Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

+14
sonjam
Tea
Endzi
Mama Maja
amarilis
mama_daisy
Stazi
Mildan
Veka
Ivana_Sa
Cvrki
Ivana
filip.mm
tanasija
18 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Pon Avg 17, 2009 7:29 pm

Upisala sam Ivu u obdaniste, to vec sve znate, od 1.9. krecemo. Ona je kao srecna sto krece, sve je ok, ali je pocela poslednjih dana i preko dana da pisne u gace ili cak i da se skroz upiski i evo vec drugo jutro za redom se budi upisana. Ne grdim je, pricamo o tome. Pitala sam je jutros da li je boli kad piski, da li je svrbi ribica kaze ne. Nema dve nedelje kako smo radili sve analize i mokrace i krvi, tako da mislim da je samo psihicki i da je zbog obdanista. Mislim da se plasi od novog, sve imam utisak da se pretvara da se raduje obdanistu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od filip.mm Uto Avg 18, 2009 8:28 pm

Hm... HMM ne mnam sta bih ti rekla.Meni je Filip prosle godine krenuo u vrtic i celo leto je jedva cekao,ali je on mislio da cemo muz ili ja biti sa njim.Prvi dan je otisao lepo,al kad smo otisli kaze vaspitacica da je celo pre podne plakao.Te nedelje smo ga ostavljali samo do 10h,a i to je bilo strasno.Odlazak uz vristanje i bacakanje,tamo isto.U petak prve nedelje se malo smirio da bi nakon vikenda on isao kao da nista nije bilo.Kad je on shvatio da ce uvek neko doci po njega i kad se uklopio u drustvo vise nije bilo problema.Bitno je samo istrajati u pocetku i ne popustati tipa "mama molim te ne danas"jer ce tako biti u nedogled.Sad moj Filip obozava da ide.
Konkretno to je moj primer.Mislim da bi trebalo da pricas sa Ivom iskreno,da je pitas da li se ona neceg boji tamo i sl.Probaj joj opisati boravak tamo i istaci lepe strane.Srecno! flower
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Uto Avg 18, 2009 9:35 pm

Mislim da sam je time sto stalno pricam kako ce da joj bude, sta ce da radi tamo, ko ce sve da bude sa njom u grupici, ko je u istom obdanistu... opteretila i da se zbog toga tako ponasa. Inace Iva ne ispoljava emocije lako, udari se na primer i odmah kaze 'nista me ne boli, nista me ne boli, nisam se udarila' ja je zagrlim i kazem procice nije strasno ali ona jednostavno nece da prizna da je boli i tako trpi i ne place. To je tako od kad se rodila i na vakcinama je tako plakala 'sa zakasnjenjem'. Uvek je kao hrabra. Meni je mnogo zao kad ne dozvoljava da je utesimo i sad sve mislim da se jezivo plasi obdanista ali nece da prizna.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od filip.mm Uto Avg 18, 2009 9:41 pm

Pa moguce je ,mada ako je za utehu kod vecine dece to prodje.Neka se doduse tesko navikavaju ali vecina uglavnom DA.Meni se srce cepalo kako je Filip u pocetku plakao,ali se nakon nedelju dana navikao i sad je super.Nadam se da ce se i Iva lepo uklopiti.Ako je inace drustvena i voli decu ne bi trebalo da bude problema. :laska:
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Uto Avg 18, 2009 9:45 pm

Ma super je ona ovako, samo se plasim da neke stvari ne drzi u sebi, ako joj se place, nek place. Meni je gore kad vidim da je besna, ljuta, da je nesto boli ili muci a ona ne trazi pomoc i ne pusti suzu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Uto Avg 18, 2009 11:54 pm

Tanasija,jesi li pricala sa njom o tome-pretpostavljam da jesi?Da ne treba da drzi osecanja u sebi,da treba da kaze sta je muci,boli,da ce joj tako biti lakse,vi cete joj onda moci vise pomoci.....
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Sre Avg 19, 2009 2:08 am

Ma pricam stalno, ali ne vredi, lavica je to, hrabra pa to ti je. Objasnjavala sam joj da je hrabra i ako se pozali i ako place ali mislim da to jos uvek ne doprie do nje. A i okolina ne pomaze, dzabe sto joj svi mi kod kuce pricamo da je normalno da places kad se udaris ili si tuzan, kad napolju svi detetu koje place pricaju ' nemoj da places, pih sto si ruzan kad places, ajde ajde procice'. Ja znam da nije prijatno slusati dete koje place, ali dete ne zna drugacije da odreaguje na neke situacije
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Sre Avg 19, 2009 8:26 am

Uf,bre,bas nezgodna situacija...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Cvrki Sre Avg 19, 2009 11:15 pm

Joj duša mala, šta ćeš to je tako kod nje...gore za nju ali...svi mi imamo neke svoje...
Sara juče pala i malo se udarila, isprljala koleno i malo odrala.Nije mi dala sinoć da je okupam, da je to ne bi bolelo a nije mi dala ni da joj obrišem koleno vlažnom maramicom i ladno je tako otišla u vrtić i živi me blam pojeo, ali nisam uspela da je nagovorim nikako.

A kad je pošla prvi put u vrtić prvih nedelju dana nije znala šta se dešava, ali zato drugu nedelju je bilo malo zategnuto, plakala je, nije htela da se odvoji...ja sam tih dana išla ulicom ko izgubljena.Ali moralo je kroz to da se prođe.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od filip.mm Čet Avg 20, 2009 1:25 am

ja sam tih dana išla ulicom ko izgubljena.Ali moralo je kroz to da se prođe.

Takodje!
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Čet Avg 20, 2009 1:27 am

Pa pretpostavljam da to i mene ceka, videcemo
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana_Sa Sub Avg 29, 2009 10:26 am

Malo smo mladji za ovu temu ali da ne bih sad otvarala drugo.Dobili smo konacno mesto u vricu za Anastasiju i ponosno krecemo od utorka.Znam da ce biti tesko(ja kao odmah sve znam a nije ni krenula)ali postoje bas vezana za mene neznam kako ce to sve da izgleda.Andjela i Anabela mi nisu kretale tako male bile su starije pa je to cini mi se lakse islo.Kako ide to prilagodjavanje i koliko obicno moze da traje
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Sub Avg 29, 2009 11:14 am

Meni su rekli da prvih nedelju dana moze da ostaje samo do 11, ustvari do spavanja, za drugu nedelju cemo da vidimo.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Veka Ned Avg 30, 2009 6:04 am

Kod nas je to islo isto postepeno, iako je krenula sa skoro 4, prve nedelje do pola 10, druge do pola 12, a posle je ostajala na spavanje. Iva, ne brini, i ja sam mislila da ce se tesko privici, ali je prilicno lako prihvatila u odnosu na moja ocekivanja...pricaj joj kako je tamo lepo, iznosi lepa iskustva, neka joj Andjela i Anabela pricaju o vrticu.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Ned Avg 30, 2009 11:54 pm

Ja danas idem u 15h na roditeljski
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Mildan Pon Avg 31, 2009 4:36 am

Mici sutra prelazi iz jaslene grupe u obdanište, a Dana u predškolsko.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od filip.mm Pon Avg 31, 2009 7:03 pm

Mi smo evo upravo otisli.Jedva je cekao da ponovo vidi svoje drugare.Kad smo usli u hodnik malo je bio zbunjen jer imaju novu i vecu sobu.Al bez problema je usao da se pozdravi s drugarima. Very Happy
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Veka Pon Avg 31, 2009 8:10 pm

Ana, kako je prosao roditeljski?
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Stazi Pon Avg 31, 2009 9:36 pm

Moja Viktorija je krenula danas u predskolsko! MOja velika cura! Jedva je cekala da ode, jer je znala da ce tamo biti neke njene drugarice iz njene grupe od prosle godine. Bilo je dosta nove dece i mnogo ih je plakalo kako su se odvajala od roditelja. Moja cura je bila hrabra! Laughing BIlo mi je zao one dece koja prvi put dolaze u kontakt sa ovakvom ustanovom posto je predskolsko obavezno. Sa njom nikada nismo imali problema od kada je prvi put krenula u vrtic, bilo je par suzica(nikada histerija i bacakanje) ali se jako brzo prilagodila. Ipak je zanimljivije da je sa svojim vrsnjacima nego sa namaa ' matorima' Cool
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Pon Avg 31, 2009 9:50 pm

Roditeljski je prosao fino, vaspitacice su mi bas ok na prvi pogled, mislim da nece biti problema.
Jutros sam je odvela u obdaniste, prezula se, bila je sva u cudu, onda je jedna od vaspitacica pozvala da udje u sobicu, pruzila joj je ruku, rekla cao i otisla unutra. Komsinica je posle pola sata vodila svoje dete i provirila kod Ive u sobu kaze da je sva u cudu, ali ne place. Sve joj je novo pa je verovatno sva zbunjena. Sad baba ide da je uzme iz obdanista videcemo kakvi su joj prvi utisci.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Pon Avg 31, 2009 11:20 pm

Pisi,Ana brzo...
Ivo,kako je prosla tvoja lepotica danas?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Veka Pon Avg 31, 2009 11:29 pm

Bravo za male hrabrice.... ma imamo zlatnu decicu, mozemo samo da se ponosimo Very Happy
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Cvrki Uto Sep 01, 2009 10:16 am

Sara prešla iz jaslica u mlađu grupicu, dobila nove vaspitačice i sva je zadovoljna, nekako mi se oseća velika, kaže, mama,mi više ne piškimo na nošama, imamo šooolju...sprema uveča šta će da obuče, šta će da ponese, ko će da je odvede, da li Saša ili ja i tako...mislim samo da je živnula jer se ratosiljala jedne gadne vaspitačice koju nikako nije volela, ali je jadna znala da mora da je trpi. Nove vaspitačice su o.k, jednu sam upoznala, drugu je tata upoznao.

Kada je Sara prvi put polazila u vrtić isto je bila u čudu kao Iva, prvi dan, drugi...Kad je ukapirala šta se dešava, sledeće nedelje je histerisala i plakala, molila me da je ne ostavljam i tako to...iskreno se nadam da vam se to neće desiti, ali mislim da mora da bude neke reakcije, e sad da li će biti jača ili slabija, t.j burna ili ne, zavisi i od deteta i od vaspitača.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Uto Sep 01, 2009 7:17 pm

Iva je juce bila odlicna u obdanistu, nije plakala, igrala se, doduse sama. Rekla je oko 8 (cim smo mi otisli maltene) da hoce da joj dodju mama i tata, vaspitacica joj je rekla ' posle ce doci' i ona je rekla dobro i nastavila sa igrom.
Juce je 10 puta ponovila, svakome ko je pitao kako je bilo u obdanistu da je lepo, da nije plakala i da se u obdaniste ide svaki dan osim subotom i nedeljom kad tata i mama ne rade.
Jutros smo isle pesaka, to joj je najveci problem, lenjivica nece da hoda, ali ostalo je sve bilo super, prezula se, sredile smo stvari i poljubile se, rekle cao i usla je u sobicu.
Ja ocekujem reakciju tek sledece nedelje, ona sebe sad hrabri time sto prica da okolo da mora da se ide svaki dan, videcemo sta ce da bude kad joj dojadi...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Uto Sep 01, 2009 9:22 pm

Drago mi je da je za sad sve ok,samo neka nastave tako...Sad polako cekamo dogodovstine iz vrtica Razz
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu