oko ne izgledaju lepo.
imala je par na ledjima,stomaku i nozi,ali su se te povukle,a ove na ruci bile tu konstantno.
vodili smo je prvo kod doktra u zr koji je rekao da je alergicna na prasak,omeksivac i slicno,kupila sam prasak koji nije bio jak,izbacila omeksivac,ali one su i dalje bile tu.
takodje su mi rekli da joj ne oblacim nista sto nije pamucno,(a i pre toga nisam )i da izbegavam tamne boje.
dobijala je terapije,isla na vadjenje krvi,uzimali su bris sa tih mesta,davali joj niripan inekcije u glavu posto je bila jos beba,ali niko nije otkrio uzrok njihovog nastanka.
niko,doktori su samo odmahivali glavom i predlagali dalja i detaljnija ispitivanja,bili smo na ivici i da je vodimo na vma,platimo strucnjake i ustanovimo pravi razlog,postojecih blandi.
onda su mi rekli da je ispiram kamilicom pri kupanju,mazem pavlovicevom kremom,maslinovim uljem,ma neznam sta sve nisam probala i cime sam joj to mazala,to je konstantno tu bilo,cele zime,posto se pojavilo sa jeseni.
a onda cim je doslo toplije vreme fleke su pocele da se povlace same od sebe,bilo ih je,ali sve manje i manje,i onda ponovo na zimu su se pojavile,ne toliko,ali bilo ih je.
onda smo ustanovili da joj je koza alergicna i da ne podnosi hladnocu,jer svaki put kad joj je hladno te fleke izbiju i ostanu neko vreme,onda se povuku i onda opet kad recimo bude duze napolju ili posle kupanja,a sa dolaskom lepog i toplijeg vremena i leta i visem izlaganju koze suncu one nestaju.
mm isto tako ima osetljivu kozu i isto tako je alergican na hladnocu,to ga prati od vojske kad se smrzavao.
tako da eto ustanovljeno je da je to nasledjeno i da tome fakticki nema leka.
rekli su da ih nadgledamo,dal se sire i slicno i da primenjujemo iste mere (koje nisu davale efekta) kao i dosad,pa ce se vremenom povuci,a mozda i nestati.
ali priroda i biljke su cudo.
mi smo nasli leka.
jednom prilikom drugarica koja prodaje HEMEL kozmetiku,ponudila mi je njihov katalog i preporucila kremu od spoja biljaka:lavande,kamilice,majcine dusice,ruzmarina,zalfije,koprive,tamjana.
uzela sam jei pokusala da probam i to da joj namazem jer nema sta nisam.
krema je malo masnija,jakog i specificnog mirisa,namazala sam joj uvece posle kupanja,a ujutru nisam mogla da verujem svojim ocima,nijedne fleke vise nije bilo,koza na tom mestu je bila ravna i glatka kao i pre svega toga.
bukvalno sam vristala od srece,mazala sam joj konstantno ujutru i uvece i evo od tad je proslo skoro cetiri godine,vise se nikad nisu pojavile.
i dalje ima osetjivu kozu i koristimo samo niveine preparate,mazemo je bebi uljem da ne bude suva ili mlekom za telo.
moram da kazem da hoce nekad s vremena na vreme da joj se pojavi par malih na ledjima ili ruci,ali cim namazem tom kremom,ujutru ih nema.
eto nadam se da je nas primer pomogao barem nekome,ko ima slicnih problema toplo preporucjem sve proizvode iz hemel kozmetike,ako budete imali prilike narucite tu kremu i imajte je stalno u kuci.
ima krema i za nokte,kosu,lice,posebno, takodje sa istim tim biljkama i u istom pakovanju.
provereno je dobro tako da nemate sta da izgubite,ako vam kojim slucajem zatreba.
ja obidjoh tolike lekare,a priroda ucini cudo.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Bojana Ned Mar 23, 2008 1:57 am

nemoguce da je sve to od zuba,idite obavezno kod lekara ocigledno da ima neki problem i dugo joj traje ta visoka temperatura,dr ce ti najbolje reci dzabe da nagadjas
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Ned Mar 23, 2008 4:23 am

nisam htela da je vodim na dezurni lekar, sutra idemo rano ujutro!!
Temperatura nemamo od juce, ali sad ovaj osip???
Ne kaslja dva dana, ali stvarno vise i ja kazem nemoguce da je sve zbog zube, nesto nije u redu a sta je videcemo sutra!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Ned Mar 23, 2008 5:15 am

Poslije nekih virusnih oboljenja zna da se pojavi osip....dijete 3 do 4 dana ima visoku temperaturu pa kad ona stane dijete se ospe....znam dvoje,troje djece koja su tako imala!
Ali najbolje ti je da odes ljekaru,da on pogleda osip i da utvrdi sta je!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Ned Mar 23, 2008 7:43 am

da i ja sam cula za tu pojavu osipa posle virusnih oboljenja,a i temperature koja je trajala danima pa stala...cim sam procitala da ste se osuli,a prvo danima imali visoku temperaturu pomislila sam da su boginje jer i one hoce tako posle visoke temperature da izbiju...ali da mi ovde ne bi lupali i nagadjali,najbolje ce sutra doktor reci sta je i kako je...i obavezno nam sutra javi sta vam je rekao...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Ned Mar 23, 2008 10:25 am

sad smo bili na kliniku, kazu da je virusno, krvna slika je dobra ali ona nije dobro, cela je crvena srce malo, sad spava.
A kaze doktorka mozda je i alergija od Medolino,,,,treba sad da cekamo dva dana da se osip sam povuce ako ne onda opet na kontrolu u klinici.
Kako sam nervozna neznaju tacno da utvrde ostalo opet pitanje ili ovo ili ono???? upm!!!!!!!!!!
ja sutra opet idem kod nasu doktorku .....poludecu!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Ned Mar 23, 2008 10:47 am

verujem da ce se osip za par dana povuci sam od sebe i da je sve (ako je)na virusnoj osnovi...onda nije dobro jer je prethodnih dana bila iscrpljena od prvo kaslja,pa temperature,pa zubica,pa sad jos i osip...srce malo sve je stiglo..ali mislim da nemas razloga za neku preteranu brigu ili paniku i da ce ona za par dana biti ona stara...

p.s jel se dobili nesto za mazanje osipa..ili nije potrebno...???....

alergije i osipi se sami od sebe na osnovu prvog i jednog pregleda nemogu utvrditi ni poreklo ni uzrok...dakle sacekaj jos ta dva dana,ako ga i dalje bude imala ili s isti bude jos sirio...onda uradite jos laboratorijskih analiza i idite kod par doktora dok se utvrdi zasto...


moja nina je recimo jos kao beba pocela dobijati neke ospice ili ti flekice po nozi,u pregibu ruke tj laktu,ledjima,stomaku,prvo su bile male ko ujedi komarca,a kasnije su se sirile i bile sve vece...elem sta ti htedoh reci izenjali smo jedno desetak doktora sigurno jedan je ekao alergija od praska za ves,drugi nod omeksivaca,treci na neku hranu,cetvrti opet drugacije,uradili po neznam koliko puta stolicu,urin,krvnu sliku sve u redu a ona i dalje u flekama,mazali mastima,kremama,cudima,ispirali kamilicom,ck i terapiju inekcijama imali...ma nista bre nije pomagalo...cak smo razmisljali da je vodimo i na wma u beogradu jer vise nismo znali sta da radimo...
ni danas neznaju niti su znali od cega se to pojavilo i kako i doslo tako i jednog dana uz pomoc neke hemelove kreme na bazi bilja...preko noci i proslo i od tada hvala bogu vise nikad...malo se pojave,ali za dan dva ih nema vise..i samo jedan lekar je cini mi se pogodio od cega je to ima osetljivu kozu i te fleke su dolazile na prelazima godisnjih dana,odnosno sa prelaska na toplog na hladno i obrnuto..dakle moj ti je savet da izmenjas naravno ako se osip nastavi vise lekara ,cujes njihova i razlicita misljenja i onda vidis sta ti je ciniti...jer bilo kako bilo njegovo poreklo se mora ustanoviti i uzrok pojave,jer je moguce i da se povrati,a ti neznas ni zasto je izbio,a nemoguce je tj u neku ruku i jeste da se isti ni ne sazna sto je mesecima bio i kod nas slucaj...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Ned Mar 23, 2008 11:35 am

Rekli nije potrebno nisto mazati, da produzim ko i do sad sa istim samponom i sa jekodermom, a ako se ne povuce i ako se osip rasiri onda cemo videti.
Ja ne panicim vec placem, zao mi je sto je ovako.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Ned Mar 23, 2008 11:42 am

a moja svekrva i moja mama sumljaju da su boginje, ali doktorka rekla da na 7 meseci nemoze da se pojave boginje????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Ned Mar 23, 2008 9:26 pm

i ja sam prvo pomislila na boginje...???....

ali ako oni kazu da se ne mogu dobiti u tom uzrastu..onda neznam... HMM
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od milenica_89 Ned Mar 23, 2008 11:35 pm

I mi smo imali crveni osip bas oko tog uzrasta,pomislila sam da su boginje,odvela je kod dr. ona kaze da je to zbog temperature i da joj mazem krecno mleko (mada mi to nismo uradili),poslala nas na kozno isto su nam tamo to rekli...pa ti sacekaj samo ce se povuci..ili ako se pojavi jos vise,ako se ne povuce ti je odvedi opet..javi nam kako je mala moja imenjakinja...
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Pon Mar 24, 2008 7:58 am

Povuklo se ne skroz ali dobro je!!
Primila je inekcija protiv alergije, doktorka rekla ovakav osip ko sto ima Milena nije od virus niti od temperatura, dete je alergicno na nesto, ali posto je mala nemogu da urade sad alergo test, pa ostalo je pitanje.
Znaci mozda je od prasak??
Mozda je od Medolino-a ja mislim da nije??
Mozda je od antibiotik sto je pila 7dana, ili od Eferalgan posto nekad mnogo retko od njega se javlja osip koze??

Dala nam je tecna putra i sutra idemo opet da je vidi!!

Hvala svima sto ste bili uz nas I love you
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od pricalica Pon Mar 24, 2008 8:50 am

Hajde,daj Boze da sve bude u redu...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Pon Mar 24, 2008 9:54 am

drago mi je da joj je bolje i da joj se povukao koliko toliko i da je konacno neka doktorica dala konkretan izvestaj i dijagnozu dakle razlicit od onih prethodnih u sta ni ja nisam verovala,ali ajde ipak nisam a sad tu neki doktor a palamudim...

da nije mozda alergicna na med....
probaj da zamenis i prasak,i omeksivac ,ispiraj je sa kamilicom,mazi maslinovim uljem ili je alergija na nesto moguce i da je od antibiotika ili joj je dosta seljiva koza sto je kod nas bio slucaj..

nadam se da cete uskoro resiti ovu misteriju i saznati sve konkretno,a do tada samo neka mlena bude dobro i jos jednom drago mi e ako sam joj ikako ovde mojim postovima i znakom podrske pomogla i sto joj je bolje... :volim:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Pon Mar 24, 2008 10:03 am

hvala vam jos jednom i da reno kamilica je spas a i ova pudra je dobra
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Pon Mar 24, 2008 10:42 am

Drago mi je Emilija da ste konacno uspostavili dijagnozu tj. da je neka alergija....kad taj osip prodje onda polako uvodi to na sta sumnjas da je alergicna da bi otkrila sta je to konkretno izazvalo alergiju!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Uto Mar 25, 2008 8:01 am

danas opet smo bili na lekar, dali nam sirup Loratardin pola kasika dva dana da pije, ali osip jos uvek tu, malo se smanjio ali tu je, neke mame koje su tu u kkomsiluk i druge kazu da su to male boginje, samo sto je ona mala pa doktorka na tu osnovu kaze da je nemoguce da je to, a i ona prvo posumljala na to, ali pema godine je nemoguce???
Inace imala te simptome, visoka T, povracala malo, pa kod to proslo pojavio se osip.
Sad me malo strah, lecim dete od alergiju, a mozda nije to???
U sto sad ja da verujem??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Uto Mar 25, 2008 8:27 am

Ja bi da sam na tvom mjestu ipak slusala doktora,mislim da ti komsinice bas ne mogu tako olako davati dijagnozu,cak i doktorima je tesko davati dijagnoze kad je osip u pitanju.....mnoge virusne bolesti prati osip i ovi simptomi sto si nabrojala(povracanje,T,pa cak i proliv)....npr. trodnevna groznica je takodje virusna bolest koju prate ovi simptomi a ima je 360 vrsta i vrlo je tesko ustanoviti koja je i najcesce je dobijaju djeca ispod dvije godine.
Proci ce to,ne brini se....i ljubi nam Milenicu!! :kiss:
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Uto Mar 25, 2008 8:34 am

hvala andjela bas sam uplasena
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od pricalica Uto Mar 25, 2008 8:58 am

Znas sta,moje kume beba kada je imala 7 meseci je imala boginje,ja ne znam kako ih ti zoves,latinski je varicele,ne znam tacno kako se pise.U sustini,dete do godinu dana je zasticeno do svega,osim tih varicela,ako sisa,naravno.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Uto Mar 25, 2008 9:05 am

i ja se slazem sa andjelom da je tesko utvrditi i saznati poreklo alergije pogotovo u tom uzrastu...mada i ja kao tvoje komsinice nisam voljna i merodavna da dajem dijagnoze ,ali sumnjam kao i one da su te male boginje,mada moze biti i alergija...bas me zbuni nemam pojma...a ti simptomi se u 90 posto slucajeva pojave kod raznih i razlicitih bolesti tako da je tesko na osnovu njih reci da su iste u pitanju...

videcemo za par dana kako je milenici...kad popijte sirup i odete na kontrolu,da li ce osip nestati,ili ostati...valjda ce se tada znati stvarno sta joj je bilo...ili joj jos uvek je...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Uto Mar 25, 2008 9:24 am

pricalica ::Znas sta,moje kume beba kada je imala 7 meseci je imala boginje,ja ne znam kako ih ti zoves,latinski je varicele,ne znam tacno kako se pise.U sustini,dete do godinu dana je zasticeno do svega,osim tih varicela,ako sisa,naravno.
Mislim da je Emilija mislila bas na male boginje,a varicele su nesto drugo i njih mogu dobiti i tako mala djeca....postoje mnogi termini za varicele,negdje se kazu vodene ospice,vodene kozice,ovcije boginje,pljuskavice.....a male boginje su sasvim druga bolest.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Miloseva_mama Uto Mar 25, 2008 9:25 am

Emi nemoj da se brines ,da su boginje ne znam kakav doktor da je mislim da toliko moze da prepozana.I Milos je u periodu kada je imao kao Milena par puta se osuo,dobio je neki sirup i povuklo se za cas.... i naravno nikada nismo saznali od cega je!!!!!!
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Uto Jun 03, 2008 8:55 am

Pre dva dana Milena se opet osipala, samo ne toliko kao tada pre dva meseca.
Danas su joj vadili krv iz venu i prst, a na 20 imamo zakazano alergo testovi.
Doktorka je rekla ili je hrana ili prasina.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Uto Jun 03, 2008 9:04 am

Emi a da nije mozda osip od vrucine,moja djeca kada nastupe topli dani obavezno se ospu nekim sitnim osipom zbog vrucine i prekomjernog znojenja.......tako su i Andjeli sumnjali da je alergija a ispostavilo se da je ovo o cemu ti pricam....ona je tada imala oko 8 mjeseci....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Sre Jun 04, 2008 4:17 am

kako izgledalo kod vas, ovo su mnogo site\ne crvene tackice, malo su tvrde i rapavo je mesto gde su izasli.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 2 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu