Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Stomacni virus

+14
Endzi
gagam
Bojana
Miloseva_mama
Lidija
Emi
Veka
Ivana
Beba
Andjela
Stazi
IvanaPG
Ane
Mildan
18 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Stomacni virus - Page 3 Empty Stomačni virus

Počalji od Mildan Pon Avg 11, 2008 11:41 pm

First topic message reminder :

Ovde kod nas vlada stomačni virus.Prepuna je bolnica dece i to naročito one dece koja su došla sa mora.Mi nismo bila na moru, a evo danas su me zvali iz obdaništa, jer je Dani bilo loše.Imala je proliv, žalila se da je boli glava, stomak, mlitava je bila.Odvela sam je kod lekara i rekla mi je dr da joj dam Probiotik i Orosal.Ako joj i dalje bude loše sutra moram opet da je odvedem. Možda prođe već danas, s obzirom da je samo jedanput imala proliv.
Kada smo došle kući dala sam joj Probiotik i nije prošao ni ceo minut pa je ispovratila 2l tečnosti.To je samo šikljalo.Verovatno je to ipak neki stomačni virus, jer već nekoliko dana vrlo slabo jede i mlitava je, umorna.Evo sada spava, a posle ću da joj dam kuvan krompir, pošto mora dijetalno.
Videćemo kako će biti.iskreno se nadam da će joj biti bolje, jer je povraćala.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Stomacni virus - Page 3 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Veka Sre Avg 18, 2010 2:02 am

Problem sa enterofurilom je taj sto brzo deluje i proliv vrlo brzo prodje, a proliv je uglavnom posledica virusa koji se preko proliva izbaci iz organizma a ovako ostane zarobljen u organizmu. Secam se da ga je Danica pila jednom, ali tek posto je nekoliko dana imala proliv.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 3 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Andjela Sre Avg 18, 2010 9:40 am

Sjećam se da sam vas prije pitala upravo za taj sirup Enterofuril jer sam vidjela da ga vi koristite a ja iskreno nikad nisam ni čula za njega,nikad mi ga niko nije propisao niti sam čula ovdje kod nas neku majku da ga spominje,Anđela je bila i u bolnici i ni tamo joj ga niko nije dao....pa sam se baš čudila da postoji nešto kod vas što nema kod nas Very Happy..pa čak i poslije višednevnog teškog proliva niko ga nije ni spomenuo,idemo na infuziju,obavezan pregled stolice i sl.
....tako da bi tom tvom dr poručila: "..bala ga Bosna i Hercegovina,nismo mi divlji zapad kao što on seljačina misli"
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 3 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Ivana Sre Avg 18, 2010 9:57 am

Ahaha,Zdravka,odmah da ti kazem da ga ima u Bosni.Secam se da mi je Maja (Miloseva mama) pricala o tom sirupu.
I naravno da sam nesto zaboravila kad sam pisala onoliki post.Preksinoc kad smo bili u Tirsovoj da Stefanu usiju ranu,plakat na zidu Enterofuril i o njemu sve pise.
Znaci,zamislite,u Tirsovoj je to na zidu,a na Institutu za majku i dete dr. prica drugu pricu.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 3 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Andjela Sre Avg 18, 2010 10:07 am

Ma vjerujem ja da njega ima za kupiti kod nas,kao što kod nas ima kupiti i Nimulida (dikofenak u sirupu),ali svi znamo i doktori i majke da ga ne smijemo koristiti osim u krajnjoj nuždi pa možda ni tad jer je zabranjen u mnogim zemljama....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 3 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Veka Sre Avg 18, 2010 10:15 am

Ivana, svaka bolnica ima neke svoje propise i nekako po sablonu pisu odredjene recepte. Kod nas u DZ je nekako postala praksa da se za prehladu kao najslabiji sirup daje sinacilin, a u Leskovcu propisuju palitreks za koji se secam da su propisivali i nama kao deci- pitanje deluje li vise nas organizam na sve te jedne te iste lekove koji se nekontrolisano propisuju, jer organizam postaje rezistentan na antibiotike koji se cesto koriste.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 3 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Ivana Sre Avg 18, 2010 8:07 pm

Znam ja sve to,ali ovo je iz krajnosti u krajnost Stomacni virus - Page 3 Icon_evil
Bolesnici mali,kako ste?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 3 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od emadora Čet Avg 19, 2010 10:32 am

Nikola i ja smo prosle nedelje bili 2 dana u bolnici zbog njegovog stomacica. Nas su ostavili jer je kod njega od rodjenja postojala sumnja na urodjenu manu debelog creva koja je kasnijim ispitivanjem otklonjena, ali postoji mogucnost nekih varijacija, Uglavnom u utorak je bio malaksao, malo je bljucnuo i stomacic mu je bio naduven. Na decijoj hirurgiji su ga klistirali ( jer i ranije nije u potpunosti izbacivao gasove ) i poslali nas kuci. Medjutim on celo popodne jeci i ima temp.37,5. Uvece ga opet malo ispumpaju i posalju kuci. U toku noci on dobije proliv i par puta povraca. Sutradan nas uz mnogo negodovanja zbog toga sto je dete vec dijagnostikovano ranije primaju na odeljenje, rade mu analize, daju infuziju i na kraju nista nisu zakljucili. Dali nam da pije Probiotik i ako mu se opet isto dese da ponovo idemo na ispitivanje, ali sada na IMD, posto smo pre bili u Tirsevoj. Ja licno mislim da ga je dokacio neki virus. Sada opet nije kakio 5 dana, ali mu je stomak skroz mekan i nije ni malo naduven. Ne znam sta vise da mu dam da ga protera, cedim mu limun i pomorandzu u vodu, kuvla sam mu suve sljive i davala mu i kasu i kompot od njih, pije sokove... Da li imate neku ideju sta bih jos mogla?
emadora
emadora
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 49
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 03.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 3 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu