Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Stomacni virus

+14
Endzi
gagam
Bojana
Miloseva_mama
Lidija
Emi
Veka
Ivana
Beba
Andjela
Stazi
IvanaPG
Ane
Mildan
18 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Stomačni virus

Počalji od Mildan Pon Avg 11, 2008 11:41 pm

First topic message reminder :

Ovde kod nas vlada stomačni virus.Prepuna je bolnica dece i to naročito one dece koja su došla sa mora.Mi nismo bila na moru, a evo danas su me zvali iz obdaništa, jer je Dani bilo loše.Imala je proliv, žalila se da je boli glava, stomak, mlitava je bila.Odvela sam je kod lekara i rekla mi je dr da joj dam Probiotik i Orosal.Ako joj i dalje bude loše sutra moram opet da je odvedem. Možda prođe već danas, s obzirom da je samo jedanput imala proliv.
Kada smo došle kući dala sam joj Probiotik i nije prošao ni ceo minut pa je ispovratila 2l tečnosti.To je samo šikljalo.Verovatno je to ipak neki stomačni virus, jer već nekoliko dana vrlo slabo jede i mlitava je, umorna.Evo sada spava, a posle ću da joj dam kuvan krompir, pošto mora dijetalno.
Videćemo kako će biti.iskreno se nadam da će joj biti bolje, jer je povraćala.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Miloseva_mama Sre Sep 03, 2008 1:36 am

evo tama za mene!!!! Shocked Od petka nas muci svo troje proliv povracanje temperatura i svi samo pricaju virus virus ne znam vise sta da radim da ga zaustavim nema sta nismo pili ali izgleda dok on ne zavrsi svoje Shocked Shocked ....
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Ivana Uto Sep 09, 2008 12:56 am

E ja se prijavljujem,nocas nisam bila ziva od povracanja i pr.....,josa uvek mi loseeee,sreca pa mi mama dosla,nemam snage Stefana da uzmem u ruke.A pocelo je zapusenim nosem,suznim ocima..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Bojana Uto Sep 09, 2008 2:20 am

Pa mozda i Sefi ima temp od tog virusa,drzite se drugari :komp: ,uf te bolesti i virusi cini mi se da ih nikad vise nije bilo Mad
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Miloseva_mama Uto Sep 09, 2008 2:27 am

joooj nije valjda....Mi smo odlezali 7 dana!!!Uzas zanam kako ti je nista ne moze vise da iscrpi covjeka!!! Ljubim vas
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Ivana Uto Sep 09, 2008 10:14 pm

Miloseva_mama ::joooj nije valjda....Mi smo odlezali 7 dana!!!Uzas zanam kako ti je nista ne moze vise da iscrpi covjeka!!! Ljubim vas
Daa,kaze Mimi,lepo sam ti rekao da se ne vidjamo sa njima,oni su kliconose Razz Razz Razz .
Mimi je na terenu primio neki unekciju za taj virus,pa ga nije zakacio,Stefan za sad,valjda ce tako i ostati,ne povraca,nema proliv,jedino sto nista ne jede,nadam se da nece i njega zakaciti....
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Stomacni virus

Počalji od gagam Sub Maj 01, 2010 5:57 am

Moja devojcica ima dve godine i imala je stomacni virus, povracala je (2 dana) i imala proliv (1 dan), ali danas skoro da nije piskila, mozda jednom ili dva puta, a inace piski puno puta, (jos uvek nosi pampers). Da li je neko imao slicni problem, posto sada vlada taj stomacni virus, prelezao ga je i stariji sin. Plasim se da zbog proliva ne dobije urinarnu infekciju, jer jos nosi pampers. Ili mozda slabije piski zbog manjka tecnosti, ne znam ni sama.......... Stomacni virus - Page 2 Icon_sad
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Ivana Sub Maj 01, 2010 6:19 am

Moguce da je i od manjka tecnosti.Daj joj danas i sutra dosta tecnosti,pa ako se stanje ne promeni,u ponedeljak ipak otidjite do lekara.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od gagam Sub Maj 01, 2010 6:50 am

Mislim da je ipak neka bakterija, pocela je da se zali da zeli da piski, a da ne moze. Vec smo imli taj problem kada je imala redju stolicu prilikom nicanja trojki, pre od prilike 2 meseca. Izgleda da je sklona tome. Ako opet bude, ja ne znam sta da radim. Pila je Palitrex i verovatno ce opet. Moramo pod hitno da izbacujeno pampers, to ce nam i dr reci 100 %. A sta drugo, devojcice su to.
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Ivana Sub Maj 01, 2010 7:11 am

Da,onda je verovatno bakterija.Jesu li vam radili briseve,analize?Jel znaju koja bakterija je u pitanju bila?Trazi opet da sve rade.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od gagam Sub Maj 01, 2010 9:25 pm

Ivana, nisam stigla juce da ti se zahvalim sto si se javila. Definitivno je bakterija, znam kako se ponasala prosli put, samo sad je i vikend i praznici nista ne radi svi samo dezuraju. Hvala na javljanju! Stomacni virus - Page 2 834623
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Andjela Ned Maj 02, 2010 5:18 am

Ako se radi o bakteriii u urinu treba odmah reagovati sa terapijom inače ta bakterija može stići do bubrega...znam iz iskustva...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od gagam Ned Maj 02, 2010 5:55 am

Ukljucen je Palitrex. Malopre je povracala za 3 litra tecnosti i imala proliv. Vodili smo je u hitnu, rekli nam da nastavimo sa Palitrex sirupom, da je dobar za te stvari. Mada, ja sam sva nesto rezervisana. Uplasili smo se da nije povracala od Palirexa, ali dr kaze da je to nemoguce jer u njenoj praksi to se nije desilo. Kaze da je vrlo moguce da je stomacni prosao, ali da je povracala zbog urinarne infekcije koja se desila najverovatnije zbog pampersa i proliva. Ma vise ne znam ni sta pricam ni sta mi je ciniti. A vec je imala urinarnu infeciju, pre dva meseca, pisala sam gore i palitrex joj je brzo sve to sanirao, a sada se sve skockalo. A sto je najgore nece da jede, do duse pije dosta tecnosti, ali zadrzava da piski, valjda je pecka, plasi se ili sta vec. BOZE DRAGI, kako sam ocajna.........a jos nista ne radi do utorka......
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Andjela Ned Maj 02, 2010 9:05 am

Ne povraća od Palitrexa sigurno,vjerovatno je to od urinarne infekcije....pretpostavljam da je i taj proliv samo jedan od simptoma uroinfekta(a ne uzrok) jer proliv i povraćanje su simptomi urinarnih infekcija kod male djece...
Ako je Palitrex sanirao prošlu infekciju uopšte ne mora da znači da će i ovaj put to da uradi,jer možda ne djeluje na ovu bakteriju koja je sad u pitanju...zato UVIJEK treba uraditi urinokulturu pa onda po njoj dati antibiotik...ali koliko vidim ne možeš to da uradite i zato sad morate napamet da liječite( bila sam u toj situaciji četiri puta,dva puta smo pogodili terapiju,dva puta nismo pa smo završili u bolnici sa upalom bubrega)
Stvarno ne želim da te plašim,ali iz iskustva znam da se te urinarne infekcije kod male djece moraju shvatiti vrlo ozbiljno.Ako je ona već imala jednu infekciju prije dva mjeseca,da li ste vi kontrolisali urin (urinokuluturu) i kad je ozdravila,da li ste radili UZV mokraćnih kanala....sve je to standardna procedura koja MORA da se ispoštuje da ne bi došlo do ponavljanja infekcije...a sad kad je to dobila i drugi put obavezno morate da ispitate zašto joj se infekcije ponavljaju...opet ponavljam da je to standardna procedura koju mnogi pedijatri preskaču(jer ih boli briga)...preporučujem da kad sanirate infekciju da odete kod DJEČIJEG nefrologa i on će vam sve to mnogo bolje objasniti.Ne znam jesi li čitala ali ovdje smo dosta pisali o tome...
A ko vam je sad propisao Palitrex i koliko ga dugo pije?
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od gagam Sre Maj 05, 2010 7:05 am

Nini je hvla Gospodu BOGU bolje, ali bilo je ovih nekoliko dana stvarno ne daj Boze. Uradjena je analiza urina i urinokultura, danas su stigli rezultati, malo bakterija, malo sluzi i tako to, a urinokultura je dobra, rezultati su kod supruga samo mi je javio tel. Sutra idemo kod dr, predpostavljam da je pogodjena terapija Palitrex koja je data napamet, videcemo. Ali interesuje me, posto je imala proliv, zbog koga je i dobila urinoinfekciju, plasila se kada pocne da kaki do besvesti, trci po kuci kao oparena, danas nema proliv, ali nije kakila, a kao da je par puta htela, pa nece. Kada li ce poceti da kaki kako treba, normalno? Moze li da izostane stolica posle proliva nekoliko dana i da li je to normalno? Ja sam prestravljena, samo je gledam i zovem suupruga i pricam te ovakva je te onakva je. Nemogu da se opustim sada pa to ti je, sada sam u grcu to je ne verovatno.
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Endzi Sre Maj 12, 2010 7:15 pm

Vaki se od juce zali na stomak,jutros je imao proliv.Od sinoc ima i temp.ne prelazi 39,ali ni ne prolazi...kaze dr.viroza,sreca pa za sad bar ne povraca...nadam se da ce proci jos danas jer je bas slomljen a i da ne predje na Janu...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Alisa Sre Maj 12, 2010 10:07 pm

I Sonja ima virozu!! Imala je temperaturu 4 dana oko 38!Lekarka nas je poslala na duvanje nosa.Boze mili sta su izvukli!!! Strasno!!! I sutra opet idemo! Stomacni virus - Page 2 Icon_sad A ona,dobrica mamina,cuti i trpi Stomacni virus - Page 2 Icon_smile Stomacni virus - Page 2 Icon_smile
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Ivana Čet Maj 13, 2010 12:46 am

Uf,brzo ozdravljenje Sonji i Vakiju.Mi smo imali temp. koja je isla do 39,a sad je ostao jos nosic koji curi.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Endzi Čet Maj 13, 2010 2:38 am

Vaki evo citavo popodne nema temp.sad je popio vodicu od pirinca i nadam se da je to bila prolazna viroza ..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Veka Čet Maj 13, 2010 6:21 am

Joj na sve strane cuuem da vlada taj stomacni virus.... nadam se da ce decurlija brzo da ozdrave.... Danici grlo crveno, i mi smo pod temperaturom :s
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Alisa Čet Maj 13, 2010 8:31 am

Valjda ce i to brzo proci!! Stomacni virus - Page 2 Icon_smile Ma bice oni nama zdravi samo treba izdrzati!!!!POzdrav za sve pod temperaturom Stomacni virus - Page 2 Icon_razz
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od mama_daisy Pon Avg 16, 2010 3:30 am

epa i mi da se javimo... Jutros kad smo ustali dule se zalio da ga boli stomak, ali ja mislila da folira da ne ide u vrtic, jer mu se nije islo.. ali oko pola 2 zvali iz vrtica jer je tamo povratio jednom i odemo po njega...
A on sav iscrpljen, jedva gleda... Malo je kusnuo supicu i dala sam mu malo probiotik i legao je i pe 3 zaspao, jos uvek spava... Nadam se da nece vise da povraca kad ustane... Ali videcemo..

Vaspitacica je rekla da je verovatno od vrucine, jer je jos jedno dete danas isto tamo povracalo...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Cvrki Pon Avg 16, 2010 6:50 am

I mi se prijavljujemo, i Sara i ja. Sara ima proliv i jednom je povraćala i jedno veče je imala 37,5 temperaturu,pili smo linex ali pošto ništa nije pomagalo morali smo da uključimo enterofuril,sada je Sara o.k,a ja prolazim kroz to samo sa temperaturom sve vreme...kažu da baš vlada taj virus...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Endzi Uto Avg 17, 2010 9:23 am

Vaki preksinoc imao temp.37 i proliv dva puta..juce pio linex i sad je Bogu hvala dobro..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od mama_daisy Uto Avg 17, 2010 11:40 pm

I dule je prvo u vrticu povracao, pa popodne temp, cela noc i do juce popodne... Od juce popodne temp pala i nije imao ni nocas ni od jutros, a danas imao jednu redju stolicu, nije bas proliv, negosamo malo redja...Nadam se da je to to.. Inace samo sam mu probioimunokid davala, ne znam da li jos nesto da ukljucim, sobzirom na to da sutra uvece idemo na more???
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Ivana Uto Avg 17, 2010 11:49 pm

Za stomacne viruse je super Smecta,ona iscisti od bakterija i Linex ili taj neki probiotik,u kombinaciji rade mnogo bolje nego pojedinacno.
A ja sad gledam,ne vidim da sam ovde pisala..Kad smo Stefan i ja zavrsili u bolnici od stomacnog virusa pre godinu dana, dr. me napusio zato sto sam mu davala Enterofuril.
Stefanu sam dala mozda dva,tri puta pre nego sto cemo zaglaviti tamo.I ja rekoh da sam mu davala i to.Doktor je takvu frku napravio..Kao to je lek koji ne sme da se daje,sadrzi u sebi nesto,detetu moze da bude jos gore,sad cemo ga leciti sedam dana umesto tri,on se prodaje jos samo u Bosni i Hr.pa ga onda neki uvoze i nama,bla,bla...
Naravno da sam se bila iznervirala.Kako lek koji moze da se uzme u apoteci slobodno,bez recepta moze biti toliko stetan.A jos je bila prica kako se sad detetu odmah treba dati pljeskavica,lakse ce prelezati taj virus (a dr. pre njega rekao stroga dijeta).
Ma sami ludaci.
Nevena i gutljaj koka kole na pola sata mu mozes davati,naravno i dosta tecnosti ili onaj Orosal.
I bolesnici,drzite se,samo da prodje sto pre!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stomacni virus - Page 2 Empty Re: Stomacni virus

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu