Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

+28
mama_daisy
GAGA
Endzi
maja31
Ivana
pricalica
Mima
Beba
Betty Boop
dadls
ZZ
Miloseva_mama
Stazi
Dunja
Bojana
Andjela
Emi
vekiks
Pokita
Veka
Dy
milenica_89
Mildan
Milica
Sarina_mama
tanasija
Tamara
maja
32 posters

Strana 3 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći

Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 7:53 pm

First topic message reminder :

Kada ste uveli sokice, voce, povrce, meso, jaja, plazmu....
Mi smo Mateji sokice uveli vec u trecem mesecu (blagi sok od jabuke, Hipp-ov, breskvu, bananu, sljivu, krusku...sve postepeno i po malo), vocne kasice smo poceli da klopamo sa 4,5 meseca, a povrce sa 5,5.
Meso smo uveli od 6-og, a jaja od 7-og meseca.
Plazmu je "aktivno" poceo da jede sa 7 meseci (ubacim u kasicu kasiku-dve), a pre toga nije bio odusevljen.
Kakav je vas stav o tome kada poceti dohranu?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Ned Dec 23, 2007 1:15 am

Kupili smo sok hipp od jabuke i probali danas, hahahahah dala sam joj 30ml. ali jedva 10ml zavrsio u njen stomacic, ostalo je zavrisilo na duks....hihihhihihihhiihihihih.
Samo da je vidite kakve grimase pravila, jao srce mamino:)
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od milenica_89 Uto Dec 25, 2007 6:30 am

mala Milena ::Kupili smo sok hipp od jabuke i probali danas, hahahahah dala sam joj 30ml. ali jedva 10ml zavrsio u njen stomacic, ostalo je zavrisilo na duks....hihihhihihihhiihihihih.
Samo da je vidite kakve grimase pravila, jao srce mamino:)
CESTITAMO cheers
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Milica Uto Dec 25, 2007 6:48 am

Super....bravo za bebanu
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Dunja Pet Dec 28, 2007 6:16 am

Interesuje me koliko mesa stavljate u slane kasice. Ja Marku  stavim 30-40 gr u kasicu od 200-250gr.(ostatak je povrce). Da li je to malo mesa?
Dunja
Dunja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Godina : 46
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Milica Pet Dec 28, 2007 6:23 am

Ja svaki dan kuvam supu sa povrcem i mesom. Pilecim ili junetinom. Obicno su to veliki parcici i onda od prilike odvojim 30 grama, uzmem svo povrce i izgnjecim. Ono sto ne pojede pojedem ja. Tako da ona u jednom obroku jedve pojede 10-20 grama mesa, ali tu su krompir, brokoli, karfiol, sargarepa,prokelj....tako svaki dan. Pa kada pravim musaku jede sa nama, pilav....
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Stazi Pet Dec 28, 2007 7:34 am

mala Milena ::Kupili smo sok hipp od jabuke i probali danas, hahahahah dala sam joj 30ml. ali jedva 10ml zavrsio u njen stomacic, ostalo je zavrisilo na duks....hihihhihihihhiihihihih.
Samo da je vidite kakve grimase pravila, jao srce mamino:)

Bas si slatka! Very Happy


I ja sam juce Anastaziji dala jednu kasicicu soka od jabuke ali posle mi je vristala ceo dan. ne znam da li je od toga, pa sada ne smem da joj dam ponovo. Mozda sacekam jos malo!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Milica Pet Dec 28, 2007 7:38 am

Ne verujem da je bas od toga plakala...ali covek nije pametan kad su deca u pitanju
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Stazi Pet Dec 28, 2007 9:39 am

ne znam sta da mislim, i danas mi je plakala puno al joj nisam dala sokic tako da verovatno nije od toga
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Pet Dec 28, 2007 10:09 am

Hvala za cestitke.
Pocela je da pije po 100ml. i trazi jos ali nesmem da joj dam, i da ima grceve ali posto ga pije necu da ga prekinem, a grcevi su ja mislim normalna pojava posto je to novo za nju.
Danas sam joj spremila domaci sok od jabuke, ali ona nece pa nece, onda otvorila sam opet hippov sokic i ihihihihiih odma ga pije.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Sub Dec 29, 2007 1:02 am

Ja sa tim necu jos da se igram jer mi dete divno sisa, super dobija na tezini i mislim da je jos mala za bilo sta osim mleka. Ona grceve nikad nije imala bez obzira sta ja jedem ali mislim da joj je rano za drugu hranu. Tako ja barem osecam jer mislim da poznajem njeno ponasanje i znala bih kad je gladna i treba joj nesto vise. Sto se sokova tice isto- mleko joj je savrseno pice zasad. Sokovi i pasirana hrana tek za mesec ipo- dva ili kad prepoznam one znake za gladno dete ili dete koje je spremno za kasice.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Milica Sub Dec 29, 2007 5:23 am

Ja sam u 4 mesecu pocela sa zitaricama,sa 5 sokic sa 6 slano, sa 6-7 slatke kasice...
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Sub Dec 29, 2007 12:13 pm

Ja primecujem da je Milena gladna....i morala sam da pocnem sa sokicem i evo sutra probacemo kasice od jabuku......
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Pet Jan 04, 2008 10:30 am

Ovako Sad pijemo sok od jabuke i od kruske i jedemo jabuku njam njam, danas je pojela skoro sve sto sam i spremila-1 jabuka sredne velicine, e sad interesuje me sta ide sledece?
Rekli su mi da joj dam mrkvu i bananu, a za poklon smo dobili sokici od grozdze Hippove za 4 meseca ali neznam dali da joj dam te????
I zanima me od kad ste poceli sa mleveni oriz(kako se to na srpki kaze lol! )
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Pet Jan 04, 2008 10:46 am

neznam sta da ti kazem za grozdje HMM
a sledece mrkva i banana moze!!!
ako si mislila na mleveni griz mozes vec da joj po malo dajes,ai bistrije skuvano.
ima sokica i od breskve od tri meseca.....
neznam koliko ti pomogoh :lud:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Ishrana jednogodisnjaka

Počalji od Miloseva_mama Pet Jan 04, 2008 11:03 am

Poto sada imamo jednu citavu godinicu,zanima me koje ste promjene i namjernice uveli sto se tice ishrane nakon navrsene godine???
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sub Jan 05, 2008 12:02 am

I ja ti preporucujem breskvu. Mi smo posle jabuke uveli breskvu.
Ja Mateji griz nisam davala tako rano. Imas Humanine, Hipp-ove i Milupine pirincane kasice koje se pripremaju sa vodom i u kojima vec postoji mlecna formula (griz bi, pretpostavljam, pravila sa kravljim mlekom) tako da je, po meni, to mnogo bezopasnije i zdravije.
Sve u svemu, polako...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Sub Jan 05, 2008 12:41 am

maki je do 5 meseci samo siskao a u 6-om smo poceli prvo voce(breskva kajsija jabuka) a ubrzo i povrce(sargarepica,brokoli,ekrompir) pa malo i mesce i na kraju 6-og zitarice pa onda zumance...
u svakom slucaju mislim da treba poslusati savete lekara i da ne treba zuriti,sve u svoje vreme,mada su nama majke sve to ranije mnogo davale pa sad ce neko reci sta nam hvali,ali mislim npr da ja danas imam slab zeludac bas zbog toga mozda,ko ce ga znati...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Sub Jan 05, 2008 1:52 am

Mislim da je Emilija pitala za pirinac jer je na makedonskom on oriz... Juce sam kupila bebi kuvar i u njemu se za pocetak preporucuju "meka vlakna". Medju prvim namirnicama koje mogu i pre 6 meseci da se koriste tu su pirinac, sargarepa, jabuka, kruska, breskva, bundeva, articoke, crvena salata (ista kao zelena ali sa crvenim listovima)...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od ZZ Sub Jan 05, 2008 2:12 am

ja sam oduvek bila protivnik sokova,pa ih nisam deci ni davala(ni ja ih ne pijem)..mislim da je bolje da dete jede voće,nego da pije sokove jer se deca jako brzo "navuku" na iste i vrlo često im sokovi zamenjuju i obroke,a o kvarenju zubića da ne pričam..

prva hrana mojima su bile pirinčane pahuljice sa adaptiranim mlekom,pa onda povrće i voće i na kraju meso ,žumance i ostali mlečni proizvodi..

počela sam sa dohranom negde u petom mesecu kad sam primetila da je dete gladno i da im mleko više nije dovoljno..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Sub Jan 05, 2008 2:37 am

slazem se za sokove,maki ih uopste ne pije ama nece ni da lizne ali voce jede i to mi se bas svidja,a mislim da je to posledica toga sto mu nisam nudila sokove kada je bio mali pa se i nije navikao na njih
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Sub Jan 05, 2008 4:16 am

A sta da radi sa grozdjem??
Imamo dva sokica, pise od 4 meseca, ali vidim da vi to uopste ne spominjate??????????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Mildan Sub Jan 05, 2008 4:48 am

Ja nisam davala grožđe do godinu dana.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Sub Jan 05, 2008 4:55 am

ni ja,a na tim kasicama pogotovo hipp svasta pise da moze ranije nego sto ja znam da moze,na nekima cak koje sadrze gluten pise od 6 meseci ili od 4...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sub Jan 05, 2008 11:04 am

Dakle, opet ja sa svojim cuvenim stavom oko dohrane i kasica.
Bojana, ono sto pise na deklaraciji ,konkretno, Hipp-ovih kasica je 100% taj sastav koji je u teglici/flasici!
Odakle tebi ta informacija da stavljaju "sve i svasta" u kasice i da, tek tako pisu da moze ranije...?!
Da li si upoznata sa informacijom da, samo pojedini delovi voca/povrca izazivaju alergiju kod beba?
Ako na kasici pise da moze da se daje bebi od 4,5,6-og meseca, onda bez bojazni mozes da je ponudis bebi jer je "to" sto moze da izazove alergiju otklonjeno!
Hipp ima kasicu sa sumskim vocem na kojoj pise da moze da se daje od cetvrtog meseca.
A sto se glutena ili secera tice posteje u POJEDINIM kasicama (ne svim!), ali u kolicini koja je zakonom odredjena kao bezbedna.
Tako da, ko voli nek izvoli, ko nece-pa niko ga i ne tera!
Emilija, ja ti preporucujem da sve sto joj uvodis, uvodis postepeno da vidis da li ce biti reakcije, ako je nema, slobodno mozes da joj dajes, pa cak i sok od grozdja, ako na njemu pise da moze od 4-og meseca.
Mateja je grozdje,tj. onu "sredinu" jeo sa sest meseci kada smo bili na moru. Tata mu je dao malo,njemu se osladilo, pa je pojeo dva-tri zrna...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Sub Jan 05, 2008 11:14 am

ne mislim ja da stavljaju sve i svasta u kasice i slazem se sa tim da su one 100% bezbedne ali da svako pre upotrebe treba da procita sastav i da sledi pravila o uvodjenju namirnica koja misli da sledi,npr ja sam o tome pomno pratila uputstva nase doktorke koja mi je savetovala da skroz izbegavam gluten i ja onda naravno te kasice koje ga sadrze i u malim kolicinama nisam koristila do odredjenog uzrasta
i upoznata sam i sa tim da otklanjaju alergene iz kasica,samo sam htela u stvari da kazem da ne treba zuriti ni sa cim...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 3 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu