Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

"Batine su iz raja izasle"...

+14
Shishka
Jeca D.
lella
milenica_89
Veka
Andjela
Miloseva_mama
Dy
tanasija
Bojana
Emi
Ivana
Beba
Betty Boop
18 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty "Batine su izasle iz raja???!!!"

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 9:25 pm

da li i vi imate isto misljenje koje nosi naslov teme i koje nasi i drugi roditelji cesto upotrebljavaju kao izgovor ili frazu da ce im one pomoci u vaspitanju deteta i sprecavanja njihovih nestasluka ili neposlusnosti???!!!
da li "tucete" svoju decu pod tucom smatram kecanje po guzi tj peleni ili se trudite da im sve lepo i natenane objasnite razgovorom i lepim recima,ali sta kad nista od toga ne pali i batine su jedino resenje,ako uopste i jesu????!!!!
moju decu ne tucem,ako ih udarim to je malo po guzi ,a nikolu po peleni sto naravno ni ne oseti,pre cu upotrebiti razgovor za smirivanje situacije ili resavanje problema,ponekad i viknuti,sto najcesce i pali,ail za batinama necu posegnuti jer po meni one resavaju situaciju i smiruju dete samo jedno odredjeno vreme,oni neshvataju njihovo znacenje i vrlo brzo opet urade istu stvar zbog koje su dobili batina.
sa izrekom batina je iz raja izasla se ne slazem i mislim da je lepa rec,nacin pristupanja detetu i uvodjenje kontra efekta dakle ako je dete agresivno, neposlusno,placljivo,vi budite smireni i nasmejani,to daje daleko delotvorniji efekat (setite se smo situacije koju smo svi imali recimo kad deteu non stop govorite nemoj to,nediraj to,ono ce bas namerno to raditi,a ako mu kazete diraj slobodno,ono ce stati,pogledati vas i odustati)dok shvati sta se desava i zasto ste vi takvi,zaboravice zbog cega se ljutilo ili izazvalo reakciju koju bi neko resio batinama.
stoga budite pametniji od njih,upotrebite mala roditeljska "oruzja" i zagarantovano cete imati poslusno i lepo vaspitano dete,a da ga pritom nijednom niste udarili.

tekst koji dalje sledi procitajte i upotrebite par resenja i nacina smirivanja vaseg deteta bez batina.


Zaboravite na batine

Ako je vaše dete dobilo napad besa i čini vam se da je ćuška jedino rešenje, razmislite pre nego što se opravdate poslovicom: „Batina je iz raja izašla“. Prvo, statistike pokazuju da roditelji osećaju jaku grižu savesti pošto su istukli svoju decu, a drugo - batine nisu efikasan način koji rešava problem.

- Kad pljusnete dete, momentalno postižete rezultat - ono počinje da plače i prestaje da radi šta god da je do tada radilo - kaže Gil Kip, predsednik britanskog Instituta za porodicu i roditeljstvo, i dodaje:
- Međutim, nema dokaza da je taj metod delovotvoran na duge staze. Ako naknadno upitate dete koje je dobilo batine zašto se to desilo, ono će se sećati emocija i drame, ali ne i uzroka batina. Isto važi i za mališane koje je majka istukla zbog toga što su, recimo, istrčali na ulicu. Vi ih u suštini učite da paze da ne bi dobili batine, a ne da ne bi uradili nešto što je opasno. Tako ne nauče da misle svojom glavom - objašnjava Gil Kip.

Smirite se

Šta, dakle, možete da uradite ako vam se čini da su batine zaista vaša jedina opcija? Nije lako biti roditelj i ponekad vam se dešava da jednostavno „puknete“.
Kad osetite da ćete sigurno da planete, postoji nekoliko strategija koje možete da primenite da biste izbegli „obračun“. Najznačajnija je da napravite distancu između sebe i deteta i da ne budete s njim nasamo. Kad su u pitanju veoma mala deca, prepustite ih nekom drugom (ocu, baki, starijem detetu) ili ih stavite u kolica i prošetajte se. Izlazak na ulicu može da spusti emocionalnu temperaturu i oboje vas smiri.

Najbolja rešenja

Šta da radite sa izlivom besa kod sasvim malog deteta - recimo kad počne da vrišti usred samoposluge jer nećete da mu kupite ono što želi? Najbolje je da ga pustite da besni, a kad se „istutnji“ i najzad brizne u plač, priđite mu, podignite ga i pomazite ga. Na kraju će prestati. Da, možda će proći i pola sata, ali neće trajati večno. I mada ćete se naći u veoma neprijatnoj situaciji, preživećete, i sutradan opet otići u kupovinu.
Što se starije dece tiče (preko tri godine), većina stručnjaka preporučuje tajm-aut - recite detetu da ode u svoju sobu (ili u svoj kutak) na određeno vreme, tako da se jedno od drugog odmorite. Psihijatri savetuje da to ne bude duže od 10 minuta, jer je to praktična opcija koju možete beskrajno da ponavljate. Detetu šaljete signal da nećete tolerisati takvo ponašanje, a da bi se to shvatilo, dovoljno je 10 minuta. Ovde se ne radi o tome da ih kaznite, nego da im pokažete da određeno ponašanje nije prihvatljivo. I ako kroz to budu morali da prolaze bezbroj puta, na kraju će im dosaditi. Možete da primenite i druge metode, recimo da mu oduzmete igračku ili uskratite nešto do čega mu je stalo (odlazak kod druga, izlazak napolje, sladoled...). Ovde posebno morate da vodite računa da sprovedete u delo to što ste rekli da ćete da uradite, a ne da to budu ljutite, prazne pretnje.

Kako rešiti konflikt

Mlađi od pet godina
-Udaljite se jedno od drugog
-Ima napad besa? Skrenite mu pažnju glasnim pevanjem.
-Odvojite ga od izvora gneva. Žvrlja po zidu? Izvedite ga napolje.
-Povremeno popustite. Vodite računa da se ne upuštate u sukob samo da biste nametnuli svoju volju. Ako dete hoće samo da veže pertle, dozvolite mu.
Za starije od pet godina:
-Razdvojite se. Pređite u drugu sobu na 10 minuta.
-U tom uzrastu dete je dovoljno zrelo da shvati šta znači „ne“ i zato ga ponovite više puta.
-Što je dete starije, to sa njim možete više da se ubeđujete; uskratite mu džeparac, igrice na kompjuteru, izlazak ispred zgrade.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Betty Boop Pon Feb 11, 2008 7:06 am

Nikada nisam kao dete dobila batine (mada bi mnogi rekli da sam ih nekoliko puta zaslužila!). Moja mama me je uvek "zatvarala" u sobu i tamo mi pola dana objašnjavala i ukazivala na greške i posledice mojih postupaka...često bih joj znala reći:"Ajde, lupi mi šamar, pa me pusti da idem..."...nikada to nije uradila.

Zahvalna sam joj na tome jer sada vidim koliko je taj vid bio ispravniji od batinanja...znam decu koju toliko biju, da su majke mi potpuno oguglala na batine. Plaču, ali kad se isplaču, jovo nanovo!

Trudiću se da Vuka vaspitam istim metodom kao što je mene moja mama.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Beba Pon Feb 11, 2008 7:30 am

Dok sam bila trudna i gledala kako neke majke biju svoju decu, govorila sam da moje dete nikada neću tući...
E pa slagala sam. Nikola je mali ali dovoljno veliki da zna šta radi i ako ne vredi kada mu nešto ponovim 100 puta, objašnjavam, trudim se, dobije malo po guzi. Daleko od toga da mislim da su batine iz raja izašle, ali ponekad stvarno ništa drugo ne vredi. Posle ćuške uglavnom ode kod tate da se žali, ali na pitanje zašto je dobio batine kaže tačan razlog. To me ne ohrabruje, ali mi daje do znanja da nije pogrešno protumačio lupanje po guzi.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Ivana Čet Maj 15, 2008 9:37 pm

da li pribegavate ovim recima ili ste za to da pricom vaspitavate decu?
ja sam uvek bila protiv batina,ali ne znam sta ce biti ubuduce...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Emi Ned Maj 18, 2008 10:03 am

Neznam kakva cu ja da budem, ali sigurno ce nekad dobiti po dupe, nemogu da shvatim kako neke majke lupaju gde stignu, po glavi, samaraju, po ruke, ja to neu nikad, a po dupe dobice ako zasluzi.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Bojana Ned Maj 18, 2008 10:22 am

Apsolutni sam protivnik batina,mene roditelji u zivotu nisu ni pipnuli cak ni po guzi pa su uspeli lepo da me vaspitaju Very Happy
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od tanasija Ned Maj 18, 2008 9:47 pm

ja ivi mnogo pricam, stalno je tretiram kao veliku i objasnjavam, desi mi se da me ljudi gledaju ko da sam luda. ali uvece dok je sredjujem za spavanje i ona i ja smo vec premorene, ona pocne da se vrti, zeza me i ja je pre neko vece sicnem po guzi, kad se razdra dete na mene EJ BOLI, pa me udarila. ja sam protiv batina, sramota ali ne uspevam uvek da se iskontrolisem. naravno nisam je udarila stvarno ali se ona uvredila.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Dy Ned Maj 18, 2008 9:59 pm

i mi pricamo, razgovaramo, ucimo sta je dobro a sta ne...a kada to ne pali, da budem iskrena, pucnem je po guzi tj po pelenama, ne da je zaboli..vec onako..i mogu reci da pali mnogo...
znaci protivnik sam batina...ali nekada po plenei niej na odmet!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Miloseva_mama Ned Maj 18, 2008 10:27 pm

Dy ::i mi pricamo, razgovaramo, ucimo sta je dobro a sta ne...a kada to ne pali, da budem iskrena, pucnem je po guzi tj po pelenama, ne da je zaboli..vec onako..i mogu reci da pali mnogo...
znaci protivnik sam batina...ali nekada po plenei niej na odmet!!!
Isto tako..........
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Andjela Pon Maj 19, 2008 12:56 am

Priznajem da pucnem svoju djecu po guzi....ali to uvijek smatram svojim neuspjehom tj. da ja kao odrasla osoba nisam uspjela da nadjem nacin da drugacije rijesimo konflikt....ali isto tako priznajem da to ponekad daje dobar rezultat i to cak i dugorocni tj ne padne im napamet da nesto urade po drugi put.....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Veka Pon Maj 19, 2008 2:54 am

andjela ::Priznajem da pucnem svoju djecu po guzi....ali to uvijek smatram svojim neuspjehom tj. da ja kao odrasla osoba nisam uspjela da nadjem nacin da drugacije rijesimo konflikt....ali isto tako priznajem da to ponekad daje dobar rezultat i to cak i dugorocni tj ne padne im napamet da nesto urade po drugi put.....

Sa ovim narocito moram da se slozim..... mada se vise boji tate, i vise se postuje tatin podignuti glas i packa po guzi nego moja Sad
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od tanasija Pon Maj 19, 2008 9:43 am

e veceras sam je malo samo zakacila po butinici kao pljusnula, drala se ko da sam je tukla stvarno, a udarila sam je zato sto je gola posle kupanja, dok sam ja isla po grisine, koje mi je trazila, sela na trosed i raskrecila se taman da dobije neku infekciju, ko zna ko je sve sedeo na tom trosedu, uh... kod ive bilo kakva svadja, vikanje i to kad je sljisnem ne pali, zato pokusavam da se saberem i da mirno odreagujem, jer kako ja njoj ona meni tri puta vise, vice iz mozga, vrati mi obavezno kad je udarim.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Ivana Uto Jun 10, 2008 1:33 am

Mada veoma popularna izreka „Batina je iz raja izašla” nikako ne bi
trebalo da bude praksa koju će roditelji primenjivati vaspitavajući
svoju decu.

Deca koju roditelji udaraju ili na neki drugi način primenjuju fizičko
kažnjavanje izložena su većem riziku da kasnije u životu iskuse
seksualne probleme, tvrdi se u istraživanju koje je predstavljeno u
Američkom udruženju psihologa.

Analiza četiri istraživanja koju je sproveo Marej Straus, profesor
sociologije sa američkog univerziteta Nju Hempširu Durhamu, pokazuje da
deca koju su roditelji udarali, pljuskali ili bacali stvari na njih
mogu da imaju nasilničko ponašanje prema svom partneru u kasnijem
životu.

Preciznije, veće su im šanse da fizički ili verbalno primoravaju
seksualnog partnera da se upuste u rizično seksualno ponašanje ili u
mazohistički seksualni odnos, koji uključuje i udaranje kako bi se
postiglo seksualno uzbuđenje.

Elizabet Geršof, docent na Univerzitetu Mičigen,koja je 2002. godine objavila istraživanje o fizičkom zlostavljanju,
rekla je da je to prvo istraživanje koje povezuje udaranje sa kasnijim
seksualnim problemima.

Autor istraživanja priznaje da je i on, pre nego što je dobio ovakve
rezultate, povremeno tukao svoju decu. Sada je, naravno, žestoki
protivnik ovakve vaspitne metode, iako na kraju svog istraživanja
zaključuje kako većina dece koja su dobijala batine ipak nema
dugotrajne posledice po svoje psihičko zdravlje.
preuzeto sa www.bebac.com
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od milenica_89 Uto Jul 08, 2008 10:11 am

Iako je mala dobije po guzi ili po ruci jer zeli da gura ruku gde ne treba,naravno upozoravam je par puta ona ne obraca paznju ne mogu da se kontrolisem.. i mora da nauci sta je pravilno a sta ne...nisam protiv batina sve dok su umerene...
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od lella Pet Jul 18, 2008 8:14 pm

Jednom mi se desilo da se stariji sin kad je imao 3 godine bacio na pod prodavnice i plakao(nesto je hteo),ja sam ga totalno ignorisala ,prodavacica me je pitala dal je to moje dete ,mislila je da se izgubio,samo sam joj odgovorila da je ljut i da ne obraca paznju na njega.I upalilo je ,ustao je sam i nikada se to vise nije ponovilo.A kad kuce i dobije po guzi,ne cesto,ali dobije ,jer me toliko nekada izludi da bih iz koze svoje iskocila.Ali uvek posle toga srce hoce da mi pukne ,kazem sebi da me nikada vise nece izbaciti iz takta,al ne vredi..
lella
lella
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Godina : 48
Lokacija : Voss
Datum upisa : 18.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 10:54 pm

Ja any pucnem nekada po guzi, vrlo rijetko i skoro bezazleno..nikada nije popila batine kao batine osim ovih izuzetaka i sto je najbolje ima efekta, toliko da nemam potrebe ponavljati..sada samo kazem -hoces malo batina i ona automatski ostavlja zapoceto...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Jeca D. Uto Sep 02, 2008 10:22 am

Mene je mama tukla kad sam bila mala, tata nikad, i ne mislim da je time nešto postigla. Prestajala sam da pravim gluposti tek kad bi mi tata objasnio zbog čega ne treba to da radim. Ne mogu da kažem da svoje dete nikad neću udariti, vidim da i mame sa najjačim živcima nekad pokleknu, ali batine kao način vaspitavanja... E to je strašno! Jedna meni vrlo bliska osoba svoje osmomesečno dete piči po rukama kad pokuša da pipne nešto što ne bi trebalo... Bez da kaže "pec, no no," šta god! Milion puta mi je lakše da nebrojeno puta ponovim "ne, no no" nego da udarim Asju. I to po ruci! To mi je tako uvredljivo i ponižavajuće, kao i šamar. Možda grešim, još sam sveža mama... confused
Jeca D.
Jeca D.
Novi član
Novi član

Broj poruka : 17
Godina : 40
Lokacija : Bečej
Datum upisa : 01.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Dy Uto Sep 02, 2008 8:05 pm

Jeca D. :: Jedna meni vrlo bliska osoba svoje osmomesečno dete piči po rukama kad pokuša da pipne nešto što ne bi trebalo... Bez da kaže "pec, no no," šta god!

e to je grozno, kao i u mom slucaju jedn apoznanica djevojcicu od 3 godine uhvati za uvo i kosu istovremeno i vuce...meni se placew svaki put kad to vidim..

ja sma se izjasnila po pitanju batina..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od tanasija Pon Jan 05, 2009 11:40 pm

Ja Ivu nisam ni sicnula po guzi odavno, ali sam je jedno dva puta tako slatko ustinula za butinicu. Pricamo dosta i to je to. Ranije sam je jedno vreme svaki drugi dan pa je sljisnem po dupetu, ali kad sam videla da je ona uvek, bez izuzetka, posle toga samo gora onda sam okrenula taktiku, toliko je izludim pricom i ponavljanjem da se iznervira, sve steze zube ali slusa. Kad udari ona mene ili kad me sutne, sto pre ima obicaj zakacim je kao rukom, ali to je sve.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Ivana Uto Okt 20, 2009 12:36 am

Joj,ja uopste nisam za batine,a Stefan me toliko nekad izludi(obicno oko jela) da ga sljepnem po dupetu i toliko mi je posle krivo,samu sebe mrzim.Upravo to se desilo malo pre i evo grozno se osecam "Batine su iz raja izasle"... Icon_cry
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Shishka Pet Okt 23, 2009 7:48 am

Ne volim batine, i isto pokusavam da se kontrolisem, 100 puta kazem "ne" uz objasnjenje, "ne diraj mamino cvece, to ga boli", "ne diraj rernu to je pec pec" ali prosto, on ne razume sta ja govorim i posle 10 puta vikanja "NE!" i sklanjanja od "krticnog" predmeta ja na kraju ipak udarim po prsticima "Batine su iz raja izasle"... Icon_sad
MIslim, ne volim batine i uopste nasilnicko ponasanje, ali kako dete koje ima godinu dana nauciti, kada ne razume.... "Batine su iz raja izasle"... Icon_scratch
a da ne kazem kako ponekad imam osecaj da to namerno radi.. a ja ne znam uzrok... sedim i igram se sa njim, ima pun paznju i on ustane i dira mi cvece?!?! "Batine su iz raja izasle"... Lol
Shishka
Shishka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 61
Godina : 41
Lokacija : Apatin
Hobi : izrada nakita, heklanje, pletenje, citanje
Datum upisa : 20.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Mama Maja Ned Okt 25, 2009 1:12 am

Pa ovako,ja kao mala sam dobila samo jednom batine i to kada sam zakasnila kuci.Sada shvatam da su to bile batine iz straha,jer je zvezdara poznata kao raj kojim lutaju razni manijaci.vise mi nikad nije palo na pamet da to uradim.
Moj sin je mnogo svojeglav i vec kao manji (u pelenama) je isprobavao granice.mMnoge stvari nije shvatao ozbiljno nego je jos i terao inat. Kada je poceo da shvata nije bilo mesta popustanju,nego sam ja izigravala babarogu i ja sam ga kaznjavala.
Isla sam na to da mu ne dam neke stvari ako nije dobar ali on pocne da se dere kao magarac i onda pocinju babe i dede da ga brane, pa ja nadrljam.Kada zivite sa babama i dedama(mojim roditeljima), uvek sam ja kriva.
Presla sam na lupanje ali strogo po pampersu, to ne boli a daje rezultate jer je on bio uvredjen sto je dobio batine, pa je to dalo rezultata.Jer sada kada smo skinuli pelene bilo bi mnogo bolno da ga treskam po guzi.
Sada je dovoljno samo da se nadvijem nad njime namrstena on vec cvika i slusa sta se kaze.
A ako pocnem da ga ignorisem ili da mu kazem da me je strasno razocarao onda dodje placuci da me grli.
Mi isto tako i pricamo dosta,i ja pokusavam da mu kroz neku pricu objasnim zasto nesto ne moze,on to prihvati i nikada ne pravi problem po prodavnicama ili na nekim javnim mestima.
Kada bi to uradio nisam sigurna kako bi postupila jer mene to strasno nervira i morala bih da brojim i do trideset.
"Batine su iz raja izasle"... 880593

SVE U SVEMU MISLIM DA JE KOMBINACIJA PRICE,IGNORISANJA,PA I MALIH BATINA NAJ IDEALNIJA,

JER KAD PORASTU ONDA CE MO DA SE HVATAMO ZA GLAVU
"Batine su iz raja izasle"... 999817
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od tanasija Ned Okt 25, 2009 10:12 pm

Shishka ::Ne volim batine, i isto pokusavam da se kontrolisem, 100 puta kazem "ne" uz objasnjenje, "ne diraj mamino cvece, to ga boli", "ne diraj rernu to je pec pec" ali prosto, on ne razume sta ja govorim i posle 10 puta vikanja "NE!" i sklanjanja od "krticnog" predmeta ja na kraju ipak udarim po prsticima "Batine su iz raja izasle"... Icon_sad
MIslim, ne volim batine i uopste nasilnicko ponasanje, ali kako dete koje ima godinu dana nauciti, kada ne razume.... "Batine su iz raja izasle"... Icon_scratch
a da ne kazem kako ponekad imam osecaj da to namerno radi.. a ja ne znam uzrok... sedim i igram se sa njim, ima pun paznju i on ustane i dira mi cvece?!?! "Batine su iz raja izasle"... Lol


Mislim da udaranje po prsticima i po licu ne dolazi u obzir nikako, a dete od godinu dana razume i vise nego sto mi mislimo i zna sta mu se prica, ali svest o tome sta je dobro a sta ne mu jos uvek nije bas na visokom nivou.
Ja sam za to da mu kazes ne milion puta i da ga sklonis jos milion puta, i tad ce da ukapira ili ce pak da mu dosadi. Mi smo razumniji i zreliji od dece mozemo da se potrudimo i da budemo istrajniji.
Iva stalno hoce da pipa rernu dok radi, na kraju sam je upozorila da je vruca i dozvolila joj da pipne, pecnulo je i nikad vise joj nije palo na pamet da to radi, tako i za radijator i sve ostalo na sta moze da se ispece. Peglu sam pustila da se ohladi dobro pa sam joj dala da pipne i uz to sam joj rekla da je pegla sad iskljucena a topla i da samo zamisli kako li je vrela kad se ukljuci u struju.
Od udaranja po rukama i licu deca dobiju tikove i to je nepopravljiva steta. Ako vec mora da se udari ja sam za debelo meso, znaci sljep po guzi i to je to.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od amarilis Ned Okt 25, 2009 10:50 pm

Joj.. kada vec govorimo o packama i udarcima... moj prvi muz (ivonin i saletov otac) je imao jako losu naviku... cesto je znao da ih "onako u prolazu"udari u glavu... sa ili bez razliga... Puno smo se svadjali zbog toga... ali do zadnjeg dana dok smo bili zajedno, on je to i dalje radio..
Strasno je to videti a kamoli doziveti... cesto je to bio razlog mog nezadovoljstva i plakanja... detetu treba objasniti.. a ako vec treba da se pacne .. imaju guzu za to "Batine su iz raja izasle"... Icon_sad
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Mama Maja Uto Okt 27, 2009 12:16 am

Bogami ja samo nikako ne dozvoljavam da se dete udara po glavi
to mi je najstrasnije.
Cak sam u stanju i strasno da se posvadjam oko toga.
Moj muz ni ne sme da udari Daku jer nema osecaj za jacinu.
Zato sam ja tu babaroga

Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Batine su iz raja izasle"... Empty Re: "Batine su iz raja izasle"...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu