Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Imunitet

3 posters

Ići dole

Imunitet Empty Imunitet

Počalji od tanasija Pon Nov 16, 2009 7:43 pm

Da li vas organizam ima dovoljno snage da se sa odredjenim virusima, bakterijama i ostalim neprijateljima izbori sam?
Da li konzumirate neke preparate za podizanje imuniteta?

Meni je, da kucnem u drvo, od kad sam se porodila imunitet znacajno bolji u odnosu na ranije. Dok nisam pusila bila sam bas zdrava. Cigarete, cak i ono malo koliko ja ispusim dnevno, jako uticu na stanje mog organizma. I sad ono glavno sto me nateralo da zapocnem ovu temu. Vec mesec dana me svrbucka nos, kad to osetim znam sta sledi, herpes u ili na nosu. Medjutim organizam mi je odolevao herpesu vise od mesec dana, onda sam juce dobila, nagli pad imuniteta i 'zivotinja' je iskoristila priliku da izbije i nervira me. Sad mi naravno cure i sline, ali samo na toj nozdrvi u kojoj je skriven gosn herpes, sizim, jer vise ne znam da li svrbi, pecka, boli...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Imunitet Empty Re: Imunitet

Počalji od Andjela Uto Nov 17, 2009 10:55 pm

Ja primjetim u zadnjih par godina da mi je imunitet slabiji u odnosu na prije kad je bio baš dobar,zbog čega je tako nemam pojma,možda zbog toga što sam zagazila u tridesete Very Happy......prije dvije godine dobila sam herpes zoster,on nikad ne izbija ako imunitet ne padne baš drastično...pa relativno često zaradim prehladu sa temperaturom što mi se ranije nikad nije dešavalo,mislim prehladim se naravno ali nisam imala temperaturu,pa onda te moje ginekološke zavrzlame su takođe dijelom posljedica povremenog pada imuniteta....
Skontala sam da nešto moram poduzeti pa sad redovno pijem gel od aloja vere,ne može da škodi samo može da pomogne,ginekolog mi je rekao da je to super stvar za ginekološke probleme bilo koje vrste,počela sam od prije neki dan da pijem vitamin C svakodnevno baš zbog ovog gripa i sl.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imunitet Empty Re: Imunitet

Počalji od tanasija Sre Nov 18, 2009 9:34 pm

Ja sisam tablete sa magnezijumom i C vitaminom. Ali ocigledno mi sad nisu puno pomogle.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Imunitet Empty Re: Imunitet

Počalji od Shishka Sre Nov 18, 2009 10:57 pm

Meni je imunitet poprilično dobar, ali nije uvek bio takav. Pošto sam imala problema da zatrudnim, muž i ja smo se "bacili" na zdrav život.. Cigarete ne dolaze u obzir, od alkohola popijemo po čašicu vina sa vremena na vreme ( doduše muž voli i pivce Smile )...
U tom periodu smo svako jutro pili propolis kapi, u kombinaciji sa polenom i medom.. Ja sam kupovala med od neke komšinice koja je imala pravi, domaći, kao polen i propolis.. Onda sam u neku malu teglu to sve zamešala ( s tim da propolis kapi sam stavila otprilike onoliko koliko je bilo kašičica meda u tegli). Da bi sve bilo finije, dodali smo orase.
Mogu vam reći da se nismo zakašljali!

Sada sam prehlađena, ali opet, simptomi moje prehlade i prehlade ljudi oko mene se ne mogu porediti..
Shishka
Shishka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 61
Godina : 41
Lokacija : Apatin
Hobi : izrada nakita, heklanje, pletenje, citanje
Datum upisa : 20.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunitet Empty Re: Imunitet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu