Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

+13
ZZ
Andjela
Ivana
tanasija
Dy
Mima
pricalica
Mildan
Betty Boop
Tamara
Milica
Veka
Bojana
17 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Bojana Uto Dec 25, 2007 6:57 am

znamo svi da one obicne pastete nisu zdrave,ali ja ponekad makiju za dorucak dam argetu junior bez konzervansa,citam sastav njen i ne vidim da ima bilo sta lose,a maki je obozava
sta mislite o tome?da li dajete deci pastetu i od kog uzrasta ste pocele?jel znate nesto o argeta pastetama?
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Veka Uto Dec 25, 2007 7:08 am

Ja sam Danici pocela prvo da dajem virslu oko 14 meseci, pastetu do skoro nije htela, od pre par meseci jede, ali jedino hoce upravo argetu....mislim da je ona najbezbednija od svih pasteta, ali i sami znamo koliko je to u stvari kvalitetno meso. Prvo od suhomesnatog sto je probala bila su pileca prsa za svoj prvi rodjendan, i onda jos par meseci iz a toga ponovo nista odtoga nije jela...jednostavno smatram da to ne treba da bude glavno jelo, ali za dorucak ili veceru sto da ne, opet pod uslovom da to nije svakodnevno.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Milica Uto Dec 25, 2007 7:10 am

Ja ne znam nista o tim pastetama, ali ih ja jos uvek ne dajem Nataliji. Ona ponekad jede suhomesnate stvarcice..i to das voli..dajem joj pilecu virslu, zlatiborsku vakumiranu cajnu, curece narezak...
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Tamara Uto Dec 25, 2007 11:42 pm

Ja Anji jos nisam davala ni pastetu, ni virslu niti bilo sta suhomesnato. Prvo sto ni ja nisam neki specijalni ljubitelj svega toga, pa necu ni nju da navikavam pogotovo dok je jos mala. Ima vremena za sve.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Betty Boop Sre Dec 26, 2007 2:19 am

Mi smo još "mali" za suhomesnate proizvode, ali iskreno, baš ih ne odobravam, i sama se trudim da ih imam retko na stolu, a pokušaću da što kasnije Vuku dam tako nešto...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Gost Ned Dec 30, 2007 4:03 pm

http://www.net.hr/zdravlje/page/2006/11/23/0220006.html
Evo linka o pet najgorih otrova! Obratite paznju na broj 4 jer se odnosi na ovu temu. Ni ostali nisu bezazleni!
Koliko njih sami unosimo, a koliko ih dajemo nasoj deci?
Ja recimo ne pijem gazirano, ne jedem cips, nisam ljubitelj kobasica i mortadela i u globalu mi masne stvari smetaju toliko da ni margarin ne volim.
Ali zato slatkise tamanim u neogranicenim kolicinama! To mi je porok koji cu se truditi da kod svog deteta na stvorim. Zdrave navike u ishrani roditelja znace i zdravo dete!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Gost Ned Dec 30, 2007 9:17 pm

ja takodje znam da pastete i ostali suhomesnati proizvodi nisu zdravi,ali moji dorucak nemogu da zamisle bez njih,dodam im pored jogurt,pavlaku ili drugi mlecni proizvod,belu kafu,pasteta na hleb,virslice ili salamica su obavezni.
nekad ih ubedim pa pojedu nesto drugo za dorucak,ali uglavnom suhomesnato mora da je na stolu.
za rucak jedu kuvano,lepo rucaju,za veceru uglavnom nesto lagano i zdravo,tako da sta da radim,kad ih vole,da se oni pitaju mogli bi da zive samo na njima i slatkisima.
ali ovako jednom dnevno i od jedne pastete ili virslice im nece biti nista i ja sam obozavala kao mala slanine i paradajza i pecena jaja jaja,na tome sam mogla da zivim.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Mildan Ned Dec 30, 2007 10:48 pm

E kada bi se svi hranili zdravo, gde bi stigli.Moje su kasno počele da jedu te prerađevine.Tačnije starija je mnogo kasno i to u obdaništu.Kući nije htela, ali je tamo sa drugom decom zavolela.A ja ne mogu vrtiću da određujem jelovnik.Za ručak svaki dan imaju domaće kuvano jelo.Voće je obavezno.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Gost Pet Jan 04, 2008 11:56 am

Najčešće greške u ishrani dece




Dokazano je da deca svoje prehrambene navike formiraju do druge godine života. Na žalost, u razvijenim zemljama to znači još jedno dete više koje se pretežno hrani suviše masnom, suviše slatkom i suviše slanom hranom, a kojem je najomiljenije povrće - pomfrit. Između prve i druge godine zivota detetu je potrebno između 900 i 1.000 kalorija dnevno, ali podaci govore da prosečan unos kod dece navedenog uzrasta u SAD premašuje i 1.200 kalorija.
Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Dete-jede-4
Gotovo jedna trećina dece ispod dve godine uopšte ne konzumira voće i povrće, a ako ga i komzumira, onda je izbor sveden na pržene krompiriće i list zelene salate u sendviču iz restorana brze hrane. Devet odsto dece između devet i jedanaest meseci jede pržene krompiriće barem jednom dnevno. Između 19. meseca i njihove druge godine procenat takve dece ide i do 20 odsto. Slično je i sa slatkišima. Šezdeset odsto jednogodišnjaka jede barem jedan slatkiš dnevno, što do godinu i po dana čini već 70 odsto dece.

Prepoznajte gde grešite

Sve ovo logičnim putem vodi do odrasle osobe koja ne jede doručak, jede gotovu ili brzu hranu za ručak ili večeru, a glad smiruje gaziranim sokovima, slatkišima i čipsom. Ovde počinju i završavaju sve loše prehrambene navike kojih bi se trebalo rešiti, jer, slika je jasna: Ostatak sveta užurbano preuzima američke prehrambene trendove. Pogrešne navike u ishrani zaista kroz određeno vreme mogu da koštaju zdravlja, pa i života.
Šta bi dakle trebalo da promenimo?

Prevelike količine hrane:
Hrana koja je bogata mastima, solju i šećerom svakako je i prijatnija nepcu, pa je i logično da je teško odupreti se želji za konzumiranjem iste. Ali i na hemijskom nivou, ova hrana u organizmu stvara svojevrsnu zavisnost. Rafinisana hrana koja izaziva insulinski šok i deluje na ubrzano skladištenje masnih ćelija u naše telo, sigurno će organizam ostaviti zakinut na vitalnim nutrijentima, pa ćemo kroz kratko vreme, zbog naglog podizanja i pada koncentracije šećera u krvi, ponovno biti gladni.

Izgladnjivanje:
Pre i posle konzumacije takve hrane nastupa faza izgladnelosti. Dodajući tome naviku preskakanja doručka, telo može ponekada da bude bez hrane i 12 do 18 sati, nakon čega ponovno sledi uzimanje preobilnih obroka. Na taj način nagle energetske zalihe u organizmu skladište se u masno tkivo. Organizam koji nema stalan i siguran priliv energije i hranjivih tvari razvija nepoželjne metaboličke navike, a telo ni u stanju izgladnelosti, ni u stanju prezasićenosti ne daje svoj maksimum.

Preskakanje doručka:
Osim što obnavlja energetske zalihe tela za novi dan, zdrav doručak od integralnih žitarica i mlečnih proizvoda održava uravnoteženom koncentraciju šećera do idućeg obroka. Poželjno - ručka. Na taj način za ručak bi trebalo konzumirati razumne količine hrane, jer telo prethodno nije bilo u stanju izgladnelosti.
Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Dete-jede-2
Manjak tečnosti:
Voda je neizostavna za pravilno funkcioniranje svih telesnih ćelija. Osim što smiruje žeđ, voda nas čini i manje gladnim, pomaže ispiranju toksina iz tela. Gazirani sokovi nisu poželjni. Njihov uticaj na organizam je dehidrirajući. Dakle, manje od pet čaša vode dnevno takođe je loša navika.

Globalna kuhinja:
Može se reći da je vreme globalizacije naših kuhinja zahvatilo i manje razvijene zemlje. Plastika, kutije, folije i razna druga ambalaža gotove i polugotove hrane postala je česta slika na svim kontinentima. Ako ih pitate, većina domaćica će vam reći da vodi brigu o tome šta je poželjno, a šta nije. Njihove police su verovatno zatrpane instant knjigama o kuvanju bez masti, o raznim načinima zdravog spremanja povrća... U većini prevladava stav da je dovoljno izbegavati kožu sa živinskog mesa, kvasac, margarin, gluten ili laktozu i redovno uzimati pilule s prehrambenim dodacima.

S druge strane, frižider je opet prepun namirnica koje nisu sveže, neprerađene i lokalne. Što manje bačene prehrambene ambalaže i što prazniji friz, znak su da ste možda na dobrom putu.
Izvor: Bebin svet
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od pricalica Pet Mar 14, 2008 1:06 am

Smatram da ako zelimo da stvorimo zdrave navike u ishrani nase dece,moramo pre svega svoj primer da im damo,pa i ako sutra budu u situaciji da biraju izmedju lose i dobre hrane,znace sta da izaberu.U tom cilju,ja sam izbacila pastete iz kuce,salame razno razne,kuvam na pari pretezno,meso kuvam,ne przim ili jako retko.Dete samo nece uzeti ni grickalice ni ostale gluposti,osim ako mu mi to ne damo.Najvise mrzim da slusam od mama u parku kako dete osim grickalica nece nista da im jede!Pa nije samo kupilo cips sa nepune 2 godine...Imam veliku manu,jedem mnogo slatkisa,ali zbog bebe sam i to smanjila,tako da dok ona malo poraste,ni toga vise nece biti naokolo.Bacila sam se na voce,povrce,kostunjavo voce.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Mima Pet Mar 14, 2008 1:45 am

zar nije zdravije ako vec jedu pastete da jedu one iz prodavnice zdrave hrane od soje
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 1:48 am

mi to nista ne jedemo..u hrvatskoj je u vrticima zabranjena upotreba recimo hrenovki ili ti virsli.

pastete ne jede, zato sto ih vjerovatno ni mi nikada ne jedemo pa ih nema na nasem meniju....
od suhomesnatih jedino jede slaninicu, i uglavnom dobijamo domacu sa sela. ostalo niti jede, a mislim cak kada bi joj dala ne bi htjela, cisto sto nema naviku za iste.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Bojana Pet Mar 14, 2008 1:52 am

kao sto rekoh pasteta argeta-junior nema nikakvih stetnih sastojaka procitajte sastav i maki je jede za dorucak jednom nedeljno
jos bolje je ako neko ima onu masinu za mlevenje mesa elektricnu,moze sam da napravi zdravu pastetu(npr riblju ili curecu,pilecu)
mislim da deci treba davati sve ali umereno kako cokoladu tako i pastetu jer kada posle otkriju ima slucajeva da stvarno nista drugo ne zele da jedu,suhomesnate proizvode mu jos nisam davala i necu a i mi ih retko konzumiramo
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 1:56 am

Meni za ne davanje pastete nisu razlog sastojci tj da li je zdrava ili ne-ne ulazim u to, zato sto nemam potrebe.

Mi ne jedemo pastetu -ne volimo je ni ja ni mm, tako da se nisam ni trudila da njoj dajem....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Bojana Pet Mar 14, 2008 2:00 am

kod nas isto tako sa virslama,mi ih ne jedemo pa ni on,jednom sam mu dala da proba pilecu virslu jer nisam vise imala ideje za dorucak ali on nije hteo odmah pljuje pa je na kraju virslice pojeo Cezar Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi 0002009C
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od pricalica Pet Mar 14, 2008 2:08 am

Ne znam da li mala deca smeju da jedu soju,tj. pastete od soje.Negde cuh da je soja alergen.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Gost Čet Mar 20, 2008 5:57 am

ja licno izbegavam deci i uopste nama da sluzim i koristim jela od soje...ako ima mesa ima..ako ne bez istog,.nikada nisam meso zamenjivala kao ni suhomesnate proizvode zivotinjskog porekla sa proizvodima koji sadrze soju.licno sam protiv nje i zaobilazim je u sirokom luku..a i cula sam da nije zdravo...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Mildan Čet Mar 20, 2008 6:01 am

Ja još ništa nisam davala deci od soje.A i prvi put čujem da nije zdrava.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Veka Čet Mar 20, 2008 6:02 am

Ja se jedino bojim genetski modifikovane, a kod nas je ima ohoho, tako da za sad jedemo mesce.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Betty Boop Čet Mar 20, 2008 11:53 am

Pre neki dan sam prvi put Vuku dala pileća prsa u omotu, doduše veoma malo... i svidelo mu se
Juče sam mu dala za doručak tanko sečenu domaću šunkicu (moj deda je pravio, naravno, meso je veterinarski pregledano)..i to mu se svidelo.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Mima Čet Mar 20, 2008 10:20 pm

pa znaju oni sta valja,sunkica cheers bravo za vuka
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od tanasija Pet Mar 21, 2008 12:01 am

iva je pre neki dan prvi put htela pastetu i to argetu od tune i malo argete junior. voli govedju onu zlatiborac, po nekad dobije govedju prsutu ili perutninine virsle ili pastetu ali sve to u poslednjih par meseci i po nekad. znam da je nezdravo i trudimo se da joj to ne dajemo. kad mi to jedemo ona jede kao uzinu tj. gricka sa nama ali to nije neki njen obrok. za vikend kad doruckujemo zajedno trudimo se da jedemo svi poparu ili kacamak. moja mama joj preko nedelje daje razne makrobioticke kiflice sa jogurtom i sirom ili joj sprema razne popare. forsiramo povrce, voce, cokolino plus i ostale zitarice.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Gost Pet Mar 21, 2008 3:33 am

moji jedu i vole pastete u kombinciji sa hlebom...uz jogurt ii kiselo mleko prste polizu....
dajem im uglavnom pilecu jetrenu jer tu najvise vole "agroziv"proizvodjaca..nekad i carneksovu u konzervi ove ostale slabo kupujem i trudim se da im ne dajem makar sta tj da im kupujem svakakve vrste tipa sa povrcem,sunkom i sl i raznolikih proizvodjaca...ove jedu od malena i evo dosada smo zadovoljni istima.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Ivana Pon Feb 23, 2009 12:37 am

Stefan nece nista od svega toga,pastetu sam mu ponudila jednom,nije hteo,i ne mora uskoro.Salama i ostalo suhomesnato nece,mozda je jednom pojeo ono tanko parcence salame,ne nudim ga nesto sa svim tim,ima vremena,htece sigurno kad malo poraste...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od tanasija Uto Feb 24, 2009 10:44 am

Blago tebi, Iva bi jela "salamicu" i "vislice" svaki dan, nego ne damo, sve je lazem kako nema... pa onda vidi pa moram da joj dam.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi Empty Re: Pasteta i ostali suhomesnati proizvodi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu