Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Poredjenja?

+8
Andjela
Mima
maja31
Milica
Dy
Veka
Emi
milenica_89
12 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Poredjenja? Empty Poredjenja?

Počalji od milenica_89 Uto Mar 04, 2008 10:35 am

Da li poredite svoju decu narocito u ovoj fazi do godinu dana sa drugom decom po pitanju prohodavanja,novim recima,obrocima i sl.Npr meni skoro kaze moja baba jedno dete prohodalo a mladje od Ive nemate pojma kako me to iznerviralo i dovelo do razmisljanja Mad ajoj evo samo kad pomisljam na te njene reci Evil or Very Mad
Kakvo je vase misljenje po tom pitanju?
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 10:57 am

ne i ne,nikad i ni sa im,da li je moje dete naprednije ili ne apslutno nije bitno,mesec dana ili dani razlike su totalno nebitni,ako bolje napreduje ili zaostaje u necemu u odnosu na drugog.
pa njih dvoje su brat i sestra pa je jedno pre jedno posle progovorilo,prohodalo,daleko bilo da ih poredim medjusobno,a kamoli sa drugima.
sva deca ce porsti i savladati odredjene faze pre ili kasnije potrpuno nebitno.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Emi Uto Mar 04, 2008 11:18 am

pa ja da scratch ali znam da su svi razliciti, ali ipak mi je lakse da znam koji period sta donosi, ali nemora da znaci da ako njena vrsnjakinja puzi pa mora i Milena isto.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 1:05 pm

Ja licno ne volim kad neko krene sa: ovo dete ovo radi, ovo moze, ovoliko je veliko, tesko. Ne volim da uporedjujem svoje dete ne zato sto zaostaje (cak naprotiv) vec zato sto smatram da mi to poredjanje sa drugom decom nista dobro i pametno nece doneti. Samo ce zasigurno biti izvor stresa za mene ili osobu koja moje dete sa svojim poredi.
Osobe oko mene su takodje dovoljno uvidjavne, zrele i inteligentne da znaju da je to nedopustivo. Jedino moji roditelji povremeno pomenu sta sam ja radila kad sam bila u Sofiyinom uzrastu, ali to je vise kao draga uspomena o kojoj ja pre nisam slusala (a itekako bih volela da znam) koje se oni tek gledajuci Sofiyu prisete. To mi nikako ne moze biti isto sto i klasicno poredjenje jer ipak je genetika po meni nesto na sta jako treba obratiti paznju. Volim i da cujem kad sveki prica o mm-u kao bebi.
Prijateljice sa kojima provodim najvise vremena (a i njihove bebe) dozivljavam kao podrsku i pomoc a ne kao konkurenciju. Mi sasvim opusteno pricamo o svojoj deci, razmenjujemo iskustva i dajemo jedne drugima savete. Deca su nam u razlicitim uzrastima pa nam dobro dodje da razmenimo iskustva ali se ja nijednog trena nisam osetila ugrozeno ili podredjeno pricajuci o svojoj ili njihovim bebama, a nisu ni one (bas smo juce na tu temu pricale). Uvek mi je drago kad cujem da jedna od njih sama sedi ili spava bez budjenja ili rucka meso. To nema veze sa mojim detetom i ni na koji nacin je ne dotice pa nemam razloga da nju uvodim u pricu.
Sa poredjenjem sam imala jako lose iskustvo sa prijateljicom koja nam je priznala da je sve vreme dok je dolazila da se sretne sa nama bila pod pritiskom i razmisljala kako verovatno nase bebe prespavaju noc, a njena ne, kako su nase bebe savrsene pa mora da mi nesto radimo bolje od nje. Rolling Eyes Zvucala je kao nesigurna i iskompleksirana osoba koja sebe samu mora da dokazuje kroz dvomesecnu bebu. Nakon toga mi je uvek u razgovoru sa njom bilo neprijatno i glupo da pricam o nasoj deci jer sam znala da postoji mogucnost da ispituje i dovodi u pitanje svoje ili sposobnosti svog deteta. Takodje sam se zapitala sta takve osobe rade kad im deca malo porastu, kad im dvomesecna beba sluzi za samodokazivanje i samopotvrdjivanje. Jedino mi bude zao deteta koje mora osetiti stres majke koja svaki dan provodi gledajuci svoje dete kroz neki nametnuti sablon a ne uzivajuci u svojoj bebi!
I da dodam jos temu svih informacija koje se o razvoju dece mogu naci na netu i u knjigama. Smatram da je i preterano pretresanje istih izuzetno lose. Postoji granica do koje treba ici u samoinformisanju a da to ne skodi ni vama, ni bebi, ni ljudima oko vas. S razlogom postoji poslovica:" U neznanju je blagoslov"! Ja licno imam knjige o nezi dece koje otvaram samo i iskljucivo kada se javi neki problem. U ostatku vremena na njih se hvata prasina. I sa netom, a iskreno i forumima je ista prica jer sam u vise navrata primetila na sebi los uticaj- procitam o necemu pa se zamislim i zabrinem sta ako moje dete to dobije/ima/bude? Neka hvala, ja uzivam gledajuci i slusajuci je i ne treba mi tudje dete ili knjiski primer da znam da sa njom nesto nije u redu. Verujem svojim instinktima i znam da nam je majka priroda dala dar da osetimo kad nesto nije u redu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Emi Uto Mar 04, 2008 7:02 pm

Cogswell :: Samo ce zasigurno biti izvor stresa za mene ili osobu koja moje dete sa svojim poredi.
.

Meni to ne pada stresno, pa nemoram sve ozbiljno da shvatam, na primer eto tvoja sofiya sedi, puzi a moja Milena jos ne, pa sta...svi su razlicita deca, ali volim da cijem sta ima novo kod sofiy pa da znam sta nas ceka, jer primetila sam da ona stalno za malo bezi ispred milene...a to sto je ona naprednija meni ne nanosi stres, vec naprotiv Uvek mi donosi osmeh na licu, i stalno kazem "ova moja guzica je malo lenjava i tesko joj da pomeri tu debelu guzicu" hihiihhihi!

A kad si vec pomenula knjige, net i ovaj Forum, ja ne smatram da ima bilo sta lose u njih!!!
Ja sam sama, nemam pomoc oko Milene od nikoga, da mi nije bio ovaj net i ovaj forum, i da nisam toliko citala za razvoj bebe i ishranu, iskreno neznam dali bi se ovako snasla!!
Znaci meni su sve informacije dobrodosle, i uopste mi nije stresno !!!!!

Cogswel ::Verujem svojim instinktima i znam da nam je majka priroda dala dar da osetimo kad nesto nije u redu.
pa koja majka nije ovakva???? Ali ovo nije uopste poredjenje, ne mogu da nadjem razlog zasto je napisano.Svaka majka zna sta je dobro za svoje dete!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Veka Uto Mar 04, 2008 7:46 pm

Ja sam znatizeljna da znam kako koja beba napreduje kad su u pitanju meni bliski ljudi, i nekako uvek uz takvo pitanje kad covek im dete ide i konstatacija sta je dete u tom uzrastu radilo. Razumem sta je Emi mislila kad je rekla da joj nije stresno kad je neko dete naprednije od njenog jer kod njih se sve to menja iz dana u dan. Mislim da je to ono pozitivno poredjenje u smislu pracenja kome se sta desava i koga sta ocekuje. Ja imam pored sebe prijatelje kome je dete rodjeno iste veceri kad i Danica i vrlo je interesantno videti ih zajedno. Mi smo uvek pricali nase dogodovstine sa njima, ali uvek onako kroz razgovor, bas kako Milica kaze. Interesantne su bile jer je jedna uvek prednjacila u necemu, Danica je, recimo, ranije propricala, ali je zato Andjela sa 7 meseci stabilno sedela, dok se Danica jos zavaljivala. Andjela je motoricki bila mnogo ispred, ali zato je Danica verbalno bila ispred, sve ostalo je nekako bilo tu negde, par dana razlike. I samo da kazem vasim devojcicama bravo jer Danica je pocela da puza tek sa 8 meseci unazad i sa 9 unapred. Ovo mislim da je ono pozitivno poredjenje koje mamama samo pruza uvid u to kako tece razvoj vase dece. Zato za neka normalna poredjenja jesam. Nadam se da ste razumeli sta sad htela da kazem Razz
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Dy Uto Mar 04, 2008 9:37 pm

PA ZAR SE MI NA NEKI NACIN OVDJE NE POREDIMO??!!

Pobogu, lazu svi koji kazu da bar u svojim mislima, ne porede svoje dijete sa drugim.
Ne mislim nista negativno, nego samo pozitivno. I ne mislim na bilo kakvu vrstui konkurentnosti, nego recimo, ja bi to nazvala kao prikupljanje informacija.

Naime ja cesto poredim anastasiju sa recimo njenom vrsnjakinjom Milicom(i milicina mama).Razgovaramo otvoreno i zrelo o tome, bez pobogu, bilo kakvih kompleksa. I sada, skuzila sam da je anastasija naprednija u nekim stvarima, a u drugima opet kaska (u ovom poredjenju).
Ne smatram da je ijedna od njih dvije nesto nerazvijenija ili slicno... Naucila sam da je svako dijete prica za sebe, i ovo mi poredjenje vise zanimljivo. Ponekad korisno.
Cudo su djeca.

I svaka od nas je ponosna kada vidi da njeno dijete recimo, prica vise nego vrsnjaci. Istovremeno, kada kazem ponosna, ne mislim da likuje sto drugo dijete to jos nije svaladalo.. Isto tako kada vidim da moja anastasija kaska u necemu, ne budem pod stresom, bude mi smijesno-jer to gledam kao njenu ljenost.

p.s. drugarice koje imaju stariju djecu volim da pitam kakva su bila u odredjenom periodu, i kazem mozda ne radi poredjenja-vec mi, uopsteno, korisne te informacije. Posebno kada imam neku dilemu. Uostalom, i vasa prakticna misljenja volim cuti.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Veka Uto Mar 04, 2008 10:17 pm

Upravo sma i ja na ta poredjenja mislila- poredjenje radi skupljanja informacija , kako rece Dy... ma nek su nam svi zivi zdravi pa da imamo kog sa kim da uporedimo cheers
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Milica Uto Mar 04, 2008 10:39 pm

Ponekad i ja uporedjujem Nataliju sa mojom sestricinom Martom koja je starija malo, ali je mrsavija, brze trci...Mirnija je dok je hrane. Zna vise reci. Cesto mi se desi da uporedjujem, ali ne da bi na taj nacin nesto vazdizala svoje i ponizavala tudje dete...vec cisto interesovanja radi..a i cisto da bih saznala sta u kom periodu deca rade. Marta je sebicna, nista neda Nati... a pak Natalija je, sto mi se ni malo ne dopada, veoma prostodusna i darezljiva. Eto tako nekako ja uporedjujem
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 10:41 pm

ovakve vrste poredjenja,ako se uopste tako i mogu nazvati i ja prihvatam i primenjujem,naravno da zelim cuti od drugih majki,kako se njihova deca ponasaju u uz\rastima kojeg su i moja,kako na nesto reaguju,na nesto ne...ali daleko bilo da se trkam sa nekim ili zavidim nekom zato sto recimo njegovo dete zna vise pesmice od mog...

svako dete je kreativno na neki svoj nacin,napredno koliko ono misli da treba i koliko mu se paznje posveti i uopste koliko je samo spremno i svesno da to nesto i nauci i pokaze,sto nikako neznaci da je gluplje ili pametnije u odnosu na drugo,vec samo ili manje ili vise lenjo ili vredno.

svako dete u sebi krije jednu divnu riznicu mudrolija,vestina,inteligentnosti,znanja...samo je treba otvoriti i sa svakom stranicom svaka od ovih vrlina doci ce do izazaja i pokazati koliko je dete napredovalo u odredjenom uzrastu,nezavisno od nekog drugog deteta,jer njegova riznica mozda kasni ili pretice za nekoliko stranica,a to je zanemarljivo i nije vredno trkanja roditelja, ili stvaranje ljubomore.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Dy Uto Mar 04, 2008 10:43 pm

Milica :: pak Natalija je, sto mi se ni malo ne dopada, veoma prostodusna i darezljiva. Eto tako nekako ja uporedjujem

Mici, i anastasija je takva. darezljiva, svoje daje ko od sale ..Kada hoce nesto od drugog djeteta a to dijete joj neda..dodje meni place. . Voljela bi da je ratobornija.

Mada sam skuzila da djeca koja borave u vrticu vise znaju za svoju guzu. Napr. nasa Milica je u vrticu i podjseca me na vasu Martu.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Milica Uto Mar 04, 2008 10:45 pm

Marta ne ide u vrtic..cuva je ko stigne, nije maza, nije nasmejana, mrgud je i nista Nataliji neda...a Nata ne ume ni da joj uzme svoju igracku, nije ratoborna, darezljiva je i prostodusna, sve mi je zao koliko je dobra
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Dy Uto Mar 04, 2008 10:49 pm

Milica ::Marta ne ide u vrtic..cuva je ko stigne, nije maza, nije nasmejana, mrgud je i nista Nataliji neda...a Nata ne ume ni da joj uzme svoju igracku, nije ratoborna, darezljiva je i prostodusna, sve mi je zao koliko je dobra

vjeruje da te razumijem..isti slucaj sa nama.... cak mi svi kazu kako je ona prava djevojcica-njeznica!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 10:50 pm

ja poznajem zenu koja je recimo svoju cerku teala da uci folklor,balet,istovremeno svira violinu i ide u skolu i jos se mislila da je da na neki sport.
naravno da dete nista od ovoga nije volelo,ali boze moj recimo perina mama je njenog sina upisala na sve to,a istih su godina i plus svega je odlican djak,pa sto ne bi i njena cerka mogla sve to.


i vecito se trkala sa bogatijima,pametnijima...ako nesto vidi da njeno dete nema odma mu kuppuje bez pitanja dal se to njemu svidja ili ne,ne bitno je samo da ne oskudeva i kasni za ostalima,a samim tim se i razlikuje.
cesto je znala da pita cerku kad se vrati od drugarice sta su imali za rucak,pa da i ona to skuva,da bude u trendu,ili sta joj e to ec znacilo neznam...govorim vam sve ovo jer sam zenu jako dugo i dobro poznavala bila mi je bivsa komsinica.

nista sa time nije postigla,i pera i paja su zavrsili skole koje su hteli,ostali u sportu kojem su hteli,a njeno dete danas nije nista,neislim bukvalno,jelena je jedna divna i normalna devojka,ali ju je odjena majka upropastila i od njene bolesne zelje da joj dete bude isto ili slicno nekom,njene zelje i snovi su ostali sa strane.

naime nije zavrsila skolu koju je htela,fakultet je upisala skoro i to zeljeni,jer vise ne podleze maminom uticaju i ispunjava njene hirove.
danas se oblaci i ima ono stpo ona zeli,a ne zato sto je to videla kod nekog drugog.

tako da iako poredite dete sa nekim,radite to u granicama normale,tipa tvoja sedi,sa 5,a moja sa sedam jos ne,pa sta sedece,pre ili kasnije nije ni bitnio,i da li tvoje dete ima majicu iz todora,a moje od kineza totalno nebitno,poredjenje je dobro i zdravo samo videti mozda u cemu vase dete zaostaje ili napreduje,nikako petvarati to i pustiti da ode u bolest i predje u utrkivanje ili stvaranjem deteta onim sto ono samo nije.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 11:01 pm

nikad nisam sebe dovela u situaciju da kazem svom detetu vidis kako je ova dobra,a ti nisi,ili vidis kako je ona cista ti prljava i slicno i mislim da nikad necu.

moja deca su takva kakva jesu,dali znaju vise/manje,nebitno znaju dovoljno za sebe,to vazi po svim pitanjima zivota i vestinama istog,da li ce se snaci u nekoj situacji zavisi iskljucivo od njih samih,ne zato sto oni to mogu i hoce jer i neko drugi je mogao.

moja nina je recimo prohodala sa devet meseci,dok je komsinkin sin sa trinaest,nikad nisam na to gledala,jednostavno je bio lenj da ustane,ili recimo nikola je progovorio kasnije,a njen sin ranije,opet pa sta,nikola sd vergla ne zatvara,a njenom sinu treba da vadis reci iz usta iako vec uveliko prica,jednostavno ga mrzi da prica,po cemu je onda moje dete bolje od njenog i obrnuto???!!!


volim da cujem i znam recimo da li su moja deca stigla do faze do koji mozda drugi jesu,pa da cujem njihova iskustva i misljenja,upravo to radim ovde,da znam sta me ceka,a nikako ne gledam ili patim od toga da moje dete to prvo nauci i savlada i onda se istim hvalim.

svako dete se razvija,misli,oseca na svoj nacin ja to kod mojih postujem i nwgujem.

recimo primer od pre neki dan,vracali smo se iz vrtica,sa jos jednom mamom i nininom drugaricom iz istog i ucili su pesmicu o majci za 8 mart,nina je recimo zapamtila i ceu je izrecitovala,a ova mala se secala samo prvog stiha,ostalo nikako,a vec danas tj jutros smo ih sreli i mala recituje istu ko iz topa,dakle kod svakog deteta je drugacije,kod nje je recimo pesmica trebala prvo da seslegne u glavi i prenoci da bi je zapamtila,a nina je znala da je izrecituje odma iz rukava,i opet kazem jesam ponosna na svoje dete daleko od toga da nisam,ali nijednog trenutka nisam pomislila da je ono pametnije ili inteligentnije,niti sam joj je uporedjivala sa njom,ili to nedaj boze izgovorila...dakle sve decije glavice su pametnice,samo ih treba pustiti da sami pokazu ono sto znaju kad zaista to mogu na pravi nacin da dokazu bez obzira da li kaskaju ili idu ispred nekih i netreba ih nikad ni uciti da tako gledaju na stvari ,na nikog i uopste na zivot...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Milica Uto Mar 04, 2008 11:09 pm

Ja cu sigurno Nataliju upisati na neku aktivnost cim za to bude doslo vreme, nikada joj nisam niti cu joj reci da je ruzna ili ne daj Boze gupa...stalno joj pricam kako je najlepsa i lepa..ne pravim od nje narcisa, samo zelim da joj na neki nacim stvorim sigurnost u sebe, u to kako izgleda i kako se ponasa. Pricam joj da je pametna i da sve zna i stvarno zna
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Emi Sre Mar 05, 2008 12:06 am

Veka ::. Razumem sta je Emi mislila kad je rekla da joj nije stresno kad je neko dete naprednije od njenog jer kod njih se sve to menja iz dana u dan. Mislim da je to ono pozitivno poredjenje u smislu pracenja kome se sta desava i koga sta ocekuje.

bas to sam htela da kazem Very Happy

Milica ::Ponekad i ja uporedjujem Nataliju sa mojom sestricinom Martom koja je starija malo, ali je mrsavija, brze trci...Mirnija je dok je hrane. Zna vise reci. Cesto mi se desi da uporedjujem, ali ne da bi na taj nacin nesto vazdizala svoje i ponizavala tudje dete...vec cisto interesovanja radi..a i cisto da bih saznala sta u kom periodu deca rade.

ja mislim da svaka od nas ovo radi, cisto od interesovanje ko sto rekla Milica, a mislim da ovaj forum je upravo za to, da uporedimo nesu decu, da pitamo sta se desava u odredjeno vreme, da razmenimo informacije i da se zajedno radujemo cheers

[qoute="Renata"]nikad nisam sebe dovela u situaciju da kazem svom detetu vidis kako je ova dobra,a ti nisi,ili vidis kako je ona cista ti prljava i slicno i mislim da nikad necu[/qoute]

.......a zasto da ne??? ako na primer je dete ljubomorno i ne da svoje igracke, sigurno bi mu rekla vidis kako ti ona daje tebe, a ti nedajes svoje.Ili ako nece da jede a njena drugarica hoce, rekla bi joj vidi kako je dobra i sve pojela a ti jos nisi scratch ne vidim sta je loso tu????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od maja31 Sre Mar 05, 2008 12:21 am

Poredim mada se kasnie ujedem za jezik jer nevolim kada kazem detetu vidi sta ona ili on zna a ti ne, e to je lose.
Ali ovo sto se radi na forumu nije lose samo razmenjujemo informacije i to je korisno.
Evo kod mene recimo Nikola je prohodao sa 9 meseci a Boki tek sada sa godinu dana, Niki je vec pricao sa godinu a Boki se sluzi pantomimom a kazi da su devojcice naprednije, sta ja da kazem kada kod sebe imam kontradiktornosti.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Gost Sre Mar 05, 2008 12:37 am

ok je emi u tim situacijama kada vidim da nije uredna ,cista ili nece da jede onda mozda i dolai u obxir poredjenje tj dat primer sa nekim da bi je podstakla da bude jos bolja,vrednija cistija,samo zbog sebe i ako jeste stvarno takva,a ne zato sto je drugi takav...o tome uporno pricam...
znaci moje dete treba na silu ako nece ili nevoli nesto da pojhede samo zato sto je drugo jelo,nemora niti to zelim...

samo ako stvarno zeli da bude nakvo kakav je drugi tj ako mu se neke dobre osobine koje je videla dopadaju,a ona ih nema ili ima,a nije ih izrazila dopustila bi joj,a i sama bi to uradila da bude ista ili slicna nekom.

nikako ne zbog utrkivanja i poredjenja /dobro/lose sa drugom decom...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Dy Sre Mar 05, 2008 12:40 am

Renata ::znaci moje dete treba na silu ako nece ili nevoli nesto da pojhede samo zato sto je drugo jelo,nemora niti to zelim...
...

a sa poztivne strane..ako je tvom djetetu vrijeme da jede, i napravila si omiljeno jelo, medjutim ono eto nece da jede,a trebalo bi...pa ti pokazes i kazes- vidi kako TT jede, ajde ljubavi i ti malo papi.... :igram:
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Dy Sre Mar 05, 2008 12:41 am

P.S. CICE, SKRECETE POLAKO ALI SIGURNO SA TEME!!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Gost Sre Mar 05, 2008 12:42 am

u tim pozitivnim poredjenjima mozda i da,ali u vise slucajeva ne,uglavnom sam je podsticala da jde na neke druge nacine,a ne poredjenjem,ok ako nece sad jesce posle,i u vrticu svi zajedno jedu,pa jedni pojedu sve ,jedni nsta,a jedni do pola.
tako da se niko sa nikim ne trka jede kad je gladan i ako hoce...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Mima Sre Mar 05, 2008 12:44 am

decu nikad nisam poredila po tom pitanju,svako je dete drugacije,neko aktivno,neko truntavo....i netreba ga terati da radi stvarikoje vec rade njegovi vrsnjaci....moja komsinica odlepila od ljubomore kad je visdela maju kako se svrcka u dubku a njen mali od 14m.jos ne hoda samostalno....mislim nema potrebe biti takva osoba,zar ne,sve ce to doci na svoje,a ne da budemo ljubomorne jedna na drugu zato sto necije dete ima zub,a moje ne.ili slicno....vec zeljno iscekivati svaku novu rec,pokret,korak,osmeh....
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Emi Sre Mar 05, 2008 12:45 am

Reno nekazem ja da ono mora na silu da jede ako bas nece, ali ako mu kazes ko sto rekla dy mozda i upali??
Nekad pomaze, videla sam i uverila sam se!
A zasto da je neuporedim .... pa ja hocu da uci od njene vrsnjakinje samo lepe stvari, a ne lose!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Dy Sre Mar 05, 2008 12:45 am

vidis, meni najsladje jede, kada joj tu drugarica a njoj vrijeme rucku..Ona vidi Milicu ili Elenu kako papi,pa pojede ekstra rucak..

ali ajde, svako dijete prica za sebe...

da se razumijemo, jede i kada je sama za vrijeme rucka.. Ali kada drustvo tu a mora jesti, valjda ne zeli zbog uzbudjenja..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Poredjenja? Empty Re: Poredjenja?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu