Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pranje kose

+8
Mildan
mama_daisy
Bojana
Emi
Veka
Andjela
Lidija
Betty Boop
12 posters

Ići dole

Pranje kose Empty Pranje kose

Počalji od Gost Sre Feb 13, 2008 11:57 pm

da li vasa deca bez bunjenja prihvataju i saradjuju pri pranju kose,ili svaki put prozivljate iste scene pri pranju iste?
da li vriste,placu i histerisu dok im perete kosu,ili mirno cute i stoje i strpljivo cekaju da zavrsite isto?
nina je vec velika tako da sad mirno stoji,saceka da joj nasamponiram kosu,zatvori oci dok joj ispiram i sve prodje dobro.
medjutim nikola je druga prica,cim vidi da uzimam sampon krece dreka i vriska,jos mu ni ne pokvasim kosu,on pocinje da negoduje i pruza otpor,drzi se za glavu i vice nemoj pejes kosu...
onda mu o nekako odradim na brzinu,a pritom vristi ko da mu radim neznam sta,nekoliko puta se desilo da svekrva ili neko od ukucana dodje da vidi sta se desava,jer toliko place tj vristi da odjekuje kuca.
milion puta prvo operem nini kosu,da bi video da ona ne place,ali ne vredi,sve moze dok nepocnem sa njegovom kosom.
kako vi izlazite na kraj sa ovom vrstom rituala i odrzavanja higijene?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Betty Boop Čet Feb 14, 2008 12:30 am

Vuk ovožava da se kupa, a ni šamponiranje mu za sada nije neprijatno...koristimo Chicco šampon, izgleda da mu ne smeta okicama...
Zna nekada da vrišti, ali to je retko i samo onda kad ne potrefimo dobro vreme kupanja, pa bude pospan i nervozan...

Za sad je super, videćemo kasnije...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Lidija Čet Feb 14, 2008 12:57 am

Ivona ne vrišti i ne histeriše ali nije baš ni da stoji mirno i ćuti dok joj perem kosu,ali samo znači kad je u pitanju pranje kose.
Kupanje inače obožava,ne bi izašla iz kade sat vremena,ali kad je kosa u pitanju malko se buni,ne voli kad joj voda ide u oči,mada sada već kad je malo starija ja joj kažem da gleda gore(da traži gde su zvezde) i ona gleda i tako isperemo kosicu bez problema :kupam:
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Andjela Čet Feb 14, 2008 1:04 am

Renata i kod mene identicna situacija!
Andjela je uvijek bez problema prihvatala pranje kose,ali Djordje...to je strasni sud....vristi kao da ga neko kolje,gubi glas koliko se dere,zapomaze,moli me "ne perati kosu"( tako on to kaze)....ma uzas!
Probala sam svakako da mu objasnim i privolim ga da se toliko ne dere...uvijek mu pokazujem kad neko od nas pere kosu da to nije strasno,da ce poslije biti lijep,cist i mirisljav...on se sa svime slaze dok ne pocne pranje....onda nastupa drekavac!
Sav komsiluk zna kada Djole pere kosu a isti slucaj je i sa sisanjem kose,jednostavno covjek ne voli da mu neko radi o glavi Laughing zbog toga ga ne vodimo kod frizera na sisanje vec mm ga sisa i to jedva uspijemo nekako!
Za sada nemam rijesenje...cekam da ga prodje Laughing
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Veka Čet Feb 14, 2008 1:21 am

Danica je do 1. rodjendana obozavala kupanje i pranje kose, bez problema smo sipali vodu preko glave, ide preko lica voda, ma sve bilo radovanj, a onda vece posle krstenja vrisak kako sam joj sipala na glavu. Od onda vristi kad joj peremo kosu, nekad manje nekad vise...jednom je cak gazdarica zvala da pita sta je sa Danicom zasto place....i zadnje sad pranje kose proslo bez vriske, nemam pojma kako, jednostavno nije vristala. Sad se nesto mislimo da nije u pitanju to sto je nismo kupali u koritu, nego u velikom lavoru, stavila je, na brzinu joj oprala kosu, i to je to...bilo nam neverovatno...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Emi Čet Feb 14, 2008 1:47 am

Kad je u pitanju kosa...place, pravi grimasu plasi se.
A i kupanje ne obozava bas, sinoc smo dobro prosli, samo malo suze zbog prajnja kose.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Bojana Čet Feb 14, 2008 2:08 am

:kupam: maki voli sve u vezi sa vodom i brckanjem i pranje kose mu ne smeta a najvise voli kad mu fenom susim kosicu,kazemo kao maki doso kod frizera...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od mama_daisy Čet Feb 14, 2008 3:15 am

Dule obozava sve sto se tice vode...Nikad nismo imali problema sa kuupanjem, pa tako ni sa pranjem kose...Obozava to...i kad mu polivamo glavu a i kad pustimo tus bas voli
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Mildan Pet Feb 15, 2008 4:31 am

Meni obe vrište kada im voda ide na oči, a ovako obožavaju da se kupaju.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Gost Uto Feb 19, 2008 1:26 am

mama_daisy ::Dule obozava sve sto se tice vode...Nikad nismo imali problema sa kupanjem, pa tako ni sa pranjem kose...Obozava to...i kad mu polivamo glavu a i kad pustimo tus bas voli
Isto i sa nama! Uzivamo u kupanju i mislim da bi ceo dan sedela u kadi kad bi je pustili. Posle kupanja ide pod tus i uopste se ne buni. Nije da imamo mnogo kosice za pranje ali i to nesto mora da se nasapunja.
Mi imamo taktiku kad je to u pitanju posto je navikavamo na potpuno potapanje u bazen pa mora da zna da voda preko glave nije nista strasno. Zato joj pre nego je stavim pod tus ili pre nego je polijem vodom kazem: "Sofiya jedan, dva, tri!" i ona zna sta sledi,spremna je i ne uplasi se ili neprijatno iznenadi.
Inace evo nekih spravica koje su u tim situacijama sa vristanjem pomogle mojim bratanicama i prijateljicinom klincu: Bokal za ispiranje sampona i Stitnik za oci od sampona
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Dy Sre Jun 25, 2008 9:41 pm

da se pohvalim, kako su krenule vrucine, tako i A vise ne place kada pere kosu... naprotiv, uziva kao nekada....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Andjela Čet Jun 26, 2008 9:08 pm

I Djordje je konacno naucio da zabaci glavu i da peremo kosu,tako da vise nema ni suza ni dernjave!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 10:50 pm

mislim da smo i dalje rekorderi..uzas je pranje kose...nasi prijatelji na moru su kada joj peremo kosu izlazili iz apartmana nisu je mogli slusati, zao im koliko place..i obavezno na plazi kazu nemojte joj kvaisiti glavu..a kada stizemo u apartman obavezno pitanje-hocete prati ani glavu..i mole boga da ne peremo..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Veka Ned Avg 31, 2008 11:32 pm

E, o nasem pranju kose, ne bih da pricam. Kad smo jula bili kod Viki par dana, morala sam joj oprati kosu. Uplasila sam se da komsije ne zovu socijalne radnike, a kad smo izasli iz kupatila Viki je jadna bila zgranuta..... tako smo bili tihi.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 11:34 pm

Veka ::E, o nasem pranju kose, ne bih da pricam. Kad smo jula bili kod Viki par dana, morala sam joj oprati kosu. Uplasila sam se da komsije ne zovu socijalne radnike, a kad smo izasli iz kupatila Viki je jadna bila zgranuta..... tako smo bili tihi.

e tak inasi prijatelji na moru--zgranuti i jos on B kaze- da mu doslo da place koliko muz ao sto je ona plakala...a ja postala na taj plac imuna..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Andjela Pon Sep 01, 2008 1:01 am

Djole je bio takav,a sad place ako je u kadi a ne pere kosu....ma ludnica s njima,nikad da im udovoljis....
...a ne place vise otkako je kupio sebi sampon sa strumfovima,jer obozava taj crtani...a naucio je da glavu zabaci tako da mu voda ne ide u oci pa je i to doprinijelo da ne place...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Ivana Pon Sep 01, 2008 1:09 am

Kupite im one tablete u boji za vodu,mozda im bude zanimljivo.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Stazi Pon Sep 01, 2008 2:47 am

Ja maloj stavim mali peskiric na oci i onda joj kazem da zabaci glavu unazad i onda je sve ok, dok joj voda ne udje u usi, onda vristi! Ali je uglavnom ok
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od ZZ Pon Sep 01, 2008 3:57 am

jao gde me nadjoste sa temom!!
meni je pranje kose noćna mora..i što je najveći fazon, isti je bio i laza..
toliko galame, plača, vrištanja ni oko čega..

i sve sam probala i ništa ne pomaže..sve je ok dok ne krenem da kvasim kosu, a onda nastupa borba lavovska..uvek nas bar dvoje mora biti, sama ne mogu ni pod tačkom razno, pogotovo što se bojim da Dora u tom haosu ne povredi ručicu..i još plus , Dora ne podnosi ni tuš, pa je polivam..uh!
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pranje kose Empty Re: Pranje kose

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu