Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Osetljiva decja koza

+19
Beba
natka
Stazi
Cvrki
mama_daisy
tanasija
Melanija
Miloseva_mama
pricalica
milenica_89
Andjela
Mildan
Milica
Bojana
Ivana
Dy
NINA
Veka
Emi
23 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Ned Nov 18, 2007 9:59 am

da li vasa deca imaju osetljivu/ili previse osetljivu kozu?
da li moraju da koriste samo odredjene preparate za licnu higijenu jer njihova koza ne podnosi sve?
da li se ospu,ako odeca nije pamucna ili njihova koza burno dereaguje,ako recimo promenite prasak?
da li su nasledili od vas osetljivu kozu ili je samo oni imaju?
da li su mozda alergicni na nesto sto nije svakidasnje i uobicajeno?

pokrenuh ovu temu iz razloga koji cu vam ispricati:
naime kad je imala par meseci nini su na levoj ruci pocele da izlaze prvo sitne bubuljice,a kasnije su se one prosirivale u plikove koji lice ujedima komaraca tacnije blandama,samo sto nisu glatke nego hrapave i ne svrbe,ali na oko ne izgledaju lepo.
imala je par na ledjima,stomaku i nozi,ali su se te povukle,a ove na ruci bile tu konstantno.
vodili smo je prvo kod doktra u zr koji je rekao da je alergicna na prasak,omeksivac i slicno,kupila sam prasak koji nije bio jak,izbacila omeksivac,ali one su i dalje bile tu.
takodje su mi rekli da joj ne oblacim nista sto nije pamucno,(a i pre toga nisam )i da izbegavam tamne boje.
dobijala je terapije,isla na vadjenje krvi,uzimali su bris sa tih mesta,davali joj niripan inekcije u glavu posto je bila jos beba,ali niko nije otkrio uzrok njihovog nastanka.
niko,doktori su samo odmahivali glavom i predlagali dalja i detaljnija ispitivanja,bili smo na ivici i da je vodimo na vma,platimo strucnjake i ustanovimo pravi razlog,postojecih blandi.
onda su mi rekli da je ispiram kamilicom pri kupanju,mazem pavlovicevom kremom,maslinovim uljem,ma neznam sta sve nisam probala i cime sam joj to mazala,to je konstantno tu bilo,cele zime,posto se pojavilo sa jeseni.
a onda cim je doslo toplije vreme fleke su pocele da se povlace same od sebe,bilo ih je,ali sve manje i manje,i onda ponovo na zimu su se pojavile,ne toliko,ali bilo ih je.
onda smo ustanovili da joj je koza alergicna i da ne podnosi hladnocu,jer svaki put kad joj je hladno te fleke izbiju i ostanu neko vreme,onda se povuku i onda opet kad recimo bude duze napolju ili posle kupanja,a sa dolaskom lepog i toplijeg vremena i leta i visem izlaganju koze suncu one nestaju.
mm isto tako ima osetljivu kozu i isto tako je alergican na hladnocu,to ga prati od vojske kad se smrzavao.
tako da eto ustanovljeno je da je to nasledjeno i da tome fakticki nema leka.
rekli su da ih nadgledamo,dal se sire i slicno i da primenjujemo iste mere (koje nisu davale efekta) kao i dosad,pa ce se vremenom povuci,a mozda i nestati.
ali priroda i biljke su cudo.
mi smo nasli leka.
jednom prilikom drugarica koja prodaje HEMEL kozmetiku,ponudila mi je njihov katalog i preporucila kremu od spoja biljaka:lavande,kamilice,majcine dusice,ruzmarina,zalfije,koprive,tamjana.
uzela sam jei pokusala da probam i to da joj namazem jer nema sta nisam.
krema je malo masnija,jakog i specificnog mirisa,namazala sam joj uvece posle kupanja,a ujutru nisam mogla da verujem svojim ocima,nijedne fleke vise nije bilo,koza na tom mestu je bila ravna i glatka kao i pre svega toga.
bukvalno sam vristala od srece,mazala sam joj konstantno ujutru i uvece i evo od tad je proslo skoro cetiri godine,vise se nikad nisu pojavile.
i dalje ima osetjivu kozu i koristimo samo niveine preparate,mazemo je bebi uljem da ne bude suva ili mlekom za telo.
moram da kazem da hoce nekad s vremena na vreme da joj se pojavi par malih na ledjima ili ruci,ali cim namazem tom kremom,ujutru ih nema.
eto nadam se da je nas primer pomogao barem nekome,ko ima slicnih problema toplo preporucjem sve proizvode iz hemel kozmetike,ako budete imali prilike narucite tu kremu i imajte je stalno u kuci.
ima krema i za nokte,kosu,lice,posebno, takodje sa istim tim biljkama i u istom pakovanju.
provereno je dobro tako da nemate sta da izgubite,ako vam kojim slucajem zatreba.
ja obidjoh tolike lekare,a priroda ucini cudo.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Ned Nov 18, 2007 10:03 am

Milena ima mnogo suva koza, trenutno koristim samo sapun Merima i pavloviceva, i bas se pitam sta da koristim posto joj se ponekad koza peruta??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Ned Nov 18, 2007 10:05 am

napisala sam ti vec al opet cu,probaj da dodjes do te kreme i hemelovih proizvoda,vidi na netu.
i probaj da joj ujedno mazes i kozu i to mesto odnosno taj hemangiom,nista te ne kosta da probas,a nemoze da joj naudi,potpuno je prirodna.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Ned Nov 18, 2007 10:22 am

:volim: Hvala Renata probacu
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Veka Ned Nov 18, 2007 11:05 am

Danica je recimo alergicna na kosili, i to je jedino na sta sam primetila da je alergicna...a za suvu kozu najbolji lek je ili pantenol krema, ili pavloviceva mast, ovo sto je Renata napisala nisam probala pa ne mogu da preporucim, ali verujem da je dobro, jer verujem u prirodu...trenutno lice mazemo seba-med kremicom i ona mi je skroz ok.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od NINA Ned Nov 18, 2007 1:00 pm

Renata po ovome sto si napisala tvoje dete je imalo tipicne simptome ekcema...A o tome mogu i knjigu da napisem!Na zalost mi nismo utvrdili sta ga izaziva kod Marka.Sto se tice Male Milene,da sam na tvom mestu izbacila bih iz upotrebe i jedno i drugo.Sapun,kao i svi ostali preparati koji prave penu su uzas za suvu kozu,jos vise je isusuju-znaci samo kupke na bazi ulja ili one specijalno napravljene za suvu kozu(npr Sebamed).Pavloviceva tu mnogo i ne pomaze,jos vise isposti kozu.Probaj sa Linolinom kupkom i kremom.Pozz!
NINA
NINA
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 44
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Ned Nov 18, 2007 8:09 pm

u pitanju je alegija mozda lici na ekcem,ali nije,obisli smo tolike doktore valjda bi neko rekao ili bar posumnjao na ekcem.
doktori su to nazvali alergijom kojoj nisu uspeli da nadju poreklo,niko nikada nije rekao ni spomenuo da je to ekcem.
nju to nije svrbelo i ta mesta nisu bila upaljena.
po nalazima od briseva sa tih mesta valjda bi ustanovili da se radi o ekcemu i poslali nas kod dermatologa.
jedino ako alergija i ekcem nisu jedno te isto pa zato ja tu rec nisam nikad cula!?
pretpostavljam da i marko ima slican problem,nadam se da cete uskoro otkriti o cemu je rec i da cete ga uspesno sanirati.


Poslednji put izmenio dana Ned Nov 18, 2007 11:18 pm, izmenio ukupno 2 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Ned Nov 18, 2007 8:51 pm

hvala ti Nina......treba malo da razmislim i da odlucim sta da probam
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Dy Ned Nov 18, 2007 9:09 pm

NINA ::Renata po ovome sto si napisala tvoje dete je imalo tipicne simptome ekcema...A o tome mogu i knjigu da napisem!Na zalost mi nismo utvrdili sta ga izaziva kod Marka.Sto se tice Male Milene,da sam na tvom mestu izbacila bih iz upotrebe i jedno i drugo.Sapun,kao i svi ostali preparati koji prave penu su uzas za suvu kozu,jos vise je isusuju-znaci samo kupke na bazi ulja ili one specijalno napravljene za suvu kozu(npr Sebamed).Pavloviceva tu mnogo i ne pomaze,jos vise isposti kozu.Probaj sa Linolinom kupkom i kremom.Pozz!


mi smo u jednom periodu dobili preporuiku od dr da koristimo Linolu, medjtum nigdje je nismo nasli (tada bila neka nestasica)..pa nam je u zamjenu preporucila Eucerin ulje..i zadovoljna, s tim sto kod nje nije bila toooliko suva kuza..brzo smo to sve rijesili...
i slazem se sa Ninom da pavloviceva mast ne pomaze kao ni panthenol (u nasem slucaju)
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Ivana Pon Nov 19, 2007 2:28 am

ne znam bas konkretan odgovor,ali da vam napisem nesto u vezi Kosilija:kupala sam moje kuce sa njim pre nekoliko meseci i dlaka na glavi pocela da mu opada,u vidu malih pecata!probala sam i bebi sapune-merima,ti su mu ok,mada ga uglavnom kupam kucecim samponima,ali tada nisam imala,nego Kosili,i jako sam se bila uplasila,nije bilo potrebe za veterinarom,jer sam ga opet okupala.
izvinite sto miniram temu sa kucetom,ali ako je tako bilo kucetu,ja necu kupati bebu sa tim... Mad
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od NINA Pon Nov 19, 2007 6:57 am

renata :: doktori su to nazvali alergijom kojoj nisu uspeli da nadju poreklo,niko nikada nije rekao ni spomenuo da je to ekcem.
jedino ako alergija i ekcem nisu jedno te isto pa zato ja tu rec nisam nikad cula!?
.
Renata ,ekcem je takodje alergijska reakcija ,samo sto se alergen zadrzava na kozi pa se tu ispoljava alergija.Dok ,recimo kad je u pitanju alergijski bronhitis(koji je Marko imao) alergen dospeva u bronhije(u nasem slucaju to je polen)pa se javlja kasalj,sekret itd.Pozz!
NINA
NINA
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 44
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Pon Nov 19, 2007 10:04 am

hvala nina to mi nisu rekli,mislila sam da su alergija i ekcem dve razlicite stvari.
iz tvoje recenice saznala sam sve sto mi doktori recimo nikad nisu spomenuli.
pozzz i tebi.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Bojana Pet Nov 30, 2007 11:43 pm

I mateja je u drugom mesecu dobio nesto slicno sto su neki nazivali ekcemom neki alergijom(ni ti doktori vise nisu normalni) ali bilo je sigurno da mu je nasledno.Koristili smo trixera kupku bez ispiranja i kremicu(to je odlicna francuska kozmetika potpuno neskodljiva) i ponekad masti na bazi kortikosteroida bas kad je bilo neophodno.Kupka nam je najvise pomogla i ekcem je nestao i leti ga uopste nije bilo sve do pre dva dana kada se ponovo javio na obrazu ali vrlo malo nadam se da nece da se siri.Inace odlicna je i krema na bazi bilja-Linoderm
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Milica Sub Dec 01, 2007 12:17 am

Moja Nata je u trecem mesecu dobila ekcem , i moj muz ga ima. Doktori kazu da je to greska imunog sistema na neki proizvod . Nestaje izmedju 3 i 7 godine. Kod nas se manifestuje crvenilom i suvom kozom na obrazima. Zovu ga i Atopiski dermatitis. Ja koristim neku kremu za ekcem. Kasnije cu videti kako se zove, ali dugo su mi preporucivali hidrokortizon.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Pet Dec 21, 2007 12:00 pm

Trenutno lice mazemo sa Jekoderm Dobro je za sad
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Mildan Sub Feb 02, 2008 5:25 am

Mici je pre nedelju dana izbila jedna crvena bubuljica dole na ribici, ona se povećala, pa je izgledala kao groznica, plus kao da se preslikala, pa na drugoj strani se pojavila još jedna, a ispod te dve opet preslikane još dve.Ispalo je kao kvadrat.Samo je ona prva najveća i kada se upiški, ona malo nabubri i vide se mali plihčići.Uradili smo sve poterbne analize i sve je u redu.Dobili smo mast Pantenol da mažemo.Malo je bolje, samo što moram ponovo da joj non stop stavljam pampers, jer ako se malo upiški, onda nabubri to.Ona se sama skida i ide na nošu, pa ne znam da nije možda inficirala rukama, jer sam je uhvatila par puta da dira dole.Šta vi mislite šta bi to moglo da bude?Pedijatar mi je rekao da je par dana perem samo vodom, bez sapuna, a ja moram kada se ukaki sapunom, i da je dobro osušim.Stvarno kada je suva skroz su stišane.Pomagajte i odgonetnite ako možete šta bi to moglo da bude, pošto sam čitala i o ekcemima i o osipima, ojedipa, candidi, herpesu.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Sub Feb 02, 2008 5:41 am

ja bi sa moje tacke gledista rekla da je to ojed,i da se prosirilo,dal diranjem prljaim rukicama,dal od nekog drugog faktora,neverujem da je ekcem ili neka vrsta alergije,a kamoli candida ili herpes.
moj savet i predlog ti je da kupis hipp kremu za ojede i slicne stvari ovima,cak je dobra i za ranice koje si ti navela da mica ima.

ukucaj hipp krema i na to prvo sto ti izbaci klikni i tu je sve o toj kremi,slika,cemu sluzi itd.
mozda je malo skuplja ali delotvorna i provereno dobra.
neznam koliko ti pomogoh,ali ovo je neko moje misljenje i savet... confused
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Mildan Sub Feb 02, 2008 5:43 am

Hvala Rene.:kiss:
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Sub Feb 02, 2008 5:50 am

nema na cemu mildan.
samo jos da pitam dali se ona obrise wc papirom ili vlaznom maramicom posle odlaska na nosu kad piski???
pitam jer sam ja ninu navikla da obavezno to radi,prvo sto je devojcica,a drugo zbog licne higijene,ponekad joj se desi da zaboravi sad ne,ali s pocetka da i onda joj kane par kapi mokrace na gacice i to je posle iritira pa se par puta zalila da je boli mikica.
zbog toga pitam,jer ako se ne brise redovno ili se zaboravi moguce da je od toga,i da joj je iritacija mokrace to stvorila.
ako se brise,onda ojed izazvan nekim spoljasnjim faktorom sto posto.
molim te poslusaj me za hipp kremu,stvarno pomaze i jako je dobra!!!!!!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Mildan Sub Feb 02, 2008 6:54 am

Pa Micika je mala, pa je ja brišem, ali prošle nedelje, kada sam došla po nju u vrtić, našla sam je upikanu.Kada piški brišem je papirom, a kada kaki vlažnom maramicom.Ali dešavalo se da dok sam ja u kuhinji ona sedne na nošu piški i posle podigne gaće, ni ne zove me, doduše, ona ne zna da priča, pa mi samo pokaže nošu.Moguće da joj se to napravilo pd mokraće.A proverila sam, imam kremu iz Austrije, koja ima skoro isti sastav, kao ta hipp i super je.Prošle nedelje sam vaspitačicama dala da joj mažu nju, pa se sve stišalo.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Sub Feb 02, 2008 8:18 am

moguce je da je od mokrace ne moguce sto posto sam sigurna.
naravno da je jos mala i jos pri tom ne zna ni da kaze,zaboravi se,podigne gacice i eto...
nista ne brigaj to ce joj se povuci i proci,samo je mazi tom kremom koju kazes da imas,i da je dobra,menjaj joj cesto pelene,brisi je svaki put posle piskenja na nosu,i za par dana verujem da ce biti bolje.
:volim:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Sre Feb 06, 2008 4:05 am

Ojed je neprijatna promena na kozi, pracena crvenilom i svrabom

To je veoma neprijatna promena na kozi (obicno na pregibima nozica, oko anusa ili polnih organa), pracena crvenilom, ponekad svrabom i cesto bebinim placem. Do ojeda dolazi najcesce iz dva razloga. Prvi je nehigijena, sto ne mora da bude posledica nebrige roditelja, vec okolnosti (kao sto je visoka temperatura vazduha, ili nemogucnost da se beba na vreme presvuce). Tada mokraca i stolica iritiraju kozu, koja je bas na tim mestima nezna i osetljiva, pa dolazi do povredjivanja njene povrsine i infekcije (u nekim slucajevima moze doci do bakterijske ili gljivicne infekcije). Drugi je posledica trenja - nekada su pelene previse zategnute, pa dete pomeranjem nozica tare kozu o njih. Da bi se ojed sprecio potrebno je odrzavati higijenu i redovno presvlaciti bebu. Posle svakog prepovijanja treba je zapirati pod mlazom mlake vode ili je nezno obrisati vlaznom pelenom. Brisite je tapkanjem i u tankom sloju nanesite masnu kremu. Ukoliko se ojed pojavi nije na odmet posetiti lekara koji ce proceniti da li je dovoljna standardna nega ili je potrebno dopuniti je nekim od antisepticnih rastvora. Po zaceljenju promena na kozi, po povlacenju ojeda, nastavite negu kao i pre toga. Talk se ne preporucuje jer u pregibima moze da stvori fine kristale sto ce, opet usled trenja, dodatno ostetiti kožu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Sre Feb 06, 2008 4:10 am

Ojed - eritrazma






Bolest se javlja između nogu, u predelu polnih organa, u vidu jasno ograničenih crvenosmeđih ploča, koje se lako perutaju - češće kod muškaraca nego kod žena. Ovakve promene mogu da se jave i pod pazuhom, ispod dojki i na pupku. Oboljenje se javlja češće kod osoba koje se dosta znoje. Prenosi se polnim odnosom ili nošenjem zaraženog rublja. Ako se ne leče, ove promene na koži lako se inficiraju bakterijama, a tada dolazi do vlaženja, crvenila i peckanja (svraba).


ja sam zadovoljna hppovom kremom, isprobala sam na mene!! Deluje 100%
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Sre Feb 06, 2008 4:33 am

i ja podrzavam i potpisujem da je hippova krema za ojede i uopste za decju kozu protiv iritacija odlicna.
moja deca po prirodi imaju osetljivu kozu i ona nam je spas.
provereno delotvorna i stvarno pomaze!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Osip koze-alergija

Počalji od Emi Ned Mar 23, 2008 1:53 am

E sad neznam dali je zbog Propolis kapi koje smo kupile za desni ili je od Medolino koje je juce doruckovala ili je samo osip od temperature ali ona je cela isipana na vrat, na stomak, na prepone.....bila sam uplasena ali razgovarala sam sa komsinicom koja je med. sestra i radi sa decom...ona mi rekla da je razlog Temperatura a i ako je alergija procice brzo, i da i nedam da jede to Medolino , pa da probam opet za dve nedelje...Veceras da je okupamo i da skuvam kamilicu i da stavljmo obloge...a sutra idemo kod lekara....Sta je ovo ....i zubi...i temperatura....pa kasalj....pa sad i ovaj osip No ....a dali je moguce da je ovaj osip zbog zube???? :razmisli:
Nocas nije mogla da spava,pa otisli da se vozimo u auto pa je jedva zaspala u 02:30 :ups:
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu