Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Klima-uredjaj

+2
Emi
Veka
6 posters

Ići dole

Klima-uredjaj Empty Klima-uredjaj

Počalji od Gost Sre Jan 30, 2008 12:32 pm

da li posedujete klima uredjaj?
koju maksimalnu temperaturu unutra drzite leti ili kolika vam je najdalja razlika izmedju unutrasnjeg i spoljasnjeg vazduha?
da li ponekad bez obzira kako je kod vas kad udjete sa previse toplog asfalta u preterano klimatizovanu i ohladjenu prostoriju,dozivljavate blagi sok?
meni se to desilo letos u "maxiju"pri temperaturi napolju od nekih 40u hladu,usla sam u maxi na 20sigurno.
prvo mi je bilo lepo i prijatno,ali jednog momenta sam pocela da se naglo znojim,a vec sledecih da drhtim od hladnoce,a na sve to bilo mi je muka,teralo me da povratim,a srce mi je lupalo ko ludo.
darko me je izveo napolje na klupu da sednem,kupio kiselu vodu i bukvalno me polio sa njom.
posle nekih 5-10 min bilo mi je bolje.
verujte da mi je tada 40 stepeni savrseno odgovaralo,izbegavala sam kako maxi,tako i prodavnice i objekte tog tipa gde preteruju sa rashladivanjem,a i inace imam problema sa niskim pritiskom i moguce da je zbog nagle promene temperature doslo do padanja istog ispod normale.
eto to je neko moje lose iskustvo sa ovim cudom tehnike,mi ga jos nemamo u kuci,a i kad ga budemo imali,bice par stepeni podeseno od temperature napolju.
da li ste vi imali losa iskustva poput mene sa istima,ili vam klima uredjaj ne smeta na bilo kojoj temperaturi van spoljasnje?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Veka Sre Jan 30, 2008 12:46 pm

Mi smo letos drzali temperaturu na 24-25 C, kolika god da je napolje....ako se spremamo da izadjemo iskljucimo je par minuta pre, znamo otprilike kad se vracamo i podesimo da se u odredjeno vreme sama ukljuci, kako bi se rashladila soba kad dodjemo. E sad, mi ne ulazimo direktno u prostoriju gde nam je klima, nego ostavimo otvorena vrata dnevne sobe pa se prohladi i predsoblje, tako da je tu blaze i ne ulazimo direktno na 15 C razlike. da nam nije klima ne znam kako bi preziveli leto, jer Danica bas resko podnosi vrucinu. Kad sam je i iskljucivala ili stavljala na vecu temperaturu kad god joj je bilo vruce trazila je da ukljucim, tj da namestim na temperaturu na koju je navikla.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Emi Čet Jan 31, 2008 10:28 am

Neznam zasto ali ja sam protiv te klime, proslo leto dok sam bila trudna bio je pravi pakao za mene nisam mogla da disem od vrucine ali ipak izdrzala sam i bez klime, mm je hteo da kupi ali dogovorili smo se da ne bacamo pare za klimu, jer uvek kad odemo u goste negde gde ima klimu ja se razbolim.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Bojana Čet Jan 31, 2008 10:37 am

ni ja ne volim klime prvenstveno zbog toga sto suse vazduh ali su ipak nuzno zlo kada je jako toplo,mi imamo 2 i uvek leti vodimo borbu mm i ja,on ih podesava na 18 stepeni affraid a ja ih stalno vracam na 25 i tako u krug,naravno zbog makija je letos morao da popusti
a naravno da je veliki sok za organizam kada odjednom promeni temp za 20stepeni i to moze biti jako opasno cak i kobno
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Betty Boop Ned Feb 17, 2008 10:53 am

Klima zlata vredi pod uslovom da se ispravno koristi.Ko zna pravila korišćenja, ne mora da strahuje da će da se razboli od klime.Pod tim ispravnim korišćenjem mislim da kada se temperatura spusti na prijatnu, bez obzira na razliku sa vanjskom temperaturom, bitno je ne napuštati tu prostoriju, a kad želite izaći, na vreme postepeno povećavate temperaturu sobe, pa date vremena organizmu da se postepeno adaptira.Nama klima nije toliko bila uključena danju, jer smo celo leto proveli u dvorištu u hladovini, ali mi je zato bila spas noću...pre se nije moglo noću spavati u potkrovlju, nikakva promaja i otvaranje ne bi pomagale, samo bi se još više jara uvlačila u sobe...prošlo leto smo uz klimu konačno fino spavali.Klima bi dnevnu sobu ohladila, a vrata spavaće smo držali otvorena, i divota...niti smo direktno na udaru duvanja (što je takođe opasno), a temperatura idealna!

Naravno, bitna stavka je i održavanje filtera sredstvima za dezinfekciju.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Gost Ned Feb 17, 2008 11:13 am

Nama ovde klima ne treba. Temperature su takve da niko u kuci i nema potrebe za njom a i kuca nam je tog tipa da je leti hladna a zimi topla (debeli zidovi od kamena). Inace ovde stvarno ne znam nikog ko ima klimu u kuci...
Ovo leto je bilo posebna prica jer je bilo kisovito i hladnije nego inace sto je meni doslo ko kec na deset. Ne volim preteranu vrucinu i ne znam kako bih na 40 stepeni izdrzala trudnocu...
Inace mislim da mogu biti jako korisne ali ih treba znati koristiti, sto rece Beti. Moja mama ih ne podnosi i isto se ko Emi razboli pa bezi od njih ko od kuge!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Andjela Ned Feb 17, 2008 8:37 pm

Mi nemamo klimu ali bas ovih dana mm intenzivno traga za odgovarajucom.....razmislja koju marku,tip,velicinu,sav je u tome....znate kakvi su muskarci po pitanju tih tehnickih stvari.....ima li ko kakvu preporuku mozda?
Zelimo da prije ljetnih vrucina obezbjedimo sebi klimu jer su ova ljeta stvarno neizdrziva,a i sada nema guzve dok u sezoni ne mozes da dodjes do majstora za ugradnju.
Slazem se s onim sto je Betty rekla da klima ne moze skoditi ako se pametno i umjereno koristi....najgore je uvece pred spavanje kad se sparina uvuce u kucu pa ni mi ni djeca ne mozemo zaspati,unervoze se svi....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Betty Boop Uto Feb 19, 2008 2:00 am

Ja sam dve godine radila kao komercijalista prodaje klimatizera, pa ti u principu mogu dati sledeći savet...klima koju zovu 12-ica (dovoljna za hlađenje prostora od nekih 60m2) su najrasprostranjenije na našem tržištu, pa im je i cena najpovoljnija. Bolje je kupiti 12-icu i za manji prostor, jer je cena manjih klima smešno manja u poređenju sa ovom, a ova će ti manje raditi, a bolje hladiti i održavati željenu temp. Isto tako, za veći prostor je bolje kupiti dve 12-ice, nego jednu veću, jer su 24-ke poprilično skuplje, a dve 12-ice će ekonomičnije da rade(nadam se da nisam konfuzno objasnila). Sada je tržište preplavljeno kojekakvim markama, pa koliko para, toliko muzike...sve će te ohladiti, ali je pitanje koja će za koje vreme to uspeti da uradi, i koliko će struje pri tome potrošiti. Zadovoljavajućeg kvaliteta su klime marke LG i Samsung, pod uslovom da nisu proizvedene u Turskoj, već u Koreji. Takođe su dobre Panasonic, Fujitsu i Daikin (ova poslednja je definitivno najbolja, ali i najskuplja klima) opet pod uslovom da nisu kopije, već originali. Midea, Airber, Matrix, Neo i slične su po meni nepraktične jer vuku više struje, treba im stvarno više vremena da ohlade (ili zagreju) prostoriju i češće se kvare.

Mi smo letos kupili LG i više sam nego zadovoljna, super nas je hladila leti, a za par minuta nam je odlično dogrevala sobu pre Vukovog kupanja.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Lidija Uto Feb 19, 2008 3:08 am

Betty Boop :: Nama klima nije toliko bila uključena danju, jer smo celo leto proveli u dvorištu u hladovini, ali mi je zato bila spas noću...pre se nije moglo noću spavati u potkrovlju, nikakva promaja i otvaranje ne bi pomagale, samo bi se još više jara uvlačila u sobe...prošlo leto smo uz klimu konačno fino spavali.Klima bi dnevnu sobu ohladila, a vrata spavaće smo držali otvorena, i divota...niti smo direktno na udaru duvanja (što je takođe opasno), a temperatura idealna!


Ovako isto i kod nas i mi smo u potkrovlju i nije moglo preko leta da se izdrži kolko je bilo vruće.
Koristimo klimu uglavnom noću i to ona je u dnevnoj sobi a vrata od spavaće ostavimo otvorena i baš fino ohladi a takođe i preko zime ugreje.
Što se tiče marke mi imamo Neo i nisam imala pojma da troši više struje u odnosu na ostale,ali za ostalo ne mogu da se požalim,relativno brzo ohladi/zagreje prostoriju,imamo je evo biće 3 godine i još ni jednom se nije pokvarila(kuc-kuc u drvo da je ne ureknem).
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Andjela Uto Feb 19, 2008 3:17 am

Betty bas ti hvala na objasnjenju,odlucili smo se za 12-icu ,a sto se tice marke mm suzio je izbor na LG ili Beko,moracu mu procitati ovaj tvoj post mozda ce prevagnuti LG!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Klima-uredjaj Empty Re: Klima-uredjaj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu