Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Cigarete u trudnoci

+17
dzeksy
Willma
GAGA
tanasija
Beba
ZZ
Endzi
Lela
Betty Boop
maja
Emi
Tamara
Andjela
Milica
Veka
Olivera
Bojana
21 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Uto Dec 11, 2007 9:36 am

Znamo da su cigarete i duvanski dim stetni i po zdravlje pusaca ,a i nepusaca samim tim sto udise dim.
Znamo i koje bolesti i rizike povlace sa sobom kojih smo mi svi pusaci svesni,ali sta je sa mamama koje ni u trudnoci nemogu da se rese ovog poroka i ostave cigarete.
Sta mislite o njima,da li one sutra mogu da budu savesne i dobre majke ,ako sad jos ni nerodjeno bice u svom stomaku truju tim dimom?
Zar njihova ljubav prema tom detetu nije najace sredstvo za ostavljanje istih?
Zar sama cinjeica da se dete rodi zdravo nije dovoljan razlog da cigaretama kazu ne?
Da li imaju grizu savesti zbog cinjenice da ce dete imati kasnije zbog toga problema sa zdravljem bez obzira sto se rodilo zdravo i pravo,kasnije ce biti bolesljivo i imati losu krvnu sliku,ili nesto jos gore.
Da li ste vi pusile pre trudnoce,i da li ste u trudnoci ostavili cigarete skroz ili ste ih samo smanjili?
Kazu da kad pusite u trudnoci svaku tu vasu popusenu cigaretu popusi i vase dete u stomaku.
Zamislite kako je tim nejakim i jos nerazvijenim plucima u svom tom dimu,osim toga pusenje pored raznih bolesti koje prenosi na plod moze izazvati i prevremen porodjaj sto opet sa sobom povlaci mnoge rizike i komplikacije itd.
Takodje je isti slucaj i sa pusenjem za vreme dojenja umesto da sisa i unosi vitamine koje dobija kroz vase mleko i vasu redovnu i zdravu ishranu,beba se truje duvanskim dimom ciji se otrovi itekako nataloze u mleku,to je kao da bebi svaki put kad joj date da sisa dunute taj isti dim u lice.
Nikad necu zaboraviti izjavu jedne moje drugarice koja je pusila celu trudnocu kao turcin i kad joj se beba rodila dobila je visoku ocenu,sve je bilo u redu i ona je rekla eto rodila sam zdravije dete nego one sto nisu pusile,tako je i bilo sve dok devojcica jednog dana nije pocela da kaslje i kaslje danima i nedeljama i kad joj je ustanovljena dijagnoza astma,sad je stalno vuce po lekarima,stalno je bolesna,ima losu krvnu sliku,bleda je ,a bez pumpice nejde nigde.
Eto svim buducim majkama da cigarete nista dobro u trudnoci nemogu da donesu,a ima milion takvih primera bolesne dece cije su majke uzivale nikotin i bile strasni pusaci u trudnoci.
Pre prve trudnoce sam pusila do 5 cigareta dnevno,u trudnoci samo dok nisam znala da sam trudna i istog dana kad sam saznala sam ih batalila,posle porodjaja sam opet pocela ,ali dosta kasnije jer je Nina sisala,a i nisu mi prijale,pa sam opet kad je prestala sve do druge trudnoce i onda opet nisam celu trudnocu i posle sedam meseci dok je sisao.
Tad sam htela da ih ostavim zauvek,ali nesto sam se bila iznervirala,posegnula za cigarom i eto tako do danas.
Sada pusim desetak dnevno,mada sam videla da mogu bez njih samo kad sebi kazem ne i u najskorije vreme potrudicu se da ih opet batalim ovaj put jednom za svagda.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Bojana Uto Dec 11, 2007 10:52 am

Cigarete u trudnoci 0002007C Apsolutni sam protivnik cigareta,nikad u zivotu nisam povukla ni dim,ne osudjujem nikoga ko pusi jer tudji zivoti nisu moja stvar,ali da je stetno u trudnoci to i vrapci na grani znaju.Vidjala sam po gradu trudnice koje ne vade cigaru iz usta i piju viski i stvarno mislim da je to jako neodgovorno ponasanje.A nema dileme da svako moze da ostavi samo da ima malo volje i karaktera.Meni su i baba i deda umrli od raka pluca a pusili su po dve pakle dnevno.U mojoj kuci se ne pusi,goste teram na terasu i nije mi neprijatno zbog toga,ne vodim Makija nigde gde ima duvanskog dima i zelim da ga sto vise postedim od pasivnog pusenja.
Renata samo napred u toj odluci da prestanes za sva vremena!
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Olivera Uto Dec 11, 2007 7:23 pm

Ja sam pre nego sto sam ostala trudna bila veliki pusac. 2-3 kutije su morale da budu dnevno.
Kad sam saznala da sam trudna onu punu kutiju sto sam taj isti dan kupila sam ostavila na stranu.
Evo sad mi je Robert 6 meseci star. I jos uvjek ni jednu cigaretu nisam zapalila.
U trudnoci sam imala puno privatnih problema (na svu srecu nisam imala problema sa trudnocom i beba je bila zdrava), ali ni jednom ali bas ni jednom nisam pomislila na cigaru da je zapalim kad sam bila nervozna i kad nisam nekad znala sta da radim.
Zdravlja mog deteta mi je bilo vaznije nego taj uzitak cigare.
Danas kazem, da vise nikad nebi volila da zapalim posto se puno bolje osjecam bez te prve cigare ujutru.
A moju obitelj samo ganjam po kuci i tjeram ih na balkon posto stvarno ne zelim da u blizine mog Roberta neko pusi.

A isto tako imam drugarica koja je u sve cetri trudnoce pusila kako Renata kaze kao TURCIN. Djeca jesu zdrava se rodila ali posle nekolike godine je to samo trckaraj od ovog dr. do onog drugog.

I stvarno mislim da bi svaka zena, ako ne prije, onda najkasnije u trudnoci trebala da se resi te lose navike. I mislim da nije u redu i da nema nikakvo opravdanje sto bi dozvolilo da se pusi u trudnoci ili dok se doji.
Olivera
Olivera
Novi član
Novi član

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Wels
Datum upisa : 10.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Veka Uto Dec 11, 2007 8:49 pm

Ja sam strogi protivnik pusenja, i najvise me nervira njihovo izvlacenje kako mi nepusaci nemamo razumevanja za njih, pa njima treba nikotin....pa sto bih ja imala razumevanja za nekog ako taj nema razumevanja za mene, ako je on zavisnik od nikotina, ja nisam i ne zelim ga u svojoj blizini. Nazalost gde god drugde da mrdnemo okruzeni smo istim, ali sam to bar sprecila u svojoj kuci, od kad sam saznala da sam trudna u stanu se vise nije zapalilo, sada kada je dete tu, ko nas voli izaci ce da ispusi tu jednu cigaretu, ko ne ne mora da dolazi. Sreca pa se druzimo mahom sa ljudima koji su nepusaci, a i pusaci koji dolaze nas postuju i ne puse u stanu. Oboje smo veliki protivnici pusenja, i ja i mm.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Sre Dec 12, 2007 4:29 am

Ja sam odrasla u kuci u kojoj niko niti pusi niti pije. Duvanski dim mi jako smeta a u trudnoci je bilo jos gore. Prvih meseci dok sam imala mucnine smetao mi je cak i topao, ustajali vazduh, a kamo li dim. Tek tad sam shvatila da ne postoji mesto na koje mogu da sa prijateljima izadjem na pice. Cak se i u poslasticarnicama pusilo. Bilo mi je uzasno. Dzaba je bio donesen taj zakon kad ga se niko nije pridrzavao.
Onda sam se doselila ovde. U kuci niko ne pusi a Benov brat kad dodje izlazi napolje za tu jednu cigaretu. Onda su i ovde uveli zakon o zabrani pusenja na javnim mestima a ovde je zakon-zakon! Vise nigde nije dozvoljeno pusenje sto meni jako odgovara. To znaci da mogu Sofiyu da vodim svuda i da ne brinem da li imaju deo za nepusace.
Na temu trudnica i majki pusaca nemam vise nista da dodam, mislim da je sve vec pre mene receno i apsolutno se slazem sa Renom, Bojanom, Oliverom i Vekom!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Milica Sre Dec 12, 2007 4:37 am

Ja sam pusac, bila i ostala. U trudnoci sam ponekad pusila jer mi nije uvek prijalo, ali je bilo perioda kada sam mogla pojesti kutiju cigareta. Naravno ni jednom nisam preterala. Nata je verovatno zbog toga rodjena manja, mada sam i ja bila mala beba.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Andjela Sre Dec 12, 2007 5:01 am

Kada sam prvi put ostala trudna(prije 8 god)bila sam pusac jedne kutije dnevno i cim sam saznala za trudnocu prestala sam pusiti.Bilo je tesko ali bi mi bilo jos teze da pusim i da mislim kako ta cigareta utice na bebu!
I vise nikada se nisam vratila cigareti cak sam i muza prevaspitala i ostavio je pusenje iako je bio strastven pusac!
A sto se tice zena koje puse u trudnoci mislim sta reci,svjesne su svega sta to znaci i na njima je izbor cigareta ili dugorocno zdravlje bebe!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Tamara Sre Dec 12, 2007 11:09 am

Milica ::Ja sam pusac, bila i ostala. U trudnoci sam ponekad pusila jer mi nije uvek prijalo, ali je bilo perioda kada sam mogla pojesti kutiju cigareta. Naravno ni jednom nisam preterala. Nata je verovatno zbog toga rodjena manja, mada sam i ja bila mala beba.

Isto je i kod mene! Jesam pusila par cigareta dnevno. Samo sto se meni Anja nije rodila mala, cak naprotiv imala je 3500kg i 51cm. Ja sam bila manja kad sam se rodila, a moja majka nije zapalila ni jednu cigaretu.
Moja koleginica je pusila po prilicno u trudnoci i rodila je zivo i zdravo dete od 4250kg.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Emi Sre Dec 19, 2007 10:35 am

Pusila sam......po 5 cigarete uz kafu, posle rucak....
...a sad uhuuuu kutija je malo...moram da namalim!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od maja Sre Dec 19, 2007 11:18 am

U trudnoci nisam zapalila ni jednu cigaretu, kada sam prestala da dojim pocela sam opet da pusim..ali nisam neki strastveni pusac..dve pakle mi traju nedelju dana...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Čet Dec 20, 2007 9:09 am

Evo bas sam citala da deca majki koje puse i doje manje spavaju- u proseku 85min manje od ostale dece. Ne treba dojiti dete bar 30min nakon ispusene cigarete.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Emi Čet Dec 20, 2007 9:44 am

Milice da znas da je ovo tacnoooo, ja sam zivi primer.
Milena nije spavala uopste, po 15 min. i gotovo....ali nisam znala za ovo?
Evo sad spava Smile
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Čet Dec 20, 2007 10:28 am

Neka spava, luce malo, samo gledaj da je zastitis od dima i mirisa cigareta sto vise mozes. Skini recimo duks koji nosis kad zavrsis sa cigaretom. Ja znam po Sofiyi da im miris smeta. Cika joj je do skoro pusio i ona mu uopste nije davala da je drzi- plakala je u sav glas. Od kad je prestao sve je normalno- smeje mu se i igra se sa njim.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Čet Dec 27, 2007 2:48 pm

Stop pušenju u trudnoći
Cigarete u trudnoci Tru_smoking1Dokazano je da trudnice koje puše, češće imaju komplikacije u trudnoći i pri porodu, te ozbiljne posljedice kao što su spontani pobačaji, mrtvorođena djeca, preuranjen porod, oštećenja posteljice i sindrom iznenadne smrti novorođenčeta. Pušenje također utječe na reproduktivne funkcije jer smanjuje razinu estrogena što dovodi do rane menopauze i neplodnosti. Još nije utvrđeno šteti li pušenje kod muškaraca njihovoj spermi i uzrokuje li na taj način pad nataliteta i višu stopu smrtnosti novorođenčadi.
Pušenje utječe na bebu prije rođenja. Nikotin, ugljični monoksid i druge tvari u duhanskom dimu prenose se na bebu kroz posteljicu. Poznato je da neke tvari koje se prenose kroz majčinu krv uzrokuju rak.
Nikotin ubrzava bebine otkucaje srca i disanje. Postoji jasna veza između količine cigareta popušenih u trudnoći i usporenog rasta fetusa. Bebe onih žena koje su u trudnoći pušile ili bile izložene pasivnom pušenju, u prosjeku su manja pri porodu od beba majki nepušačica. Majke koje puše, rađaju djecu oko 150 grama lakšu od djece nepušačica, a rizik od unutarmateričnog ograničenja rasta je 140% veći. Bebe koje pri porodu teže manje od prosjeka, češće dobivaju infekcije i imaju druge zdravstvene probleme. Takve bebe podložnije su perinatalnim komplikacijama, bolestima i smrti. Više od 18% slučajeva iznenadne smrti dojenčadi povezuje se s korištenjem duhanskih proizvoda.
Takva djeca češće obolijevaju od hipoglikemije i hiperkalcemije, češći su slučajevi neonatalne i postneonatalne smrti, ali i manji nedostaci u daljnjem rastu i neurokognitivnom razvoju.
Novorođenčad može sporije rasti, a rizici od dječjih bolesti, invaliditeta i smrti su povećani. Čak i u kasnijem razvoju djeca majki koje su pušile u trudnoći često su niža rastom od ostale djece i imaju više poteškoća s čitanjem, matematikom i sličnim vještinama. Dugoročno gledano, pušenje roditelja može kod djece uzrokovati slabije učenje, sporiji rast te promjene u ponašanju.
Cigarete u trudnoci Tru_stopDjeca pušača češće pate od astme i drugih respiratornih infekcija od djece nepušača. Veća je vjerojatnost da će djeca izložena duhanskom dimu kašljati noću, vjerojatno zbog stalnog udisanja duhanskog dima.
Žena koja puši više od pola kutije cigareta u trudnoći ima puno veću mogućnost da rodi dječaka sa problemima u ponašanju - rezultat je istraživanja medicinskog centra iz Chicaga provedenog prije nekoliko godina. Pretpostavlja se da do problema dolazi stoga što nikotin sprečava razvoj mozga u fetusa.
Istraživanje je provedeno na 177 dječaka između 7 i 12 godina koji su bili upućeni na klinike zbog problema u ponašanju. Od 24 posto majki, koje su izjavile kako su pušile više od pola kutije cigareta u trudnoći, problem je ustanovljen kod čak 80 posto dječaka. Za usporedbu, isti je problem uočen kod 50 posto dječaka čije majke nisu pušile.
Iako je pušenje u trudnoći povezano sa premalom porođajnom težinom (udvostručuje šanse da dođe do toga), preranim porodom (uvećava šanse za 20 posto) i smrtnosti novorođenčadi (tri puta veća šansa), još uvijek puši vrlo velik broj trudnica. Danas u svijetu puši oko 12 posto žena. Prema podacima WHO-a, u cigaretama uživa oko 15 posto žena u razvijenim zemljama te oko 8 posto u zemljama u razvoju. Ipak, prestane li žena pušiti do kraja prvog tromjesečja, ima jednake šanse da rodi dijete s malom porođajnom težinom kao i žena koja nikada nije pušila. Čak i odustajanje od cigarete u trećem tromjesečju može pomoći da beba dobije na težini.
Trudnice bi trebale izbjegavati zadimljene prostorije, jer čak i pasivno pušenje može utjecati na nisku porođajnu težinu djeteta.
Također, pušenje povećava rizik i od astme, rascijepljene usnice kod bebe, deformacije stopala - a dokazan je i smanjen intelektualni potencijal. Trudnica pušenjem svoje nerođeno dijete izlaže riziku abrupcije placente - što može dovesti do smrti ploda. Nikotin također sužava krvne žile, tako da ometa protok hrane i kisika do bebe. Postoje čak i istraživanja koja dokazuju da se djetetu povećava rizik od astme i leukemije.
Između više od 2500 različitih kemikalija u duhanskom dimu, niti jedna nije nimalo korisna za vas i vaše dijete.
Cigarete u trudnoci Tru_smoking3Naravno, pušenje nije pozitivno niti u vrijeme dojenja, obzirom da dijete dobija nikotin preko mlijeka. Dobro je i zamoliti prijatelje koji vam dolaze u posjetu da ne puše u blizini bebe. Ona ionako ima malena pluća, a dim joj samo može otežati disanje (osim što ju truje!). Bebe izložene duhanskom dimu imaju i veću mogućnost da pate od čestih infekcija uha.
Dobra vijest jest da je u trudnoći najlakše prestati s pušenjem, obzirom da ovaj put odluka nije samo zbog sebe a i mučnine koje prate prvo tromjesečje mogu biti “pomagač” da Vam se zgadi cigareta.
Nepušenje tijekom trudnoće u znatnoj će mjeri pozitivno utjecati na zdravlje žene i bebe, a smanjit će rizik od kasnijih zdravstvenih problema djeteta.
Cigarete u trudnoci No_SmokingPročitajte motivirajuća iskustva s prestankom pušenja naših mama s foruma:
"Ja sam prestala pušiti kad sam vidjela plusić na testu....a pušila sam preko kutije dnevno i bila sam jedna od onih kojima su cigarete bile vaznije od hrane. Zbog sebe se nikad ne bi bila odlučila na prestanak, ali jednostavno ne mogu moje pušenje nametati bebici koja ne moze birati...sigurno da je štetno. Iako mi je ginekolog jednom rekao da nema smisla prestati pusiti tek u trudnoći, jer je tijelo puno otrova koji ce takoder negativno utjecati na bebu te da bi se odluka o prestanku treba donijeti mjesecima prije trudnoće. Toliko nisam bila savjesna, ali ovo ću izgurati do kraja trudnoće i dojenja, nadam se, i to želim i svima Vama." (tratinčica)
"Bila sam dugogodišnji turbo strastveni pušač (1.5-2 kutije) i u trudnoći isto nije bilo šanse prestati skroz jer bi hodala okolo ko tempirana bomba, pa sam se isto dogovorila s doktoricom o limitu od oko pet komada na dan,,,i to je super funkcioniralo i trudnoća je bila školski uredna....
A onda se rodila Leona.
I od trenutka kad sam je primila u ruke mi nije palo na pamet zapaliti.
Evo, već sam dva mjeseca "čista" i objašnjavam to ovako:
Pošto ja nikad nisam bila baš maštovito biće, meni je Leo u trudnoći bila, priznajem, prevelika apstrakcija i jednostavno je nisam mogla zamisliti kako pati zbog cigareta.....ali, kad sam je onako malu, meku i mirisnu donijela doma, percepcija sebe kao pušača mi je postala užasna - nije više bilo šanse da joj sa žutim i smrdljivim rukama stavljam cicu u usta i da joj tepam kužnim dahom....
I tako ja prestala pušit bez ikakvih apstinencijskih kriza i od srca želim i svima vama koji pokušavate da uspijete." (kloklo)

"Neznam da li sam ja prikladna osoba za davanje savjeta, ali evo, za mene je najbolja taktika ta da uzmete malo slobodnog prostora i vremena i pokušate si predočiti šta se dešava u organizmu kad udahnete taj dim sa 4000 različitih sastojaka (...nikotin je mačji kašalj, meni recimo gadno zvuči...arsen,olovo...), a nešto od toga sigurno uđe u bebača...i zamislite, konstantno ulazi, a da ga nitko ništa nije ni pitao... I naravno, veća moć apstrakcije je upravo proporcionalna brzini bacanja cigarete u wc školjku." (007)
Dodatnu motivaciju za prestanak pušenja potražite na sljedećim linkovima:
Pušenje u trudnoći
Pušenje u trudnoći i rascjep usne
Pušenje uzrokuje impotenciju, pobačaj i neplodnost
Pušenje i diabetes u potomstva
Plućne funkcije u djece majki koje puše
Kako prestati pušiti

Sa svakim istraživanjem rezultati su sve više zastrašujući. Naravno da postoji mogućnost da beba bude potpuno u redu iako ste pušili cijelu trudnoću, ali želite li zaista riskirati?
Prevele: Andrea G., Nina
Izvori: Health Canada-Sante Canada,
Poliklinika Harni

Objavljeno: 27. listopada 2005.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Betty Boop Čet Jan 03, 2008 11:54 am

Tamara ::
Moja koleginica je pusila po prilicno u trudnoci i rodila je zivo i zdravo dete od 4250kg.
Sorry Tamara, ali mene ovakve izjave baš umeju da iznerviraju...mislim, tog tipa "...radila to i to, pa rodila živo i zdravo ..."
Mislim, svako ima dovoljno razuma da zna da li se isplati rizikovati detetovo zdravlje, pogotovo u današnje vreme kada se toliko toga zna o duvanskom dimu, cigarete tj. pušenje je dokazano faktor rizika za mnoge, mnoge bolesti, a negde i direktan uzročnik oboljenja! Zato mi se izjave tog tipa baš čine suvišnima. Neka puši ko hoće i koliko hoće, ali ne u mojoj i u blizini mog deteta.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Čet Jan 03, 2008 12:19 pm

Naravno da je sve pa i pusenje stvar izbora svake majke.
Ja nisam pusila niti se u mojoj kuci pusilo do ove godine ni leti ni zimi.
To je vazilo za sve.
Sada su veci,ali nikad ne preterujemo i gledam da ih sto vise sklanjam od duvanskog dima i redovno luftiram i vetrim prostorije i vodim ih napolje kako bi udisali sto vise svezeg vazduha,a ne smog i duvanski dim.
I moje prijateljice su pusile u trudnoci i rodile zivu i zdravu decu,ali ja to ne opravdavam. No
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Čet Jan 03, 2008 12:31 pm

Betty Boop ::
Tamara ::
Moja koleginica je pusila po prilicno u trudnoci i rodila je zivo i zdravo dete od 4250kg.
Sorry Tamara, ali mene ovakve izjave baš umeju da iznerviraju...mislim, tog tipa "...radila to i to, pa rodila živo i zdravo ..."
Mislim, svako ima dovoljno razuma da zna da li se isplati rizikovati detetovo zdravlje, pogotovo u današnje vreme kada se toliko toga zna o duvanskom dimu, cigarete tj. pušenje je dokazano faktor rizika za mnoge, mnoge bolesti, a negde i direktan uzročnik oboljenja! Zato mi se izjave tog tipa baš čine suvišnima. Neka puši ko hoće i koliko hoće, ali ne u mojoj i u blizini mog deteta.
Potpisujem Betty od reci do reci. Vidi se sa godinama koliko je to dete zapravo zdravo. A da mene i moju decu neko truje to je pa tek za mene nedopustivo!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Lela Čet Jan 03, 2008 9:58 pm

Iskreno kad vidim trudnicu da pusim gadi mi se!
Nisam pusila kad sam bila trudna.Za mene je to sebicno.
Misliti samo na svoje zadovoljstvo a ne na bebino zdravlje.Uzas!
Lela
Lela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 89
Godina : 45
Lokacija : BGD-Boka
Datum upisa : 30.12.2007

http://www.blogoye.org/Lela

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Endzi Čet Jan 10, 2008 11:29 am

Ja sam pusila od srednje skole pa do trudnoce...skoro kutija dnevno.
Bilo je tesko ostaviti ali Vaki je ipak na prvom mestu.
Nekoliko puta sam pokusala da zapalim ali ne ide,vrti mi se u glavi i muka mi je..kao da nikad nisam ni jednu cigaru zapalila.
Drago mi je zbog toga..
Kod nas se u kuci ne pusi a ako i neko dodje od pusaca ide dole kod babe i dede ako bas "mora" da zapali.
Znaci deset godina kao pusac i tek sad svatam kako smrde..a tek ostale stetnosti i da ne spominjem.
Ne postoji argument koji ce da pobije stetnost cigara.
Deca su br.1!
Velicina bebe ne pokazuje njeno zdravlje u buducnosti.
Nije uspeh kad majka pusac rodi bebu od 4kg,vec poraz jer se nije mogle odreci cigara ni zarad svog bebirona.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Betty Boop Čet Jan 10, 2008 11:44 am

endzi ::
Velicina bebe ne pokazuje njeno zdravlje u buducnosti.
Nije uspeh kad majka pusac rodi bebu od 4kg,vec poraz jer se nije mogle odreci cigara ni zarad svog bebirona.
Kako je ovo lepo rečeno, svaka čast!!!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Gost Pet Jan 11, 2008 9:50 am

endzi ::Deca su br.1!
Velicina bebe ne pokazuje njeno zdravlje u buducnosti.
Nije uspeh kad majka pusac rodi bebu od 4kg,vec poraz jer se nije mogle odreci cigara ni zarad svog bebirona.
Predivan zakljucak! Svaka cast na njemu Endzi! Cigarete u trudnoci 36_1_55
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od ZZ Pet Jan 11, 2008 11:12 am

Apsolutni sam protivnik pušenja u trudnoći i u kući gde ima male dece,a pušač sam ihahaj godina..u obe trudnoće sam ostavila duvan onog momenta kad sam posumnjala da sam u drugom stanju,znači nisam ni čekala da se trudnoća utvrdi i nije mi padalo na pamet da zapalim ni jednu jedinu i čak sam i izbegavala mesta gde se puši..iz tog razloga ne mogu da razumem kad mi neko kaže da ne može da ostavi cigarete,a kad čujem ono-"bolje da zapalim par cigara,nego da budem nervozna,nervoza je još štetnija za bebu",e od te izjave mi se diže kosa na glavi..

I da,Betty,to si jako lepo rekla,to je upravo jedan veliki,veliki poraz kad ti zarad zdravlja svog sopstvenog deteta ne možeš da ostaviš bar privremeno tu ružnu naviku..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Betty Boop Pet Jan 11, 2008 11:49 am

Ne, nisam ja to rekla, već Endži! Ali, kao da sam kroz njena usta i ja progovorila...i mnoge od nas!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od ZZ Pet Jan 11, 2008 12:18 pm

Ma opet sam gledala isečak iz novina i sliku tvog Vuka -Betty i došla na ovu temu,otud i lapsus..
Izvinjavam se,starija žena,rekoh ja..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Betty Boop Sub Jan 12, 2008 5:59 am

Vanjo, oće to sa godinama! :udri:

hihihi
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cigarete u trudnoci Empty Re: Cigarete u trudnoci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu