Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Puzanje

+20
Ivana_Sa
tanasija
Veka
maja
Ivana
IRENA
daniela
Beba
pricalica
Dy
Mima
milenica_89
Mildan
Emica07
Betty Boop
Endzi
Andjela
Stazi
Emi
Lidija
24 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Puzanje Empty Puzanje

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 4:08 am

da li je vase dete pre nego sto se podiglo na svoje nogice i napravilo svoje prve male korake puzalo?
neka deca puze jako dugo,i za njih obicno kazu da i teze i kasnije prohodaju jer im je lakse i sigurnije na "cetiri noge"
neka puze manje i vec pri prvom ustajanju kad osete tlo i cvrstinu,preferiraju i koriste uglavnom samo hod nogama,neka samo pri sedanju na guzu i dolaskom do zeljene igracke ili osobe koriste da dopuzu do nje i posle toga vec ustaju,a neka uopste ni ne puze.
nina je puzala jako malo i kratko,i to uglavnom unazad i samo unazad,cinilo mi se i izgledalo je kao da nezna normalno da puzi tacnije unapred...
lakse joj je bilo da ustane i pridrzavajuci se za namestaj stigne do zeljenog,nego da do istog otpuzi,a slozicete se sa mnom puzanjem unazad ne bi bas puno daleko ni stigla. Laughing
cim je sa devet i po meseci prohodala i osetila svoje nogice vise nikad nije ni pokusala da nauci da puzi.
nikola je puzao i to dosta dugo,znao je da stoji i pridrzavanjem hoda,ali lakse mu je bilo da sedne ,otpuzi gde treba ,i onda se opet puzeci vrati,najsmesniji mi je bio kad je pri puzanju trebao da predje prag,prvo jednu nogu digne ili spusti u zavisnosti da li se penje ili spusta sa istog pa drugu,pa tek onda guzu Very Happy ...
prohodao je sa 13 meseci,onako stabilno i sigurno,ali cak i tada je znao ako ga mrzi da hoda,da sedne i trk otpuzavanjem gde treba.
kakva su vasa iskustva sa puzanjem i da li ste i vi imali male "cetvoronosce" u kuci?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 8:43 pm

Moja Ivona je počela da puzi oko 9.meseca i isto kao i tvoja Nina i ona je najpre puzala unazad.
Kasnije je to radila kako treba,i puzanjem je stizala tamo gde je naumila,pa se podigla na nogice,uzela šta joj treba i otpuzala je nazad.
I ako se priča da ona deca koja puze,kasnije će prohodati u našem slučaju to nije bilo tačno.
Ona nije dugo puzala,prohodala je sa 11 meseci.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Emi Uto Jan 29, 2008 10:50 am

Pedijatri su misljenja da je puzanje neophodna etapa u detetovom razvoju

Da li je puzanje neophodna faza u motorickom razvoju bebe?
Mnogi pedijatri smatraju da je puzanje neophodna etapa u detetovom razvoju, jer beba postepeno pocinje da kontrolise svoje pokrete i odrzavanje ravnoteze. Bebe obicno pocinju da puze oko sedmog meseca, mada to ne mora da bude pravilo. Bebe shvataju da na taj nacin mogu brzo da napreduju - puzanjem ostvaruju svoju istrazivacku sposobnost i zelju za nezavisnoscu. Medjutim, neka deca ovu etapu jednostavno preskoce i odmah pokusavaju da hodaju.
Ne puze sva deca na isti nacin: jedna se oslanjanju na kolena i odbacuju napred, druga puze samo u krug ili na jednu stranu, neka samo unazad a pojedini malisani su sposobni da se krecu i sedeci sa jednom nogom vise ili manje podvijenom ispod zadnjice.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Stazi Uto Jan 29, 2008 9:55 pm

Da to sam i ja cital a i ucila u skoli da je puzanje jedna faza kod dece za razvoj motorickih sposobnosti, i da je dobro da deca puze, ali ne i neophodno.

Sto se tice toga da deca koja puze kasnije prohodaju u nasem slucaju nije tacno. Viktorija je puzala ali je prohodala sa punih 10 meseci.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Andjela Uto Jan 29, 2008 10:56 pm

Andjela nikada nije puzala,prohodala je sa 13 mjececi i inace je bila lijena beba,gdje je stavis tu je i nadjes, samo treba da su igracke oko nje i ona se dugo sama zabavlja.Kada joj nesto treba ona vice,zove a ne bi se sama pomjerila i to dohvatila nema sanse,tako da kod nje nikakva stimulacija nije dolazila u obzir!
Oko 11 mjeseca dizala se sama i hodala pridrzavajuci se za namjestaj i u 13 mjesecu prohodala.
Djordje je puzao kratko vrijeme,oko mjesec dana,tacnije od 11-12 mjeseca kad je i prohodao.
On je imao 11 mjeseci a nije htio ni da stoji na nogama,ja sam ga vodila fizijatru i on je rekao da je sve u redu,samo da se beba ne osjeca jos dovoljno spremnom i da je ne forsiram i da ce sve to brzo doci na svoje!
Tako je i bilo,Djole je za par dana propuzao,pa se digao na noge i konacno i prohodao,sve te tri faze on je odradio u mjesec dana!A kada je prohodao toliko je bio siguran u hodu da nije nikada pao niti sam ja morala da hodam oko njega niti da ga pratim.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Endzi Uto Jan 29, 2008 11:30 pm

Mi smo trenutno u fazi prohodavanja,ali nam lakse da puzamo.
Vaki je poceo da puza sa ne punih osam meseci i da se ustaje uz namestaj ali nesigurno.
Evo sad punih deset meseci ima i uveliko puza,bas kao Kica iz crtaca.I sad ustaje uz namestaj pa napravi po koji korak ali kad vidi da je brze sa puzanjem tako i nastavi.
Vaki je mnogo aktivan i verovatno jednim delom zbog toga i puze jer mora svugde da stigne i sve da vidi,pretpostavljam da one malo "lenje" bebice koje se zaigraju na jednom mestu manje i koriste puzanje a mozda i gresim...u svakom slucaju je moje misljenje da moze sa i bez puzanja,zavisi od bebirona kako mu lakse.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Betty Boop Sre Jan 30, 2008 2:09 am

Vuk je puzao od sedmog meseca, onako baš pravilno, a prohodao je sa nepunih deset ipo meseci. Sada sa godinu dana
(za koji dan :zurka1: ) hoda potpuno samostalno i stabilno, ali zna ponekad da se spusti i da puzi, pogotovo kad se igramo skrivalice.

PS moram da dodam da naš drugar Vaki puzi ko metak, a pri tom preslatko vrcka dupencetom!!! Srce moje! :volim:
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Emica07 Sre Jan 30, 2008 11:31 pm

Ema nece da puzi a od pre neki dan pravi neke korake uz pomoc nas. Sama stoji uz krevetac sto ili nesto za sta moze da se drzi. Al puzanje nema sanse
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Mildan Sub Feb 02, 2008 4:12 am

Dana nije, a Mica jeste.Verovatno je zbog toga mica brže i prohodala.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od milenica_89 Pon Feb 11, 2008 11:28 am

Ajoj mi smo sada bas u toj fazi i nije nam bas lako Rolling Eyes Iva je pocela da puzi sa 9 ipo meseci a sada joj je to dosadilo pa se hvata za namestaj,za stocic obara mami sve i tako pravi lom scratch sve je to u okviru sluzbe biti mama :mir: ali jedva sam cekala da pocne da puzi nekako mi je to slatko a kada bude prohodala ako nadjem vremena od jurenja javicu vam Very Happy
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Mima Sre Mar 05, 2008 6:39 am

maja puzi u rikverc :lud:
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Emi Sre Mar 05, 2008 7:31 am

hiihihi ja sam vec negde napisala, da Milena pocela da puzi ali rikverc ahhahahahahaha,
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Gost Sre Mar 05, 2008 8:14 am

bravo za obe puzacice.....prvi je kontra smer,posle prebacuju u drugu,zalet i hodanje... Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Dy Pon Mar 24, 2008 9:32 pm

anastasija nikada nije puzala.Iako smo joj stvarali uslove za isto, ona jednostavno nije puzala(i bila je mnogo buckasta beba -citaj debela). Mozda to i nema veze, ali ajde da napomenem.

Prohodala je sa godinu dana, ucvrstila sa 13 mjeseci!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Mima Pon Mar 24, 2008 9:35 pm

sad se vec nekako migolji,mm je sinoc zagradio na krevetu i ostavio je i ja kazem idi tamo ne ostavljaj je samu na krevetu kad ona skroz se izokrenula,krenula ona macka preko brda preko brega a on poleteo,zadavicu ga...
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Gost Pon Mar 24, 2008 10:45 pm

Sofiya je pocela da se migolji prema napred pre meseca dana a sad puza sa spustenom guzom (komando stil) i stize gde god naumi! Zna i da se skroz podigne na kolena i ruke, ali nije sigurna sta da radi sa tim. Laughing Kotrljanje je magistrirala i ume u jednom dahu da napravi 2-3 preokreta. Takodje i sedi samostalno i tek ponekad se prevrne kad proba da dohvati nesto iza sebe. Cesto se i sama povuce i ustane iz lezeceg u sedeci polozaj pa je zato krevetac sada spusten- da ne izazivamo sudbinu!
Al stajanje joj je ipak omiljeno (mada je ja ne ohrabrujem bas na to) pa hoce i da hoda kad je na nogicama... Neko je juce predlozio da razmislim o dubku ali moja je odluka da joj ne treba i necemo ga kupovati (sigurno ne skoro, ako se ja pitam uopste!).
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od pricalica Pon Mar 24, 2008 11:03 pm

I moja je uspela da dovuce guzu malu napred.Ja joj stavim igracku i zovem da je dohvati,a ona se ili kotrlja ili dovuce,ali hvata...Nadje nacina.A na stomak se okrece odavno i dize glavu...Po malo i sedi bez podrske...Kako je to sve slatko,neki sasvim uobicajeni pokreti,polozaji,a nasim malim tako mnogo treba da ih usavrse...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Emi Uto Mar 25, 2008 9:53 am

moja Milena nece da puzi, malo joj tesko da pomeri guzu, a presrecna je kad se okrene na stomak pa kad se onda vrati nazad, tako 100puta radi dok se ne umori.
Iskreno ja nevolim da puzi, vako mi je sigurnija...ali ne odlucujem ja vec ona hiihihihi
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od pricalica Pet Apr 04, 2008 1:59 am

Moja pocela uveliko pravo da puzi,a ja ne volim,sve ide van mesta odredjenog za igru i puzanje,hvata kablove,papuce.Stalno moram da je jurim.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Beba Pet Apr 04, 2008 2:22 am

A vi onda vežite decu za stolicu i da ne mrdaju! Šalim se naravno. Jao šta će sve da ti dira kad bude naučila da se uspne uz nešto, hihi. Ludi su. Sad je drži na oku non stop, baš su radoznali i nepredvidivi...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Mima Pet Apr 04, 2008 2:27 am

ja pre neki dan kuvam rucak rasirim cebe u kuhinju i poredjam jastuke okolo da ne ide dalje sa cebeta,kad se ja okrenuh da vidim sta radi a ona ispod kuhinjskog stola affraid ,sa sekundu napravi neko sranj....
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Emi Pet Apr 04, 2008 2:30 am

ova moja jos uvek ne puzi, ustvari puzi ali obrnuto, kako je smesna, a kad nesto hoce da uzme ispred nje, ona zavrti ceo krug i docepa se do ono sto naumila hiihihih
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od pricalica Pet Apr 04, 2008 3:06 am

Samo cekaj Emi,i moja je tako,samo kad krene jedan od narednih dana.

A vec sam posklanjala sve sto ona moze da dohvati!I natrpala zastitnike u uticnice.Pocelo je,pocelo...I ja naredjam jastuke oko cebeta na kom se igra,ona ih prepuzi i ide...Nema mira ni sekunde.Samo kad spava...A ja sam toliko napeta,da mogu bar da se opustim dok ona spava,ja samo strepim i cekam isfrustrirano kad ce da se budi...Pod stresom sam,brinem se za sebe... :spavam2:
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od daniela Pet Apr 04, 2008 11:35 am

Elena puzi skoro mesec dana,ustane pa opet sedne i tako ceo dan.Drzim je za rucice i tako hoda ,ali jos ne moze sama da se pusti da hoda.Mora za nesto da se uhvati da ucini neki korak.
daniela
daniela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 48
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 26.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Gost Sub Apr 05, 2008 1:39 pm

Mi smo sad vec profesionalci u puzanju! Prati me po kuci od dnevne sobe u kuhinju, iz kuhinje u spavacu! Za tren oka se stvori odnekud! Ja je spijuniram da vidim sta ce da radi i pazim da ne napravi neku bedu jer voli da se zavuce ispod stola i stolica. Voli i kablove pa je sve sto je tog tipa podignito ili osigurano. Jos nisam stavljala zastitnike na uglove i u uticnice ali i to je u planu ovih dana. Takodje i ograda za kamin treba da stigne. Obozava da gleda vatru!
Sad puzi i na kolenima i "komando" zavisno od raspolozenja ili sta vec. Voli i da se podize iz sedeceg polozaja na kolena pa je to i njoj i nama posebno interesantno! Iz bebi gnezda uveliko izlazi- samo se preturi preko i nastavi kud je naumila! Zato je pod stalnim nadzorom! Ja ne marim sto sad imam obavezu tog tipa jer sta bih drugo radila po vazdan da me ona ne zabavlja! Laughing Ovaj mi je uzrast najinteresantniji i najuzbudljiviji!!!
I da, ja stvarno volim sto su nase bebe ovako aktivne! Jel da da je lepo gledati ih i prisecati se kako su tek juce bile maleni zamotuljci koji ni glavicu nisu mogli da okrenu!!! A danas- gledaj ih samo gde su!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Puzanje Empty Re: Puzanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu