Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

"Svinjski virus"

+10
Lidija
tanasija
Veka
Andjela
Ivana_Sa
NasaDeca
amarilis
MamaMara
Ivana
Stazi
14 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty "Svinjski virus"

Počalji od Stazi Čet Apr 30, 2009 1:05 am

First topic message reminder :

Sve cekam da ce neko da postavi ovu temu ali nikako pa sam odlucila da to ja uradim. Interesuje me sta vi mislite o svemu sto se desava i sto bi moglo da preraste u pandemiju 6 stepena! Da li se pripremate na neki nacin od dolazeceg ili jednostavno cekate da se 'desi' ? pale
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole


"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Andjela Sre Nov 04, 2009 3:05 am

I ja Ivana čitavo jutro čitam i slušam o tom virusu,te vakcine i kad dođu(a kod nas u BIH tek u januaru),nisu dovoljno ispitane pa kontam kako takvu vakcinu dati djetetu,stvarno nemam pojma šta i kako uraditi...a što se tiče maski,maloprije slušam nekog hrvatskog doktora koji kaže da one ne mogu ništa bitnije pomoći u sprečavanju širenja zaraze,one su jednokratne i kad se jednom skinu sa nosa ili objese oko vrata nisu više nimalo učinkovite...jbg,ko bi ga znao,ja sam se baš danas uplašila svih ovih informacija...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Ivana_Sa Sre Nov 04, 2009 11:22 am

I ja sam isto preplaslana plus zato sto mi deca idu u skolu,vrtic i predskolsko i bas sam u strahu,vijam sad po Sapcu ovu obicnu vakcinu protiv gripa jer nedaj boze u koliko i dodje do svinjskog lakse ce se prebroditi...

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=161477&title_add=Vlada%20Srbije:%20Ubrza%C4%87e%20se%20nabavka%20vakcine&kword_add=svinjski%20grip
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Ivana_Sa Sre Nov 04, 2009 11:31 am

http://www.blic.rs/temadana.php?id=119116

NAJBITNIJE DA CE MINISTAR I NJEGOVA PORODICA PRIMITI VAKCINU......
AL CE NEKO DEBELO DA ZARADI NA VAKCINAMA!!!ZEMLJA SRBIJA!!!
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od tanasija Sre Nov 04, 2009 9:59 pm

Ja ako ne bude moralo da se vakcinise necu da vakcinisem ni sebe ni Ivu, vise se plasim posledica vakcine, nego samog virusa
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Mama Maja Čet Nov 05, 2009 9:33 am

Ja se mislim da li dete da pustimsad u vrtic jer je tek ozdravio od prehlade.
Ne zelim da ga vodim ni u dom zdravlja na kontrolu da bi uzeli potvrdu za vrtic.
Imam srecu pa ne mora da ide,ne znam sta bi radila da mora.
nije mi ni malo bilo prijatno kad sam cula za ovu decu da im je otkriven virus.
Za vakcine protiv virusa nikad nisam bila, jer mislim da one nisu bas toliko bezbedne,ipak one sadrze neke supstance vezane za virus.
A negde sam cula,jeste rekla kazala ali ipak,da je taj virus i poceo tako sto su u Meksiku ljudi koji su bili zdravi primali vakcine protiv gripa koje su u organizmu odreagovale posle sest meseci.
Samo da se nadamo da nece nas da zakaci mnogo.

"Svinjski virus" - Page 2 158263 nastavicu da pratim vesti
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Ivana Čet Nov 05, 2009 9:37 am

tanasija ::Ja ako ne bude moralo da se vakcinise necu da vakcinisem ni sebe ni Ivu, vise se plasim posledica vakcine, nego samog virusa
Upravo ovako sam i ja pricala,dok mi Mimi nije rekao,ako budu vakcine,on ce morati,a i mi-njegova porodica,bas sam se iznervirala!!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Stazi Čet Nov 05, 2009 10:20 am

Mama Maja ::Ja se mislim da li dete da pustimsad u vrtic jer je tek ozdravio od prehlade.
Ne zelim da ga vodim ni u dom zdravlja na kontrolu da bi uzeli potvrdu za vrtic.
Imam srecu pa ne mora da ide,ne znam sta bi radila da mora.
nije mi ni malo bilo prijatno kad sam cula za ovu decu da im je otkriven virus.
Za vakcine protiv virusa nikad nisam bila, jer mislim da one nisu bas toliko bezbedne,ipak one sadrze neke supstance vezane za virus.
A negde sam cula,jeste rekla kazala ali ipak,da je taj virus i poceo tako sto su u Meksiku ljudi koji su bili zdravi primali vakcine protiv gripa koje su u organizmu odreagovale posle sest meseci.
Samo da se nadamo da nece nas da zakaci mnogo.

"Svinjski virus" - Page 2 158263 nastavicu da pratim vesti
Ja nebih da vodim Viktoriju u vrtic ali moram "Svinjski virus" - Page 2 Icon_sad posto je predskolsko. Ovih dana nije ni isla i da mogu ostavila bih je kod kuce!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od tanasija Čet Nov 05, 2009 8:29 pm

Pa moj otac i Iva su medju prvima koje ce da vakcinisu, ona je dete a on hronicni bolesnik.
Ja sam sinoc razgovarala i sa Jankom, mi smo se slozili da ne treba da primimo tu vakcinu, ni mi ni Iva.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od filip.mm Čet Nov 05, 2009 8:36 pm

Ja se isto jako bojim za Filipa da nesto ne pokupi u vrticu a s druge srtrane ne mogu da ga cele zime ne pustim u vrtic.Bojim se i za sebe jer sam trudna,a kao sto kaze tanasija nisam sigurna dal je bolje da se vakcinisemo ili ne.
filip.mm
filip.mm
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 248
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Ivana Pet Nov 06, 2009 12:54 am

tanasija ::Pa moj otac i Iva su medju prvima koje ce da vakcinisu, ona je dete a on hronicni bolesnik.
Ja sam sinoc razgovarala i sa Jankom, mi smo se slozili da ne treba da primimo tu vakcinu, ni mi ni Iva.
Ma,nisam mislila na to,znam da bi Stefan "morao",nego zato sto Mimi radi znas vec gde,a njih nece ni pitati,oni ce jednostavno morati...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od tanasija Pet Nov 06, 2009 1:04 am

Pa znam. Ja se iskreno nadam da ce stanje malo da sesredi dok te vakcine stignu i da ce da vakcinisu samo one koji to sami zele.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Cvrki Pet Nov 06, 2009 1:18 am

I ja se to nadam jer mi isto ne želimo da primimo vakcinu, ni Saša ni ja, niti želimo da Sara primi.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Veka Sub Nov 07, 2009 6:25 am

Ja sto vise slusam o toj vakcini sve sam vise protiv.... cak sam cula predlog jedne doktorice da se deci ne da vakcina jer moze da izazove paralizu... definitvno i ako nije to tacno, bar je tacno to da nije dovoljno ispitana.... stvarno ne verujem u sve te price o njenom losem ili dobrom delovanju, pa sam istog stava kao i vecina ovde da ne bih da se vakcinisem...pa u zivotu nisam primila ni vakcinu protiv obicnog gripa a oboljevala sam, pa ne znam zasto bih sad morala protiv ovog.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od amarilis Sub Nov 07, 2009 8:03 am

Svinjski virus ili ne... ma ko to zna sta je.... ja u principu na to gledam kao na svaku bolest. Neko je slabijeg imuniteta pa sve "pokupi" a neko opet ne. Nisam za vakcinu iskreno... ako vec budem nesto zakacila ili neko od mojih, tada cemo da mozgamo dalje... Znaju mediji da napumpaju stvari pa tako i ovu situaciju sa gripom....
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Stazi Sub Nov 07, 2009 10:49 am

Mojoj prijateljici koja je iz ukrajine je umrla rodjaka(koja je u Ukrajini) koja je lecila njeno troje dece koje je bilo zarazeno ovim virusom. Kazu da je tamo najgore
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Ivana Ned Nov 08, 2009 2:52 am

Ne znam,meni sve to vise lici na neko prikrivanje nekih drugih stvari...A sto se tice epidemije,proglasice je skoro sigurno kod nas,pa moramo i mi biti u "trendu",zar ne? "Svinjski virus" - Page 2 Icon_mad
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od tanasija Ned Nov 08, 2009 8:33 pm

Ma ovo je strasno, ima da zatvore skole i obdanista a odrasli ce na posao, mislim, koliko je moje dete zasticeno ako ja idem na posao i dalje sa u kontaktu sa gomilom ljudi.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Mama Maja Uto Nov 10, 2009 7:22 am

Tako je mi stitimo nasu decu da ne idu,bar moj sin nije u obavezi da ide jer ima ko da ga cuva,
ali opet ja ponekad idem da radim i prolazim kroz prevoz i guzve,ali pokusavam da se sakrijem u jaknu jer i ja jos po malo kasljucam od moje prehlade.
Darku sam pocela da dajem pro bio kid imuno za jacanje imuniteta,mislim da ce mu pomoci ove zime.
Do sada je imao samo prehladu,a prosle godine u ovo vreme je bio posteno bolestan,lecen jacim sirupima i fluimucilom.
Srecom znam pocetne korake lecenja ako dodje do neceg jaceg,a ako ne pomogne onda zovemo nasu doktorku.
Ali ja cu za sada obavezno izbegavati dom zdravlja.
Sad nam ide i rodjendan,to je jos veca misterija,sta raditi i kako se organizovati.
Oni sve najavljuju epidemiju, ali objavice tek kada dobar broj bude vec zarazen.
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Ivana Uto Nov 10, 2009 10:45 pm

Tokom dana najverovatnije proglasavaju epidemiju.Ali,sto kaze Tanasija,sta vredi to proglasenje kad mi i dalje idemo na posao i u kontaktu smo sa ljudima "Svinjski virus" - Page 2 Icon_evil
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od NasaDeca Sre Nov 11, 2009 7:21 am

Proglašena epidemija novog gripa
12:44 11.11.2009. / Izvor: Blic
Epidemija novog gripa tipa A H1N1 proglašena je na teritoriji Srbije, nakon što je ministar zdravlja Tomica Milosavljević dobio stručna uveravanja da su se stekli uslovi za takvu meru od Radne grupe za praćenje pandemije.

Milosavljević je rekao da naredba ministra za proglašenje epidemije između ostalog podrazumeva vanredni epidemiološki nadzor, zabranu okupljanja na javnim mestima, uključujući škole i predškolske ustanove u celoj državi ili u delovima zemlje u skladu sa procenom nadležnih zdravstvenih ustanova.
Ministar Milosavljević je objasnio da to znači da u ovom trenutku nema opšte zabrane te vrste.

Proglašenje epidemije, kako je istakao, podrazumeva i vanrednu imunizaciju, a prednost će imati osobe sa hroničnim poremećajima zdravlja i deca starija od šest meseci. Milosavljević je naglasio da Srbija ne kasni sa početkom imunizacije, budući da će biti jedna od prvih zemalja van EU koja će započeti vakcinaciju protiv novog gripa.

Naredba o proglašenju epidemije stupa na snagu po objavljivanju u službenom glasniku.

Pre početka današnjeg sastanka Radne grupe sa ministrom zdravlja, Branislav Tiodorović je rekao da je i grad Beograd prijavio epidemiju i da se tako pridružio gradovima poput Novog Sada, Čačka, Niš i Užicu koji su ranije to učinili.

"To je samo još jedan vrlo važan podatak na osnovu kojeg možemo danas predložiti ministru zdravlja da proglasi epidemiju u celoj državi", rekao je Tiodorović.

U poslednja 24 sata nijedan nov slučaj gripa H1N1

U Srbiji u protekla 24 sata nije registrovan nijedan nov slučaj obolelih od novog virusa gripa A (H1N1), izjavila je jutros dr Nada Malić, epidemiolog Institut za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", koji sa Ministarstvom zdravlja i radnom grupom prati epidemiološku situaciju u zemlji.

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Nevena Karanović precizirala je da su u Srbiji ukupno hospitalizovane 443 osobe čije se zdravstveno stanje dovodi u vezu sa virusom A H1N1, od kojih je novi virus gripa potvrđen kod 261 osobe.

"U zdravstvenim centrima širom Srbije hospitalizovano je 380, a u Beogradu još 63 osobe, ali nije kod svih potvrđeno prisustvo virusa A H1N1", rekla je Karanovićeva.

Poslednje analize Instituta "Torlak" potvrdile da je u Srbiji, za sada, virus pronađen kod 261 osobe, od kojih je 11 na respiratoru.

Kako je istakla Karanović, procenjuje se da je broj obolelih u Srbiji od novog gripa "sto puta veći" od broja potvrđenih slučajeva, jer kod jednog broja ljudi dominira lakša klinička slika. Ona je ranije danas izjavila da je u Srbiji potvrđeno prisustvo virusa novog gripa kod 380 slučajeva, a zapravo je reč o broju lica hospitalizovanih u zdravstvenim centrima širom Srbije, bez Beograda.
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Mama Maja Sre Nov 11, 2009 11:36 am

Masala "Svinjski virus" - Page 2 Icon_pale
ali koliko cujem jos nisu zatvorili skole i vrtice kada ce to biti? "Svinjski virus" - Page 2 Confused
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Stazi Sre Nov 11, 2009 8:46 pm

Kod nas su zatvorili srednje i osnovne skole do ponedeljka, ali vrtice nisu :0(
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od tanasija Sre Nov 11, 2009 10:10 pm

Kod nas su svi na raspustu do ponedeljka, ali Kragujevac nije proglasio epidemiju, tako da obdanista i sve ostalo normalno funkcionise. Iva nece ici jos neko vreme u obdaniste, videcemo kako ce se situacija odvijati sledece nedelje, pa cu na osnovu toga da odlucim sta dalje.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Mildan Pet Nov 13, 2009 6:41 am

Ni mi nismo za vakcinaciju.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od tanasija Ned Nov 15, 2009 6:11 am

Ja poznajem samo jednu osobu koja hoce da se vakcinise, za sad. Vecina je protiv.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Svinjski virus" - Page 2 Empty Re: "Svinjski virus"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu