Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

+6
milenica_89
Bojana
Andjela
Ane
Pokita
Stazi
10 posters

Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od Stazi Pet Apr 25, 2008 5:33 am

Iz ljubavi su mi roditelji dali zivot. Tako ja mislim. Nastaju moje prve zile. Tijelo pocinje da se oblikuje. Vec imam usta... Srce je pocelo da mi kuca! Ko jos moze da posumnja da ja zivim!

Ne shvatam zasto je moja mati zabrinuta... Rucice i nozice su pocele da mi rastu. Na rukama su iznikli prstici. Uskoro cu njima poceti da hvatam. Kada izadjem iz stomaka dodirivacu obraze moje majke... Tek danas je majka saznala da me nosi u stomaku. Presrecna sam zbog toga. Jedva cekam da vidim lice svojih roditelja... Sad je vec sigurno da sam djevojcica. Imam sve organe, bolje osjecam okolinu.

Kosa, obrve pocinju da mi rastu... To me krasi. Oci, usi, nos... Gledam, cujem, mirisem...

Cujem kako moji roditelji razgovaraju. Nekako su uznemireni. Otac kaze:"Kad ces vec jednom da abortiras?" Sta li to znaci? Mozda se spremaju da mi kupe kolevku... Mama, cujes li kako mi kuca srce?
Majcice...u stomaku se osecam bezbedno i srecno... Majko Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Icon_exclaim Majko Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Icon_exclaim Gdje sam to? Sta je to? Sta to rade sa mnom? Majko pomozi mi Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Icon_exclaim Neko hoce da me iscupa iz tebe...

To su nozevi... Majko, ne dozvoli da me ubiju Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Icon_exclaim Boli Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Icon_exclaim Boli me Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Icon_exclaim Molim te majko, pomozi mi Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Icon_exclaim

Gospodjo, izvolite, obavili smo operaciju... Zametak je odstranjen.

Sta kazete na ovu poslednju recenicu?
Koliko vas je ovaj tekst rastuzio?
Sta mislite o abortusu?
Da li je ovaj tekst imalo promijenio vase misljenje o abortusu?
Da li biste vi ikada abortirali?

Odgovorite na pitanja koja zelite!
Dodajte svoje misljenje ili komentar.
Hvala Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Icon_smile
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od Pokita Ned Apr 27, 2008 4:55 am

Stazi ::
Sta kazete na ovu poslednju recenicu?
Koliko vas je ovaj tekst rastuzio?
Sta mislite o abortusu?
Da li je ovaj tekst imalo promijenio vase misljenje o abortusu?
Da li biste vi ikada abortirali?

Kazem da je to nazalost postala svakodnevica i da nase privatne klinike najbolje od toga zaradjuju.
Citala sam vec jedan slican, vrlo tuzno, doduse to sve nije tacno jer taj zametak jos uvek ne oseca a jos manje razmislja o krevecu i mami ali sama cinjenica da je to zivo bice koje ima pravo da poraste i razvije se i da bude cuvano i pazeno a ne da bude ubijeno na samom pocetku zivota a da nista nije krivo.
Napisano je vrlo osecajno i simbolicno.
Mislim da je to ubistvo, primitivno, da to mogu samo oni koji nemaju srca ili jednostavno nisu upuceni.
Ne shvatam nikoga ko je to uradio.
Ovaj text nije promenio ni malo moje misljenje o abortusu.
Da, ali samo u slucaju zdravstvenih razloga, plod sa anomalijom, Down sindrom, srcane mane..., odnosno plod koji ce da se muci i nema buducnost kao i sva ostala deca koja su zdrava. Ali to daleko bilo!!!
Zdrav plod, NIKADA!!!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od Ane Ned Apr 27, 2008 6:17 am

Tekst je tuzan i ko sto rece pokita simbolicno napisan. bas tera te da razmislis dobro.
Ja nikad ne bi abortirala i ne opravdavam abortus u nikom slucaju, sem kad se radi o majcinom zdravlju ili plod sa anomalijama.
Ne mogu da shvatim zene koje to radi zbog karijere ili kad mi kazu - nisam htela, desilo se.
A danas bar ima milion nacina za zastitu od nezeljene trudnoce i planiranje porodice.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od Andjela Ned Apr 27, 2008 9:16 am

Prica da se najezis!
Naravno da sam protiv abortusa,hvala bogu nisam ga imala ali poznajem meni blisku osobu koja je to napravila i to ostavlja veliki trag ,emocionalne oziljke,kajanje....
Abortus je jedino opravdan u slucajevima koje ste vec navele....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od Bojana Ned Apr 27, 2008 9:41 am

Jooj strasno...
Ja se i danas kajem sto sam uopste pomisljala na abortus par dana kada sam saznala da sam trudna...moja trudnoca nije bila planirana,mislili smo prvo da zavrsimo fakultete pa onda da se uzimamo i pazili smo se,cak tog meseca kada sam ostala u drugom stanju imali smo odnos samo jednom i to smo kao sto rekoh pazili...tako da sam prvih nekoliko dana dok sam bila u soku pomisljala na abortus ali hvala dragom Bogu moj muz i svi oko mene sprecili su me u tome cak je i moja dr koja je nasa prijateljica odgovarala i otisla je na zimovanje i rekla mi je da dobro razmislim tih nedelju dana...razmisljala sam i znala da to necu moci psihicki da podnesem i da cu ako to uradim bez obzira na punu podrsku mog muza(tada decka) morati da raskinem vezu jer ne bih mogla posle toga ostati sa njim...ali to je trajalo samo par dana,posle su se vec smirile strasti i odlucili smo da se nase dete rodi...
Sada ga gledam dok spava,gledam kako raste i pomislim po neki put u sebi kakvu sam ogromnu gresku mogla da napravim i kajem se zbog toga sto mi se to uopste motalo po glavi...
Ne bih mogla nikada da abortiram,NIKADA(naravno jedino u slucaju da nesto nije u redu sa plodom).
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od milenica_89 Ned Apr 27, 2008 10:50 am

Iako sam i sama pomisljala na abortus i smatrala da je to najbolje resenje dok citam ovo ne mogu da opisem kako se osecam a moje dete spava u krevetcu...kakvu bih gresku napravila a kajala bih se citav zivot to znam....ona su bica i ne treba im oduzeti zivot jer smo mi pogresile i sto nismo razmisljale o posledicama...abortirala bih da ima nekih problema sa mnom ili sa bebom ovako bih dvaput razmislila.
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od tanasija Uto Apr 29, 2008 11:11 pm

Prica je katastrofa!
Abortus je daleko od neke normalne stvari ali ga ja nikako ne osudjujem. Mislim da samo zena koja je ostala u drugom stanju ima pravo da odluci da li hoce ili nece da rodi. Mislim da ni jedan abortus nije uradjen bez razloga i da sve to ima neku pozadinu. Mozda mi mislimo da nesto nije dovoljno dobar razlog a da je to nekom od zivotne vaznosti. Od ovakvih tekstova se najezim, ali se jos vise najezim kad vidim gladnu decu, zlostavljanu i ostavljenu decu, mislim da nase drustvo i previse forsira ideju 'svaka zena je rodjena da bude majka' i zene bez dece nisu ostvarene. Mada da ne bi doslo do svega toga postoji kontracepcija, mada opet kazem svi smo zivi ljudi i svi gresimo.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od IvanaPG Sub Maj 03, 2008 9:47 am

Prica je strasna , sva sam se najezila.
Ja licno NIKAD nebih uradila jer psihicki to nebih mogla da podnesem cijeli zivot bih se kajala , bez kad bih morala , a i tad bih se odvratno osjecala.
Jednom prilikom kad sam bila sa drugaricom da ona izvrsi abortus posle mojih molbi da to ne uradi , kad je legla na sto cula sam doktorku kad joj je rekla da dobro razmisli jer se beba uznemirila zna da nesto nije u redu. Ja sam u hodniku plakala ko kisa , uzasno mi je bilo , al ona je to ipak urtadila. Sad se normalno kaje al sta je tu je .
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od Dy Ned Maj 04, 2008 8:53 pm

tanasija ::Prica je katastrofa!
Abortus je daleko od neke normalne stvari ali ga ja nikako ne osudjujem. Mislim da samo zena koja je ostala u drugom stanju ima pravo da odluci da li hoce ili nece da rodi. Mislim da ni jedan abortus nije uradjen bez razloga i da sve to ima neku pozadinu. Mozda mi mislimo da nesto nije dovoljno dobar razlog a da je to nekom od zivotne vaznosti. Od ovakvih tekstova se najezim, ali se jos vise najezim kad vidim gladnu decu, zlostavljanu i ostavljenu decu, mislim da nase drustvo i previse forsira ideju 'svaka zena je rodjena da bude majka' i zene bez dece nisu ostvarene. Mada da ne bi doslo do svega toga postoji kontracepcija, mada opet kazem svi smo zivi ljudi i svi gresimo.

Potpisujem te svaka ti zlatna..prica je pretuzna, i ja sam protiv abortusa i to strkitno -KADA PRICAM IZ OVOG UGLA..
Mada mislim da je to tako osjetljiva tema, i mislim da je sada lako pricati iz ove perspektive...Realnost je nesto drugo!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od Melanija Sub Maj 31, 2008 10:31 am

Ja imam troje dece..i nikad nisam ni pomislila da sa bilo kojim od njih prekinem trudnocu,jeste da nisu bila neka srecna vremena kad su se sva tri trebala roditi ,ali eto pregurali smo i dalje zivimo kako mozemo i oni su mi pored svega sto imam ili nemam jedino i najvece bogatstvo.
Melanija
Melanija
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 58
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od tanasija Sre Avg 25, 2010 8:49 pm

IvanaPG ::Prica je strasna , sva sam se najezila.
kad je legla na sto cula sam doktorku kad joj je rekla da dobro razmisli jer se beba uznemirila zna da nesto nije u redu .

E pa ja bih toj doktorki uzela licencu, sa kojim pravom nekom nabija osecaj krivice time sto kaze da se beba uznemirila. I u kojoj je nedelji radjen ako je plod dovoljno zreo da se uznemiri.
I vecina zena kaze da se slaze sa abortusom ako beba ima neki genetski problem, ja se ne slazem, ne znam sta bih radila da se meni desi, ali meni je to grozno. Amniocinteza se radi tek od 16. nedelje, valjda moze do 20. sto znaci da u najgorem slucaju majka dobije rezultat u 22. nedelji od prilike. I neko hoce da mi kaze da je ok izvrsiti prekid trudnoce tad zato sto beba ima problem, a nije ok da neka devojka od 18 godina koja je slucajno ostala u drugom stanju, sa nekim sa kim nije u vezi prekine trudnocu umesto da ceo zivot bude obelezena, da to dete raste u nekim losim uslovima ili da dete na usvajanje ili u dom...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik nerodjene devojcice- abortus Empty Re: Dnevnik nerodjene devojcice- abortus

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu