Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Caj, voda, sok ili mleko

+21
pricalica
milenica_89
Milica
Stazi
maja31
Beba
Ivana
Bojana
Miloseva_mama
jazis
Betty Boop
Endzi
Emi
Dy
Pokita
Tamara
Veka
Mildan
maja
Andjela
Emica07
25 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Emica07 Uto Nov 13, 2007 1:37 am

First topic message reminder :

Pri izlasku iz porodilista i na prvim kontrolama pedijatra govorili su mi nikako voda. Niti cajevi samo u slucaju grceva. Ona putem majcinog mleka dobija sve sto joj je potrebno. Aj donekle sam se i pridrzavala mada sad sto je starija i uvodjenjem nove hrane pije sve osim vode. Varam je na sve nacine da popije vodu. Sokove joj dajem ali retko jer sokovi goje i kvare zube. Primetila sam da je ljubitelj cajeva i mleka. Ona bi mleko pila po ceo dan (pije kravlje). Vise neznam ni sama sta da joj radim da bi pila vodu.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Emica07 Sre Dec 26, 2007 5:31 am

Beti a koji jogurt mu dajes
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Emi Sre Dec 26, 2007 7:11 am

Meni interesuje dali je moguce da se pojave grceve od sok od jabuka?
Evo pije ga vec pet dana, ali danas je mnogo plakala, i grcila se???
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Veka Sre Dec 26, 2007 8:39 am

Emica07 ::Beti a koji jogurt mu dajes

Nisam Betty, ali da odgovorim, ja sam Danici u uzrastu od 8 meseci davala AB- suboticki, i jos uvek pijemo taj, ja sto mi jedino on odgovara, Sasa jer obozava jogurt, Danica jer je tata br.2...Od 6 meseci sam joj davala vocni jogurt i obicni, kiselo mleko, a od 8-9 pocela da joj dajem i pavlaku onu sa manjim procentom masnoce.

mala Milena ::Meni interesuje dali je moguce da se pojave grceve od sok od jabuka?
Evo pije ga vec pet dana, ali danas je mnogo plakala, i grcila se???

I ovo mislim da je moguce, mozda da jedan dan pauziras da joj ne dajes, pa opet pokusas.... scratch
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Emi Sre Dec 26, 2007 9:50 am

Ja sam jednom probala, pa pauzirala dve nedelje, pa sad evo opet ali nesto nije u redu....pocela sam u subotu i dala sam joj samo 25 grama, onda u nedelju 50 grama, a danas je popila 125 grama i trazila jos ali nisam joj dala.....milsim da je mnogo???
E sad to sto ima grceve, neznam sta da radim.....inace dajem joj hipp sok od jabuke za 4 meseca, a sutra probacu da joj sama napravim, izrendam pola jabuku procedim sok....pa da vidimo sta ce da bude.
A doktorka mi je rekla da mogu da joj dam sok od morkov, ali ja mislim da je jos rano, pricekacu da se njen stomacic navikne prvo na jabuku.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Betty Boop Sre Dec 26, 2007 11:54 am

Emica07 ::Beti a koji jogurt mu dajes

Ja još uvek Vuku ne dajem običan jogurt, već mu kupujem probiotski, kako koji nađem...LCD i te varijante...A voćni sama "napravim", samo pomešam voćnu kašicu sa tim jogurtom,a ako baš jako kisi, onda dodam malkice žutog šećera...Vuk stvarno pije puno jogurta, flašica od 1/2l mu ne potraje više od jednog dana.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Betty Boop Sre Dec 26, 2007 11:56 am

Da se nadovežem na priču o jogurtu, definitivno su najkvalitetniji subotički...to znam, jer mi je mama u tim vodama, u prehrambenoj struci, radi analize namirnica, pa eto, možda nekome i ta informacija bude od koristi...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Emica07 Sre Dec 26, 2007 1:07 pm

Ja sam negde vec cula tu pricu o subotickom jogurtu ali veruj mi nije samo njihov jogurt ekstra nego svi proizvodi njihove mlekare su puno bolji i kvalitetniji nego bilo koje druge mlekare. I ja Emi iskljucivo to mleko dajem. Naprimer mozete kod kuce to da proverite sipajte u tamnu serpu novosadsko mleko i u drugu tamnu serpu suboticko i sami ce te uvideti gde ima vise vode.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Gost Čet Dec 27, 2007 11:25 am

sok od jabuke pogotovo istri hoce da potera stomak ne samo kod malih beba vec i kod starije dece.
a sto se tice jogurta mi pijemo nas zrenjaninski,suboticki i novosadski uglavnom.
vocne jgurte pogotovo raznih ukusa,a kiselo mleko ,pavlaku,ma sve mlecne proizvode obozavaju,pu,pu,dobro je da je tako,cak su pored sira probali i kajmak i mileram i svidja im se.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Gost Pon Jan 07, 2008 5:52 am

Potrebe odojčeta za vodom zavise od unosa kalorija, temperature okoline, vlažnosti vazduha, brzine vazdušnog strujanja, telesne temperature, aktivnosti deteta I brzine njegovog rasta.

Voda sačinjava najveći deo telesne mase čoveka. Njena zastupljenost u odnosu na ukupnu telesnu masu je znatno veća kod novorođenčeta i mladog odojčeta nego kod starije dece i odraslih. Voda čini 94 odsto ukupne telesne mase fetusa u trećem mesecu razvoja, 80 odsto u 32. nedelji (nedonošče) i 78 odsto kod donešenog novorođenčeta. Glavni organ koji reguliše promet vode u telu je bubreg. S obzirom da još nije zreo u prvim danima života, organizam novorođenčeta ne valja opterećivati velikom količinom tečnosti. Stoga se priroda i pobrinula da prvo majčino mleko bude oskudno, poput «vodice». Ono se naziva kolostrum i prepuno je važnih hranljivih i zaštitnih materija, dok vode sadrži taman koliko bebi treba. Tek rođena beba će uzimati kolostrum u manjim obrocima, ali češće nego «zrelo» mleko u kasnijem periodu.
Beba unosi vodu u organizam putem mleka, a nakon navršenih četiri do šest meseci I putem hrane. Gubitak vode se, osim preko bubrega, odvija I preko kože - znojenjem, kao i disanjem u vidu vodene pare…Za razliku od odojčeta na veštačkoj ishrani, kod odojčeta na prirodnoj ishrani (koje sisa) opterećenje solima je nisko, zbog čega mu ne treba davati dodatnu vodu, čak ni u veoma toplim klimatskim uslovima. Izuzetak su slučajevi: ako se prihranjuje adaptiranim ili kravljim mlekom, ukoliko izgubi veliku količinu vode u toku bolesti (proliv, povraćanje, povišena temperatura), ili ako se previše utopli.
Redovno davanje vode odojčetu (u slučajevima kada to nije potrebno)može da dovede do smanjenja intenziteta dojenja, ili da utiče na pojavu nepravilnih navika kod bebe i da smanji priticanje mleka u dojke. Osim toga, voda u nekim regionima može da bude zagađena, a nesterilna flašica za hranjenje da postane izvor infekcije. Inače, voda smanjuje zaštitna svojstva i nutritivnu vrednost majčinog mleka, što je povezano sa učestalijom pojavom novorođenačke žutice.

Kada bebi treba dati vodu?

Odojčetu na prirodnoj ishrani treba dati vodu ako je dehidrirano. Znacidehidracije su: pospanost, koja usledi nakon perioda intenzivnog plača, suva koža i vidljive sluznice, obložen jezik, uvučena fontanela (mekani deo glave na temenu) ispod nivoa svoda lobanje i smanjeno mokrenje do potpunog prekida. Ovo poslednje je najvažnije. Naime, zdrava i dobro hidrirana beba svaki čas mokri, pa su pelene svaka tri sata vlažne. Dehidrirana beba «štedi» vodu, pa su joj pelene tri sata nakon presvlačenja suve. Kod sumnje na dehidraciju, bebi treba staviti pamučne pelene, kako bi se lakše uočilo da li i koliko mokri.

Šta učiniti kada je dete klonulo,ne budi se spontano da sisa, pa zbog smanjenog unosa tečnosti zapada u još veću dehidraciju?

Ako se beba ne budi sama, a slabo mokri, treba je buditi i pojiti kašičicom. U početku se može dati prokuvana i nezaslađena voda - svakih pet minuta po nekoliko kašičica. Kada se postigne zadovoljavajuća hidracija, dete će da «živne» i da promokri. Dalji unos tečnosti treba nastaviti mlekom. Kod svakog slučaja dehidracije odojčeta treba utvrditi zašto je nastala. Najčešće je u pitanju nedovoljan unos mleka. Razlog može da bude nedovoljna količina majčinog mleka, ali je češće u pitanju problem u tehnici dojenja. Tada beba nije u mogućnosti da izvuče iz dojke mleko koga, inače, ima dovoljno. Ukoliko je vaša beba dehidrirana i pored punih dojki-popravite tehniku dojenja, makar koristili veštačku (silikonsku) bradavicu.

Koju vodu dati bebi?

Bebi se može dati prokuvana vodovodska voda, prokuvana flaširana, negazirana, niskomineralna voda, ili specijalna voda namenjena pripremanju mlečnih formula. Izvorska i bunarska voda moraju da budu pregledane pre upotrebe. Neophodno je da se od nadležnih stručnjaka zatraži mišljenje u vezi davanja ove vode odojčetu, zbog nepoznatog mineralnog sastava i moguće kontaminacije nitratima iz veštačkih đubriva ili septičkih jama (ni prokuvavanje ne može da ih odstrani). Nitrati se pretvaraju u nitrite, koji menjaju glavni sastojak krvi-hemoglobin u methemoglobin, nesposoban da otpušta kiseonik i predaje ga ćelijama. Beba sa methemoglobinemijom je izrazito modra I ima simptome nedostatka kiseonika, što može da joj ugrozi život.

Kada je voda bakteriološki ispravna?

PROKUVAVANJE: Da bi voda bila bakteriološki ispravna, treba da ključa bar jedan minut na temperaturi od 100 stepeni. Izuzetak su vanredni uslovi, u kojima postoji veći rizik od kontaminacije (elementarne nepogode, ratovi i sl.), kada dužina ključanja vode ne treba da bude ispod 30 minuta. Pošto je prokuvana voda bljutava zbog gubitka kiseonika, češće se daje u vidu čajeva. Mada bi, zbog sadržaja šećera u njima, bilo bolje da se daje čista voda, koju je moguće obogatiti kiseonikom brzim presipanjem iz suda u sud, pri čemu se stvaraju mehurići vazduha.
HLORISANJE: Vodu je moguće dezinfikovati i hlorisanjem. Ovo je dobra metoda, mada treba napomenuti da se pri tom procesu iz hlora oslobađaju nusprodukti (trihalometani), koji dodatnim prokuvavanjem mogu da se delimično odstrane.Inače, njihova koncentracija u vodovodskoj vodi je 10 puta manja od maksimalno dozvoljene, pa je ovakva voda i bakteriološki i hemijski bezbedna.
FILTRIRANJE: Prečišćavanje vode je moguće obaviti i filtriranjem. Mali, kućni filteri, na bazi aktivnog uglja - otklanjaju samo organske elemente, i moraju da se često menjaju. Vodu dobijenu ovakvim filtriranjem ipak treba prokuvati - ako se daje bebi. Veći (i mnogo skuplji) filteri, koji rade na bazi „reverzne osmoze“ – prečišćavaju vodu hemijski i, donekle, bakteriološki. Međutim, saprofitna flora (bakterije koje u normalnim imunološkim uslovima ne izazivaju infekcije kod ljudi) se uništava završno dezinfekcijom pomoću ultravioletne lampe. Ovakvi filteri do te mere demineralizuju vodu da sadrže remineralizator koji joj vraća potrebne minerale.

Da li je bebama bolje davati flaširanu vodu?

Nije ni bolje, ni gore. Jedina flaširana voda koja sme da se da odojčetu – bilo da pije, bilo da se sa njom pravi mlečna formula je niskomineralna i negazirana voda (od domaćih samo «Aqua viva» i «Rosa»). S obzirom da za bebe do tri, četiri meseca nije dovoljno pouzdana u bakteriološkom smislu, treba je prokuvati jedan minut. Tako prokuvana voda može da stoji u frižideru najviše tri dana. Starijoj odojčadi se može dati i neprokuvana flaširana voda iz tek otvorene boce, ukoliko postoji garancija proizvođača da je bakteriološki ispravna. Vodu iz načete flaše treba jednom prokuvati.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Tecnost

Počalji od jazis Sub Jan 26, 2008 8:13 am

Zdravo svima, hteli bismo da pitamo nesto. Ne znamo da li je problem to sto nas Lazar pije malo tecnosti. Popije nocu 0.5 - 0.6 lit mleka, a danju 1.5 dcl soka i do 1 dcl vode. Nema nikakvih problema sa njim, ima redovnu stolicu, veseo je i dobro spava. Ima 12.5 meseci. Vodu popije na silu, a i sa sokom se borimo. Da li njegov organizam ne trazi toliko tecnosti ili sta bi drugo moglo biti...

Hvala za svaki komentar.
avatar
jazis
Novi član
Novi član

Broj poruka : 8
Godina : 46
Datum upisa : 26.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Gost Sub Jan 26, 2008 8:46 am

prvo zdravo i tebi...
drugo moj nikola ima 2.5 godine i suprotno od tvog lazara pije dosta tecnosti mozda i vise nego sto bi trebalo i to uglavnom SOKA.
nekad popije vise nekad manje neverujem da mu organizam trazi toliko tecnosti i da je non stop zedan vec mislim da je problem flasica i navika na istu i na to da je puna.
elem,mislim da ne bi trebalo da brines,neka deca uopste ne piju vodu,mada je preporucljivo,i trebala bi makar na silu da mu das koliko toliko vise od kolicine koju popije,ali ako nece,boze moj,da je zedan verovatno bi je sam trazio....
ne znam koliko ti pomgoh ,ali moja starija cerka takodje popije po dve case vode na dan i to kad joj ja ponudim,inace se ne bi setila da je sama trazi,osim kad je bas jako zedna,a zdrava je,lepo spava,vesela...i mislim da to ne igra nikakvu ulogu,mada pedijatri preporucuju do 150-200ml tecnosti dnevno,u zavisnosti od uzrasta,ako se ne varam,izvini ,ako omanuh ipak su moji "davno bili mali"...
probaj da se posavetujes sa vasim lekarom,pa vidi sta ce on reci,mada s moje tacke gledista ne bi trebalo preterano da brines...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od jazis Sub Jan 26, 2008 8:51 am

Renata, hvala najlepse! Pozdravi decicu.
avatar
jazis
Novi član
Novi član

Broj poruka : 8
Godina : 46
Datum upisa : 26.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Gost Sub Jan 26, 2008 9:04 am

nema na cemu,i dodji nam cesce, pitaj sta god te zanima tu smo i pomoci cemo ti koliko god mozemo iz nasih iskustava..... :izvoli:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Miloseva_mama Sub Jan 26, 2008 10:09 am

nemoj da brines puno,i milos je do prije dva mijeseca isto tako nekada malo trce kao popije nesto i to kad ga tjeram....a od kako je prohodo pije po tri flasice vode dnevno....
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Veka Sub Jan 26, 2008 10:11 am

Jazis, ako je Lazar ok i sve u redu sa njim, mislim da ne treba da brines koliko tecnosti popije. Danica mislim da otprilike isto pije a vise od 1.god je starija, s tim sto ona ne pije mleko, nego su to uglavnom sok i voda.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Bojana Sub Jan 26, 2008 11:00 am

moj mateja sok nece ni da lizne,a vodu vrlo slabo pije,caj popije dnevno mozda ukupno jedva 100ml
ali zato siska dosta i mislim da tako zadovoljava potrebu za tecnoscu
a cula sam da se hranljivi sastojci iz obroka mnogo bolje upotrebe ako se pije dosta vode i moracu da ga teram malo vise da pije
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od maja Sub Jan 26, 2008 11:31 am

Ja sam Mateju svaki cas nudila vodom i konacno smo uspeli u nameri. Sada dnevno popije oko 300 ml vode + 200 ml soka + oko 500-600 ml mleka.
Mislim da je jako bitno da deca piju vodu i treba ih forsirati, uciti, nuditi... Narocito kada malo odrastu, pocnu da jedu raznovrsniju, "jacu" hranu, pocnu da puzu, prohodavaju, hodaju...jednom recju, da budu mnogo vise fizicki aktivniji.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od jazis Sub Jan 26, 2008 8:53 pm

Hvala svima na savetima... I mi Lazara forsiramo sa vodom i sokom, ali moracemo da menjamo metode kako bi bar malo vise unosio tecnosti, s obzirom da je prohodao i mnogo je aktivniji.
A sada cu otvoriti novu temu - pelene.
avatar
jazis
Novi član
Novi član

Broj poruka : 8
Godina : 46
Datum upisa : 26.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Ivana Pon Feb 11, 2008 12:13 am

moja drugarica ima bebu od mesec dana i daje joj slatku vodu-voda sa secerom,kaze da joj je tako rekla dr.
ja sam se nasla u cudu affraid ,molim vas,zene,sta vi mislite o tome?
ja Stefanu stalno nudim vodu,narocito u poslednje vreme,otkada smo na dohrani,uglavnom nece,ali prekuce iz Majine ruke hteo Razz ,danas opet nece,ali meni je vazno,da makar koju kap proguta,mada uglavnom sve ispljuje,ali neka kap se provuce.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Veka Pon Feb 11, 2008 12:17 am

Ja Danici nikad nisam davala zaladjenu vodu, mislim da je to velika greska, cemu onda voda ako je ona slatka...mislim da voda treba detetu da utoli zedj a ne da mu pojaca svojom slatkocom.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Ivana Pon Feb 11, 2008 12:19 am

Veka ::Ja Danici nikad nisam davala zaladjenu vodu, mislim da je to velika greska, cemu onda voda ako je ona slatka...mislim da voda treba detetu da utoli zedj a ne da mu pojaca svojom slatkocom.
da,to je i moje misljenje,zato mi sve to uopste nije jasno
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Gost Pon Feb 11, 2008 1:06 am

ja sam mojima davala flasiranu vodu,iskljucivo rosu,ipak prokuvanu,bez i trunke secera,iako mi je pedijatar savetovao drugacije,voda je ionako bez ukusa,nevidim zasto joj dodavati secera i praviti je slatkom i samim tim ne utoliti detetu zedj kao sa obicnom vodom,a pritom ga navikavati na slatko.
ako majke bas zele da deci daju zasladjenu vodicu,onda neka u istu stave tek koje zrno secera izmedju prstiju,a ne jednu kasikicu na ml kako obicno pedijatri savetuju,mislim da je to previse,taj secer se istopi ili slegne na dno,a dete ne spoznaje i ne raspoznaje ukus i razliku recimo slatkih pica kao sokova i obicne prave vode.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Emi Pon Feb 11, 2008 7:47 am

Mi evo dva dana "jedva" pijemo vodu iz casicu koju smo kupili specijalno za nju!
Ona misli da je to igracka, pa kad navali prokape voda a ona zbunjeno gleda i malo se napije hihihiihihih...................
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Gost Pon Feb 11, 2008 7:51 am

super emi sto si joj kupila tu casu.
za sad jos nezna sta je i cemu sluzi,nema veze nek prospe koliko toliko za pocetak ,potrefice nesto vode i u usta. Laughing :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Gost Pon Feb 11, 2008 8:43 am

Mi smo uzeli casu iz koje ne moze da se prospe jer ima specijalan deo koji zatvori otvor u svim polozajima osim kad dete povuce. Jako je dobra!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Caj, voda, sok ili mleko - Page 2 Empty Re: Caj, voda, sok ili mleko

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu