Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pranje ruku

+2
Emi
Mildan
6 posters

Ići dole

Pranje ruku Empty Pranje ruku

Počalji od Gost Pet Mar 21, 2008 6:39 am

koliko cesto u toku dana vasa deca peru ruke,da li je to po onoj cuvenoj "pre i posle jela treba ruke prati nemoj da te zato opominje mati"
ili jednostavno nemaju tu naviku i operu ih kad stignu ili se sete ili kad su im bas zaprljane uglavnom posle boravka napolju?

moji peru redovno pre i posle svakog jela....ako ih ja hranim onda posle nekad i ne,ali pre istog je obavezno...i u toku dana imaju obicaj uci u kupatilo,zasukati rukave i sami se pirkati tj oprati ruke...
posle boravka napolju to je pod obavezno,a ako smo u parkicu,gradu,a pri ruci nemamo cesmu,onda nosimo vlazne maramice i vodu i sapun zamenimo istima,mada to nije ni priblizno isto,ali u takvim situacijama bolje i tako nego da cekamo da ih operemo kad stignemo kuci,ili dok nestignemo do prve cesme jer za to vreme oni se zaborave i ruke vrlo brzo zavrse u ustima...

nina ih u vrticu pere redovno i vec je navikla i stekla tu naviku mada sam i pre nego je krenula u isti uvek insistirala na pranju ruku ,bas zbog bolesti kao sto je zutica ili bolest prljavih ruku koje se dobiju nehigijenom istih...

koliko pridajete znacaj i praktikujete ovu naviku kad su vasa deca u pitanju?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pranje ruku Empty Re: Pranje ruku

Počalji od Mildan Pet Mar 21, 2008 7:02 am

Mi obavezno peremo pre i posle jela, zatim kada dođemo iz vrtića, iz parka, bolnice,..., znači kada uđemo unutra.Nekada i u toku igre, napolju obavezno nosim vlažne maramice.Ne brišem ih, naravno, svaki čas, ali ako smo u parku, pa posle odemo u šetnju, ja im ih obrišem, pa krenemo.Dosta vodim računa o tome, a opet trudim se da baš ne preterujem, jer deca su ipak deca.
Ima roditelja koji uopšte ne vode računa o tome, a srećem se i sa onima koji maltene ne puštaju decu da stave ruke u pesak.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje ruku Empty Re: Pranje ruku

Počalji od Emi Pet Mar 21, 2008 9:35 am

mi peremo ukice triputa na dan, posto ona i ne prlja ruke bas toliko, a i povremeno brisemo ruke Becutanom vlazne maramice.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje ruku Empty Re: Pranje ruku

Počalji od Andjela Sub Mar 22, 2008 3:07 am

Naravno kao i svi peremo ruke prije jela i poslije ako ima potrebe za tim.....obavezno poslije boravka napolju i bilo gdje da smo isli cim se udje u kucu peru se ruke....peremo i kad se u toku dana necim isprljaju, cokoladom i sl.
Djole u tome oponasa Andjelu i cim ona pere ruke i on ide za njom i pere ruke....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje ruku Empty Re: Pranje ruku

Počalji od Milica Sub Mar 22, 2008 3:23 am

ja Nati stalno perem ruke jer se jos uvek vuce po podu..peremo pre jela..obavezno, ali i ovako cim primetim da se isprlja ne cekam da ih stavi u usta, jer to ponekad i namerno radi
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje ruku Empty Re: Pranje ruku

Počalji od Betty Boop Sre Mar 26, 2008 12:59 am

Vuk je još mali da bi sam znao da treba i kad treba da pere ruke, ali zato smo mi tu da mu već sada stvorimo neke navike...obavezno pranje ruku kad god uđemo u kuću s ulice, posle svake igre sa Garfildom, kad god vidim da je rukama dirao nešto što znam da je prljavo, i uvek pre odlaska na popodnevnu dremku...bude to vrlo često u toku dana...

Mislim da treba detetu od malena uvoditi te navike...gledam jetrvine klince, koji su već veliki...ne pada im na pamet da operu ruke dokle god im na to ne skreneš pažnju, ali im ni njihova mama nije prala ruke skoro nikad! Sećam se, dok smo živeli u Nišu pa često išli kod Rašinih, deca uđu iz dvorišta prljava i musava od zemlje i koječega, i pravac za sto...jeste da ih mama hranila,kao kobajagi ne koriste svoje prljave ruke, ali to nije nikakvo opravdanje što ih mama prvo nije uvela u kupatilo...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje ruku Empty Re: Pranje ruku

Počalji od Lidija Sre Mar 26, 2008 1:13 am

andjela ::Naravno kao i svi peremo ruke prije jela i poslije ako ima potrebe za tim.....obavezno poslije boravka napolju i bilo gdje da smo isli cim se udje u kucu peru se ruke....peremo i kad se u toku dana necim isprljaju, cokoladom i sl.

potpisujem andjelu,isto je tako i kod nas
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje ruku Empty Re: Pranje ruku

Počalji od Gost Sre Mar 26, 2008 1:20 am

kod nas je pranje ruku posle diranja i igranja sa zivotinjama obavezno...

a beti ovo sto si navela ko da gledam moju jetrvu i decu od iste..slican skoro isti slucaj..za mene takodje nema opravdanja sesti za sto s prljavim rukama i uopste uci u kucu sa istima..
kupatilo nam je izmedju glavnog ulaza i vrata koja vode u kucu tako da je svracanje u isto redovno i pod obavezno...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pranje ruku Empty Re: Pranje ruku

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu