Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Sta raditi kad beba place??

4 posters

Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Sta beba zeli da vam kaze placem

Počalji od Dy Uto Nov 06, 2007 1:32 am

Plač s kratkom stankom dok dijete udahne zrak i nastavi plakati obično označava glad

Plač svakog dana najčešće u isto vrijeme uz vrištanje i grčenje dok je između pojedinih napadaja plača djetetovo opće stanje neporemećeno (dobre je volje, a uz to napreduje u tezini) vjerojatni je razlog plača dojenački grčevi u zelucu, tzv. kolike.

U dobi od 10-15 dana novorođenče ima potrebu više jesti nego prvih dana, te će zato češće plakati.

Ako je između pojednih vriskova dijete oko 2 sekunde mirno ili ako se plač pojačava pa stišava, pa opet pojačava, dijete osjeća bol pa ga treba pregledati liječnik.

Sve ste već pokušali; nahranili ste dijete, presvukli ga i utoplili, nije bolesno, a ipak plače. Trazi da ga uzmete u ruke i stisnete na grudi.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Sta raditi kad beba place??

Počalji od Emi Uto Jan 08, 2008 1:14 pm

Prva reakcija je da ga privijete u naručje ili da sednete pored njega kako biste ga umirili.
Ukoliko je Vaše dete gladno, time ga nećete umiriti. Ako je od posljednjeg obroka prošlo više od dva sata, trebalo bi da Vaše dete stavite na grudi, odnosno da mu date flašicu.
Ako je pre sat vremena dobilo "bogati" obrok, glad ne mora da bude uzrok plakanja.

Pokušajte da podignete dete, pustite ga da još jednom podrigne i pokušajte da produžite vreme do sledećeg obroka. Ako su razmaci između obroka prekratki, detetov želudac se još nije ispraznio od prethodnog obroka, i ono plače jer traži još mleka.

Takođe i naduvenost može biti uzrok za plač, a pojavljuje se kada se u želucu nalazi još vazduha i kada dete nakon poslednjeg obroka nije dovoljno podrignulo. Radi sigurnosti uzmite Vaše dete u naručje kako bi moglo još jednom da podrigne. Ponekad pomaže lagano ljuljanje deteta ili masaža stomačića laganim kružnim pokretom u smeru kazaljke na satu. To rastvara mehuriće u crevima od kojih dete ne može samo da se oslobodi.

Kada koristite mlečnu hranu za odojče od pomoći može da bude mešanje hrane viljuškom umesto mućkanja flašice, kako u hranu ne bi dospelo previše vazduha.

U težim slučajevima pomaže eventualno masaža stomačića toplim uljem (oko 37 C) ili čaj od komoraća. Proverite da li su pelene vlažne, ili se napravila ranica na guzi. Možda plače jer mu je hladno - bebe su jako osetljive na hladnoću. Da bi zagrejali krevetac, možete da koristite specijalni termofor za decu sa presvlakom od frotira. Obavezno pripazite da vruća voda ne procuri. Idealna je vuna kao podloga za krevetac, jer utopljava Vaše dete prirodnim putem. Takva vuna može da se nabavi u specijalnim prodavnicama za decu.

Deca plaču i kada im je pretoplo. Za odeću su najbolja prirodna vlakna, jer omogućavaju dobru razmenu toplote sa okolinom, a detetu pri tom nije ni prehladno, ni prevruće. Vunene jaknice i kapice su potrebne samo napolju, kada je hladno ili vetrovito.

Pevajte Vašem detetu uspavanku ili mu nešto ispričajte. Često ga teši već sam Vaš glas ili osećaj da ste uz njega.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Gost Ned Jan 20, 2008 8:31 pm

nina je jako retko plakala kao beba,jedino kad je gladna ,sanjiva ili kad se ukaki.
najvise je plakala posle kupanja ,jer je tad bila gladna,pa nije mogla da doceka da dobije sisu,to je bilo urlanje,a ne plakanje,ali cim je obucem i sredim i podojim ona ucuti i vec posle desetak minuta spava.
pustala sam je nekad da place i to obicno kad je stavim u kolica,ili na krevet,a ona nece jer hoce da se nosi,tada sledi dreka koju su obicno svi ukucani culi pa dolazili da vide" sta joj radim".
kad je pocela da sedi u ketrecu pet minuta je bilo super i onda bi sledilo plakanje,kukanje,zapomaganje da je uzmem iz istoga,ja naravno nisam popustala i tako je i naucila i to mi je bio spas da sednem popijem kafu ili pordim u kuci nesto.
prvih meseci plakala je i pri voznji kolicima u setnju,dok opet nije navikla,a posle smo kolica zamenili kengurom tako da je bila u usravnom polozaju i to joj se svidelo.
naravno postojale su situacije kad je plakala pa je ja uzmem u narucje,ljuljuskam,mazim i ona se smiri,a zasto je plakala ko zna mozda je samo trazila paznju ili htela da se mazi.
u situacijama kad bi plakala nista sem sise nije moglo da je ucutka.
nikola je vec bio drugaciji mogu na prste da nabrojim kad je i koliko plakao,najcesce kad je gladan i to je vise bilo kezenje,a ne plakanje.
i on je znao posle kupanja pri vadjenjiu iz vode da pusti svoj operski glas,ali dobijao bi cuclu i tako ucutao.
inace nekih bespotrebnih plakanja kod njega nije bilo,gde god sam ga stavila tu je i ostao,pricao i gugutao sebi u bradu,zanimao se prstima,ili nogicama,posto je obozavao njih da glodje.
smatram da netreba dizati dete cim zakmeci ili pocne da place,plac nije uvek uzrok gladi,nekad nas time samo testiraju da vide koliko daleko mogu da idu.
moja koleginica je recimo ostavljala dete u krevetac uvece ono bi plakalo desetak minuta na kraju prestalo i zaspalo.
svakim danom plakalo je sve manje,a vec posle desetog nije uopste ni plakalo,lezalo bi,i samo zaspalo,a pre toga je bilo okupano,cisto i sito,sto dokazuje da je plakalo,samo zato sto je htelo da se uzme.
ja recimo nisam to radila jednostavno nisam imala srca da to slusam,ali priznajem ponekad sam ih uzimala cim malo zaplacu iz razloga da mi pola kuce ne bi doslo na vrata da vidi sta se desava,pa kako beba drugacije da se oglasi nego placem????!!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Emi Pet Feb 01, 2008 9:37 am

Dva dana Milena mnogo place, probala sam sve i svasta, taman zaspi i eto je za 30min. budi se i place....sve sam proverila i pelenu i guzu, svukla sam je skroz gola, i ponudila sam joj mleko i sok i vode, setali smo kroz stan i napolje, i pevala i skakala ko cirkuzant ali sve je bilo uzalud.
Sad spava ali ko sto rekoh budise place i za nekoliko sek. ponovo sama zaspi.
Neznam sta da radim, pomagajte.....neznnam sto i e????????????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Veka Pet Feb 01, 2008 10:02 am

Moguce da su zubici, jedino logicno objasnjenje...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Emi Pet Feb 01, 2008 10:23 am

Veko daj boze da su zubi, plasime taj njen plac, nikad nije plakala ovoliko!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Gost Pet Feb 01, 2008 10:32 am

bebin plac nijednoj mami ne prija za usi,kakav god da je i kako god da zvuci,veruj mi da je bezazlen,i ne bi trebalo da te plasi.
kao sto rece veka,mozda su zubici,mozda nesto sanja,trgne se pa u momentu zaplace,mozda samo trazi tvoju paznju. Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Emi Pet Feb 01, 2008 10:33 am

Dali verujete u to, ako se beba preko dan puno smejala uvece ce da place??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Gost Pet Feb 01, 2008 10:38 am

mala Milena ::Dali verujete u to, ako se beba preko dan puno smejala uvece ce da place??
ne,neverujem odakle ti to???!!! affraid
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Emi Pet Feb 01, 2008 10:43 am

Renata ::
mala Milena ::Dali verujete u to, ako se beba preko dan puno smejala uvece ce da place??
ne,neverujem odakle ti to???!!! affraid


hihihihhih pricaju bake lol!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Gost Pet Feb 01, 2008 11:16 am

tako sam i mislila,jos jedna glupa,otrcana babska misao i izreka,neveruj u te gluposti..... lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Emi Sre Feb 06, 2008 4:14 am

Mislim da je bila nesto uplasena, proslo je....kuc kuc....
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Ivana Sre Maj 14, 2008 12:52 am

imam srece sto Stefan jako retko place,srecna sam zbog toga,jer cim zaplace mene odmah neka nervoza uhvati...
mada,poslednjih noci se probudi uplakan i nikako da ga smirim,mozda sanja ili zubici...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta raditi kad beba place?? Empty Re: Sta raditi kad beba place??

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu