Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nemoguca deca

+2
Veka
filip.mm
6 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Nemoguca deca

Počalji od filip.mm Uto Sep 22, 2009 7:27 pm

First topic message reminder :

Znam da nisam jedina sa ovim problemom ali ja sam na rubu nervnog sloma.Sto je jos veca sramota po struci sam uciteljica a ne znam kako da izadjem na kraj sa jednim malim mangupom.Filip je danas napunio 4 godine i uvek je bio nemiran.No ovo vec postaje nocna mora.Nema dana a da se nas dvoje ne posvadjamo.Obozava da prkosi,da se odgovara,udara mene i muza i isteruje se sa nama.Kad kazem nesto NEMOJ,on uz osmeh to namerno uradi.Ako ga kaznim onda ili place i prica kako nece vise(a onda sve iz pocetka)ili iskulira i "odradi"kaznu i idemo dalje.Probala sam i batinama,ali ne vredi.Onda sam se ubalavila pricajuci sa njim ali na svako moje pitanje tipa "Zasto si to uradio i da li je to lepo?"on odgovori da nije lepo i da je uradio jer je bezobrazan.Eto odgovora.I ti sad lupaj glavu o zid al on je dao svoj odgovor.Zaista vec ludim.
Ako mu ugasim TV jer je bio neposlusan onda se mrsti na mene i krece rukom da me udari.Ako mu za nesto kazem NECES,on mi besno odgovara E HOCU!Ni jedna kazna nema na njega delovanje.Cak mi je i vaspitacica rekla da ne moze da pronadje nacin kako da kazna deluje na njega.Jednostavno nece da slusa.Da li imate neki savet jer ja zaista ne znam vise sta da radim.
-----
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole


Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od tanasija Uto Okt 20, 2009 8:57 pm

Sad gledam u temi vezano za knjige si napisala da Filip jako voli da mu se cita pred spavanje, mozda to zvuci grozno ali ja bih mu kad je jako nevaljao i kad napravi neku veliku glupost to preskocila. Za pocetak jedno vece. Rekla bih mu da mi je zao sto preskacemo citanje, ali sam jako tuzna zbog njegovih gluposti i nemam snage da radim nesto tako lepo za njega, jer me nije ispostovao. Ja sa Ivom razgovaram na tom nivou, ne pali odmah ali brzo ukapira. Desava se da ja popeglam ves, oribam kupatilo, sredim kucu i ona pocne da baca hranu namerno na pod, da se prska po kupatilu, ili me gleda u oci i sedne na popeglanu garderobu. Ja ne vicem nego kazem 'Zao mi je sto me ne postujes, ja sam se potrudila i umorila, a ti si me upravo ponizila'. Janko misli da je to surovo, jer se ona jednom i rasplakala, bas joj je bilo zao. Ali ja mislim da i treba da joj bude zao, vise ne radi takve stvari namerno.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od tanasija Uto Okt 20, 2009 9:07 pm

Iva je uvek pored mene u kuhinji, sobi, kad god nesto radim, uvek mi se vrzma oko nogu i samo nesto trazi, pita... A dok smo same kod kuce, ne radim nista za sta mi ona smeta. Sve joj trazim da mi dodaje, pomaze da se oseti bitnom. Ne mogu da dozvolim sebi da se za deset godina pitam da li je cista kuca, skuvan rucak, popeglan ves dobra kompenzacija za cinjenicu da me dete ne postuje i da mi prebacuje. Sve su to stvari, ja samo vodim racuna da bude cisto koliko da ne dobijemo neku zarazu od prljavstine, za sve ostalo ima vremena.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od filip.mm Uto Okt 20, 2009 9:12 pm

Ja tako i radim.Ako je taj dan bio nevaljao nema price uvece i on to zna.Ne znam bas koliko ga to jako pogasja al ni mm ni ja mu ne citamo tada.
Sto se tice
Ja ne vicem nego kazem 'Zao mi je sto me ne postujes, ja sam se
potrudila i umorila, a ti si me upravo ponizila'. Janko misli da je to
surovo, jer se ona jednom i rasplakala, bas joj je bilo zao. Ali ja
mislim da i treba da joj bude zao, vise ne radi takve stvari namerno.
mislim da moj sin ne bi reagovao uopste na to.Ladovina.On samo reaguje ako vidi da sam jako besna i necu s njim da pricam.Onda place,moli da me zagrli da se mazimo,da mu se nasmejem.
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od Veka Sre Okt 21, 2009 8:24 am

Jeste pokusali da surovijim kaznama, tipa mora da stoji u cosu a da mu pritom kazes da je kaznjen za to sto je uradio.... znam situaciju da je jedan roditelj decu kaznjavao time sto im naredi da sede na fotelju, pusti im crtani i kaze da za kaznu moraju celi dan da sede na fotelji i da gledaju crtani, ne sme da mrdnu sa fotelje, nece napolje, ne sme da diraju igracke.... po meni je to dno dna, nema mi gore kazne, ali se secam da je pricao da nikako drugacije nisu mogli da ih obuzdaju, a njima p[osle 20-ak minuta dosadi pa bi da idu vani ili da se igraju.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od filip.mm Sre Okt 21, 2009 8:27 am

Pa nismo cosak nego ga posaljem u drugu sobu i mora tamo da ostane dok ne dodjem po njega.On naravno non-stop otvara vrata i dolazi a ja ga vracam.Ludilo!
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od tanasija Sre Okt 21, 2009 7:11 pm

Jel imate negde pri obdanistu ili pri zdravstvenoj ustanovi pedagoga ili psihologa, mozda bi ti to pomoglo, da zajedno uticete na njega, da lakse uvidite problem, ustvari da nadjete uzrok. A kad nadjete uzrok pola problema je reseno. Nije on jednostavno bezobrazan, ne rodi se dete takvo, njega nesto muci.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od tanasija Sre Nov 11, 2009 1:14 am

Iva vec nekoliko dana postuje kaznu. Sta to ustvari znaci? Znaci da kad napravi neku glupost mora tri minuta da sedi na fotelji, za to vreme nema TV-a, nema igranja, nema mazenja sa mamom i tatom, nema cak ni razgovora koji bi je zabavio. Do pre nekoliko dana se drala kao magarac kad je kaznim ali sad je shvatila da ako se dere bude dodatno kaznjena, tipa, nema slatkisa ili nema vise igranja sa nama, nego mora da se igra sama. Koliko god tri minuta smesno zvucala, na nju to jako utice i stvarno se smiri. Kad je saljem u fotelju ja joj kazem 'ajde tri minuta u kaznu da ti se ohladi malo ta cuturica' i ona se naravno smeje. Jedva izdrzi tri minuta, ali izdrzi.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od filip.mm Pet Dec 18, 2009 9:22 am

Na zalost moram da opet nesto napisem u ovoj temi.
Odmah da kazem da je skola za roditelje do daljnjeg odlozena zbog gripa pa tako jos nisam bila.
No...Filip ko Filip ima dane kad je ok a i one druge.Al hocu samo da opisem danasnje popodne i kazete mi da li je to normalno.
Danas u vrticu bio DEDA MRAZ i iako je mm hteo ici po njega ja kazem da cu ja jer hocu da vidim kako su okitili sobu.Odem po njega a dodje i Lukin tata(Luka je nas rodjak kog Filip cesto imitira).Poceli su jurcati po hodniku,nece da se obuku,mi vicemo,...na kraju Luka dobija batine i place.Onda Filip pocinje da se svadja sa mnom,da negoduje,nece da se obuce,besan.Krecemo nekako kuci i on zeli do trafike da vidi izlog.Ja kazem da ne moze jer nije zasluzio.Pocinje otimanje,deranje,histerija...poludim i fljasnem mu samar(ne jako).On tu pocinje da se dere na sav glas i tako idemo kuci.Na ulazu u zgradu mi kaze da me ne voli,da voli samo tatu i da mu se danas ne obracam.Nemoguca deca - Page 3 PuzzledU toku poslepodneva me moli da mu pustim crtani ili igricu na kompu(a zabranila sam mu to zbog ponasanja)i krene da kumi,moli i prica da se salio i da me voli i ...bla,bla.Ja ne popustam i opet se dere.Dolazi moja tetka,inace Filipova krstena kuma koju on obozava.Dok mi pricamo on upada u rec,hoce da je glavni i da njega slusamo.Par puta ga vodim u drugu sobu a on urla.Posle kaze da ce biti dobar i kazem mu da sedi pored mene ko bubica.Jedno vreme jeste.Al kad je tetka krenula kuci nastaje haos.On hoce s njom kod nje.Objasnjavamo da ne moze,drugi ce put ...ne vredi.Place,vristi,baca se...Kad je otisla izvikala sam se,dala mu veceru koju je u suzama pojeo,tusirala ga dok je plakao i tako legao.Nisam mu ni pricu citala.Malo je jos plakao i zaspao.Uzas!Danas ko da je djavo usao u njega.
On je zaista zahevno dete,trazi mnogo paznje i sve to al ovakav dan ne pamtim.
Da li su vasa deca imala ovakve dane?
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od tanasija Ned Dec 20, 2009 9:00 pm

Svako dete ima dan D. Mi smo za vikend isli na slave, Iva je u subotu legla posle ponoci, i od tad je haos, juce je ceo celcati dan bila nervozna, jutros se bacala po podu i plakala. Nisam je udarila ni jednom, izvikala sam se. Zao mi je hocu da crknem, ali pustam da prodje... Danas vadimo jelku i ukrase da nam nocas dodje Deda Mraz da okiti jelku, rekla sam joj da se u obdaniste mora, rekla sam joj i da cu da iskljucim babu skroz i da nece vise ni dva sata dnevno da provodi kod babe... Plakala je i zbog toga. Ma uzas, ja se osecam kao poslednje go'no, ne znam kako mi se dete oseca, osim sto vidim da se bori za sebe i da se kida a ja ne mogu da joj pomognem, jer ne dozvoljavam sve to zbog cega ona pravi problem.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od filip.mm Ned Dec 20, 2009 11:59 pm

Joj i meni je tesko da ga kaznjavam altoliko me izvuce iz takta da...Juce je isto imao lud dan kod babe i dede.Samo je histerisao i tukao se.Jutros sam sa njim razgovarala i rekla mu da od sad za svako lose ponasanje(udaranje,psovanje,histeriju,odgovaranje,...)sledi odlazak u drugu sobu.Znaci makar to bilo non-stop ima da izdrzim.Pa videcemo.
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od tanasija Pon Mar 01, 2010 9:21 pm

Ja sam cele prosle nedelje bila na putu, Janko je za vikend bio isto sluzbeno u bg-u i Iva je nacisto poludela. Za vikend je meni pravila scene, sad nam pravi svima u krug. Kad malo bolje razmislim nista ona ne radi nesto specijalno, ali je stalno kao prikljucena na struju i stalno neki bes. Juce je vec pocelo da prolazi kad smo svi bili kod kuce.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca deca - Page 3 Empty Re: Nemoguca deca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu