Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Široko povijanje

+25
Endzi
[Miss]Nightmare
Willma
IvanaPG
Miloseva_mama
pricalica
Mima
Beba
Lidija
Dy
Emi
Betty Boop
Stazi
tanasija
vekiks
Emica07
Milica
Veka
mama_daisy
Daca
Tamara
Andjela
Mildan
maja
Ivana
29 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Ivana Sre Nov 07, 2007 7:10 am

koliko ste vremena bebi stavljali siroko povijanje?i da li ste koristili u kombinaciji sa jednokratnim pelenama ili ne?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Sre Nov 07, 2007 7:36 am

stavljala sam im siroko povijanje do devetog meseca.
nisam sigurna ali mislim da ga pedijatri preporucuju do godine ili dok dete ne prohoda.
koristila sam u kombinaciji: prvo pampers,pa obicna pa svedska.
nemoj ni da pomislis da ne koristis pampers,pa zato je i izmisljen da ne bi imali toliko muka kad se beba upiski i vesa i sto je najvaznije beba je suva,nema ojeda crvenila i koliko god je pelena puna bebina guza je suva.
pogotovo sto je sad zima,pa ce ti se sav ves koji upiski,ako ne koristis pampers teze susiti,zato ti preporucujem ovu kombinaciju pampersa i obicnih pelena.pa da pampers nije dobar ne bi ga stavljali bebama im se rodi.
i nerazumem neke mame koje koriste samo siroko povijanje bez pampersa kako su u 21.veku mogle od dva zla da izaberu ono vece.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Sre Nov 07, 2007 9:58 am

Prvo sto se ne slazem sa sirokim povijanjem - ako neko nesto zna onda su to pedijatri u Britaniji a bas sam koga sam god stigla pitala na tu temu i ljudi me gledali ko da sam se iz ko zna koje godine kroz vreme vratila.
Druga stvar sto se ne slazem sa Renatom. Pamucne pelene imaju svojih prednosti. Prva stvar je sto je pamuk prijatniji za bebinu guzu od papira ispunjenog gelom (ko zna kakve su hemikalije u njemu). I nije samo pamuk u pitanju vec postoje od bambusa, konoplje, mikrofibera, vune i radjene sa takvom tehnologijom da fenomenalno upijaju i drze bebinu guzu suvom a pritom koza moze da dise. Ako se malo zainteresujete videcete da bambus upija do 60% vise od bilo cega drugog a vuna je nabolji materijal da se ostane suv. Mi pelene koje nisu Pampers koristimo zadnjih nedelju dana i Sofiya nije imala ojed ali takodje nijednom nisu ni protekle sto ne mogu da kazem za Pampers (rekord mu je bio 5min - bez preterivanja). Neke od njih su pamucne i mogu reci da su fenomenalne.
Znam da je mamama koje jedva stizu na sve strane oko svoje dece poslednja stvar na umu zastita zivotne sredine al razmislite i o tome da Pampersu treba od 80god pa navise da se razgradi. Ljudi su ovde toga itekako svesni pa najmanje sto rade je da koriste biorazgradljive jednokratne pelene ili visekratne kako kome koja vrsta odgovara. Stvar je izbora i definitivno ne znaci da ako se neko odlucio za pamuk da je van 21-og veka. Trenutno se vidjam sa preko 20 mama i nema ih ni za prste jedne ruke koje koriste Pampers. Kao sto rekoh, stvar izbora.
Al ako se neko ipak zainteresuje za to sta sve u 21-om veku postoji osim Pampersa evo jednog odlicnog sajta:

http://www.nappyneeds.co.uk/index.htm
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od maja Sre Nov 07, 2007 10:46 am

Mi smo siroko povijanje (pampers, tetra+ svedska pelena) koristili do treceg meseca. Isli smo na kontrolu kukova i doktorka nam rekla da su kukovi zreli i da mozemo da skinemo siroki povoj.
Renata, gde si ti to cula da treba siroki do godinu dana, to je bas dugo i mislim da se to vise nigde ne radi...?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Mildan Sre Nov 07, 2007 11:36 am

Starijoj sam široki povoj stavljala šest, sedam meseci, a mlađoj četiri meseca, pošto su joj se kukovi razvili, bili zreli.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Andjela Ned Nov 11, 2007 9:49 am

Andjeli sam siroki povoj stavljala do 5-og mjeseca a pamucne pelene joj stavljala do 4-og jedino pampers nocu,poslije sam skroz presla na pampers.
Djordja sam siroko povijala mjesec dana samo da bi ga lakse nosila,nekako ni siroko povijen bio cvrsci,poslije su dosle vrucine i on se jadan kuvao u onom sirokom povoju,a i nasa pedijatrica nam je rekla da je taj siroki povoj prevazidjen i da ga niko vise ne koristi,tako da smo ga mi skinuli.Inace sam od njegovog rodjena koristila pampers.
Naravno da sam ih nosila na UZ kontrolu kukova tako da smo pratili razvoj da ne bi sta promaklo.Tada mi je ortoped rekao da i ako kod djeteta postoji problem sa kukovima siroki povoj bas i ne moze puno pomoci.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Ned Nov 11, 2007 10:24 am

meni je ortoped kad je nina imala nekih 3 meseca i kad smo bili na pregledu,rekao da je sve u redu sa kukovima ,da nastavim pampers i siroko povijanje do godine,tj kad dete prohoda pa da onda dodjemo na sledecu kontrolu.
nini sam skinula siroko povijanje u devetom jer je tad prohodala,i na kontroli je sve bilo ok.
nikola je bio na kontroli isto sa dva ,tri meseca,doktor je zakljucio da misli da ima malo labavije kukove i da ipak idemo na uz.
uz je pokazao da je sve u redu,ali da i dalje koristimo siroki povoj,tako da sam ja od bojazni stavljala do godine.
hvala bogu sve je bilo redu na kontroli kad je prohodao.
mojoj kumi su rekli da ni ne treba siroki samo pampers.
tako da svaki kaze drugacije,ovako su meni rekli .
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Tamara Ned Nov 11, 2007 12:35 pm

Siroko povijanje sam joj stavljala pet meseci,i jos 15 dana sam joj stavljala samo nocu. Znaci sa pet i po meseci sam joj skroz skinula. Iako nije imala nikakvih problema sa kukovima nasa dr je za to da se siroko nosi sest meseci. A stavljala sam prvo pampers, pa tetra i na kraju svedsku.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Daca Ned Nov 11, 2007 1:04 pm

ni jednom ni drugom detetu nisam stavljala siroko povijanje :| sve je ok!Pampers od prvog dana
avatar
Daca
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od maja Pon Nov 12, 2007 2:27 am

Daca ::ni jednom ni drugom detetu nisam stavljala siroko povijanje :| sve je ok!Pampers od prvog dana

Tako se radi na zapadu, oni i neznaju sta je to siroko povijanje.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od mama_daisy Pon Nov 12, 2007 3:03 am

Mi smo do 4, 5 meseca stavljali...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Veka Pon Nov 12, 2007 3:07 am

Mi tacno do 4.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Milica Pon Nov 12, 2007 5:18 am

Ja sam Natu povijala do osmog meseca jer je imala blagu asimetriju kukova. Njen je lekar insistirao na tome. Ja sam ga samo poslusala tako da me danas ne grize savest sto to nisam ranije, a htela sam da prestanem. Na svakoj je kontroli sve bilo bistro, cisto, ali desni kukic je blago kasnio pa smo se povijali po najvecoj vrucini u maju mesecu
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Gost Pon Nov 12, 2007 12:01 pm

Evo mi smo na zapadu al nismo sa zapada pa ne znamo... Morala sam mamu da pitam sta je to i kako se radi kad sam prvi put cula...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emica07 Pon Nov 12, 2007 12:53 pm

Mi skinuli siroki povoj sa 6 meseci a pre toga smo morali malo vezbice da radimo jer je rodjena sa ogranicenim kukovima ali je sve uredu sad. dr kaze vrlo crvrsta i stabilna beba.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od vekiks Pet Nov 16, 2007 1:43 am

Do 4og meseca siroko povijanje....
avatar
vekiks
Novi član
Novi član

Broj poruka : 27
Godina : 46
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od tanasija Sre Nov 21, 2007 9:56 am

Tamara ::Siroko povijanje sam joj stavljala pet meseci,i jos 15 dana sam joj stavljala samo nocu. Znaci sa pet i po meseci sam joj skroz skinula. Iako nije imala nikakvih problema sa kukovima nasa dr je za to da se siroko nosi sest meseci. A stavljala sam prvo pampers, pa tetra i na kraju svedsku.

identicno sto se tice sirokog povoja. a ja sam ivi do 5,5 meseci stavljala pamucne pelene, pampers samo kad negde krenemo pa da ne nosim usrane pelene po torbama. nije mi bilo ni malo tesko, iva se ni jednom nije osula niti prehladila, nikad nije bila vise mokra nego deca u pampersu i isto sam je presvlacila na dva i po sata ili kad se ukaki kao sto presvlace i bebe u pampersu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Stazi Sre Nov 28, 2007 4:30 am

moja beba ima 2.5 meseca i koristim siroko povijanje al bre dojadi.kada odemo na kontrolu pitacu da li moram i dalje. ma bre kakve kukove imaju oni na zapadu kad uopste ne koriste siroko povijanje? to se samo jos kod nas radi i nigde drugo
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Sre Nov 28, 2007 6:22 am

Širok povoj je PREVENTIVA koja je u mnogim zemljama već napuštena...kod nas još uvek nije, iako je pregled kukova obavezan na svaka tri meseca, tako da bi se eventualne nepravilnosti mogle na vreme primetiti i otkloniti, kao što se i radi svuda u svetu.

Kod nas ima dosta ljudi rođenih u prvoj polovini sad već prošlog veka, koji su kao novorođenčad povijani sa potpuno ispruženim nogama, jer je na žalost vladalo potpuno pogrešno verovanje da će na taj način dete imati vitke noge kad odraste (pitajte svoje bake o tome!), a upravo taj položaj je bio VEOMA NEPOVOLJAN za normalan razvoj kukova, pa imamo sada puno ljudi iz tog perioda sa koksartrozama kukova, što je moglo biti sprečeno...ne kažem da su svi "pazarili" koksartroze, ali svi koji su rođeni sa "slabijim" kukovima sigurno jesu! Raskrečen položaj nogu kao pri širokom povoju potpuno može da ispravi kukove kod beba u prvim mesecima života!

Ali po meni, nepotrebno je da se umotavaju i one bebice kojima pregled utvrdi da su kukovi potpuno uredu!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Ned Dec 02, 2007 10:59 pm

Ako u vašim porodicama nije bilo osoba sa iščašenim kukovima, ako su koštana zrna sazrela i beba ima pune obime pokreta u zglobovima onda nemojte stavljati široki povoj jer on sputava bebu posebno noge, ometa je u njenim aktivnostima i usporava u ovladavanju okretanjem i podizanjem u četvoronožni položaj.
yumama

Ja sam Mileni stavljava mesec ipo i nisam mogla posle jer ona plakala uvek kad joj stavim, bila je nervozna nisam htela da je mucim.
Idemo na kontrolu na 10.12 pa videcemo sta dalje.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pon Mar 03, 2008 10:54 pm

Na prosloj kontoli nam rekli da moramo da produzimo sa siroki povoj jer jos nisu razvijeni jadra!! Tako sam i radila, plakala je ali navikla, a danas nam bila druga kontrola i Milena je super, doktorka rekla mozemo slobodno da skinemo siroki povoj da produzimo sa AD kapi do maj mesec, da ne koristimo dubak i nikako cipele!!!
Rekla mi je da je ne forsiram da sedi i hoda, ona ce sama da pokaze kad je spremna!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Dy Pon Mar 03, 2008 10:56 pm

mala Milena ::Na prosloj kontoli nam rekli da moramo da produzimo sa siroki povoj jer jos nisu razvijeni jadra!! Tako sam i radila, plakala je ali navikla, a danas nam bila druga kontrola i Milena je super, doktorka rekla mozemo slobodno da skinemo siroki povoj da produzimo sa AD kapi do maj mesec, da ne koristimo dubak i nikako cipele!!!
Rekla mi je da je ne forsiram da sedi i hoda, ona ce sama da pokaze kad je spremna!


bravo za milenicu..

p.s. sta su jadra????
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Pon Mar 03, 2008 11:04 pm

pa neznam kako se kaze kod vas?????
hvala stasija :kiss:
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Betty Boop Uto Mar 04, 2008 12:35 am

Pretpostavljam da misli na koštana jezgra, to na snimku pokazuje "zrelost" kukova...ako su vidljiva, onda kukovi "sazrevaju"...

Tek kad su lepo formirana, dozvoljava se podizanje bebe u sedeći položaj, postepeno...

A dr je u pravu, dete ne treba ninašta forsirati, ali ga treba stimulisati. Bitno je znati razliku između ova dva pojma, a to ustvari roditeljima treba objasniti upravo pedijatar , fizijatar ili fizioterapeut.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Emi Sre Mar 05, 2008 9:53 am

hvala Betty i izvinite za moj srpski Embarassed
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Široko povijanje Empty Re: Široko povijanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu