Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Sisanje palca i dude -varalice

+21
Ivana_Sa
IvanaPG
Tammy
Lela
Stazi
Betty Boop
Emi
vekiks
Andjela
Ivana
Mildan
Dy
Ane
Endzi
Emica07
cvetic
mama_daisy
Tamara
Veka
maja
Milica
25 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Cucla za-protiv

Počalji od Gost Uto Okt 30, 2007 6:41 am

First topic message reminder :

Koja su vasa iskustva po ovom pitanju, drage mame? Jeste decici davale "dudu" ili su malisani pronalazili prstice? Sta je po vasem misljenju bolje? Cucla- mozete je uzeti kad je dete starije ili palac? Do koje starosti je vase dete imalo tu naviku?
Mi smo Sofiyi dali cuclu iako sam se ja pune cetiri nedelje borila protiv toga. Sad vidim da je dobra ideja, barem za nas, al samo u vreme spavanja. Ovde na ulici mozete videti petogodisnjake sa cuclom za sta ja smatram da je jako pogresno. Sta vi kazete?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Endzi Sre Maj 14, 2008 12:17 am

Mi nikad nismo ni koristili dudu i jako sam srecna zbog toga..
Kupili smo mi njemu dve razlicitog oblika ali je to Vaki odmah ispljunuo,kasnije se igrao sa njima..kao stavi je u usta par sekundi i crkava od smeha..
Ni prst ne sisa..stavi ga nekad pa dira desni kad ga muce zubici..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Gost Sre Maj 14, 2008 9:02 am

Mi sad dudu koristimo uglavnom u vreme spavanja. Kad joj je dam to joj je znak da ide u krevet. Ponekad je ni tad nece ili je ispljune odmah cim zaspi.
Prijateljica mi kaze da i njena devojcica nikada nije htela dudu. Ali bilo je dana kada je mama zarko zelela da ju je beba prihvatila jer misli da bi joj ponekad bilo mnogo lakse da je dudom smiri kad bi vristala.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty SISANJE PALCA

Počalji od Tammy Pon Jun 23, 2008 11:36 pm

Mali savet i pomoc za sve mame cija deca sisaju palac.
Moja Stasa jos kao beba nije htela nikako da koristi cuclu, tako da joj je palac bio glavna poslastica od 6-tog meseca zivota. Punih godinu i po dana smo pokusavali na sve moguce nacine da je odviknemo od te ruzne navike, ali bezuspesno. Vezivali smo joj palac zavojima, ali je bila toliko besna i ljuta da je od muke znala da zvace zavoj sve dok ga ne pocepa i dodje do prstica. Kad je napunila dve godine, palo mi je napamet sredstvo koje se koristi kod odvikavanja od grickanja noktiju i resila sam da probam i to. Kuma mi je u Beogradu u apoteci kupila INOXX-ov bezbojni lak za nokte za kalcijumom kojim se premaze nokat i koji je tako odvratnog gorkog ukusa (licno probala) da je Stasa nakon dva mazanja prestala da sisa palac. Zato mame, ako vase dete ima istu losu naviku, pokusajte sa INOXX gorki lak sa kalcijumom. Nadam se da cete uspeti kao i ja. Cool
Tammy
Tammy
Novi član
Novi član

Broj poruka : 39
Godina : 54
Lokacija : Bar
Datum upisa : 29.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Veka Uto Jun 24, 2008 12:34 am

Tammy, hvala za savet.... iskreno se nadam da nece ustrebati ali nikad se ne zna. Ja mucim muku sa Danicom jer trpa sve redom u usta i pojma nemam sta joj je. Beba kad je bila nije ovo radila. E sad, mislim da radi to namerno..... kad smo same kuci manje to radi nego sad od kad je Sasa kuci.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Tammy Uto Jun 24, 2008 11:53 pm

Mali savet i pomoc za sve mame cija deca sisaju palac.
Moja Stasa jos kao beba nije htela nikako da koristi cuclu, tako da joj je palac bio glavna poslastica od 6-tog meseca zivota. Punih godinu i po dana smo pokusavali na sve moguce nacine da je odviknemo od te ruzne navike, ali bezuspesno. Vezivali smo joj palac zavojima, ali je bila toliko besna i ljuta da je od muke znala da zvace zavoj sve dok ga ne pocepa i dodje do prstica. Kad je napunila dve godine, palo mi je napamet sredstvo koje se koristi kod odvikavanja od grickanja noktiju i resila sam da probam i to. Kuma mi je u Beogradu u apoteci kupila INOXX-ov bezbojni lak za nokte za kalcijumom kojim se premaze nokat i koji je tako odvratnog gorkog ukusa (licno probala) da je Stasa nakon dva mazanja prestala da sisa palac. Zato mame, ako vase dete ima istu losu naviku, pokusajte sa INOXX gorki lak sa kalcijumom. Nadam se da cete uspeti kao i ja.

p.s. Nazalost kasno sam videla ovu temu, i to tek posto sam otvorila istu u rubrici razno. :udri:
Tammy
Tammy
Novi član
Novi član

Broj poruka : 39
Godina : 54
Lokacija : Bar
Datum upisa : 29.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Ivana Pon Jul 28, 2008 12:31 am

Jedna poznanica ima bebu od mesec dana i mali nesto malo imao grcice,davala mu cucu,njega malo utesi,i ona kaze da se sad on toliko navikao na cucu da nocu kad zaspi budi se cim mu ispadne cuca,ona mu je vrati i tako celu noc,kaze sad mu je vise ne da,ali zato spava sa njom i njenim muzem u krevetu.
Htela sam da pitam,da li je stvarno moguce da se dete tako brzo i toliko navikne na cucu?
Mislim,da ne preteruje ona malo?
Na primer i Stefi meni zna da se probudi i trazi cucu,od kad se rodio tako,ali kad se uspava sam je izbaci ili mu je ja izvadim(mada je mi i koristimo samo za uspavljivanje.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Stazi Pon Jul 28, 2008 1:46 am

Ima dece koja se toliko naviknu na cuclu da se probude kada im ispadne iz usta u toku sna. MOja Viktorija je bila takva ali samo jedan period vremena, ne dugo. Mozda je to samo period kod bebe tvoje drugarice koji ce uskoro proci. MOjoj Anastaziji kada ispade cucla iz usta ne budi se, ali kada zakmeci vratim joj je ali to je jako retko, a onase i ne probudi tako da ako je slucajno ne cujem sama zaspe i bez nje
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Ivana Čet Jan 22, 2009 2:08 am

Do kad su vasa deca koristila cucle,kako ste ih izbacili iz upotrebe?
Stefi i dalje cuclu koristi samo za uspavljivanje,i nocu mu je dam kad se probudi i kmezi,u kolima se uspava i bez cucle,a ovako legnem pored njega,dam mu cucu i on zna da je vreme za spavanje.
Mnogi mi pricaju da mu je izbacim,posle ce biti teze,bolje sad dok je jos mali....Tako da sam u rebusu,mada ne mislim da ce biti toliko strasno izbaciti mu je za par meseci dok bude malo razumniji,u stvari,ne znam ni sama....
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Mildan Čet Jan 22, 2009 4:11 am

Bolje da počneš od sada da mu je izbacuješ.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Andjela Čet Jan 22, 2009 6:07 am

Sto se duze ceka sa odvikavanjem poslije teze ide...a kao i sa svim ostalim(dojenje,flasica)treba prekinuti i ne davati vise i biti uporan,nema postepenog odvikavanja...
A kada ces se na to odluciti zavisi od tebe i tvoje spremnosti da se time bakces...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od IvanaPG Čet Jan 22, 2009 2:43 pm

i ja sam u toj dilemi ne samo sto ce biti teze za odvikavanje kasnije nego ce i zubi da rastu u nezgodnom polozaju , andrei je od cucle gornja vilica malkice izbacena , koristila je do prije dva - tri mjeseca ....
meni je zao da joj sad maknem jer se i ona uspavljuje sa njom , mislim da cu sacekati jos malo....
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Ivana_Sa Pet Jan 23, 2009 3:20 am

Nijedno moje dete nije koristilo cuclu-samo za slikanje:) ,tako sto se tice toga nemogu bas da dam neki savet znam samo da bi trebala da mu sto pre izbacis cuclu
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Ivana Pet Jan 23, 2009 5:31 am

Ah,ne znam,ne verujem da cu odmah,ali posto kazete tako,uskoro sigurno hocu da je izbacim...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od amarilis Pet Jan 23, 2009 11:32 pm

Malo je tesko prokomenarisati da li dati detetu dudu varalicu ili ga pustiti da sisa prstic... Ja nisam ni za jedno ali ... sva deca su mi sisala dudu pa cak i Marija ja koristi. Uvek su bile anatomske i da li ce biti krivi zubici ili ne od te "spravice" neznam. Jedino mogu reci da i Ivona i Sasa imaju predivne zube, nizak bisera kako kaze moja majka,i nikad nisu imali potrebu za protezama kada pu rasli. Tako da ja licno nemam lose iskustvo sa dudom varalicom a vi odlucite sami za svoje dete :TV:
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od tanasija Ned Jan 25, 2009 8:39 pm

Deformacija vilice od dode ili palca ide samo u ekstremnim slucajevima. Ta malo izbacena gornja vilica obicno nije od toga. Stalno ponavljam situaciju, ja sam do dve i po godine imala dudu i imam idealno ravne zube i gornju vilicu, moja sestra se gadila na dudu od rodjenja, prste nikad nije sisala i ima izbacenu malo gornju vilicu i ima izbacene prednje gornje jedinice ali vrlo malo. Moja mama je dojena beba koja nije sigurno imala dudu, znaci ona ni flasicu nije dobijala pa je dugo nosila protezu i opet joj se zubi nisu skroz vratili. Tako da mislim da nemarazloga da se sikirate ako vam se deca uspavljuju sa dudom, ja bih licno svoje pustila da ima dudu za spavanje dokle god hoce, kad bude dovoljno poraslo samo ce da je izbaci, sto to da mu bude stres. Ja ne poznajem ni jednog odraslog coveka koji koristi dudu. Very Happy Iva nikad nije koristila dudu i sisala je palac svega nekoliko dana kad je imala dva meseca, nisam za da im se nudi i daje, ali kad je dete vec naviknuto meni je glupo da mu se nesto nasilu otima.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Ivana Ned Jan 25, 2009 10:10 pm

I moje misljenje je da nema mnogo veze cuca i palac sa izbacenim zubima.Moja seka je do cetiri,pet godina,mozda i duze sisala palac non stop i nosala neku glavu od lutke u toj ruci,i nikad nije imala problema sa bilo cim,zubi su joj sasvim normalni.
Mislim i da nece biti nekih velikih problema odviknuti Stefija od cuce,juce je na primer dva puta zaspao bez nje...Ne znam...Videcemo.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Tammy Uto Jan 27, 2009 2:51 am

Moja Stasa je bila beba koja nikako nije htela ni cuclu a ni da pije iz flasice, ali je zato do 2.godine sisala palac. Za razliku od nje Luka je koristio samo cuclu, i to jednu. Posto nikako nisam mogla da nadjem i kupim istu,on je tu cuclao dok nije narasla 2x veca nego sto je bila kad smo je kupili, i dok nije bukvalno odgrizao vrh na njoj. E onda sam se iznervirala i bacila je. Ali sam zato ceo dan strepela od odlaska na spavanje i toga kako ce on odreagovati bez nje. Kad smo legli, pitao je za dudu, i ja sam mu rekla da je maca ukrala i odnela. Na moju srecu, on je zaspao i bez imalo problema koje sam ja ocekivala da budu te noci, nakon godinu dana Luka vise nije nikad zatrazio cuclu. Za Stasu sam vec pisala, da je bilo malo teze odvici je od sisanja palca sve dok nisam upotrebila INOXX-ov lak za odvikavanje od grickanja noktiju, mada je meni posluzio za odvikavanje od sisanja palca. Tecnost je gorka i nije stetna i Stasa je nakon 2 godine za bukvalno jedan dan i 2 mazanja noktiju prestala da sisa palac.
Tammy
Tammy
Novi član
Novi član

Broj poruka : 39
Godina : 54
Lokacija : Bar
Datum upisa : 29.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Ivana Uto Okt 20, 2009 12:56 am

Mi smo za vikend bili u Loznici i zaboravili cuclu kuci.Uspavljivao se normalno,generalno nama nije problem uspavljivanje bez cucle,jedino sto malo duze traje,problem je sto nocu kad se probudi ne znam sta da mu radim.Tad mu obicno dam cuclu,on se okrene i zaspi,ovih noci je malo teze,uglavnom ga prebacim kod nas da spava,a on kenjka i zove "mama,tata..."
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Odvikavanje od cucle

Počalji od amarilis Sre Feb 03, 2010 1:13 am

Trazim neki post da vidim ali nisam primetila... kada su vasa decica prestala da koriste cuclu i kako ste to uspele da izvedete....
Moje iskustvo je da cuclu ne koristimo od 22. januara mada smo je samo imali na spavanju ili u izuzetno nemirnom stanju Sad. To je bilo jako jednostavno... jednog jutra se probudila... naravno u toku noci je cucu izvadila iz usta i bacila.... i kad je bilo vreme za spavanje, cuce nema! Cuca je bila ispod krevetica, koju sam sklonilada ne primeti, i jednostavno sa pricom... izgubila si je, pomirila se sa tim da je nema. Za ne poverovati, ni jednom je posle toga nije trazila cak ni kad je odlazila na spavanje! Tako da se mozemo pohvaliti da cuclu vise ne koristimo! Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Icon_cheers
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Veka Sre Feb 03, 2010 5:38 am

Bravo za vasu cucu Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Icon_cheers

Mi nismo imali tih problema sa odvikavanjem, prosto je nikad nismo ni koristili Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Icon_wink
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Endzi Sre Feb 03, 2010 8:32 am

Vaki je nikad nije ni koristio a Jana se nekad uspavljuje sa njom i po nekad preko dana je drzi u ustima...ne vidim da je nesto "zavisna" od nje pa se nadam da ce se lako i odvojiti kad dodje vreme za to Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Icon_smile
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od lenita Sre Feb 03, 2010 9:42 am

Mi smo cuclu izbacili kada je Lena imala 10 meseci. Jednostavno mi se smucilo sto je uopste ne vadi iz usta, pocela je da joj se stvara infekcija oko usta (koju smo resili koriscenjem kreme na bazi koritosteroida) i vrhunac je bio kada je pocela tu istu cuclu da deli sa decom iz parka!!!! Samo sam je sklonila..... Bilo je frke nekoliko dana a narocito nocu jer se sa njom uspavljivala, jos su joj u to vreme izbijali zubici pa je stvarno bilo nesnosno ali evo vec 6 meseci je ne koristi. Za divno cudo kada vidi neko dete sa lazom nije zainteresovana da je otme.
lenita
lenita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 96
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od niki Pon Jun 06, 2011 11:40 pm

Moja curica je imala cuclu i to veoma dugo, do svoje pete godine. Bila sam zbog toga kod stomatologa i žena me je ubedila da je to znak da nema samopouzdanja, da je cucla dobra stvar i kako je rekla:"vidite li vi nekog odraslog sa cuclom na ulici-? Ja sam rekla da ne . Stomatolog je na to rekla da će cuclu sama ostaviti kad bude spremna za to. Da su gluposti da se krive zubi od cucle i da se su stomatolozi tu najkopententniji za to pitanje a ne pedijatri ili babice." U petoj godini je sama ostavila cuclu , a zubi su joj savršeni.
niki
niki
Novi član
Novi član

Broj poruka : 9
Godina : 45
Lokacija : sombor
Datum upisa : 06.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sisanje palca i dude -varalice - Page 3 Empty Re: Sisanje palca i dude -varalice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu