Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Široko povijanje

+25
Endzi
[Miss]Nightmare
Willma
IvanaPG
Miloseva_mama
pricalica
Mima
Beba
Lidija
Dy
Emi
Betty Boop
Stazi
tanasija
vekiks
Emica07
Milica
Veka
mama_daisy
Daca
Tamara
Andjela
Mildan
maja
Ivana
29 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Ivana Sre Nov 07, 2007 7:10 am

First topic message reminder :

koliko ste vremena bebi stavljali siroko povijanje?i da li ste koristili u kombinaciji sa jednokratnim pelenama ili ne?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Sre Mar 05, 2008 12:31 pm

mala Milena ::hvala Betty i izvinite za moj srpski Embarassed

Nemoj da se izvinjavaš, apsolutno nemaš razloga, tvoj srpski je više nego odličan! Šta misliš kako bi se mi snašle na tvom terenu? Verovatno bi nam se kidala od smeha!!!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Sre Mar 05, 2008 7:48 pm

emi ti si uz nas super naucila srpski,malo te zezaju padezi ,ali i njih ce revazici vremenom,no da ne skrecem sa teme,samo ti stavljaj mileni siroko povijanje,zasto da ne,i ja sam mojima do skoro godinu dana,sa takvim stvarima se ne treba zezati,sto je sigurno sigurno je,a i uostalom sad je zima,nece joj biti pretoplo,jos koji mesec i vi cete se resiti istih,ali ako ga vec doktori preporucu,ako je tako od davnina,onda se togai treba drzati.

neverujem ni sama da sam pampers i samo on moze da zameni i tako dobro (kao one sto idu u siroko povijanje )i pricvrsti i drzi kukove dk je to potrebno.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Sre Mar 05, 2008 10:16 pm

Renata ::samo ti stavljaj mileni siroko povijanje,zasto da ne,
ali zsto reno kad nam rekli da nema potrebe?????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 2:46 am

izvini emi ja sam greskom procitala suprotno da su vam rekli da nastavite...bilo kako bilo,ja i pored toga ostajem pri svome sto se tice povoja...neki ga jos uvek preporucuju mislim na pedijatre,ortopede i uopste doktore,neki do odredjenog meseca,neki uopste ne.

mislim da ga ipak treba zadrzati dok dete ne prohoda....i kukovi mu ojacaju ...a samim tim mu siroki povoj vise nije ni potreban niti od koristi...to je neko moje misljenje,kojeg sam se i pridrzavala...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Dy Čet Mar 06, 2008 2:47 am

Renata ::izvini emi ja sam greskom procitala suprotno da su vam rekli da nastavite...bilo kako bilo,ja i pored toga ostajem pri svome sto se tice povoja...neki ga jos uvek preporucuju mislim na pedijatre,ortopede i uopste doktore,neki do odredjenog meseca,neki uopste ne.

mislim da ga ipak treba zadrzati dok dete ne prohoda....i kukovi mu ojacaju ...a samim tim mu siroki povoj vise nije ni potreban niti od koristi...to je neko moje misljenje,kojeg sam se i pridrzavala...



hahahahahahah greskom procitala..hahahahhaha citacice moja.....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Lidija Čet Mar 06, 2008 2:49 am

ja sam Ivoni do skoro 6-og meseca stavljala širok povoj,čula sam da neko ne stavlja u opšte ali eto ja sam odlučila da je za nju ovako najbolje...
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Veka Čet Mar 06, 2008 2:51 am

Moja zaova se porodila pre 20 dana i u startu rekli da se sad ne stavlja siroki povoj i da nema potrebe.


Poslednji izmenio Veka dana Čet Mar 06, 2008 2:51 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od mama_daisy Čet Mar 06, 2008 2:51 am

Renata ::
mislim da ga ipak treba zadrzati dok dete ne prohoda....i kukovi mu ojacaju ...a samim tim mu siroki povoj vise nije ni potreban niti od koristi...to je neko moje misljenje,kojeg sam se i pridrzavala...

Dok ne prohoda???? To prvi put cujem...

Ja sam stavljala do 5 meseci...Tad mi dr rekla da skinem, jer suzrnca u kukovima bila potpuno formirana i nije bilo potrebe vise drzati
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Dy Čet Mar 06, 2008 2:52 am

i ja do 5....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Čet Mar 06, 2008 3:01 am

Veka ::Moja zaova se porodila pre 20 dana i u startu rekli da se sad ne stavlja siroki povoj i da nema potrebe.

ja mislim da je ovo najispravno!!!!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 3:30 am

cujete za to prvi put jer su meni i ne samo meni svimaakoj u bolnici tada porodjenoj tako rekle...a kasnije i ortoped i fizijatar,nina je sedela sa pet i po,prohodala sa devet i tek onda sam joj ih skinula,sto je sigurno sigurno je,a eto kad ste se vi kao ti nevena recimo poradjale vec su drugacije pricali,kao i na primeru vekine zaove da uopste netreba,sto isto kao i emilija mislim da je pogresno i suludo,ako vec ne zelite da se sa njima bakcete zbog pranja i peglanja..(.meni to recimo nikad nije bio problem i uvek sam mislila prvenstveno na njihovo zdravlje i bila par puta u iskusenju da ih skinem,ali ipak nisam..)do cele godine,onda bar par meseci kao neke od vas bar do sest,a uopste ga ne savljati mislim da nije dobro,jer kao sto sam vec i rekla mislim da sam pampers koliko god da je dobar i efikasan nemoze da zameni siroki povoj.

cak smo i na kontroli kad smo prohodali dosli u sirokom povoju i ortoped na to nije rekao ni A, kad smo dosli kuci i culi i videli da je sve ok isti smo i skroz skinuli.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Veka Čet Mar 06, 2008 3:33 am

Renata, mislim da sa ovim aparatim danas kad odmah vide da li postoji neka anomalija kod deteta, nema potrebe za sirokim povojem.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od mama_daisy Čet Mar 06, 2008 3:35 am

Pa emi je rekla da je to najispravo- ja shvatila najispravnije...a ne ne ispravno...mada ne znam...

Mislim da je do okostavanja zrnca ok, a sve preko je previse...svako ima svoje misljenje
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 3:36 am

pa nisam se ja poradjala u kamenom dobu,ako mislis na ultrazvuk bilo ga je i onda,ali su nikoli na prvoj kontroli rekli da ima malo labavije kukove pa sam mu i pre i posle kontrole iako je sve bilo u redu ipak ostavila pampers....
a nini je sve bilo ok,i posle kontrole sam nastavila,tako da sve je svar izbora,ja sam tako,vi kako ste vi htele,a neke druge majke opet drugacije...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 3:37 am

mozda se opet ja i emi nismo razumele tj ja nisam razumela nju,mda nje ni vazno u svakom slucaju ja nisam za to da se uopste ne stavlja siroki povoj i kao sto sam vec rekla ili do godine ili bar do sest...
da se ne stavlja uopste i koristi samo pampers bar do prve provere kukova ortopedu za to definitivno nisam....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Veka Čet Mar 06, 2008 3:38 am

Ne kazem ja da je to neispravno, i ja sam Danici do puna 4 meseca stavljala, ali mislim da i medicina napreduje i istrazivanja napreduju. Cak sta vise mislim da cu i drugom deetu stavljati siroki povoj jer je mnogo lakse za drzanje i cvrsce...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 3:43 am

pa eto vidis,ja cak kad sam im skinula povoj nisam ni znala da ih drzim mislim onako u rukama bez istog,nekako sam uvek mislila da cu im povrediti nogice ...
takodje i kad sam im nekad ostavljala samo pampers na kratko nisam smela ni znala bez sirokog povoja da ih uzmem i drzim,sa njim mi je uvek bilo mnogo lakse i sto ti kazes cvrsce.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Milica Čet Mar 06, 2008 3:44 am

Ja sam skoro osam meseci povijala sbog blage asimetrije kukova i ako budem radjala jos koje sigurno cu isto raditi..nije tesko, a dobro je u svakom slucaju i sto Veka rece lakse drzim
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Čet Mar 06, 2008 4:24 am

mama_daisy ::Pa emi je rekla da je to najispravo- ja shvatila najispravnije...a ne ne ispravno...mada ne znam...

Mislim da je do okostavanja zrnca ok, a sve preko je previse...svako ima svoje misljenje

Dobro me Nevena shvatila!!! i delimo misljene
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 5:01 am

Mi nismo isli na ultra-zvuk... Nama su kukove bez njega pregledali po rodjenju i sa 6 nedelja. Za dve nedelje imamo sledecu kontrolu i ista je ko prethodne.
Tek ako se tim pregledima utvrdi anomalija ide se dalje na ultra-zvuk. Znam po prijateljici jer je njenom sincicu utvrdjena pa je nosio aparat za kukove.
A nama su inace pelene malo povece i sire pa mislim da bi nam siroki povoj tesko stao u pantalone! Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Beba Čet Mar 06, 2008 11:45 am

Nikoli sam stavljala širok povoj do drugog UZ sa 5 meseci, od 4.5 meseca sam mu malo proredila, bilo je jako toplo, ali noću obavezno. Isto ću uraditi i sa drugim detetom, nemam razloga da ne radim tako. Podeljena su mišljenja i svaka od nas zna šta je za njeno dete najbolje, tako će i uraditi. Mislim da su oni kada se rode još uvek krhki i da im je to potrebno, možda ne toliko dugo, ali ja sam ipak za.

Pampers (od rođenja) + tetra pelena + švedska pelena
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 11:49 am

meni doktorka po rodjenju rekla da netrebam maju da duplo povijam,meni bilo cudno jer je babica rekla obavezno i nisam je povijala jer je bilo staravicno toplo 40 stepeni...i kukici su ok rekli nam na snimanju da dodjemo kad lepo prohoda
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 12:10 pm

Beba :: Mislim da su oni kada se rode još uvek krhki i da im je to potrebno, možda ne toliko dugo, ali ja sam ipak za.

Pampers (od rođenja) + tetra pelena + švedska pelena

potpisujem....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Čet Mar 06, 2008 12:30 pm

Renata ::
mislim da ga ipak treba zadrzati dok dete ne prohoda....i kukovi mu ojacaju ...a samim tim mu siroki povoj vise nije ni potreban niti od koristi...to je neko moje misljenje,kojeg sam se i pridrzavala...


tek sad čitam vaše jučerašnje postove.

Ovo je potpuno pogrešno! Izvini Reno, ali ovo kažem kao fizioterapeut. Nigde, ali nigde nisam čula da je neko detetu stavljao širok povoj do prohodavanja. Kukovi ne očvršćavaju zbog širokog povoja, kao što sam već napisala, široki povoj postavlja kukiće u takav položaj koji odgovara pravilnom razvoju zglobne čašice. Prosto je i nemoguće da dete prohoda sa širokim povojem između nogu...i kad bi uspelo da "prohoda", taj hod bi bio izdeformisan i nepravilan...ne razumem, kako si ti Nikolinu povijala dok nije prohodala?...nije mi jasno, verovatno te nisam dobro razumela, ili se ti nisi dobro izrazila...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Čet Mar 06, 2008 12:43 pm

eto mozda nisi cula sem mog za nijedan.
cenim tvoje misljenje i kao zene i majke i kao fizioterapeuta.

neznam dal pomaze kukovima ili ih stiti,ali meni su tako rekli,i ja sam se toga pridrzavala pogotovo sa ninom prvo dete,sta sam znala sta moze da bude ako joj ga skinem pa da posle zalim celog zivota,sa nikolom sam vec navela da sam ga ostavila zbog labavijih kukova koji su se na drugoj kontroli pokazali ok,pa sam mu ga i skinula.

kako su onda moja deca tj nina prohodali sa istim,jer je nikola prohodao sa 13,a a malo ranije sam mu skinula siroki ,kazem posle druge kontrole uz oko godine.

lepo beti povijala sam je i ona je i pored istih prohodala...a boze nisam luda...a sem toga moje dete je prohodalo sa devet zdravo i pravo,dakle nije ga nosilo do godine...i niti je izdeformisano niti nepravilno hodala bas naprotiv ortoped je tada rekao da je ko zmaica sto se tice istog...
razumela si me olicno,i odlicno sam se izrazila da POVIJALA SAM NINU DO PROHODAVANJA I ONA JE I DANAS NORMALNO,ZDRAVO,PRAVO DETE sa mormalnim hodom i nogicama....
eto ja sam ti primer da cuda ipak postoje... Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje - Page 2 Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu