Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pelene

+27
tanasija
Beba
Mima
Stazi
pricalica
Betty Boop
jazis
Ivana
Lidija
Bojana
Pokita
Jankito
Emi
Miloseva_mama
milicaB
Andjela
Endzi
Mildan
Daca
lena
Milica
Emica07
cvetic
maja
mama_daisy
Tamara
Veka
31 posters

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Pelene

Počalji od Gost Uto Okt 30, 2007 9:35 am

First topic message reminder :

Kakve pelene koristive- jednokratne ili visekratne?
Ovde je izbor visekratnih neverovatan! Pamucne, od bambusa, od flisa, mikrovlakana, sa cickom, kopcama, drikerima, za posebne uzraste ili one od novorodjenceta do nose, na savijanje ili sklapanje ili sve-u-jednom, sa uloskom ili dodatkom koji bolje upija, sa nepropustnim delom od vune ili sta ti ja znam cega jos!
Mi imamo problem sa pampersom jer nam sve zavrsi na ledjima a i pelene menjamo 10 puta na dan (bez sale!). Zato smo narucili paket raznih visekratnih pa cemo sve da ih probamo i vidimo koje odgovaraju. Imaju sve elasticni deo na ledjima pa ne dozvoljavaju curenje- nadamo se, a i na duze staze su isplatljivije. Kazu da se ustedi bar 750e po detetu. Pa kad dodas sledece, pa jos jedno, pa jos 8 (moj ih muz hoce 11 za fudbalski tim- nebitno decaci ili devojcice!). Nadamo se da ce upaliti!
Evo nekih linkova ako hocete da pogledate:
www.bambino.co.uk
http://www.totsbots.com/nappies/
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Gost Sre Jan 23, 2008 3:50 am

ja sam te evy jednom kupila to su te sto imaju onako kremast miris zar ne ivana??
nikoli ne odgovaraju jer kad ih upiski jako se otegle,ta traka nije dovoljno jaka da ih drzi ili vec neznam sta je u pitanju i mokraca i taj miris kreme mi se nikako nesvidja posle kao da smrde...
ali vama verovatno odgovaraju jer stefan je jos mali i ne piski toliko,inace su ok,ali nama samo pampers i boni mogu da pomognu sto se tice upijanja.
ako primetis da mu se ocrtava uzmi mu broj vece,verovatno su mu male i neudobne,neverujem je da je do vrste pelena vec do velicine.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Ivana Sre Jan 23, 2008 3:58 am

da,to su te,Reno
znaci,nema veze to sto ih nije prerastao po kilazi,ipak da uzmem vece,jel?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Gost Sre Jan 23, 2008 4:19 am

te mere od 3-6 od 6-12 ili kako vec idu,su po meni otprilike,nikola je recimo prerastao trojku jos letos i kupili smo mu cetvorku,a na pakovanju je pisalo od 9-18kg,a on je imao nekih 13-14.
do pre mesec dana je koristio tu istu cetvorku a a sad ima 16kg,a male su mu,a pise do 18,ma nema sanse nemoze traka da stigne do dela gde se lepi,ako je jace poucem pokida se,pa sam mu uzela peticu od 12-25 i ta mu je super,komotna,ne zulja...
tako da mu slobodno,ako vidis da ga stezu ili mu se rezu u nogice kupi vece,bez obzira sto nije prerastao tu velicinu ili probaj one sa rastegljivom trakom iste velicine..
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Emi Sre Jan 23, 2008 11:07 am

Mi koristimo pampers 4, ali posto smo stigli oko 8kg, kupicu joj pampers 4+ od 9-12kg, primetila sam da je stezu.
I mislim da je bolje kad je pampers malo veci!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Miloseva_mama Sub Jan 26, 2008 9:45 am

e jel neko koristio Daipers pelene??? Kakve su?
Nesto mi se pampers smucio od smrada!! svaki drugi put nabasam na neku losu seriju
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Gost Sub Jan 26, 2008 9:50 am

mi jesmo,ma nema koje nismo probali,pampers nam je vec iznosen i sto ti kazes uvek bas mi naletimo na neku losu seriju....
nisu lose,mada nama sve probiju jer puno piskimo,pa nijedna nemoze da nas pokupi,hihihi.
trenutno smo na boniju i zadovoljni smo,zadnji put smo uzeli peticu jer ga cetvorka vec zulja upiju koliko mogu i ne smrde kao pampers ,jer sto i ti kazes muka nam vec od tog smrada...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Veka Sub Jan 26, 2008 10:16 am

Miloseva_mama ::e jel neko koristio Daipers pelene??? Kakve su?

Mi smo koristili kratko, jer smo se posle brzo odvikli od pelena, i ja sam bila zadovoljna njima. E sad, Danica nije ni mnogo piskila u pelene, jer sam joj kombinovala sa nosom, pa bas nisam merodavna, ali znam da ga jetrva koristi od kako se dete rodilo i zadovoljni su njima. Ja mislim da su u rangu sa hugis-om.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Bojana Sub Jan 26, 2008 11:11 am

koristili smo mi daipers ali nisu nista posebno,ne znam mnogo su mi bolje huggies
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty pelene

Počalji od jazis Sub Jan 26, 2008 9:08 pm

Zdravo svima!
Sta kazete za to koje je pelene bolje koristiti: pampers ili npr. boni suprims, ... ili neke druge, ne mogu da se setim naziva...
Da li je tu razlika samo u ceni (a velika je) ili je stvarno odnos cene i kvaliteta stvarno toliki?
Iskusne mame kazu ma kakav pampers, sve je to isto, samo sto je pampers duplo skuplji.
Mi koristimo pampers, pa bi da smanjimo troskove ako su te pelene priblizno istog kvaliteta... Sto da ne? :razmisli:
avatar
jazis
Novi član
Novi član

Broj poruka : 8
Godina : 46
Datum upisa : 26.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Miloseva_mama Sub Jan 26, 2008 9:55 pm

ja sam takodje sinoc se raspitivala o pelenama pa imas temu pelene,procitaj mozda ce ti nesto koristiti!!!!! Poozzz
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Betty Boop Ned Jan 27, 2008 12:22 am

Nije razlika samo u ceni...definitivno je i kvalitet. Sve smo skoro probali, pam se uvek na kraju vratim pampersu! Boni je katastrofalno loš, a isto to mogu reći i za Daipers...to je moje mišljenje. Za jedne sam još šula da su odlične, mnogima čak bolje od pampersa, mislim da su "Libero"
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Andjela Ned Jan 27, 2008 1:28 am

Betty Boop :: Za jedne sam još šula da su odlične, mnogima čak bolje od pampersa, mislim da su "Libero"
Da,i ja sam cula da je Libero u rangu sa pampersom za neke jos i bolji od pampersa,ali cijena im je takodje ista ako ne i malo veca!
Ovo sam cula od mama koje zive u Austriji,Njemackoj i Norveskoj,a vidim da ih hvale i mame iz Hrvatske!Ja ih nisam imala prilike probati,probavala sam sve i svasta ali pampers je bio ubjedljivo najbolji!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Gost Ned Jan 27, 2008 2:21 am

ja imam sasvim drugacije misljenje o boni pelenama,mi smo pampers nini koristili od rodjenja pa sve do skidanja pelena i u njenom slucaju pokazale su se kao odlicne,nikoli sam u pocetku stavljala pamprs,sve dok nije prestao da sisa i pije na flasicu dosta tecnosti,pa samim tim i vise piski,a pampersova moc nije bila toliko jaka da toliko upije,svakih sva do tri sata morala sam da ga presvlacim,a sami tim trosila i vise pelena,za duple pare,tako da sam nekad kupovala i po dva pakovanja mesecno.
medjutim boni su se pokazale kao efikasnije sa boljom moci upijanja,i ne propustanja sa strane sto se sa pampersom obavezno desavalo,kod bonija se pelena punila,ali nikada nije pustala sa strane,a malo su jeftinije od pamprsa.
elem nije problem u ceni,ali eto sa pampersom nismo bas nesto ekstra zadovoljni kako bi trebalo biti s obzirom na toliku reklamu i hvaljeni kvalitet.
a plus stalno naletimo na losiji kvalitet ili ono sto pise na kesi nije to,desavalo se da kad otvorim pelenu skoro i da nema gela koji upija,znaci matene suuplja pelena,ili pise sa rastegljivom trakom,a kad otvorim unutra ove obicne,a o smradu u poslednjih par pakovanja sto smo kupili da ne govorim.
mm je doneo iz nemacke jedno pakovanje njihovih da probamo,i mogu vam reci da su daleko jeftinije i valitetnije nego nase,sad kombinujemo te neznam tacno koji im je naziv,bacila sam kesu,a nisam pamtila nesto baby...,boni .
libero je cist promasaj dakle te pelene ni nasta ne lice,huggies i daipers isto nisu lose,ali boni nam je trenutno naj,bas iz razloga sto nam se pokazao kao najbolji u upijanju sve tecnosti koju nikola danju/nocu popije i sto drze i po par sati,a samim tim za manje para,jedno pakovanje od 50/60komada traje ceo mesec,dok kod pampersa ima manje pelena u pakovanju,menjamo ih cesce,samim tim nam treba vise,a i skuplje su.
dakle moj glas ide boniju Laughing ,a nema koje nismo probali....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od maja Ned Jan 27, 2008 3:15 am

Ja opet glasam za Pampers!
Probali smo Evy-katastrofa su.
Osim tog jednog pakovanja Evy pelana mi vec, evo, godinu dana koristimo Pampers i ja sam prezadovoljna. Jeste, ranije su se bas "osecale" cim se upiski, ali od kada su poceli da proizvode ove sa losionom i taj problem je eliminisan.
Mi pelene koristimo u kombinaciji sa nosom tako da mesecno potrosimo pakovanje, eventualno pakovanje ipo.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 1:19 am

Mi smo isprobali razne vrste i jeste pampers su najbolje ali ja sam jako zadovoljna i Evy pelenama,nikada nisu propustile i ne smrde a duplo su jeftinije,zadovoljna sam i daipers pelenama a ni hugies nisu loše.
S druge strane u opšte nisam zadovoljna Boni suprimsom,nekako su krute,ne znam,u opšte nam nisu odgovarale.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty pelene

Počalji od jazis Pon Jan 28, 2008 10:17 pm

Nas lazar ima godinu dana i do sada smo koristili pampers pelene,sada bih da probam neke druge.Dali je to uredu i koje biste preporucili.Unapred hvala.
avatar
jazis
Novi član
Novi član

Broj poruka : 8
Godina : 46
Datum upisa : 26.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 10:23 pm

jazis ima tema pelene i u njoj detaljna misljenja i iskustva kako sa pampersom tako i sa ostalima!!!!!!

za sve sto te zanima koristi pretrazivac ovde uglavnom ima za nekoga sve,za svakog ponesto... lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od mama_daisy Pon Jan 28, 2008 10:26 pm

Ova tema vec postoji pogledaj i malo pretrazi forum pre nego sto otvoris novu temu, jer neke teme vec postoje...Sve o pelenama mozes naci OVDE, sigurno ce ti nesto pomoci
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Betty Boop Čet Feb 07, 2008 10:49 am

Mi trenutno isprobavamo Libero, moji prvi utisci su odlični!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Emi Čet Feb 07, 2008 11:34 pm

Mi smo alergicni na Daipers, Sad koristimo Canbebe odlicni su...original pampers samo sto su jeftinije i nemaju onaj miris koi meni se dosadio vise.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Gost Čet Feb 07, 2008 11:39 pm

ja koristim neke "BABY"crveno pakovanje cetvorka,posto je svaka velicina u drugoj boji.
darko mi ih je doneo iz nemacke da probam i evo koristim ih vec par meseci i jako sam zadovoljna.
u pocetku sam ih kombinovala sa bonijem,a sad sam definitivno presla na ove.
verujte da su bez obzira kako se zovu i koje su marke daleko kvalitetnije nego nase i sto je najvaznije duplo jeftinije nego kod nas.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od pricalica Čet Mar 13, 2008 9:34 am

Ja kao Cogswell,visekratne.Nema curenja,ne smrde,lake za odrzavanje.Masina pere,ne ja Smile
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Emi Čet Mar 13, 2008 9:46 am

opet smo se vratili na pampers active baby 4+
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Miloseva_mama Čet Mar 13, 2008 10:00 am

Ja sam kao nesto experimentisala mjenjala pelene i dijete mokro pa mokro,sto mm kaze pisa mu baca visoko,pa smo opet uzeli pampers ovog puta 6 i jeeeee nasli smo rastrzljivu traku
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Stazi Ned Mar 16, 2008 10:11 am

ja sam kupila Eve Baby i sada isprobavamo da vidimo kakve su. Da li je neko probao pelene Baby Love? Prodaju se u dm-u?
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Pelene - Page 4 Empty Re: Pelene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu