Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Sta poneti u porodiliste?

+6
Betty Boop
mama_daisy
Milica
Veka
maja
Ivana
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Ivana Ned Okt 21, 2007 10:24 pm

First topic message reminder :

Ovih dana krecem da pakujem torbu,prema tome,da li mi mozete napisati sta ste vi nosile u porodiliste?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Milica Sub Okt 27, 2007 1:46 am

Ti i ja u nedogled. Najbolje neka nista ne ponese. Dobice vec nesto ako joj bude potrebno. Ja nista nisam pila.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Gost Ned Okt 28, 2007 6:47 am

Moja se torba malo razlikovala, u stvari imala sam 3, pa ako te interesuje sta ti ovde kazu da poneses evo sta sam imala.
Jedna torba je bila sa mojom i Sofijinom garderobom- spavacica, kucna haljina, papuce, carape, nekoliko pari dubljih pamucnih gacica (ne znam kako to da su tamo zabranjene- ovde se uglavnom takve koriste jer one jednokratne nisu prijatne za kozu), 2 brusa za dojenje, kupaci (koristila sam kadu za porodjaj), peskiri u tamnoj boji, neseser (pasta za zube, cetkica, sredstvo za ispiranje usta, labelo, ceselj, lanolin krema za bradavice, "materinski" ulosci i ulosci za brus) za Sofiju bodi, odelce, kapica, rukavice- nama su bile neophodne jer je imala nokte pa se grebala, pampers- pakovanje, vlazne maramice, nekoliko pelena od muslina.
U drugoj torbi bila je hrana- grickala sam i u toku porodjaja i bas toga sto sam u ta 3 sata jela sad mi nikad nije dosta, knjiga, I-pod, karte- zanimacija ako postane dosadno.
Treca je torba bila za Bena posto je bio samnom sve vreme- sendvici ako porodjaj potraje i ko zna sta jos jer je sam pakovao.
Neke od stvari nisam upotrebila jer sam u bolnici bila samo jedan dan. Restrikcija nema, niko ne dolazi da te proverava sta imas ili nemas i mozes da nosis i u porodiliste uneses sve sto ti treba dok god nisu elektricni uredjaji jer nista u struju ne mozes da ukljucujes. Mobilni je dozvoljen ali od 8 do 22 da ne bi uznemiravao ostale pacijente. Jedine stvari koje su obavezna su beleske i nalazi sa pregleda i sediste za kola jer po zakonu ne bi smeli da te puste iz porodilista bez njega.
Kad se moja snaja poradjala u Vranju niko joj nista nije rekao u vezi stvari koje je nosila pa me interesuje zasto su na GAK-tako striktna pravila. Milice sta je to sa nacelnicom i krevetom? Ako imate vremena volela bih da detaljnije cujem vase iskustvo sa GAK-a jer bi moja sestra trebalo tamo da se porodi.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Gost Ned Okt 28, 2007 7:24 am

Na temu lekova protiv bolova ja sam licno koristila Arnaku. Ne znam da li je u Srbiji ima ali ovde se prodaje u bilo kojoj apoteci ili prodavnici zdrave hrane. To je biljka koja ima fenomenalno dejstvo protiv bolova. Osim toga nista mi nije trebalo. Potpuno je bezbedna za bebu ako se doji.
Inace majkama koje doje ovde se preporucuje samo i jedino paracetamol.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Ivana Pon Okt 29, 2007 3:18 am

Dobila sam uput za porodiliste,uput za ctg i uput za Zavod za zastitu zdravlja da uradim krvnu sliku.
Polako cu sada poceti da pravim spisak sta da kupim od svega ovoga sto ste mi napisale,pa u kupovinu
za sada sam kupila brijac,haha,za pocetak! Very Happy
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Ivana Pon Okt 29, 2007 7:56 am

Koliko mrezastih gacica da uzmem?
I da li da nosim pavlovicevu u porodiliste?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Gost Pon Okt 29, 2007 9:25 am

Samo da ti kazem,ako mozes obrijaj se kod kuce,dan,dva pre termina,ili taj dan ako budes mogla.
Ja sam prvi put otisla neobrijana i strasno je sa cim te tamo obrijaju bar je kod nas tako neznam za bg.Bez sapuna,bez vode,a brijac ko za svinje,strasno.Drugi put sam se obrijala kod kuce,tako da sam izbegla sve to,cak mi je i doktor rekao da se sredim kod kuce,da me ne bi tamo kasapili i to je prvenstveno nehigijenski,ko zna dal ga uopste dezinfikuju posle nekog.
Sto se tice torbe i stvari spremaj se polako nikad neznas kad moze da te stigne,nemoj da cekas zadnji dan.
Uzmi nekoliko mrezastih gacica,sto vise to bolje,par komada ,a kod nas pavloviceva ne treba imaju je tamo i uvek pri presvlacenju beba je koriste.


Poslednji izmenio dana Uto Okt 30, 2007 5:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Dy Pon Okt 29, 2007 9:28 am

Kod nas treba sve pa tako i pavloviceva krema...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Ivana Pon Okt 29, 2007 9:29 am

Da,obrijacu se,ali mislim da i oni tamo briju,bez obzira na to,tako da cu za svaki slucaj poneti svoj brijac.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Gost Pon Okt 29, 2007 9:33 am

Ja mislim da kod nas cuj mene kod nas ko da sam u drugoj drzavi elem,nedaju da nosis svoj brijac pa da te oni sa njim briju vec koriste onaj njihov specijalni nije klasican ko ovaj nas vise lici na skalpel,moj savet ti je da se sredis kod kuce za svaki slucaj.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Gost Uto Okt 30, 2007 3:05 am

Jao! Brijanje! Ovde to ne dolazi u obzir! Posebno ne da te oni briju! Mozes da se sredjujes kad, kako i koliko hoces i niko rec nece da ti kaze. Mozes da budes dlakava ko majmunce ili obrijana od glave do pete- tvoj problem. Ne utice to po ovdasnjim kriterijumima na porodjaj a ni na usivanje ako je potrebno uopste. Ja sam recimo pred polazak trimerom skratila na najkrace ono sto je bilo tu jer sam zadnjih meseci u trudnoci prestala da radim brazilsku depilaciju.
Jos jedna stvar koja se ovde ne koristi su drzaci za noge. Ni pri pregledu, ni pri porodjaju! Koriste ih samo za usivanje. Smatraju da nije bas prijatno i da je cak ponizavajuce za zenu kad su joj noge u njima. Meni licno ne smetaju al mislim da sam bez njih lakse podnosila kontrakcije zbog pokretljivosti.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Milica Uto Okt 30, 2007 6:26 am

renata ::Samo da ti kazem,ako mozes obrijaj se kod kuce,dan,dva pre termina,ili taj dan ako budes mogla.
Ja sam prvi put otisla neobrijana i strasno je sa cim te tamo obrijaju bar je kod nas tako neznam za bg.Bez sapuna,bez vode,a brijac ko za svinje,strasno.Drugi put sam se obrijala kod kuce,tako da sam izbegla sve to,cak mi je i doktor rekao da se sredim kod kuce,da me ne bi tamo kasapili i to je prvenstveno nehigijenski,ko zna dal ga uopste dezinfikuju posle nekog.
Sto se tice torbe i stvari spremaj se polako nikad neznas kad moze da te stigne,nemoj da cekas zadnji dan.
Uzmi nekoliko mrezastih gacica,sto vise to bolje,par komada ,a kod nas pavloviceva netreba imaju je tamo i uvek pri presvlacenju beba je koriste.

Joj Renata je u pravu, ako ne vidis od stomaka, neka te dragi istucuje,ja se nisam bila dobro sredila pa me oni lepo sredise. Sto se gacica tice onaj ulozak, da ne verujes, stoji i bez gaca, ali ipak kupi, ja sam troje kupila.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Ivana Sre Okt 31, 2007 10:46 pm

Ja sam se vec obrijala,sad samo odrzavam.
Znam za te njihove uzasne brijace!
Moja komsinica se obrijala dva dana pre porodjaja,nije stigla taj dan i ipak su je oni opet brijali...uzasno...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Dy Sre Okt 31, 2007 11:23 pm

hihi , ja se stalno brijem skroz bila trudna ili ne..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od maja Čet Nov 01, 2007 12:40 am

Ivana, sigurno ces imati vremena taj dan i da se istusiras i da se obrijes...ne izlazi beba na prvu kontrakciju (eh da je tako...ja bi sutra isla opet da se poradjam...) i ja ti kao i ostele mame preporucujem da to obavis kuci.
Ja sam nosila troje mrezastih gacica i bilo mi je dovoljno.
A pavlovicevu i pelene ponesi obavezno, beba ce biti sa tobom i ti ces je presvlaciti...
U frontu ti niko ne ponudi da ti pokaze kako da presvuces bebu, a ne jos i pavlovicevu da ti donesu...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od cvetic Čet Nov 01, 2007 3:16 am

Ja ti preporučujem i da klizmu uradiš kod kuće, staviš 2 čepića, prvo jedan pa kad on obavi posao i drugi...Ja sam se porađala u Frontu, nisu me dobrijavali (od nedelje do srede uveče kada sam se porodila) niti su mi ponovo radili klizmu.
cvetic
cvetic
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 49
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od cvetic Čet Nov 01, 2007 7:28 am

Setih se da sam ja Bubici nosila i bodiće jer su bebe na 40C oblačili u zimske benkice. I sestre su prebrojavale koliko tetra pelena koristiš za bebu...Možda je situacija sada bolja, u svako slučaju tm može naknadno da ti donese garderbicu i tetra pelene.
cvetic
cvetic
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 49
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Emica07 Čet Nov 01, 2007 9:58 am

Mene nisu brijali a imala sam frizuru staru 5 dana samo su me klistirali
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Dy Čet Nov 01, 2007 10:07 pm

Ono što vam svakako treba:

· zdravstvena dokumentacija (trudnička i uzv knjižica, nalazi napravljeni u trudnoći, krvna grupa i rh faktor), ne zaboravite ni osobnu
· kućni ogrtač
· 1-2 spavaćice (ako smijete nositi svoje, raspitajte se u rodilištu)
· nekoliko paketa (4-5) vatenih uložaka s mrežicom
· papuče (najbolje gumene u kojima možete ići i pod tuš)
· pribor za osobnu higijenu (gel za tuširanje, šampon, dezodorans – što slabijih mirisa)
· WC papir (1-2 role)
· gaćice (najbolje jednokratne)
· ručnike
· grudnjake za dojenje i uloške za grudi

Ono što bi još bilo dobro ponijeti sa sobom:

· fotoaparat ili videokameru
· izdajalicu


Za rađaonicu:

· knjigu ili nešto za čitanje
· mobitel (ako dozvoljavaju)
· neku staru spavaćicu u kojoj ćete rađati (osim ako rodilište ne daje svoju odjeću)
· štrcaljku s tekućinom

Za poslije poroda:

· tekućinu
· nešto za jelo


Za izlazak iz rodilišta:

· nešto u čemu ćete nositi bebu (jastuk, autosjedalicu za novorođenčad)
· dekicu
· dvije jednokratne pelene
· dvije platnene pelene (ili više)
· odjeću za bebu (ovisno o godišnjem dobu; benkice i body, kombinezon, štramplice ili čarapice, kapicu)
· švedsku pelena
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Emica07 Čet Nov 01, 2007 11:41 pm

Sve sto pakujete nikako u torbe nego u kese
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Ivana Čet Nov 01, 2007 11:43 pm

Emica07 ::Sve sto pakujete nikako u torbe nego u kese
joj,pa kako u kese?
na sta ce to da lici?
razmisljala sam da nosim stari mobilni,plasim se da mi ovaj ne ukradu-sta mislis o tome,Emice?
a opet,htela bih novi,na njemu imam net i kameru...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Emica07 Čet Nov 01, 2007 11:53 pm

Moras u kese ovi u Frontu imaju neku glupu politiku kako to mora u kese jer torbe nemogu da stanu u te kasete koje se nalaze pored tebe. Nece niko da te pokrade bar mene nije a imala sam telefon tada najnoviji koji je izasao a vidim da mu i sad cena nije mala. E vec kamera i foto aparat doneli su mi kad su dosli u posetu ja otisla do sobe malo je snimala i slikala i odma im vratila da mogu i oni da je gledaju.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Ivana Čet Nov 01, 2007 11:56 pm

Nemam kameru,pa zbog toga hocu telefon,jer telefonom mogu slikati i snimati!
Kad odes da se poradjas,jel ti stvari ostaju u tim kasetama?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Emica07 Pet Nov 02, 2007 12:00 am

Kesu nosis ti do boksa i stavljas je u kasetu pored tvog porodjajnog stola a sam tok porodjaja neverujem da ce ti dopustiti ali posle ako trazis da ce ti telefon. Da ti nebi bilo dosadno onih 2 sata sto moras da odlezis u boksu. Ja sam se sita istelefonirala dok se zena do mene poradjala.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Milica Pet Nov 02, 2007 5:45 am

Na porodjaju neces imati nista drugo sem bolova. Zaboravi na telefon i sl....kad se porodis sve ce ti vratiti, i nista ti nece nedostajati.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Gost Ned Jan 06, 2008 12:28 pm

Šta poneti u porodilište?




Što se više približavate datumu porođaja, tako postajete sve zabrinutiji i nervozniji i to je sasvim normalna pojava. Da biste sebi koliko-toliko olakšali poslednje nedelje trudnoće, pokušajte da se usredsredite na pripremu za odlazak u porodilište, odnosno na pripremu stvari za novog člana porodice. Čim uđete u deveti mesec trudnoće, počnite da pakujete torbu za porodilište. Tako ćete biti spokojni i spremni za "veliki dan". Nemojte da zaboravite da nabavite broj telefona porodilišta i da ga ostavite na vidnom mestu, kako bi vaš suprug mogao da se informiše dok vi budete bili tamo. Saznajte na vreme šta je sve neophodno za vas i bebu odmah po porođaju. Zatim, raspitajte se u porodilištu da li je dozvoljeno unošenje torbe, jer je u nekima to zabranjeno (dozvoljeno je unošenje stvari samo u kesama). Sledeći korak je sređivanje lične dokumentacije. Uzmite od svog lekara uput za porodilište, a onda uradite sve potrebne laboratorijske analize Potrebno je da imate potvrdu o krvnoj grupi i Rh faktoru (sa prezimenom istim kao u ličnoj karti i zdravstvenoj knjižici), kao i Hbs antigen. Ova analiza se obavezno radi, jer ako ste nosilac virusa hepatitisa možete da zarazite bebu. Međutim, ako se to na vreme utvrdi, beba će po rođenju odmah dobiti zaštitnu injekciju. Naravno, proverite da li vam je zdravstvena knjižica overena.

Šta da spremite za porodilište
Kada prikupite potrebnu dokumentaciju, možete da spakujete stvari koje će vam biti neohodne za vreme boravka u porodilištu. Evo šta sve treba da ponesete:

  • ličnu kartu, zdravstvenu knjižicu, uput za porodilište, laboratorijske analize
  • mobilni telefon sa punjačem ili karticu za telefon
  • ako morate da ponesete konce, najbolji su samoresorbujući "Catgut" sa oznakom 0 ili 1. Možete ih nabaviti u bolje snabdevenim državnim apotekama, nešto češće u privatnim, a najsigurnije je da ih potražite u apotekama pored porodilišta.
  • tablete "analgin" će vam možda koristiti ako budete imali postporođajne bolove, a ovaj lek nema štetno dejstvo na laktaciju. U svakom slučaju, raspitajte se da li je u vašem porodilištu dozvoljeno unšošenje ovog analgetika.
  • dva peškira, manji i veći
  • ogrtač, tople čarape i papuče (najbolje one koje propuštaju vodu, jer ćete se tuširati, a da se ne biste okliznuli, pametno je da nosite papuče).
  • najmanje dve spavaćice koje se kopčaju odnapred. Nemojte kupovati nove, jer ćete ih sasvim sigurno isprljati lohijama. Možete da koristite i bolničke spavaćice.
  • sapun, pasta i četkica za zube češalj, krema za lice i telo, šampon, toalet papir, obične i vlažne maramice
  • bar tri pakovanja mrežastih uložaka (nikako samolepljive!), mada će vam sigurno biti potrebno još. Savetujemo da odmah nabavite veću količinu ovih uložaka, jer će vam biti potrebno čitavo "brdo" nekoliko nedelja nakon porođaja.
  • ponesite i dve tetra pelene. Jednu ćete stavljati ispod bebe kada vam je donesu na podoj, a drugu za izmlazanje kolostruma ili mleka kada nadođe.
  • nešto za čitanje.

Ovo su bili naši predlozi, a vi dodajte još nešto ako mislite da je potrebno. Ipak, imajte na umu da torba ne sme da bude prevelika da sve stvari iz nje treba da stanu u ormarić pored kreveta. A ovde možete da pogledate šta vam je potrebno za bebine prve dane kod kuće.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sta poneti u porodiliste? - Page 2 Empty Re: Sta poneti u porodiliste?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu