Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Herpes Zoster

+3
Milica
Veka
Betty Boop
7 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Herpes Zoster Empty Herpes Zoster

Počalji od Betty Boop Sub Nov 24, 2007 12:05 pm

Pre par dana mi se na stomaku pojavio eritem sa malim mehurićima...mislila sam da je alergija, jer sam im inače sklona. Već sutradan je krenulo strašno da se širi duž donje ivice rebara samo sa leve strane, pa sve do zadnje strane leđa, a praćeno svrabom i snažnim bolom, kao veoma, veoma jaka upala mišića u tom području. Na pregledu sam saznala da je u pitanju Herpes Zoster. Objašnjenje: svakome ko u životu oboli od ovčijih boginja postoji šansa da se deo virusa zadrši učauren u organizmu i to u nekom od nerava (najčešće upravo u interkostalnim nervima, kao što je kod mene slučaj, a najteži slučajevi su kad je u pitanju očni nerv ili neki drugi nerv lica), pa kad dođe do pada imuniteta ili jakog stresa može doći do ispoljavanja ovih promena koje sam opisala (a ja jesam imala strahovitih stresova prošle nedelje na poslu).
Ono što me najviše muči je to što ako Vuk dođe u dodir sa virusom (koji se u visokom koncentracijama nalazi u tim mehurićima) može da oboli od ovčijih boginja-a suviše je mali, pa to i nije preporučljivo. Ja bez obzira na savet dr ipak i dalje dojim, ali sam preuzela sve korake da obezbedim delove tela na kojima mi se nalaze promene, jer se virus ne može preneti putem mleka, već samo direktnim dodirom.

Jako me boli, mehurići nikako da se počnu sušiti.
Da li je neko imao iskustva sa ovim? Koliko će da traje ova agonija?
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Veka Sub Nov 24, 2007 9:32 pm

Ja te vec prozvah u jednoj temi po pitanju aktivatora, a sad ti od srca preporucujem first, prebrises njime, a preko u bogatom sloju namazes zelenom kremom....verujem da ce se srediti...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Milica Sub Nov 24, 2007 10:31 pm

Dobro je dok nije simpleks, on se pojavi u organizmu.Imam sestru koja stalno ima povisenu temperaturu zbog njega
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Andjela Ned Nov 25, 2007 12:30 am

Ja sam prije 3 nedelje imala upravo taj Herpes Zoster,meni se pojavio na desnoj strani donjeg dijela ledja(krsta) i grupice sa par tackica sirile su se prema stomaku.
Ja sam isto mislila da je alergija ali kad sam vidjela da izlaze mjehurici shvatila sam da je herpes odmah sam kupila aciklovir kremu i pocela mazati i sutradan sam otisla dermatologu.Ona je potvrdila da je to herpes zoster i rekla mi da i dalje mazem aciklovir kremom svaka 4 sata osim nocu,da stavljam 2 puta dnevno obloge od acidi borici i to 7 dana a poslije da stavljam tecni puder(onaj sto se koristi za varicele) da bi se ti mjehurici i krastice brze osusile.Uz to se pije i B kompleks.
Poboljsanje se vidi tek za jedno 7 dana,mjehurici se polako suse i acidi borici pomaze da se ublazi osjecaj pecenja i da izvrsi dezinfekciju.Meni je evo proslo 3 nedelje i za sada su ostale crvene fleke koje ce s vremenom izblijediti,tako kaze dr. premda kod nekog godinama te fleke ostaju vidljive.Mogu se mazati pantenol kremom da se koza brze regenerise.
Moja djeca nisu prebolovala varicele,a evo prosle su 3 nedelje koliko traje period inkubacije oni jos nisu dobili,a i ako dobiju nema veze,jednom i to moramo rijesiti.
Dr. kaze da se taj herpes moze bolovati 2-3 puta u zivotu,ne vise i da bolovi u tom zahvacenom dijelu kod nekih ljudi traje godinama,jer to je upala zivca a svi znamo da je to jako bolno.
Postoje i aciklovir tablete koje mogu pomoci samo u 48 sati od pojave prvih simptoma,poslije nisu djelotvorne,ali rijetko ko u tom vremenu skonta sta mu je.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Betty Boop Ned Nov 25, 2007 2:31 am

Andjela, a koliko dugo su ti trajali bolovi? Ja vec 5 noci ne mogu da spavam, a i danju sam smozdena i iznurena!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Andjela Ned Nov 25, 2007 3:00 am

Pa bogami desetak dana imala sam bolove,ali moja dr. kaze da to kod mene i nije tako bolno kao kad imas tu oko rebara i na ledjima kao sto si ti opisala,valjda zavisi koji je zivac zahvacen.
Ja sam mogla spavati,nije bas toliko boljelo,samo pece,zari ..odvratan osjecaj i mnogo su mi pomogli oblozi od acidi borici.
Jel uzimas nesto protiv bolova?
Ali ti rece da dojis pa ti je izbor analgetika dosta suzen,meni je dr. dala diklofenak,a neki ljudi moraju i da trodone piju koliko ih boli,zavisi..
Nadam se da kod tebe ne boli bas toliko,nema lijeka moras da preduras!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Betty Boop Pon Nov 26, 2007 1:44 am

Pa, posto dojim, u principu nista ne pijem, ali sam jedno vece morala da popijem Nimulid tabletu (slicno Diklofenaku) jer me je bas neizdrzivo bolelo. Upravo sam sad dosla od dr, dala mi je da pijem paracetamol jer sam od juce sa povisenom temperaturom, a cinkovu pastu mi je zamenila sa aciklovir kremom. Kaze da je mala sansa da Vuk oboli, jer obicno deca koja u to vreme sisaju budu imuna na oboljenje, a i ako dobije ovcije boginje, da ipak nije tako strasno, ipak je sad vec dovoljno velik (skoro 10 meseci).


Poslednji izmenio dana Pon Nov 26, 2007 1:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Dy Pon Nov 26, 2007 1:48 am

Betty Boop ::Andjela, a koliko dugo su ti trajali bolovi? Ja vec 5 noci ne mogu da spavam, a i danju sam smozdena i iznurena!



joj zeno, bas mi zao sta te snaslo...ali bitno je da je rjesivo i da ce proci...drzim ti fige da prodje sto prije i da st lakse prebrodis..
a vuka malog nam cuvaj i jubni ga jednom...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Betty Boop Ned Dec 02, 2007 12:59 pm

Meni mnogo bolje, mehurići se osušili, sad ništa više ne boli, samo još malko svrbi!
Mislim
da mi je Bioptron lampa koju sam koristila dva puta dnevno po 4 minuta
mnogo pomogla, jer su mi se bolovi počeli stišavati kad sam krenula da
je koristim, a i tek tad se mehurići počeli sušiti!
Sad još samo čekamo da li će Vuk oboleti od ovčijih boginja!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Andjela Ned Dec 02, 2007 8:10 pm

Betty drago mi je da ti je proslo i da te ne boli vise!
Drzim fige da i Vuk zasada izbjegne varicele!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Gost Ned Dec 02, 2007 8:10 pm

bas mi je drago betika da si bolje. Very Happy
sto se tice vuka i ako dobije boginje prebrodice te i to pa ste posle mirni.
a tu ti je i sveki pomoci ce ti,ha,ha!! Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Betty Boop Pon Dec 03, 2007 9:23 am

renata ::
a tu ti je i sveki pomoci ce ti,ha,ha!! Laughing

HVALA DRAGOM BOGU, ODE JUČE!!! :bye: :igram: :zurka1:
Nedao bog da od nje čekam pomoć!
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Andjela Pon Dec 03, 2007 11:26 am

Bravo Betty ti se rijesi oba zla!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Dy Pon Feb 18, 2008 9:25 pm

betty, andjela, ja sam prije deset dana dobila herpes zoster, na ledjima tj. na desnoj strani, i prosirio se prema dojci...
boljelo me mnogo dva dana...
e sada, proslo je deset dana od izbijanja...prvi herpes se osusio i ostala je crvena fleka, ostali su u fazi susenja..

i da napomenem, izbio mi je dan prije nego sto smo trebali krenuti na jahorinu...gore sam se tokom dana normalno kretala nije me boljelo, osim uvece uzas zivi(dvije noci)

medjutim mene jos uvijek boli, ne kao na pocetku izbijanja, ali bolucka...

kada mogu ocekivati da bol skroz prestane ?????!!!!!!!!(znaci, nije veliki bol, lakse mi je spavati, mnogo manji, ali eto jos bolucka po malo)..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Andjela Pon Feb 18, 2008 10:35 pm

Ja u principu nisam osjecala neku veliku bol cak ni kad je izbijao,mogla sam spavati i normalno funcionirati,ali tu neku manju bol(mozda bi prije rekla neku nelagodnost,bockanje...)osjecala sam desetak dana,a poslije je skroz prestalo.Ja cak nisam imala potrebu da popijem ni jedan analgetik,a dr. mi je propisala da pijem!
Citala sam na netu(a mozda si i ti)da kod nekih ljudi ta manja bol ili probadanje na tom mjestu,moze da traje poprilicno dugo,znaci sve je individualno!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Dy Pon Feb 18, 2008 10:38 pm

andjo, ajde upali msn....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Betty Boop Uto Feb 19, 2008 1:48 am

Ja sam prvih nekoliko dana imala strašne bolove, koji su se postepeno smanjivali, a bolelo me sigurno nekih 3-4 nedelje...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Dy Uto Feb 19, 2008 1:55 am

Betty Boop ::Ja sam prvih nekoliko dana imala strašne bolove, koji su se postepeno smanjivali, a bolelo me sigurno nekih 3-4 nedelje...

uzas zivi, znaci jos cu da trpim (meni su nadam se prosli oni strasni na pocetku, sada mnogo manje boli)... grozno, nisam ni sanjala da cu i ja to dobiti..... nikada u zivotu nisam imala nikakav herpes...mada po prirodi sam zivco... Laughing Laughing

anastasija jos nema znaka da bi mogla dobiti varicele, znaci li to da i nece ili moze kasnije???
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Betty Boop Uto Feb 19, 2008 2:05 am

Ja sam herpes dobila oko 20.11. a Vuk je boginje dobio 07.12.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Andjela Uto Feb 19, 2008 3:08 am

Sto se tice varicela inkubacija je 21 dan tako da se u tom roku mogu ocekivati varicele,poslije ne.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od maca.b Čet Apr 08, 2010 4:11 pm

cao svima...ne znam ni da li sam lepo poslala ovu poruku...vidim ovde nesto "brz odgovor",ali ja,u stvari,zelim nesto da pitam...malopre mi je decko rekao da su mu se na boku (ili iznad boka,ne znam kako taj deo da nazovem) pojavili neki plikovi...poslao mi je sliku,to vise lici na neke kraste,jao,ne znam ni ja kako da objasnim...tamne je boje,ali oko svake je jako crveno,kao da se upalilo...ne znam kako da vam posaljem sliku,da vidite...trazila sam nesto po netu i ne znam da li je herpes ili nije...i koliko je to opasno...po vasim odgovorima,rekla bih da nije toliko strasno ,koliko sam ja zakljucila iz onoga sto sam proctala na drugim mestima....????????????? pomozite...
maca.b
maca.b
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 08.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Veka Pet Apr 09, 2010 9:38 am

Moze biti krajnje bezazleno, ali herpes zna biti i bolan, narocito ako je na "nezgodnom" mestu gde mu smeta garderoba. Moj savet je da ode do lekara i posavetuje se. Ako je herpes bilo bi dobro da krene da leci...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od maca.b Pet Apr 09, 2010 10:56 am

evo slike...da li je to herpes ili mozda nesto drugo...? https://2img.net/r/ihimizer/img153/5576/fotografija0138.jpg
maca.b
maca.b
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 08.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Veka Pet Apr 09, 2010 11:01 am

Uh, a jesu li ovo krastice? Herpes ne izgleda ovako.... Herpes Zoster Icon_eek mada...zoster mi se cini bas tako izgleda.....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od maca.b Pet Apr 09, 2010 3:29 pm

pa cini mi se da jesu,ja sam za sada videla samo preko slike,jer je on trenutno u drugom gradu...ali kaze da su na nekoliko mesta postojali plikovi i sad su nestali...pretpostavljam da su pukli,a ranice se osusile...inace se sve to zajedno odjednom pojavilo pre dva,tri dana i boli ga.
maca.b
maca.b
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 08.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu