Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Decije gliste

4 posters

Ići dole

Decije gliste Empty Decije gliste

Počalji od Stazi Sub Avg 09, 2008 10:51 pm

Da li je neko imao iskustva sa decijim glistama?
Viktorija mi se vec par dana zali na stomak, stalnoooooooo ceska nos(sto moze da bude i od alergije) a prsti su joj stalno u ustima. Razgovarala sam sa jednom prijateljicom pa mi je spomenula gliste, a ja se frapirala. Nadam se da nije to. Pregledala sam joj stolicu ali nisam primetila nista neobicno.
Da li znate koji su simptomi, i kako sve to izgleda i kako ste lecili decu ako su imali gliste.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Decije gliste Empty Re: Decije gliste

Počalji od Ivana Sub Avg 09, 2008 11:29 pm

Imas sirupe,pitaj u apoteci,mislim da u svakom slucaju ti sirupi ne mogu skoditi.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Decije gliste Empty Re: Decije gliste

Počalji od Bojana Ned Avg 10, 2008 12:37 am

Nemam pojma nista o tim glistama ali znam da nije strasno mnogo,ipak mislim da je mozda neki stomacni virus posto se bas dosta zale ljudi ovih dana
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Decije gliste Empty Re: Decije gliste

Počalji od Stazi Ned Avg 10, 2008 1:22 am

Mi smo vec taj stomacni virus preboleli pre 2 nedelje, valjda nije opet!!!??!!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Decije gliste Empty Re: Decije gliste

Počalji od Andjela Ned Avg 10, 2008 9:47 am

Pa nije bas tako neobicno da djeca zarade neke od parazita,kod nas se obicno kazu gliste i odmah se misli na velike gliste poput kisnih Laughing a ustvari to su obicno samo jajasca nekog parazita koja se ne mogu vidjeti golim okom,zato je potrebno dati stolicu na analizu,uzorak se nosi tri puta.
Narocito ih lako zarade djeca koja borave u vrticima i uopste u kolektivima,nije to znak nekakve nehigijene kako se odmah obicno pomisli,djeca stalno diraju pijesak,zemlju i mnogo stosta i prije nego sto im uspijemo oprati ruke uspiju da tako prljavim rukicama diraju i svoja usta.Zato djeci treba barem jednom godisnje dati stolicu na analizu,ja to praktikujem u zadnje vrijeme jer vidim da mnogo djece ima te probleme a moja djeca se druze s njima pa zato....
Sto se tice simptoma cula sam da su to prvenstveno svrab cmara pa manja djeca koja se ne mogu pocesati nemirno spavaju i vrpolje se,zatim vec pomenuto ceskanje nosa,rijetko bolovi u stomaku,osip po tijelu narocito po rukama zbog alergije na male kolicine otrova koje paraziti otpustaju u krv,zatim tamni kolutovi oko ociju,nedostatak apetita je vrlo cest simptom.....eto ja nabroja one za koje sam cula.
Ja sam bas danas uzela stolicu od svoje djece i sutra ih nosim na analizu jer Andjela jos ima osip po tijelu pa da vidim da li je mozda to uzrok,usput nosim i Djoletovu.Do sada nikad nisu imali....
Lijece se sirupom koji se pije tri dana.....kazu da svi ukucani treba da popiju taj sirup ukoliko se ustanovi da neko od njih ima bilo koju vrstu parazita jer se vrlo lako prenose.....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Decije gliste Empty Re: Decije gliste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu