Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kontracepcija

+15
Endzi
ada
Lela
Stazi
Daca
Bojana
Andjela
Mildan
lena
maja
Milica
Pokita
Ivana
Tamara
Veka
19 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Kontracepcija

Počalji od Gost Sre Okt 31, 2007 1:49 am

First topic message reminder :

Sta koristite protiv zaceca tj.trudnoce?
Da li uopste koristite neko sredstvo kontracepcije ili idete na srecu/nesrecu pa sta bude bice?
Da li ste za ugradjivanje spirale,prezervativ ili kontraceptivne pilule?
Mi nikad nista nismo koristili od toga i dok smo se zabavljali.
Uvek je bilo tipa ako bude dobro je ,ako ne opet je dobro.
Posle prvog deteta opet nismo tako da sam neplanirano zatrudnela vec posle manje od godinu i po dana.
Ni sad ne koristimo nista i opet vazi ista solucija kao prethodna.
Licno nisam ni za spiralu ni za pilule,imaju svojih prednosti ,ali i mana,prezervativ mi je ok ,ali mm nije odusevljen njime.
Tako da redovno pazimo tj on pazi i cuvamo se koliko je to moguce.


Poslednji izmenio dana Sre Okt 31, 2007 5:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Andjela Sub Sep 27, 2008 11:05 pm

Ivana ::Zdravka,zasto je bolji Yasmin?
Pa valjda zbog kombinacije i kolicine hormona,premda je to sve individualno,obicno ginekolog procjeni kojoj zeni odgovara koja kombinacija hormona...i ja sam pila Logest,tako mi preporucio moj ginekolog i tada mi je rekao da je Yasmin kao malo bolji od Logesta a posto sam ja po prvi put pocela da pijem tablete rekao mi je da prvo pocnem sa Logestom pa da vidim kako mi odgovaraju i ako bude dobro da mogu s njima i nastaviti...ne znam...vidim da je sad Yasmin na tapeti zbog smrti ovih mladih djevojaka,a svjesni smo valjda svi,neki malo vise a neki manje da kad se pocne sa nekom hormonskom terapijom da se izlazemo potencijalnom riziku tromboze,embolije.... i jos nesto mnoge zene puse i piju tablete a to je nespojivo i tako se dodatno jos vise izlazu vec postojecem riziku...
...vidim da ima razlike i u cijeni sto se tice Logesta i Yasmina...ne znam da li i to nesto pokazuje.. scratch
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od tanasija Ned Sep 28, 2008 8:28 pm

Ja bih pocela da pijem ove tablete ali ne zbog kontracepcije, koristimo kondom i to mi je skroz ok, nego zbog maljavosti i bubuljica. Lice mi je pred menstruaciju ocajno a i sad me bole jajnici i sva sam se izbubuljicila ponovo. O dlakama i da ne pricam, depilacija mi ne izdrzi ni nedelju dana.

Interesuje me sta vi, sto vec pijete pilule mislite o ovome?
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Bojana Ned Sep 28, 2008 8:46 pm

Ja ne opijem ali sam pila i mislim da je to ok a plus cete moci i kondom da bacite Wink
Samo naravno sve u dogovoru sa ginekologom i obavezno prethodno iskontrolisi krvnu sliku
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od tanasija Ned Sep 28, 2008 9:22 pm

Moracu da odem do ginekologa ovih dana svakako, mislim da imam neku upalu debelu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Ivana Ned Sep 28, 2008 9:56 pm

Ja sam pocela piti te pilule samo zbog bolnih menstruacija.Logest se uglavnom daju zbog kontracepcije i bolnih menstruacija,jer imaju najmanje hormona,a ostale su sa vise hormonima,i moguce da ce Tanasiji ginekolog dati Yasmin,Diane,one su i vise za taj "kozmeticki tretman".
Naravno da mora prekontrolisati krvnu sliku,reci ce joj ginekolog sta tacno mora,moram i ja zvati moju ginekologicu,jer sam zaboravila sta sve treba tacno.
A sto se tice pusenje i pilula,pricala sam sa mojom ginekologicom o tome,da,rekla je da nije preporucljivo,ali ako neko vec pusi,nek smanji sto vise,i pije vitamin c.S obzirom da zapalim par cigareta dnevno,rekla mi je da uzmem taj vitamin c.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od tanasija Pon Sep 29, 2008 1:13 am

ja nisam bas neki aktivni pusac ali od kad sam prestala da dojim ivu pusim na poslu, stoka. ja sam kao devojka sa 19 godina imala tromb i tad mi je vaskularni hirurg rekao da ne treba da pijem kontracepciju. videcu sta mogu da uradim, ja bih volela da to sve sredim, znam da prvo treba uraditi sve analize.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Mildan Sre Jan 28, 2009 4:05 am

Razmišljam ovih dana o kontracepciji.Verovatno ću iduće nedelje da idem do ginekologa i posavetujem se sa njim.Ne znam da li je bolje da stavim spiralu ili pijem pilule.Videću šta će on da mi kaže.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ZZ Sre Jan 28, 2009 4:16 am

ja od Dorinog rodjenja muku mučim sa kontracepcijom..

pre trudnoće sam godinama pila pilule, sigurno nekih 6-7 godina i bila sam prezadovoljna..medjutim, posle 35-e se ne preporučuju, tako da smo na kondomima već skoro tri godine, a i meni mužu je muka od njih..jednostavno ih ne volimo..

doktorka mi je preporučila spiralu Mirenu, ona je na bazi hormona i rok trajanja joj je 5 godina..jeste malo skuplja, ali mislim da vredi..
ono što mi je problem kod nje je što se postavlja četvrti, peti dan menstruacije, a doktorka mi je rekla da ne može da mi je postavi kod nje u privatnoj ordinaciji, već moram kod nje na VMA..

a meni je to komplikovano jer nikako ne možemo da se natempiramo da i meni i njoj odgovara..

i tako i dalje gulimo te kondome.. Crying or Very sad
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Cvrki Sre Jan 28, 2009 5:57 am

Baš o tome što pričaš ZZ, moje jetrva mi reče da je juče stavila spiralu ali ne hormonsku nego neku drugu, ne razumem se u to samo mi je rekla da na tržištu sad samo ima tih hormonskih i da je ipak našla tu što nije hormonska.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Cvrki Sre Jan 28, 2009 6:32 am

Zaboravih da kaažem da sam i ja pre nego što sam rodila Saru pila pilule koje se zovu "mercilon" i koje su bile sa manjim brojem hormona, pila sam ih zbog jako bolnih menstruacija ali ujedno su mi bile i za neželjenu trudnoću. Ginekolog mi je dao da vadim krv i na osnovu toga mi je dao te pilule. Nisam imala nekakve promene ni manje bubuljica ni lepša kosa ni lepši nokti , ma ništa, samo mi više nisu bile bolne menstruacije.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ZZ Sre Jan 28, 2009 8:06 am

Cvrki ::Baš o tome što pričaš ZZ, moje jetrva mi reče da je juče stavila spiralu ali ne hormonsku nego neku drugu, ne razumem se u to samo mi je rekla da na tržištu sad samo ima tih hormonskih i da je ipak našla tu što nije hormonska.

pa i meni je doktorka rekla da ovih običnih više nema, da su ih zabranili i proglasili za abortivna sredstva.. Shocked a ta hormonska kao nije..

aj ga znaj sad!
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Andjela Sre Jan 28, 2009 11:49 am

Ima tih spirala i jednih i drugih samo sto sad ove hormonske tipa Mirena imaju neke prednosti u odnosu na ove stare spirale za koje se kaze da vrse "male abortuse",ali njih ne mogu zabraniti,jer oduvijek se zna kako funkcionisu..a hormonske spirale imaju mnoge prednosti:smanjuju obilnost menstruacije tako da kod nekih zena u roku 6 mjeseci se toliko smanji menstrualno krvarenje da ga gotovo i nema,ona u sebi ima spremnik hormona za 5 godina koje ispusta u veoma malim kolicinama u zid materice, tako da na neki nacin djeluju lokalno,tako da ti hormoni nikada ne dospiju u krv sto je velika prednost,jer nestaju svi nezeljeni ucinci hormona....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Mildan Pon Mar 02, 2009 7:59 am

Dobila sam Legravan tablete.Čitala sam da neko ima problema oko krvavljenja, a neko ih godinama pije i super su im.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Ivana Uto Mar 03, 2009 9:22 pm

Mildan ::Dobila sam Legravan tablete.Čitala sam da neko ima problema oko krvavljenja, a neko ih godinama pije i super su im.
Kako mislis da neko ima problem oko krvavljenja?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Mildan Sre Mar 04, 2009 4:36 am

Pa valjda krvare par dana pre nego što im krene mesečni ciklus, kao neka lažni.Žene pomisle da su dobile, a ono krvare malo zbog tih tableta.A to se ne dešava samo posle prve kutije, nego i kasnije.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Mildan Pon Mar 09, 2009 11:58 pm

Trebala sam da počnem da pijem tablete i odustala sam.Poslednja dva meseca, sam pratila plodne dane, merila bazalnu temperaturu, pa se vodili time.Odlučila sam da probamo i dalje tako.Uhvatila me neka frka, šta će da bude kada počnem sa tabletama, da li ću da imam neki poremećaj.Šta će da bude za nekoliko godina, da li ću da imam neke komplikacije kasnije,...Utripovala sam se i za sada odustala od njih.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Veka Ned Jan 29, 2012 11:25 am

Ja vec par meseci pijem Jaz.... dovoljno sam bila luda da ih uzmem na svoju ruku, bez prethodne konsultacije sa lekarom... prva menstruacija mi je potrajala koji dan duze nego inace (sto se svelo na dobrih 10 dana jer mi ne inace ciklus trajao i po 7-8 dana), ali zato sada traje 4-5 dana, nemam bolne menstruacije, ne drma me PMS, lice mi se sredilo, smanjila mi se maljavost, porasle mi grudi Smile))) i uzivam u sexu bez strepnje Wink
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 3 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu