Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

+4
Miloseva_mama
Mima
Endzi
Betty Boop
8 posters

Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Betty Boop Čet Feb 21, 2008 2:22 am

Naime, dok sam bila trudna, a pogotovo sa povećim stomakom ispred sebe, redovno mi se događalo da me mnogi sa kojima stanem da se pozdravim "pomaze" po stomaku, na šta bih ja obično ustuknula. To pipkanje sam uvek vrlo neprijatno doživljavala, mada su u pitanju osobe koje poznajem, vrlo često meni bliske i drage. Čak nisam volela ni moja mama da mi pipne stomak. Jedino sam uživala u Rašinim dodirima po mom stomaku, ostale sam nekako doživljavala kao potencijalnu pretnju mom nerođenom detetu! Iskreno mi je bilo žao što sam čak i mamu zamolila da mi ne dira stomak, ali stvarno mi je bilo neprijatno od tih dodira.Da li se vama slično dešavalo/dešava? Uživate li u tome da vam se mazi stomak, tj nerođeno bebče, ili vam sve to smeta, kao što je meni?
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 2:59 am

Ja nisam imala takvo iskustvo. Valjda zato sto dok sam bila u Srbiji stomak se skoro nije ni primecivao a onda kad sam dosla ovde sve novi ljudi i tek upoznati prijatelji i rodbina... Mada mislim da se ovde ljudi i ne bi usudili na tako nesto jer bi bilo nekulturno.
Jedino je mm-u moj stomak bilo stalno igraliste i kad sam se porodila poceo je da mu nedostaje pa je predlozio da odmah "pravimo" jos jednu bebu :lud: I dan danas kad gledamo Tv on mi podigne majicu i igra se ko sto je umeo u trudnoci ali mislim da mu ne moze biti bas tako interesantno bez "lopte" Laughing
Osim njega je i mojoj sestri to bilo dozvoljeno. Ona je umela da legne pored mene, stavi mi ruku na stomak i prica sa bebom. Obe smo uzivale u tome jer sam ja i inace njena maza i iskoristim svaku priliku da se opruzim i nateram je da me ceska po kosi i ledjima svojim dugim noktima. Onda predem ko mace!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 3:21 am

Meni nije nesto preterano smetalo to povremeno pipkanje po stomaku,mozda zato sto su dodiri dolazili uglavnom od mebni dragih i bliskih ljudi,prvo muza ,mame ,pa sestre...
Ostali nisu ni pokusavali da me pipkaju,valjda im bilo glupo sta znam,jedino je jedna moja drugarica redovno kad dodje imala obicaj da mi pomazi stomak,u smislu kao vidi ga kako je narastao.
Mojoj kumi je to takodje bilo dozvoljeno jer se svaki put raznezila videcvsi me sa stomak,to joj je bilo jako slatko pogotovo kad se dao videti iz aviona,tako da sam je uvek pustala pa ga pomazi ili poceska na sta se bebac unutra (neznam sad tacno koji je bio )redovno oglasavao. Very Happy
Nepoznati tj drugi ljudi i da su hteli nisu mogli jer sam ja bila trudna oba puta zimi,tako da sam napolju bila ubundana,a unutra isto u sirem i debljem duksu ili dzemperu tako da tesko da bi im ruku i osetila,a jos teze da bi im se zadizala da isti dodirnu.

Samo muzu,mojoj kumi,mami i sestri sam dozvoljavala i dizala majicu da bi se javili bebirnu s druge strane. Laughing
Secam se da je Darko imao obicaj kad lezimo i gledamo neki film ili tv ili jednostavno leskarimo,da me ceska po stomaku,mazi,a beban mu je odgovarao sutevima i udarcima, Razz ,pogotovo pri kraju trudnoce on bi samo rekao cao bebo,a stomak oooops,ispupci se,tj nogom mu mahne i onda nikad da se spusti ili me "nezno"udari u bubreg i tako nam da do znanja da nas cuje. Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Betty Boop Čet Feb 21, 2008 5:11 am

Pa, da...o tome i ja pričam, ne mislim da su me na ulici saletali nepoznati, već upravo poznati i mnogo dragi ljudi, ali meni to bilo veoma neprijatno iskustvo...kažem vam, čak nisam volela ni da me moja mama dira, a sa mamom sam izuzetno bliska!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 5:19 am

Ne znam Beti zasto,mozda jednostavno to nisi volela ili ti nije prijalo,ali daleko od toga da je tvom detetu neko blizak ili ne ,manje/vise drag hteo da naudi tim dodirom .
Mozda je trudnoca uticala na tvoje misljenje,neznam da li ti se sada promenilo,povodom toga,zasto ne mami,ne razumem...ali dobro svako ima svoje misljenje i razlog zasto nesto voli ili ne i zasto mu nesto prija ili ne.
Razumem te i ako ti je to smetalo ok nisu te dirali....postuj svoj stav... Laughing i po tom i bilo kom drugm pitanju.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Endzi Čet Feb 21, 2008 5:58 am

Svako na svoj nacin..ja sam uzivala kad se obrati paznja na moj stomak,a kad se pomazi to je znacilo da se i Vakiju javljaju.
Svi su mi mazili stomak tj.Vakija (mozda je zato sad velika maza).
Svekrva je znala cak onako usput kao i da posalje Vakiju poljubac a mama kad dodje sedi pored mene i mazi me po stomaku.
Goran mi se nije skidao sa stomaka a posebno kad je Vaki poceo da se pomera,ponekad kad je Goran bio na poslu a Vaki pocne onako da "iskace" ja sam trcala do svekrve da ona vidi i onda je ona stavljala ruku da ga oseti.
Sestra moja je znala da stavi glavu na stomak i da prica Vakiju..
Ne znam meni su to ne ponovljivi osecaji....i bas sam bila ponosna kad "pomaze Vakija".
To je moje misljenje..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Endzi Čet Feb 21, 2008 6:05 am

Joj ,zaboravih da napisem...sad razmisljam o tome i sva sam se raznezila.
Setih se kako me je zaovina princeza koja ima 4g vodila u drugu prostoriju i zamolila da dignem majicu da ona vidi stomak i da poljubi Vakija..kao ona ljubi batu.

Opet ponavljam svi smo razliciti i jednostavno ja sam uzivala u tome a eto vidim da Sanji to bas i nije prijalo..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Mima Čet Feb 21, 2008 6:53 am

Mene je muzev kum redovno ljubio u stomak kad god nas sretne...on je jako bio srecan zbog nas i sad ce uskoro i on za 1 mesec imati malog devojcurka!
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 7:08 am

endzi ::Setih se kako me je zaovina princeza koja ima 4g vodila u drugu prostoriju i zamolila da dignem majicu da ona vidi stomak i da poljubi Vakija..kao ona ljubi batu.
Isto tako i moje bratanice! Posto je stomak bio mali nisu jos mogle da poveruju da je tu beba pa me je mladj akoja je imala 2.5 godine terala da izvadim bebu i da joj pokazem pa da je posle vratim Laughing A kad ih pitam sta bi volele batu ili seku starija (4god) bi sapnula mljadjoj a ova bi odgovorila: "Seku!"
To su stvarno nezaboravne uspomene na koje se i dan-danas topim!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Betty Boop Čet Feb 21, 2008 7:09 am

Renata ::Ne znam Beti zasto,mozda jednostavno to nisi volela ili ti nije prijalo,ali daleko od toga da je tvom detetu neko blizak ili ne ,manje/vise drag hteo da naudi tim dodirom .
Mozda je trudnoca uticala na tvoje misljenje,neznam da li ti se sada promenilo,povodom toga,zasto ne mami,ne razumem...ali dobro svako ima svoje misljenje i razlog zasto nesto voli ili ne i zasto mu nesto prija ili ne.
Razumem te i ako ti je to smetalo ok nisu te dirali....postuj svoj stav... Laughing i po tom i bilo kom drugm pitanju.

Hihihi...ma, nisi me uopšte shvatila (čini mi se)...

Naravno da je taj moj strah odnosno osećaj bio potpuno iracionalan, zato me i interesuje da li je neko imao sličan osećaj...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Miloseva_mama Čet Feb 21, 2008 8:55 am

Kod mene je isti slucaj,grozan osjecaj ako mi neko dodirne stomak,ne mogu da objasnim zasto ali izbjegavala sam bilo kakvu situaciju koja je vodila tome... jedino sto mi je prijalo kada me mm ceska po stomaku!!!!
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 9:17 am

Ma Beti razumela sam te ja u potpunosti,mozda se nisam dobro izrazila recima.

Naravno da znam da je iracionalan osecaj,kao sto vidis nekom prija nekom ne,vecini prija,zato mi je i bio cudan tvoj osecaj,stav i ponasanje po tom pitanju,aj u redu neko nepoznat,ali zasto bliski,to sam te i pitala konkretno misleci na mamu.

Mozda je jos neko imao isti osecaj ,protivljenje tome, i iskustvo slicno tvom pa se oglasi i nebudes jedina kojoj hormoni u trudnoci divljaju Laughing

Shvatam to kao sasvim normalno i ok ako to nisi tada zelela iz ovog ili onog razloga duznost svakog je da tu tvoju zelju ili stav kao sto sam vec rekla postuje.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Andjela Čet Feb 21, 2008 10:52 am

Meni licno nije smetalo "najavljeno" pipkanje po stomaku,ali to se rijetko desavalo....ali se vrlo dobro sjecam da kad god neko pruzi ruku prema stomaku ja nekako ustuknem ili preplasim se...ne znam ni sama kako to da objasnim....mozda zato sto vecina ljudi i ne pita za dozvolu nego odmah ispruze ruku prema stomaku....ne znam..hm.. mozda mi je smetao taj faktor iznenadjenja hihihihi....a kad neko lijepo pita da mi dirne stomak onda sam bez problema dopustala...cak mi je nekako bilo drago...bila sam ponosna na svoju stomacinu i na samu pomisao da nosim novi zivot....
Ne zove se trudnoca dzaba "drugim stanjem",jer to znaci i drugi nacin percepcije stvari oko nas,sve se nekako dozivljava intezivnije,jace...tako da nas nasi osjecaji i reakcije tokom trudnoce znaju iznenaditi,moze biti i pozitivno ali i negativno....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 8:14 pm

Kod mene je to zavisilo od raspolozenja a i od te druge osobe. Ima onih koji to rade nekako fino, a bilo je onih kojima sam mogla ruku da odsecem, jednostavno sam se osecala neprijatno.

Ja sam u 8. mesecu isla kod drugarice na odbranu diplomskog, i tu bio profesor koji je stvarno super,dok sam imala predavanja kod njega bas smo ekstra saradjivali. Ladno je covek prisao sa obe ruke mi pomazio stomak i spustio kao malo glavu tj. obraz na njega i kao buci buci. Bila sam sokirana kao i svi okolo, ali mi nije zasmetalo, on je to tako spontano uradio i toliko bio odusevljen sto sam trudna da sam ja jednostavno ostala zatecena.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od milenica_89 Uto Jul 08, 2008 9:42 am

Pa kod mene se cesto desavalo da me sretnu i upitaju jel mogu da pipnu stomace narocito jer sam isla u skolu i bila medju mladima kojima je to neobicno da trudnica seta skolskim hodnicima Smile Ja naravno nikog nisam odbijala iako su to bile osobe sa kojima nemam neki bliski kontakt....a mm i meni nedostaje stomak jer se on svako vece igrao na mom stomaku,ljubio ga i mazio....Very Happy
Nedostaju mi ti dani....divne su to uspomene a evo ga sad moj djavolak spava pored mene a do skoro je sutirao mamu iz sve snage hehehe...
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Willma Pet Dec 26, 2008 10:26 am

Ah, da, svi su mi pipkali stomak... ali nije mi to bilo neprijatno...
Willma
Willma
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 90
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : Internet
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak? Empty Re: Da li su vam pre porođaja svi pipkali stomak?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu