Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

San vase bebe

+10
maja
Stazi
Bojana
Lidija
Endzi
Dy
ZZ
Ivana
Emica07
Emi
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

San vase bebe Empty San vase bebe

Počalji od Emi Ned Jan 06, 2008 12:01 pm

9 saveta za spavanje
• Beba bi trebalo da spava na čistoj čvrstoj podlozi, u provetrenoj prostoriji, pokrivena laganim pokrivačem. Nikada ne pokrivajte bebinu glavu.
• Bez obzira da li beba spava u svom krevecu ili u vašem krevetu dušek mora biti čvrst i njegove ivice moraju ići do kraja kreveta kako beba ne bi upala u neku rupu.
• Bebu nikada ne smete stavljati da spava na vrhu jastuka.
• Nikada ne pokrivajte bebu životinjskim kožama, ne stavljajte je direktno na vunu.
• Vodeni kreveti su veoma opasni za bebe. Najbolje je uopšte je ne stavljati na ovakvu vrstu kreveta.
• Bebu nikada ne stavljajte da spava na kauču ili sofi, bez obzira da li ste pored nje ili ne. Postoji opasnost da beba lako sklizne u procep sofe ili kauča ili da se prevrne sa neravne površine i padne na zemlju.
• Osobe koje koriste sedative, lekove ili narkotike ne smeju da spavaju sa decom u istoj postelji.
• Deca mlađa od godine dana ne bi trebalo da spavaju sa drugom malom decom u istom krevetu.
• Ukoliko majka ima veoma dugačku kosu, mora je obavezno vezati pre odlaska u postelju kako bi sprečila da se kosa obavije oko detetovog vrata. (Da, to se zaista događalo!)

Evo i orjentacione tabele koja vam može poslužiti kao primer bebinog spavanja po mesecima:
1. nedelja: 8 sati danju i 8 sati noću, (uz prekide za podoj)
1. mesec: 6-7 sati danju i 10 sati noću, (uz prekide za podoj)
3. mesec: 5-6 sati danju i 10 sati noću (uz prekide za podoj)
6. mesec: 4-5 sati danju i 10 sati noću (uz prekide za podoj)
9. mesec: 2-3 sata danju i 11 sati noću
12. mesec: 2 sata danju i 12 sati noću

Milena preko dan jedva odspava 3 saata, a nocu 9 sati. cheers
U pocetku prva dva meseca ukupno je spavala jedva 10 saati, uopste nije pokazivala da joj se spava, od kad meni nestalo mleko nestala njena nesanica.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Ned Jan 06, 2008 12:18 pm

SPAVANJE SA 2 MJESECA

Što se mozak više razvija, razvijaju se i periodi za spavanje. To znači da postoje periodi u danu kad vaše dijete postaje pospano i manje prisebno. Tada ga je najlakše uspavati. Pratite koje je to vrijeme jer će tada najbolje spavati. Na to vrijeme ne možete utjecati.
Noćni san se razvija prije dnevnog, i to sa otprilike 6 tjedana. Primjetit ćete večernju nervozu koja će kulminirati upravo u to vrijeme.
Najduži san u danu biti će tada po noći i trajati će između 4,5 i 6 sati.
Noćni san se brže razvija jer:

  • prostorije se zatamnjuju,
  • usporavamo svoje aktivnost i tiši smo,
  • ponašamo se kao da očekujemo od djeteta da spava duže.
Dnevni san se razvija tek između 12-16 tjedna. Često ga je teško organizirati zbog raznih stimulansa koji su prisutni (zvukovi, svjetlost ...).
Dok je bilo manje djetetu to nije smetalo, ali kako postaje socijalno zanima ga okolina. Dobar dnevni san pozitivno utječe na noćni.
Odmorno dijete će lakše zaspati, bilo navečer, bilo preko dana. Razlog tome je što premorena djeca osjećaju slabost i tijelo im se protiv toga bori.
Faktori koji utječu na dnevni san:

  • Timing ... neka periodi budnosti budu kratki. Gledajte na sat: budnost + uspavljivanje trebali bi trajati manje od 2 sata. Uspavajte dijete prije znakova pospanosti.
  • Kod premorenosti dolazi do frustracije i očekujte plač koji traje između 5 i 20 minuta.
  • Spavanje bez kretanja ... vibracije tokom sna (auto, kolica) tjeraju mozak da radi i usljed toga dijete nemože utonuti u duboki san.
  • No možete dijete uspavati na neki sličan način.
  • Dosljednost kod uspavljivanja: ne postoji dobar ili loš način uspavljivanja. Važnije je da to radite svaki put na isti način.
  • Metoda A: nakon umirivanja nekoliko minuta spuštate dijete u kolijevku ako spava ili ne. Uspavljivanje može uključivate dojenje ili flašicu.
  • Rezultat: dijete se uči samo umiriti i zaspati samo u krevetiću
  • Metoda B: držite dijete dok ne zaspe duboko. tada možete ili leći sa njim ili ga držati dok spava.
Kod bilo koje metode budite dosljedni i koristite je stalno.

Kod prvorođene djece roditelji obično koriste metodu B. Kada dijete postaje veće polako prelaze na metodu A. Taj prijelaz ponekad je stresan, a ponekad prolazi bez problema.
Kod djece sa grčevima obično se upotrebljava metoda A, pogotovo navečer i po noći.
Plač koji se javlja prilikom prelaza sa jedne metode na drugu, normalan je i ne izaziva nikakve traume.
Kod vrlo problematičnih beba koristite bilo koji način umirivanja u ovoj fazi.
Nemojte robovati dnevnom snu. Razlikujte regularne i posebne dane. U regularnim danima organizirajte aktivnosti prema njegovom snu.
A u posebnim danima neki san će se možda preskočiti što nije važno.
Nakon dužeg vremena regularnog spavanja primjetit ćete da dijete spava rjeđe i duže.

NAJČEŠĆE GREŠKE


  • Predugo stanje budnosti
  • Upotrabljavanje kolica ili ljuljački
  • Nedosljednost kod uspavljivanja
  • Kada je dijete premoreno nekada se treba isplakati, ali to nije način uspavljivanja
SPAVANJE 3-4 MJESECA

  • Ovo je doba socijalnog razvoja, kada je beba izuzetno zainteresirana za okolinu.
  • Što je starije, dijete će sve lošije spavati izvan svog krevetića.
  • Neispavana djeca plaču vrlo intenzivno i jako, čak i u periodu dok tonu u san.
  • Dijete bi i dalje trebalo biti budno najviše 2 sata.
NEMA PRAVILA NITI STROGIH RASPOREDA.

PERIOD NAKON 4 MJESECA

Sada kad Vam je dijete starije, vrijeme kad je pospano je predvidljivo. Više nije potrebno paziti da dijete bude kratko budno, već mu možete pomoći da spava bolje - tako da Vi određujete vrijeme sna.
POČETAK DANA:

  • Većina djece se budi oko 7 sati, ali raspon je od 6 do 8.
PRVI SAN:

  • Prvi sna sljedi oko 9 sati i traje sat do dva. Nekad je potrebno dijete probuditi u 7 da ne bi propustilo jutarnji san.
  • Ovaj jutarnji san nestaje izmedu 15-21 mjeseci.
DRUGI SAN:

  • Obično započinje oko 13 sati, onosno između 12-14.
  • Uočit ćete kada Vaše dijete najlakše zaspi u tom periodu, pa to vrijeme forsirajte. Ovaj san također traje 1-2h, a zadržava se do 4 godine.
TREĆI SAN:

  • Do trećeg sna nekad ne dolazi. Ako dijete spava, to je obično između 16-17, a i obično je kraći od prva dva. Prestaje sa oko 8 mjeseci.
ODLAZAK U KREVET:

  • Ovisno o trećem snu, obično je vrijeme počinka između 19-21. Najčešći je problem zadržati dijete budno u ovo doba.
  • Ako dođe do premorenosti teže će zaspati.
  • Nemojte namjerno dijete zadržavati od sna da biste proveli više vremena Isto kao što dijete nećete držati gladnim, tako je važno da ga stavite spavati kada je pospano.
PRVO NOĆNO DIZANJE:

  • Obično 4-6 sati nakon što je zaspalo, kada je vjerojatno gladno i potrebno je odmah reagirati.
  • Pojačavanje prehrane kašicom ili sl. neće pomoći da se izbjegne ovo buđenje.
  • Svakih sat do dva, dijete iz dubokog sna prelazi u lakši. Nekad u tim periodima dijete plače i traži Vas. Ako tada plače glasno, znači da je premoreno.
  • Bilo bi odlično da se u tim periodima dijete nauči samo umiriti, inače ćete uskoro svakih sat vremena umirivati dijete.
DRUGO NOĆNO DIZANJE:

  • Obično se događa oko 4 ili 5 sati ujutro. Obično su mokri, pokakani ili gladni. Pokušajte sve to obaviti u tišini da dijete nastavi spavati.
  • Noćna dizanja su normalna do 8 mjeseci.
EKSTREMNI SLUČAJEVI

Kod izuzetno teške djece (kolike i sl) roditelji često isprobavaju razne metode. Međutim i ovdje je potrebna dosljednost.
Sa 3 - 5 mjeseci, kada taj period postepeno prolazi, potrebno je postepeno promjeniti situaciju. Naime, sada dijete shvaća što postiže plačem i ne plače više samo radi neke osnovne potrebe kao do sada.
U osnovi postepeno ćete smanjivati svoj utjecaj.
PRVI KORAK

  • Dijete se još uvijek često budi po noći (3-4 mjeseca).
  • Prije svega razmislite da li je gladno ako je prošlo manje od 2 sata ne može biti. Ne dižite dijete ako ga nećete nahraniti. Sjednite kraj njega mazite ga pjevajte i neka vas vidi.
  • Reagirajte odmah na plač ali ga ne dižite.
DRUGI KORAK

  • Smanjite aktivnost koju radite kad dođete do njega. Cilj je da samo držite ruku na njemu ili ga gladite po glavi.
TREĆI KORAK

  • Smanjite vrijeme koje provodite kraj njega. Ako se plače kad odete vratite se natrag i sve ponovite.
ČETVRTI KORAK

  • Pričekajte neko vrijeme i dajte mu šansu da zaspe samo.
FOKUSIRAJTE SE NA JUTARNJI SAN

  • Ovaj dnevni san je u početku najlakše za naučiti, jer je dijete odmorno od noći (3-4 mj). U početku ne dajte djetetu da ujutro bude budno više od sat vremena.
  • To je idealno vrijeme da pokušate metodu A.
ČESTA NOĆNA BUĐENJA

Najčešći razlozi:

  • Prekasni odlazak u krevet, neodgovarajući dnevni san, predug san ujutro
  • Premalo sna tokom dana
  • Prekratko spavanje tokom dana
  • Predugo uspavljivanje
  • Preaktivan san
  • Teško disanje u snu
DODATAK:

  • djeca su vrlo individualna po tome koliko im je sna potrebno. Aktivna djeca malo spavaju, obično dosta jedu, a nekad im je dovoljno između 12-14 sati sna.
  • kod sasvim male djece pokušajte sat vremena nakon hranjenja dijete uspavati. Poželjno je da u svakom ciklusu hranjenja dijete odspava, tj ritam je spavanje-obrok-budnost-spavanje. itd.
  • ukoliko dijete malo spava to nije znak da je gladno. Ovo je izuzetno važno ako dojite, da Vas to ne preplaši.
  • pokušajte noćna presvlačenja raditi u polumraku i nikako se sa djetetom ne igrajte po noći. Kada prestane vršiti nuždu uz svaki obrok, ne prematajte ga po noći.
  • u periodu do 3 mjeseca dijete pokušajte naučiti da san nije trauma na bilo koji način, bolje je da spava sa Vama nego da plače u krevetiću. Nakon 3 mjeseca smanjujte svoj utjecaj postepeno.
  • kada dijete dojite po noći nastojte ga vratiti u krevetić odmah nakon podoja i nemojte mu dati da spava na prsima. Inače će sve češće tražiti noćne obroke radi Vašeg društvo. Kada mislite da mu noćni obroci nisu potrebni (nikako prije 6 mjeseci), tj. kada preko dana bude uzimao dovoljno hrane počnite sa odvikavanjem od noćnog obroka tako da ga svaki put dojite minutu kraće.
  • dijete nekad plače u snu. Zato pričekajte nekoliko sekundi prije no što ga dižete da vidite da li će se samo umiriti.
  • ukoliko dijete zaspi sa dudom izvadite je čim zaspi.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Emica07 Ned Jan 06, 2008 12:52 pm

Neznam sta da kazem sem mozda da se pohvalim da se Ema do 3 meseca budila samo 1 a od tad uspavljivanje uvece oko pola 9 budjenje oko 8 ujutru nakon toga opet oko 11 dremka tu spava oko 2 sata pa onda opet oko 3 dremka isto oko 2 sata. meni ovakav tempo odgovara
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Emi Uto Jan 08, 2008 1:15 pm

Sve bebe moraju prvo da nauče razliku između dana i noći. To se događa između trećeg i šestog meseca detetovog života.

Novorođenče spava preko dana i noću puno, ali kao i preko dana tako i noću želi da pije. Zbog toga je na početku zahtev za hranom važan i pravilan. Sa tri meseca dete može noću da izdrži duže bez obroka nego preko dana. Sa šest meseci može da prespava celu noć.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Sub Jan 12, 2008 10:53 am

ah,da se pohvalim,Stefan je poceo nocu duze spavati,zaspi oko 21h i spava do 2h-otprilike i onda do 7h ili 8h
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Sub Jan 12, 2008 10:59 am

super ivana,nesto rano,ali dobro je,moguce da ce menjati vreme i faze,ali neka spava bar malo da se odmoris!!!!!!! :izvoli:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Sub Jan 12, 2008 11:04 am

renata ::super ivana,nesto rano,ali dobro je,moguce da ce menjati vreme i faze,ali neka spava bar malo da se odmoris!!!!!!! :izvoli:
da,rano je,ali sigurno nece potrajati,ali i to je verovatno zato sto danju slabije spava,jer ga muce grcevi,pa nocu nadohnadi...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od ZZ Sub Jan 12, 2008 11:08 am

ma odkud je rano,samo neka spava..moj Laki je sa nepunih dva meseca spavao od kupanja do 6-7 h ujutro i super mi je to bilo..sa gospodjicom je to sve bilo drugačije,ona me još uvek cima noću..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Sub Jan 12, 2008 11:40 am

moj nikola se budi dvaputa sa dve i po godine sad u ovo vreme i oko dva tri,ali samo mu dam flasicu i to je to.
a kao bebe su sisali,pa se tacno ni nesecam na koliko su se budili,dam im sisu i nastave ni negledam koliko je sati!!!! Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Sub Jan 12, 2008 11:52 am

renata ::moj nikola se budi dvaputa sa dve i po godine sad u ovo vreme i oko dva tri,ali samo mu dam flasicu i to je to.
a kao bebe su sisali,pa se tacno ni nesecam na koliko su se budili,dam im sisu i nastave ni negledam koliko je sati!!!! Laughing
ah,ja gledam na sat,do skoro mi je bilo mnogo tesko ustati iz kreveta,rana me jos pomalo boli...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Sub Jan 12, 2008 12:37 pm

verujem ti,ali ako ga stavis pored sebe tesko da ces ga posle vratiti u krevetac.
mene mrzelo da ustajem stavila ih jednom i nikad vise i dan danas spavaju samnom Mad Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Sub Jan 12, 2008 12:40 pm

IVANA ::ah,da se pohvalim,Stefan je poceo nocu duze spavati,zaspi oko 21h i spava do 2h-otprilike i onda do 7h ili 8h
E i mi smo isto tako u tom uzrastu. Spavala je od 8 do 2-3-4, nekoliko puta cak i duze. Mislim da je to sasvim normalno.
Al od treceg meseca je ustalila drugi tempo na kom smo i sad. Ovaj novi je bas ko po Reninom pisanju! Uspavljivanje u 8, spavanje 4-5 sati, podoj, spavanje do 5-6, podoj i presvlacenje i spavanje do 8:30. Onda se budimo i igramo sat vremena, bez pelenice tu u maminom krevetu i nazad na spavanje jos 2 sata. Oko 1-1:30 smo ponovo pospani pa jos sat-dva i na kraju spavanje oko 5:30-6 pola sata. Onda igranje sa tatom, kupanje, masaza i krevetac. Pre neko vece mi zaspala cim sam zavrsila masazu, poluobucena. Bile smo ispred kamina pa su toplota i puckanje vatre ucinile svoje! :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Emi Uto Feb 26, 2008 10:07 pm

Milena preko dan, ako je drzim spava i po saat vreme, a ako je sama onda jedva dremne 20min., a nocu uspava se oko 19:00, pa probudi se oko 01:00 za mlkeo i spava do 07:00.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Sre Maj 14, 2008 12:42 am

Stefan zaspi izmedju 21h i 22h i spava do 5h ili 6h ujutru,tad jede i nastavi jos sat,dva,preko dana spava jednom dva sata,drugi put sat vremena i treci pola sata,sve je to meni ok,ali problem mi je sto od kad ga uspavam,pa naredna dva sata,probudi se nekoliko puta i ne znam sta da radim...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Sre Maj 14, 2008 9:11 am

Sofiya je od pre mesec dana pocela da spava celu noc. Zaspi oko 20h i spava do 7h. Tad je podojim i spavamo zajedno u mom krevetu do oko 8:30h.
U toku dana zaspi obicno oko 10h i spava 1.5h (nekad duze, nekad krace ali ne ispod 1h) i popodne od oko 14-15h oko 1.5h. Kad se sve skupi spava oko 14h dnevno.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Pon Maj 26, 2008 1:32 am

pomagajteee,poludecu vise sa Stefanovim uspavljivanjem...
uvece oko 21h pocinje uspavljivanje i trajeee,sinoc je trajalo do 23h...i kad se uspava budi se nekoliko puta do 24h ili 01h..posle spava ujutru do pet kad se probudi da jede,pa do osam i tad je ustajanje...
ne znam sta da radim vise sa njim,razmisljala sam da mu izbacim popodnevni san,on oko 17h zaspi i spava oko pola sat ili sat,i da mu tad ne dam da zaspi i da ga uspavam oko 20h...ali sta ako se probudi nocu oko 02h ili 03h i krene histeriju?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Dy Pon Maj 26, 2008 1:35 am

Ivana ::pomagajteee,poludecu vise sa Stefanovim uspavljivanjem...
uvece oko 21h pocinje uspavljivanje i trajeee,sinoc je trajalo do 23h...i kad se uspava budi se nekoliko puta do 24h ili 01h..posle spava ujutru do pet kad se probudi da jede,pa do osam i tad je ustajanje...
ne znam sta da radim vise sa njim,razmisljala sam da mu izbacim popodnevni san,on oko 17h zaspi i spava oko pola sat ili sat,i da mu tad ne dam da zaspi i da ga uspavam oko 20h...ali sta ako se probudi nocu oko 02h ili 03h i krene histeriju?

provjeri da mu nije vruce, ili ledeno, ili je gladan ili zedan, ili hoce da se mazi..ako nista osd toga..ONDA JE TAKAV..I dobro dosla u klub nespavalica
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Pon Maj 26, 2008 1:39 am

jedino sto mu moze biti je vruce,spava u majicici dugih rukava,donji deo pidzamice i tanke carapice...plasim se da ga skinem vise da se ne prehladi i ne znam onda ni sta da mu obucem...
ma,bre,non stop nestoo
hvala na dobro doslici u klub,bas si divna grr
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Gost Pon Maj 26, 2008 2:57 am

Mozda je Stefan nespavalica, a mozda mu je to samo faza. I moje dete je u tom uzrastu spavalo nekad manje a nekad vise. Dobro nije da smo imali ikakvih problema sa uspavljivanjem ali se recimo i dalje budila jednom u toku noci i bila zahtevna kad su dnevna spavanja u pitanju. Ustalio joj se tempo tek sa oko 7 meseci. Probaj Ivana i ti da sacekas do tad da vidis sta ce se desiti. E ako se i tad ne promeni (a nekako verujem da hoce) onda srecno!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Endzi Pon Maj 26, 2008 8:02 am

Evo citam tvoj post Ivana..i vaki ima tih faza.
Nocas mi je doslo da placem,ni jednog momenta nisam odjednom odspavala pola sata.Legla posle ponoci kad eto njega place,ja ga uzmem on spava,legnem on pocne da place i onda se nosamo neko vreme..kad ustanovim da je zaspao ja ga spustim u krevetic i legnem i ja..taman da se pokrijem eto njega..i tako citavu noc..
Vaki tek kad je prestao da sika je poceo da spava po citavu noc ,po nekad se probudi jednom,dva puta ili ni jednom..ja ga bukvalno uzmem,ponudim vodom i nazad..ali eto ima noci kao i ova prethodna.
Vecina takvih noci je bar nama pvezana sa zubicima..ali nekad mu je i vruce...

Ovako Ivana..negde sam procitala da deca ne treba da preskacu dnevno spavanje jer im nocni san bude istrzaniji..meni je to totalno tacno sa Vakijem.On kad manje spava preko dana ili preskoci jednu turu spavanja,ranije legne ali se milion puta budi.mnogo bolje spava kad i preko dana spavka.
A,drugo mislim da bi sigurno trebala Stefanu vec da skines carapice..ja sam npr.Vakija veceras stavila u kratkih rukava da spavka,jednostavno pakao je kako za nas tako i za njih..
Probaj ako se mnogo vrti samo da ga otkrijs i ostavi ga tako nekoliko minuta.ako mu je bas vruce bilo on ce se smiriti...
Evo ja malo oduzih ovo,ali mi smo u istoj fazi kao sto rekoh ovih dana pa i mi nagadjamo ali mozda ce ti nesto od ovoga biti od pomoci..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Pon Maj 26, 2008 8:51 pm

Ja Stefana ne pokrivam vise,jer se sam otkrije,tako da zbog toga on ima carapice,majicu dugih rukava i donji deo pidzamice,jedino mu stavim pelenu preko stomaka,ali je vrlo brzo baci sa sebe...znaci,da mu skinem carapice?
ne znam...sinoc je uspavljivanje trajalo oko 40-etak minuta i posle toga se probudio jos dva puta...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Endzi Pon Maj 26, 2008 11:56 pm

Ma skidaj Ivana,pipni mu nogice i ako mu nisu hladne sigurno mu ne trebaju..
A,pises da se 40 min.uspavljujete..kako se vi uspavljujete?(noseci,nunuskajuci ili...?)
Ja Vakija kad hocu uvece da uspavam nosam uglavnom i posle nekoliko minuta kad vidim da bi i spavao i ne a muci se ja ga lepo razbudim,malo se jos igramo i onda ponovo...mozda ga to dugo uspavljivanje jos samo "izmuci",a mozda je prosto takav...
Evo meni Vaki i nocas uzas...posebno oko ponoci.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Ivana Uto Maj 27, 2008 12:59 am

uspavljujemo se tako sto on lezi u krevetcu ili nosiljci i neko mora da bude pored njega,uglavnom ja,i onda ispljune cucu,pa place,pa se prevrce,okrece,sutira,pa me drzi za ruku,pa mi gleda nokte,pa prica,pa kenjka...
da mu oblacim samo bodi kratkih rukava?
inace,mi smo na potkrovlju,na suncanoj strani i bas je vruceee
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Endzi Uto Maj 27, 2008 2:15 am

Da,znam da si pisala da si na potkrovlju i mogu da zamislim kako je jer mi na spratu kuce gorimo.
Pa to za oblacenje moras sama da vidis jer i to zavisi od deteta..Mi dok smo se pokrivali sa cebetom i step dekom,Vaki je samo cebetom..
Ja mu uglavnom pipam rukice,nogice,glavu i po tome uvek gledam kako dete da pokrijem ili obucem..
Mi smo sinoc spavkali u kratkih rukava,ali stvarno je bilo prevruce..videcemo ze veceras,
Ja savetujem tebe a ni ja dosta puta nisam sigurna,jednostavno proveravam vise puta...i samo se trudi da Stefan zadrzi spavanje popodne,posebno kad su ove paklene vrucine.
Ali u sustini nadam se da je to samo faza spavanja tj.ne spavanja kao i kod vecine dece...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Lidija Uto Maj 27, 2008 2:46 am

Moja Ivona sada već spava celu noć bez buđenja,zaspi oko 22h a budi se dosta rano oko 7h.
Preko dana spava od 13-16h.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

San vase bebe Empty Re: San vase bebe

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu