Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Zubi

+30
tanasija
IvanaPG
Miloseva_mama
Tamara
IRENA
Bojana
Mildan
Endzi
pricalica
majak
Andjela
Lidija
maja31
Betty Boop
Mima
Beba
Emi
Ivana
milenica_89
Stazi
Dy
maja
Emica07
jovana023
Tanja
Veka
cvetic
Milica
Daca
mama_daisy
34 posters

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Zubi

Počalji od mama_daisy Pet Nov 02, 2007 12:26 pm

First topic message reminder :

Dule za sada ima 12 zuba, jedinice, dvojke i cetvorke, a trojke se izgleda spremaju za proboj....E sad nisma ja vas htela da obavestim koliko on ima zuba, vec sam htela da pitam nesto....Veceras sam primetila da su krajevi Duuletovih zubica,jedinica gore, malo belji nego ostatak zuba...pa se plasim da se ne pokvare...Sta vi mislite jel vam se desavalo to???
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Sre Jan 30, 2008 10:26 am

Mi smo danas dobili zvanicnu dijagnozu od patronaznog brata da nam rastu zubici. Slabije sisa, budi se triput u toku noci a nece da sisa kad se probudi, balavi i bas kad je on dosao plakala je bez ikakvog vidnog razloga. On je taj plac definisao kao bolni jer je naglo poceo, ona gurala rukice veoma zustro u usta i naglo prestala da place. Stalno ide jezikom na jednu stranu i pravi cudne face uvlacenjem usana. Ume da bude razdrazljiva i tad nista, ama bas nista ne pomaze da se smiri...
Uzela sam joj malopre Bonjela gel a naprstak-cetkicu za masazu smo vec imali pa sam joj masirala desni popodne. Da vidite kako je uzivala i grizla onu gumu!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Sre Jan 30, 2008 10:54 am

bravo za sofiju :igram:
nadamo se da ce ti prvizubici uskoro izaci na videlo i krasiti njen divni osmeh :kiss:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Sre Jan 30, 2008 11:05 am

Koje bravo, rano je jos! Kad ih vidim tad cu reci bravo! :haha:
Do tad sam se psihicki spemila na ne spavanje i deljenje kreveta sa malom gospodjicom! :ups:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Sre Jan 30, 2008 11:18 am

Cogswell ::Koje bravo, rano je jos! Kad ih vidim tad cu reci bravo! :haha:
Do tad sam se psihicki spemila na ne spavanje i deljenje kreveta sa malom gospodjicom! :ups:

pa dobro navijamo za nju i pre nicanja zubica,da se lakse izbori sa istima.
a umesto ovo gospodjicom,ja bi pre napisala sa glodalicom :haha: jer se od nje necete odvajati narednih par meseci!!!!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Sre Jan 30, 2008 11:44 am

Renata ::a umesto ovo gospodjicom,ja bi pre napisala sa glodalicom :haha: jer se od nje necete odvajati narednih par meseci!!!!!!
Glodalica, nego sta! Dobro si pogodila termin Rene! :haha: :haha: :haha:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od milenica_89 Pon Feb 11, 2008 11:37 am

Mi imamo 4 zubica dva dole i dva gore,i mnogo su nam swatki jer ima razmak izmedju gornjih zubica kao mama Laughing joj kako se samo lepo smeska.... :volim:
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Ivana Sub Feb 23, 2008 11:23 am

Stefan mnogoooo balavi,pravi baloncice od pljuvacke,danas uopste nije spavao,zaspi,ali se budi non stop uplakan,razmisljam da su mozda zubi :razmisli:
ako jesu,dok mu izrastu svi zubi,ako ovako bude,meni ce rogovi :k;
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 12:22 am

joj kad se samo setim koliko smo mi balavili,i pri izbijanju zuba i ovako uopste.
inace nekih velikih problema pri izbijanju istih nismo imali,mislim na kenkanje,nespavanje i ostalo,bukvalno su izlazili preko noci,a ujutru bi videla da je novi tu.
ali balavljenje je bio svakodnevni deo svakog dana i tako mesecima,portikle su bile nezaobilazne,a ako ih nisu imali,majica bi im do pola stomaka bukvalno za deset minuta bila mokra.
dakle ivana moze i nemora da znaci da su u pitanju zubici i da balavi zbog istih,ali ako kazes da nije spavao i bio drugaciji nego inace onda je vrlo moguce.
aj javi nam ako primetis mali beli zubic da se nazire... Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 12:39 am

Ne sekiraj se Ivana, nece tako biti non-stop. I Sofiya je tako oko 4 meseca, kasnije oko 4.5 je postala bas razdrazljiva i pocela i onako bolno da place, gura ruke ja mislim do zglobova ali prestao taj tempo posle 2-3 dana. Mazala sam joj tih dana gel i mislim da joj je pomagao. Sad nista- kao da je sve stalo... Krecu oni i staju sa rastom non-stop samo mi ponekad vise obratimo paznju ili se dosetimo da su mozda zubi. Drugi put isto pripisemo gladi ili umoru pa bude sve ok i podnosljivo...
A to sto ne spava danju je isto normalno- i Sofiya je do treceg meseca spavala puno a otad sve samo neke dremke od po 20-30 min. Samo ako je uz mene bude i duze. Cim je spustim budi se.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Emi Ned Feb 24, 2008 9:09 am

Cogswell ::
A to sto ne spava danju je isto normalno- i Sofiya je do treceg meseca spavala puno a otad sve samo neke dremke od po 20-30 min. Samo ako je uz mene bude i duze. Cim je spustim budi se.

Ovo se i kod nas desava!!! Kako je moguce, ali bas isto.... Laughing

A sto se tice zubici, i ja sam mislila da ce brzo izaci, ali nije tako, Milena se balavila mnogo u 4 mesec, a evo i sad, sve sto nadje gura u usta, ponekad place, ali jos nemamo zubic hihihih cekamo ga......!!!!!!!!!!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 9:51 am

mala Milena ::
Cogswell ::
A to sto ne spava danju je isto normalno- i Sofiya je do treceg meseca spavala puno a otad sve samo neke dremke od po 20-30 min. Samo ako je uz mene bude i duze. Cim je spustim budi se.

Ovo se i kod nas desava!!! Kako je moguce, ali bas isto.... Laughing


isto je bilo i sa mojima,ako vas to tesi,neverovatno je ,ali istinito,uspavljivala sam ninu uvek na ruke od samog rodjenja,pa do skoro dve godine,kao mala beba tacnije do treceg meseca spavala je kao jagnje,a od treceg sve dok je u mojim rukama i po sat,dva,a cim je spustim ona oci sirom otvorene ,pa sve jovo nanovo,ili po dvdeset minuta maksimalno.
bukvalno je u mojim rukama danju spavala pa bi onda i ja sa njom i tako se odmorimo,obe,nocu je vec malo bolje spavala uz prvih sat,dva budjenja,svakih deset minuta,i posle kad ucvrsti san spoji i po par sati.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Beba Ned Feb 24, 2008 10:13 am

Nikola je baš imao problema sa zubićima, bolovi užasni, umeo je da se zaceni od plača, slabije je jeo, dobijao temperaturu, upaljene desni, ma svašta, da ne poveruješ, a kažu to je normalno... Koristili smo Dentinox i Calgel, pomagalo na početku. Izbile su mu sve jedinice i dvojke do 12. meseca. A onda su nas trojke i četvorke maltretirale do septembra, 8 meseci mi nismo imali mira, mazali mu svim i svačim, čak i belim vinom, a morala sam ponekad i Paracetamol da mu dam za bolove, po savetu pedijatra. Stvarno smo imali problema. U mesec dana izbila su mu osam zubića. Nije ni čudo što ga je toliko bolelo... Sad smo mirni i imamo sve zubiće, valjda neće skoro petice, ovako nam je lepo Smile
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Mima Pet Feb 29, 2008 7:18 am

da li neko zna dal je moguce da se nosic zacepi,krenu sline kad zubici bas bas,masiram joj i primetila sam da joj je mesto gde treba da izbiju bas tvrdo....
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Veka Pet Feb 29, 2008 7:42 am

Moguce je, ali ne zbog samoh zubica, vec verovatno jer ona trpa sve u usta zbog zuba, pa je verovatno doslo do infekcije grla...ako vec slini i sumnjivo ti je ja predlazem da je odvedes kod lekara, mislim da je to najsigurnije.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Mima Pet Feb 29, 2008 7:46 am

ma samo joj je nos zapusen sa grlom je sve ok,i sa kakom je sve u najboljem redu cak smo danas kakili 4 puta,za nosic koristio bebi sol i pumpicu,to bi mi i dr.preporucio,sva je mokra od balavljenja,a u poslednja 2 dana pre sisanja mi grize bradfavice i duva u njih,djavolak jedan mali :placem:
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Betty Boop Ned Mar 02, 2008 2:02 pm

Vuk za sada ima jedinice,obe donje dvojke i gornju levu dvojku...
...a pre neki dan se nešto zasmejao, i ja snimim da ima nešto u ustima, skroz nazad...pa kontam, žvaće neki papir i sl...odmah mu zavučem prst da izbacim to što je progutao, kad ono oćeš! Nije ništa progutao, nego mu se lepo vidi iznikla GORNJA PETICA!!!(možda grešim, ako nije petica, onda je četvorka,teško mi je da procenim tačno).

Zar i to može?! Nisam mogla da verujem! Zubić je skroz već velik, ko zna kad mu je nikao, a ja tek sad primetila...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Ned Mar 02, 2008 8:06 pm

naravno beti da je to normalno i nemas nimalo razloga brinuti.
samo mislim da ipak nije petica vec cetvorka,mada ko zna...
nekoj deci koje ja znam je odmah nakon donjih jedinica izrasla gornja desna trojka,pa znam slucaj recimo kada su izrasle prvo trojke...mojoj deci naprimer su zubi rasli da tako kazem ustaljenim redosledom ,a kod neke dece je to zbrkano,da ne kazem suludo.

nista ne brigaj,nek mu samo rastu...koji je po redu je sasvim nebitno bitno da on njihovo izbijanje prebrodi bez problema,kao recimo ovo,jer si i sama rekla da slucajno nisi videla ne bi znala da je zubic tu,tako da ga verovatno nije ni osetio ,ako se ne varam.

jos malo i vucic ce nam imati puna usta prelepih belih bisercica. Very Happy
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Veka Ned Mar 02, 2008 8:48 pm

Da citiram samu sebe....znaci Betty nista cudno.

Veka ::Danici prvi zubi izasli sa 4-4,5 meseca i to tri cetvorke odjednom.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Betty Boop Pon Mar 03, 2008 2:23 am

Veka ::Da citiram samu sebe....znaci Betty nista cudno.
Veka ::Danici prvi zubi izasli sa 4-4,5 meseca i to tri cetvorke odjednom.

Ih, ovo nisam videla pre, sad mi je lakše!


Renata :: bitno da on njihovo izbijanje prebrodi bez problema,kao recimo ovo,jer si i sama rekla da slucajno nisi videla ne bi znala da je zubic tu,tako da ga verovatno nije ni osetio ,ako se ne varam.

E, vidiš, nisam sigurna za ovo, jer je prošle nedelje imao temperaturu, opet (ono nakon rođendana), pa je dr pretpostavio da se nije "dovoljno" izlečio antibioticima, tako da je ponovo dobijao sedam dana sirup antibiotika. A šta ako je ta temperatura baš i bila zbog tog zuba? Nije kašljao, nije slinio, ma nije ni bio nervozan, samo je imao temperaturu i to 3 večeri za redom iznad 38C
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Gost Pon Mar 03, 2008 2:26 am

e pa beti svaki put kad dobije temperaturu,a nema simptoma j ne cini ti se da je bolestan, ti prvo vidi zubice ili napippaj,ako ima samo temperaturu, sto posto su oni u pitanju.

nisam znala da je imao t,zato sam i rekla ako se e varam,mada su mojima neki bez t i bez ikakvih simptoma izrastali,samo ga jedan dan vidim pojavio se niotkuda kao ti vuku i to sasvim slucajno,a da nisu ni kme napravili.
kod svakog deteta je drugacije....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Emi Pon Mar 03, 2008 3:17 am

Milena jos nema nijedan, a ja jedva ga cekam taj prvi zubic....Cula sam da neka deca ne vade zubi cak i do godinu dana?????????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Milica Pon Mar 03, 2008 3:37 am

Nama su izasle sve trojke dok smo bile u banji.sad jos petice i gotovo
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Dy Pon Mar 03, 2008 3:39 am

Milica ::Nama su izasle sve trojke dok smo bile u banji.sad jos petice i gotovo

uzivaj dok ne krenu petice..nisu bas fineeeeeee
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od mama_daisy Pon Mar 03, 2008 4:21 am

Nama jedna trojka probija vec skoro 2 meseca...Desava ser da ga probudiu pola noci, pa ne mogu da ga smirim...bas nocas je imao seansu od 35 min....Jedva sam ga smirila...Malopre mi se ucinilo da ima neka tackica, kao da je ta famozna trojka konacno malo probila, ali nisam sigurna...Ove ostale tri regularno porasle...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Cilibarske ogrlice(za bezbolno izbijanje zubica)

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 5:50 am

sta mislite cilibarskim ogrlicama za bebe,da li ste ih koristili ,ako jeste,kakva su vam iskustva,da li su zaista takve i zaista deluju???
ja nisam bila u prilici da ih mojima stavljam iz prostog razloga sto ih tada nije bilo u prodaji,ali da jeste sigurno bi ih uzela ako bi cula par iskustava da je zaista tako,i da bebama pomazu.

evo nekoliko clanaka o istima,pa mozda nekome i posluze.

NOVO! OGRLICE ZA BEBE:
Zubi - Page 2 Tacka
100% prirodan baltički ćilibar
Zubi - Page 2 Tacka
Jača imunitet beba
Zubi - Page 2 Tacka
Tradicionalno evropsko pomagalo pri izbijanju zubića
Zubi - Page 2 Tacka
Prirodni analgetik
Zubi - Page 2 Tacka
Specijalno dizajniranje i izradjene za bebe
Zubi - Page 2 Tacka
Sigurnosni mehanizam za kopčanje

Zubi - Page 2 Tacka
Sigurnosni čvorovi izmedju perli
Zubi - Page 2 Tacka
Pogodne za bebe od 3 meseca
Zubi - Page 2 Tacka
Poseduju lekovita svojstva
Zubi - Page 2 Tacka
Pogodne i za devojčice i dečake
Zubi - Page 2 Tacka
Savršen poklon za bebu


Poslednji izmenio Renata dana Uto Mar 04, 2008 6:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zubi - Page 2 Empty Re: Zubi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu