Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nista unapred kupovati-babske price

+20
Betty Boop
Lela
Emica07
lena
SeferMilena
Dy
NINA
mama_daisy
milenica_89
Milica
Jankito
Mildan
Veka
tanasija
Sarina_mama
Beba
Ane
Tamara
maja
Ivana
24 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Ivana Sre Okt 17, 2007 11:18 pm

Kada ste vi krenule da kupujete stvari za bebu, da opremate sobu, slazete stvarcice?
Postoje price da se to ne treba raditi pre porodjaja, ali ja ipak zelim sama uzeti nekoliko sitnica unapred...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 11:24 pm

Ja u te price ne verujem. Nama je sve za bebu bilo spremno jos u decembru, a Mateja je rodjen u februaru.
Glupo mi je to da tata, babe, dede i ostali treba da se rastrce kada se zena porodi i da kupe sve sto treba...Meni je bilo jako bitno da ja izaberem krevetac, posteljinu, benkice, kapice...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Tamara Čet Okt 18, 2007 1:27 am

I ja sam SVE kupila unapred. Mesecima smo mama i ja spartale gradom i kupovale sve potrebne stvari. Posto moja mama dosta putuje u inostranstvo ona je i pet meseci pre mog porodjaja kupovala razno razne stvarcice. Nije mi padalo na pamet da mi svekar i svekrva dok sam ja u bolnici kupuju stvari za dete, iako su oni bili protiv toga da se kupuje pre nego sto se porodim.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Ane Čet Okt 18, 2007 2:45 am

Ja ne verujem u te stvari, mada je bilo ljudi koji bi "onako usput" spomenuli. Birala sam sama sve o bebi. Vec u maju smo imali skoro sve spremno, a Nikola se rodio u julu.
Cak smo po kolica isli zajedno sa mm i prijateljima u Bugarskoj. A ja u petom - sestom mesecu trudnoce! cheers
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Beba Čet Okt 18, 2007 5:33 am

Ne verujem u te babske priče, sve sam pripremila unapred, krevetac, posteljinu, stvarčice, oprala, ispeglala, ne bih bila mirna ni tren da sam to ostavila njima da odrade.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Sarina_mama Čet Okt 18, 2007 9:32 am

Ni ja ne verujem u te price, to je samo jedan od nasih "obicaja". Mi smo krenuli sa kupovinom kada sam ja bila u 7.-8. mesecu trudnoce, ali se ta kupovina otegla, a ja se porodila ranije, tako da u stvari nista spremno nismo imali. Joj, kad se setim kakva je to frka bila, nas dvoje sami, ja u bolnici, muz kupuje kolica, garderoba za bebu neoprana, srecom pa nam pomogli neki prijatelji, muz mi se totalno pogubio, nije znao gde ce pre!
avatar
Sarina_mama
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 14
Lokacija : Italia
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od tanasija Čet Okt 18, 2007 10:41 am

Ja sam sve kupila 15 dana pred porodjaj, a moja mama je sve sredila i spakovala pre nego sto smo ja i coca izasle iz porodilista. Jednostavno nisam dozvolila da mi sve za moje dete bira neko drugi.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Veka Čet Okt 18, 2007 8:09 pm

Ja nista nisam kupovala pre porodjaja, ne zbog toga sto verujem u te bapske price, nego se jednostavno nisam opterecivala time....verovatno zbog toga sto je imao ko da se opterecuje mesto mene, tako da kad sam se ja porodila, moja mama je kupila sve, oprala, opeglala i donela...krevetac su nam oni kupili sa sve posteljinom, korpu smo pozajmili od moje sestre koja je tu korpu upotrebila 2x, bila je grehota bacati pare na jos jednu....Inace u ta sujeverja ne verujem.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Mildan Čet Okt 18, 2007 10:20 pm

M i smo ono najpotrebnije kupili kada sam ušla u deveti mesec.Benkice, pelene, odelo za izlazak iz bolnice,posteljinu za krevetac...Krevetac je on montirao kada sam se porodila i bila u bolnici.
MM je hteo da sve mi sami spremimo, ne voli da traži pomoć od drugih, pa sam ja morala sve to da operem i opeglam pre nego se porodim.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Gost Sub Okt 20, 2007 8:37 am

Mi smo za Sofiyu kupovali stvarcice tek kad sam ja bila u 37oj nedelji. Ja sam verovala da ce kao i vecina prvorodjene dece i ona kasniti al ona se rodila bas na dan. Voli dete da je tacno, bas nasuprot mami i tati. Ja sam cak tog dana isla u kupovinu sa trudovima za koje sam verovala da se Branston-Hiks kontrakcije. Sa svekrvom smo kupovale 6 sati- kadicu, makazice, cetkicu za kosu, toplomer za uvo i sve one sitnice bez kojih se ne moze. Ostale stvari smo sveli na minimum- kupili smo ranije samo ono najneophodnije i u neutralnim bojama jer suprug i ja nismo hteli da unapred znamo pol. Od dana kad je rodjena nismo mogli da se odbranimo od poklona koji su stizali postom i prijatelja i rodjaka koji su hteli da je sto pre upoznaju. Sad je Sofiya obucena od glave do pete i ne moramo da brinemo bar do godinu dana! Samo me brine da necemo stici sve da oducemo pa ce neke preslatke stvarcice ostati neiskoriscene- barem zasad ako Sofiya ne dobije seku! ;o)
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Jankito Ned Okt 21, 2007 5:54 am

I mi smo otprilike kada sam usla u deveti mesec sve kupili i opremili sobicu,sve popakovali,oprali i kada sam otisla da se porodim muzu je ostalo samo da kupi nosiljku u kojoj ce bebac da izadje i jos par sitnica.
Jankito
Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Milica Pon Okt 22, 2007 6:11 am

Ja sam sve u napred kupila, nikada nisam bila sujeverna. Kad nesto hoce naopako ono ce i da ne kupis nista. Tako da o tome ne razmisljaj nego pocni polako
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od milenica_89 Pon Okt 22, 2007 9:22 am

Mi nismo nista kupili dok se Iva nije rodila,ali kada sam izasla iz bolnice sve me je cekalo u rozoj boji... Laughing znaci cekali smo da vidimo da li je bata ili seka a verujem i u to da nista ne treba kupovati pre porodjaja Rolling Eyes
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Gost Pon Okt 22, 2007 9:59 am

neznam meni su vi govorili da to ne valja,ali licno to su za mene bapske price.za ninu sam kupovala kad sta nadjem da mi se svidja tokom cele trudnoce,tek tamo oko osmog pred ulazak u deveti smo obavili onu vecu kupovinu krevetac itd,ali ne zbog tih prica vec zato sto smo cekali da otopli da mozemo da okrecimo bebinu sobu pa onda unesemo nove stvari,ja nisam mogla da docekam da sve to sredim tako da je soba bila gotova dve nedelje ranije komplet,svaki dan sam otvarala vrata sobe i pogledala samo je falila beba.moj muz je imao obicaj da kaze tamo kad udjem osecam se kao da sam u bajci,mozete misliti kako je izgledalo.imala je beli krevetac sa roze posteljinom na medvedice,sa baldahinom preko.iznad ona igracka zvecka sto se vrti i svira kad se navije,u sobi sve mirise na novo i decju kozmetiku,igrackice plisane,garderoba slozena u ormane,jao kako je to bilo lepo ta radost pred iscekivanje.ja posle nisam imala sta da brinem sve sam imala i mogla sam samo da uzivam sa bebom,zato kupujte sta ,i kad hocete bez obzira koji mesec bio.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od mama_daisy Pon Okt 22, 2007 10:29 am

Ja ne verujem u te babske priče , ali mi nisu dali ništa da kupim pre...Pa sam ja onda lepo sve odabrala i kaparisala, i kad sam se porodila mm samo otišao platio i doneo kući sveki sve lepo oprala sredila i sve je bilo extra kad smo nas dvoje došli kući...I sve onako kako sam ja odabrala...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od NINA Uto Okt 23, 2007 12:02 pm

Sve sam kupila ,oprala,ispeglala ... Svako neka radi po svojoj volji,ali ja sam bas uzivala birajuci stvari za bebu.
NINA
NINA
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 44
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Dy Sre Okt 24, 2007 2:22 am

e sad, ne vjerujem ni ja u te price..ali

posto smo stasi cekali duuuugo, pritom od mm mama umral kada sam ja bila u 6 m,jesecu trudnoce, bojala sam se svoje sjene...

mi smo prvo u aprilu (ja se u maju porodila) okrecili stan, sredili pripremili sobu..potom isli u soping kupili krevetac platili i dogovorili da ce ga donijeti kuci taj dan kada se ja porodim, robicu oprali, pripremili i sve ostalo je bilo spremno...

i kada sam se ja porodila krevetac je stigao i stavljen na predvidjeno mjesto...
kada smo ja i stasi dosle kuci sve je bilo onako kako je zamisljeno...dakle nisam sujevjerna ali zbog gore navedenih razloga bilo mi je jako tesko)..pa mogu reci da sam bila malo vise osjetljiva i puna neke predostroznosti...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od SeferMilena Sub Okt 27, 2007 3:07 am

prvo sto u to ne verujem a drugo ne podnosim da mi neko drugi kupuje i sredjuje nesto sto mi je vazno, a meni se posle ne svidi ili jednostavno ne znam gde mi je sta
sve smo smi kupili i sredili a ko veruje i ko se ljuti njihov problem
avatar
SeferMilena
Novi član
Novi član

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : zemun-beograd
Datum upisa : 27.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od lena Ned Okt 28, 2007 12:34 pm

Definitivno ne verujem u te babske price.I u prvoj trudnoci sam kupovala unapred,a i sada,mada imam dosta stvari od prvog deteta,pa mi sada treba manje.
lena
lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Emica07 Čet Nov 01, 2007 3:56 am

Nisam poverilac tih babskih prica a inace sam osoba koja vise voli da sama odradi nego neeko drugi. Uzivala sam kupujuci za bebu ipak je to moje dete. A neke stvari smo nasledili. Suprugu je ostalo samo da namesti krevetac kad budemo izlazile iz porodilista.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Lela Pet Jan 04, 2008 2:21 am

Uh babske price. Twisted Evil
Ako me nesto izludjivalo u trudnoci i posle jesu te babske price!
Toliko sam suza proplakala zbog njih i zamalo pala u postporodjajnu depresiju.jedva sam cekala da ostanem sama sa svojom bebom i MM da vam ne mogu opisati.
Kad sam usla u 9 mesec pripremila sam torbu za sebe kao i sve bebece stvracice koje mi je bilo pravo uzivanje oprati,opeglati i sloziti.
Lela
Lela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 89
Godina : 45
Lokacija : BGD-Boka
Datum upisa : 30.12.2007

http://www.blogoye.org/Lela

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Gost Pet Jan 04, 2008 4:00 am

moja prijateljica sad za koji dan ulazi u deveti mesec i jos nista nije kupila,a videla je pun preslatkih stvari i skoro svaki dan je u gradu,bas zbog tih bapskih prica,kao ici e njena mama,svekrva i njen muz da kupe dok je ona u bolnici.
kako hoce,ali t je po meni vrlo glupo,pa kupi brate sta ti se svidi,kupujes za tvoje dete i sta je u tome lose,uostalom nema lepseg sopinga od tog.
ja sam kupovala sve na cega sam nailazila nesto je bilo kod mene,nesto kod moje mame dok nam nije bila gotova spavaca soba,osle sam sve sredila i svaki dan ulazila u taj mali raj i jedva cekala da se iz nje zacuje decji plac.
vec je nagovestla da sest nedelja nece primati nikoga da vidi bebu sto mi je takodje bezveze,ali stvar izbora i ja cu ga postovati.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Mildan Pet Jan 04, 2008 6:38 am

Ta tvoja prijateljica Rene živi u nekom prošlom veku izgleda.Nekada pomislim da kada veruješ u te bapske priče, stvarno možeš da izbaksuziraš sebi.Zato ja ne verujem, ali kao i ti poštujem ako se neko drži toga.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Milica Pet Jan 04, 2008 6:44 am

Ja sam sve kupila u napred. Ne vidim da mi je nesto falilo zbog toga. Mrala sam da kupim u sta cu dete da obucem kad dodjem kuci.Ne smem ni da mislim sta se sve radi u okolini Negotina po pitanju bas ovih babskih prica.Ja nisam nikoga slusala. Niti je iko imao pravo da mi se mesa. Krevetac sam kupila 20 dana ranije, garderobu i pelene 2 meseca ranije..sve sam oprala, ispeglala..i sta????
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Betty Boop Pet Jan 04, 2008 1:03 pm

Iskrena da budem, nisam znala za tu priču da stvari ne treba kupovati unapred, a i da sam znala, opet se ne bih upravljala po tome! Sve što sam smatrala da će mi biti potrebno u prvim nedeljama bebinog života sam spremila unapred, a krevetac nam je u Sombor stigao iz Paraćina u poslednjem momentu, jer kad smo ga pronašli preko interneta (ja sam htela da krevet bude baš onako bajkovito lep) i naručili, vlasnik firme nam je odmah rekao da ćemo ga čekati dva meseca...a ja već ušla u deveti! Kumila sam ga i dosađivala mu svaki dan, a "srećom" sam i Vuka prenela skoro deset dana, tako da je i krevetac stigao u poslednji momenat!
-nije baš tema o krevetićima, ali moram da turim slikicu!
Nista unapred kupovati-babske price Th_IMG_3513a

Naravno, sve za bebirona sam birala pravo lalinski, natenane, sa puno uživanja...što reče neko, zamisli da je sve to neko drugi birao, pa da mi se ne sviđa!!!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nista unapred kupovati-babske price Empty Re: Nista unapred kupovati-babske price

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu