Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Visina i tezina

+22
MamaMara
Willma
anja&milena
Jeca D.
IvanaPG
Ivana_Sa
Mima
pricalica
Stazi
Lidija
Veka
Ivana
Miloseva_mama
Mildan
mama_daisy
Pokita
Emi
maja
Dy
milenica_89
Milica
Tamara
26 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Visina i tezina

Počalji od Tamara Čet Okt 18, 2007 1:58 am

First topic message reminder :

Mame, ovde mozete pisati visinu i tezinu vase dece od rodjenja!
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Veka Uto Dec 25, 2007 6:11 am

Oho, pa on fino napreduje, cini mi se da ide poprilicno u visinu....za mesec dana 3 cm, to je super....pri tom dodao 600g, fino....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Ivana Uto Dec 25, 2007 11:05 am

Veka ::Oho, pa on fino napreduje, cini mi se da ide poprilicno u visinu....za mesec dana 3 cm, to je super....pri tom dodao 600g, fino....
da,mada mislim da je i vise otisao u duzinu,ali kad je meren bio je jako nemiran,pa sam mu ja drzala glavicu i nismo mu lepo opruzili nogice...moj mali mrsa...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Emi Uto Dec 25, 2007 11:17 am

I mi smo se danas merili sad imamo 7100 :igram:
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 2:20 am

Juce su nas merili i imamo:
6160gr
62cm
Manje smo dodale ovog meseca (660gr) jer smo obe bile bolesne.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Lidija Sre Jan 09, 2008 2:42 am

Ivona se rodila sa 3800g i 51 cm.
Sada sa dve godine ima 15kg i 95 cm je visoka.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 4:18 am

Nije sve u težini


Ukoliko vašem detetu obezbedite odgovarajuću hranu, odmor i vazduh – to će biti dovoljno za napredovanje vašeg deteta. Posle prvog rodjendana dete će mnogo manje dobijati u težini. Prosečna težina deteta kreće se između 9 i 11 kilograma, a dvogodišnjeg deteta između 11 i 13 kilograma. Prosečna visina deteta od godinu dana je 77 santimetara, a 86 dvogodišnjeg deteta.

Mnogo važniji simptomi od težine i visine su sjaj u očima, snaga mišića, čvrstina puti, živahnost i dobro raspoloženje. Ako je sve to zadovoljavajuće, vaše dete sasvim dobro napreduje, sve jedno je da li se nalazi iznad ili ispod navedenog proseka.

Deca mršavih, visokih roditelja biće po svoj prilici lakša od prosečne težine. Niska rastom i razvijen deca će svakako težiti više.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od mama_daisy Sre Jan 09, 2008 12:54 pm

Mi smo se juce kao merili...Tezina 9200gr, mada on nije ni u jednom trenutku sedeo mirno na vagi pa mislim da je ona to odokativno ocenila...Na kucnoj ima ravno 10...a ja mislim da ima 9500g...Visinu tamo nismo ni probali...Ja ga kuci izmerila 81cm...Sad ima 16,5 m

I meni je dr rekla ovo sto Renata navodi..Sjaj u ocima,dobro raspolozenje, zivahnost...Dule je sav zilav, jasno mu se vide misici na nogama i lepeze...Meni je bitno a on lepo jede, da je zdrav, veseo i da ja vidim da on napreduje mentalno, da uci nove stvari, da kapira, da ne stagnira ni u cemu...A ne koliko kg ima...

Mada mi i dalje svi oko mene dignu pritisak kad dodju kazu kakav je mrsav....A onda kad vide kako i koliko jede svi se pitaju gde mu ide...A on od kad je ustao na noge ne seda uopste....Cak i kad spava on nije miran...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 1:12 pm

Ne nerviraj se Nevena, uvek ce neki zli jezici imati "pametne" komentare. I ja imam iskustva sa tim jer mi pojedinci komentarisu koliko su njihova deca dodavala u tom uzrastu. Moja je bratanica takodje mrsava ali je neverovatno zivahno dete. Na prvi se pogled moze videti da je zdrava i pametna. I moj je brat bio i ostao jako mrsav a uvek je kao dete jeo duplo vise od mene. Neki ljudi jednostavno imaju tu gradju. A koliko se ja secam ti i Nino niste krupni vec normalno gradjeni pa nece ni dete da vam bude bucko.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Gost Sre Jan 09, 2008 8:18 pm

kao sto sam i gore napisala nije sve u tezini,bitno da je on zdrav,zivahan i napredan.
mozda je geneticki takav,moj tata je odmalena bio mrsav i takav i ostao do kraja zivota,a i ja sam na njega,i nina je mrsavica i mogla bi da ima koji kg vise za svoje godine,ali nek jede koliko i kad oce i zdrava je ,a to je najbitnije.
cak se ni u trudnoci nisam ugojila ko bumbar.
tako da opusti se i ne opterecuj se koliko kg ima samo neka on raste!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Emi Pet Jan 11, 2008 4:51 am

Mi smo se danas merili!!!!
Imamo 7600kg i 66cm....
doktorka mi rekla Oho ovo je velieeelika beba Smile
ko da ima 6 meseca, a ne 4, 5.

a i meni je bitno ono drugo, psihofizicki razvoj, defektolog je reko Odlicna beba, kako je zilava i nemirna, sve prati, hoce sve da uhvati...i tu nam rekli ima pokrete ko za 6 meseci...hihihihihih
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Stazi Uto Jan 22, 2008 9:55 pm

Mi u petak bili na vakcini sa 4 meseca.
Anastazija je na rodjenju bila 4.350 kg a dugacka 52cm

Sada sa 4 meseca ima 6300kg i dugacka je 62 cm
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Emi Sre Jan 23, 2008 12:45 am

Renata ::Nije sve u težini



Posle prvog rodjendana dete će mnogo manje dobijati u težini. Prosečna težina deteta kreće se između 9 i 11 kilograma, a dvogodišnjeg deteta između 11 i 13 kilograma. Prosečna visina deteta od godinu dana je 77 santimetara, a 86 dvogodišnjeg deteta. .

i mi smo primili vakcinu pre dva dana.
Za deset dana porasla je 1 cm. i popravila se 300grama sad je 7900.

Malo me je strah jer jos nemamo 5 meseci a blizu smo do prosecnoj tezini za dete od 1 godina????
Strah me da ne predjemo u grupu gojaznih deca scratch
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Dy Sre Jan 23, 2008 12:47 am

mala Milena ::
Malo me je strah jer jos nemamo 5 meseci a blizu smo do prosecnoj tezini za dete od 1 godina????
Strah me da ne predjemo u grupu gojaznih deca scratch

ne brini milenice, i ja sam se u tom periodu plasila, anastasija je u tom periodu bila jos teza, bas bila debela beba(ali je samo sisala)...a nakon prvog rodjendana sve je doslo na svoje, sada vise lici na mrsavicu..ni traga od moje debele anastasije...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Emi Sre Jan 23, 2008 12:54 am

Svekrva kaze "Nemoj da joj toliko dajes da jede"....???ali sta da radim kad je gladna hihihihihihi ako joj ne dajem navreme mleko..onda nemogu da je smirim....A na guzu vec ima celuluit Smile

Hvala stasija
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Dy Sre Jan 23, 2008 12:55 am

naravno ti se savjetuj sa svojim pedijatrom, ja znam da je nama govorila da je do godinu dana debljina dozvoljena , poslije se prati..
u nasem slucaju bilo je kako je ona i rekla!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Gost Sre Jan 23, 2008 1:12 am

cim prohoda i krene nogicama odose njene kile,a bogami i tvoje :igram: :igram:

samo neka ona rucka i nek je zdrava,ne opterecuj se time koliko ima kila,a bebe su sladje kad su bucke i imaju takozvane sarmice!!!!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Stazi Čet Jan 24, 2008 10:00 am

Mojoj prijateljic koja ima bebu od 5 meseci i koja je teska oko 8 kg je pedijatar dao zvanicnu dijagnozu da je mali gojazan(on tako i izgleda), a mali samo sisa i da mu samo daje jabuku i sargarepu od dohrane.
Slazem se da kada prohodaju sve to brzo sidje. Najvaznije je da dete nije gladno.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Gost Čet Jan 24, 2008 10:07 am

jedna moja poznanica ima malu od 10 meseci,a ima 6,5 kg. affraid
bas danas smo ih sreli,mala je sitna,ko mrvica je,inace je na vreme rodjena i potpuno zdrava,sisa i jede sve sto prilici njenom uzrastu... HMM
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od mama_daisy Čet Jan 24, 2008 10:45 am

Pa dusan je sa 9 meseci imao 7kg...Sad sa 17 ima nesto preko 9,5...I super je zdrav, jede sve..I to bas puno jede...Krvna slika odlicna...Svako dete za sebe...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Emi Čet Jan 24, 2008 11:26 am

Nevena to je i meni bitno, da je zdrava, da je krvna slika ok i slazem se da je svako dete za sebe.....ali meni je malo strah, da ne dobijemo ko sto rece stazi dijagnozu "gojazna"!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Gost Čet Jan 24, 2008 12:43 pm

Postoje krive koje po kojima se prati da li dete pravilno dobija na tezini, visini i obimu glave. Mi ih imamo u kartonu.
Jednom recju ne moze se ocekivati da deca rodjena sa 2.5 i 5 kg imaju istu tezinu nakon istog vremenskog perioda. Zato se nadje kriva na kojoj je u centilima izrazena tezina, visina ili obim glave i dete treba da je prati. Nije dobro ni da skoci ni da padne naglo.
Na netu sam ih nasla ali samo za dojenu decu... Evo nekih linkova:
Obrazac prosecnog rasta dojene dece
Prosecan rast dojene dece
Kalkulator za rast dojenih beba
Ne znam za adaptirano mleko...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od maja Čet Jan 24, 2008 11:14 pm

Svako dete je individua i uopste ne mora da raste i da se razvija po "krivuljama"...
Dete moze da ima, kao Dule 7kg sa 9 meseci, a moze i kao Milena da bude bucka vec sa 4 meseca...
To apsolutno nema nikakve veze...kao sto rekose Nevena i Emilija, vazno je da je zdravo, da je krvna slika u redu i da se razvija normalno...
Adaptirano mleko je ADAPTIRANO i po sastavu najslicnije majcinom. Mateja je od 10-od dana zivota na adaptiranom mleku pa se razvijai vise nego normalno i jako je napredan...po PS-u sto bi se reklo. Tako da ni to nema veze.
Moj savet svim mamama bi bio, ne opterecujte se krivuljama, knjigama,intrenetom, casopisima...ako vidite da je dete zdravo, nasmejano i da raste i razvija se normalno...sve je ok. A tu su uvek mesecne kontrole, savetovalista za bebe, gde ce vam strucna lica ukazati na neke moguce probleme.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Veka Čet Jan 24, 2008 11:43 pm

Moram da se nadovezem da pored toga koliko je bitno da je dete zadovoljno, bitno je i da nije ispod proseka za tezinu. Na zadnjoj kontroli kod lekara, dr je Danici uradila krivulju visine i tezine, i bas smo onda pricale o tome. Bitno je da se krivulja deteta nalazi izmedju krivulja maksimalne i minimalne tezine, jer ako je iznad maksimalne onda postoji mogucnost da dete postane gojazno, a ako je mnogo ispod minimuma opet postoji mogucnost da je dete neuhranjeno iz nekog razloga, ili da postoji neki zdravstveni problem. A opet lekari sve to prate u odnosu visina: tezina, i na osnovu toga procenjuju. Danica je recima vislja u odnosu na svoju tezinu. Ovo su reci lekara u mom izvodjenju. Mnei je u principu najbitnije da je ona zadovoljno dete, raspolozno i to mi je dovoljno da vidim da je sa njom sve u redu, ma kolika da joj je tezina.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Emi Pet Jan 25, 2008 12:39 am

Nama su rekli da smo na gornu granicu, ali vadi nas visina Smile
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Gost Pet Jan 25, 2008 1:05 am

Slazem se Veko sa tobom.
Ove krive su bas ono sto kad ja odvedem dete na kontrolu lekar otvori u njenom kartonu i stavi tackicu na mesto gde je ona tad. U kartonu su im da ne bi i lekari morali da ih izvlace iz fioke svaki put a i da bi imali evidenciju sta se prethodno desavalo. Ja zakljucujem da su nasem lekaru i patronaznom bratu one obavezno orudje da utvrdi da li je sve u granicama normale i da vidi da li postoji neki unutrasnji problem koji se ne moze videti golim okom i na vreme obrati paznja ako nesto nije u redu. Recimo problem sa stitnom zlezdom- kod malog deteta roditelji tesko mogu izdvojiti ostale simptome ali je zato naglo i veliko variranje u tezini siguran pokazatelj da treba ispitati sta se desava (pricam iz dvostrukog iskustva).
Ja licno bih se zabrinula kada za moje dete kada bi ono sa prve palo na poslednju krivu za razumno kratak vremenski period ili kada bi isto tako skocilo. Isto tako bi se prvo obratila patronaznom bratu i pitala ga za savet i misljenje i postovala ono sto mi kaze jer on konkretno me dosad nikad nije razocarao i na istoj smo talasnoj duzini kad je nega i napredak deteta u pitanju.
Ako mi dete ravnomerno dodaje tezinu i ne vidi se da je gojazno ili neuhranjeno (a ko sto Stazi rece za tu bebu da se vidi da je buca)onda uopste ne bih brinula. Uostalom treba u obzir uzeti jos brdo cinioca koji ce uticati na rast vaseg deteta- genetiku, kakvi su roditelji, braca i sestre bili kao bebe. U stvari sve to i pise na linku koji sam ranije postavila al mozda necete obratiti paznju jer treba da se malo spusti ispod slika.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Visina i tezina - Page 2 Empty Re: Visina i tezina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu