Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Hemoroidi

+7
mama_daisy
Andjela
Milica
Pokita
Tamara
Veka
maja
11 posters

Ići dole

Hemoroidi Empty Hemoroidi

Počalji od Gost Sre Okt 31, 2007 1:36 am

da li ste ih imali i da li ih jos uvek imate?
kakva su vasa iskustva sa njima,sta ste radili da ih ublazite.?
ja ih nisam imala posle prve trudnoce,ali zato me posle druge nisu zaobisli.bili su bolni, otezavali mi vrsenje nuzde,pogotovo sedenje,imala sam blagi osecaj peckanja,nekad i svraba cak su par puta i prokrvarili.imala sam neku mast koju sam mazala i koja mi je puno pomogla,nemogu da se setim tacno kako se zove.
mislim da je nesto na v.
neznam tacan naziv ,a cuvala sam kutiju do nedavno.
posle mazanja s njom vremenom su se povukli,i sad hvala bogu nemam vise tih problema,ali desi se nekad da se pojave ali nisu bolni i ne smetaju mi i ne iritiraju me i nerviraju kao pre.
podelite sa ostalim mamama svoja iskustva sa ovim ne bas prijatnim problemom sa kojim se vecina zena susrece posle porodjaja.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od maja Sre Okt 31, 2007 1:46 am

I ja ih imam. Jedan sam dobila u toku trudnoce,a drugi na porodjaju. Ali meni uopste ne smetaju...bar mi do sada nisu zadavali neke vece muke.
Kada sam izasla iz porodilista koristila sam mast Faktu (mislim da se tako zove) i bas su se smanjili.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Veka Sre Okt 31, 2007 4:39 am

Imam ih i ja, ali kad vodim racuna o ishrani nije strasno. Ja recimo ne jedem ljuto, smanjila sam jogurt jer on zna bas dosta da iritira, jedino ne mogu da izbacim kiselo, to zderem kao pomahnitala... Mad
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Tamara Sre Okt 31, 2007 9:46 am

maja ::I ja ih imam. Jedan sam dobila u toku trudnoce,a drugi na porodjaju. Ali meni uopste ne smetaju...bar mi do sada nisu zadavali neke vece muke.
Kada sam izasla iz porodilista koristila sam mast Faktu (mislim da se tako zove) i bas su se smanjili.

Isti slucaj je i kod mene. I ja sam koristila Faktu i stvarno pomaze.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Pokita Sub Nov 03, 2007 6:01 am

Ja sam imala malo ali samo nakon porodjaja, pre toga ne, isto kao Maji i Tamari pomogao mi je Faktu.

Citala sam u najnovijoj "Mojoj bebi" casopisu da mnogo pomaze ulje od kantariona.
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Milica Sub Nov 03, 2007 6:38 am

Meni su se pojavili posle porodjaja, i sada po nekada imam probleme, ali samo ako danima ne idem za veliki posao, e onda se namucim
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Gost Ned Nov 04, 2007 2:18 am

Ja sam mislim imala srece pa su me zaobisli. Ne znam bas neki recept al posto su ovde svi u fazonu lecenja prirodom raspitacu se pa cu pisati...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Andjela Čet Nov 15, 2007 7:03 am

Ja sam ih imala u obije trudnoce i nakon porodjaja i samo sam koristila kantarionovo ulje,mazala sam ga 2-3 puta dnevno.
Tako su mi i nestali, sada ih nemam.Inace im nisam sklona,znaci pojavljivali su mi se kao posljedica trudnoce i porodjaja.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od mama_daisy Pet Nov 16, 2007 2:25 pm

Ja ih imam i to bas mnogo, ali ne bole me...Mazem faktu...

jedino mi je nezgodno kad ispucaju, tad znaju da bole i to bas...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Emi Sre Nov 28, 2007 10:08 pm

Ja sam koristila neku kremicu od nevena, domace proizvodstvo.....ali neznam recept napamet. Meni je pomoglo, pu pu da se ne ponove, posto uzasno me bolelo i krvarili.........
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Miloseva_mama Sre Nov 28, 2007 10:16 pm

Znam da kantarionovo ulje puno pomaze ja sam posle porodjaja par puta stavila i nikada vise se nisu pojavili!!!
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Gost Čet Dec 27, 2007 2:53 pm

Šuljevi - hemoroidi






Pod sluzokožom i kožom čmara na mestu prelaza kože u sluzokožu, nalazi se venski splet, čije se vene vide kao sitni čvorići.

Pod izvesnik okolnostima vene su u tom venskom spletu oko čmara proširene u veće čvoriće, tako da se vide kroz kožu i sluzokožu čmara. Ti prošireni venski čvorovi zovu se šuljevi ili hemoroidi.

Od hemoroida uglavnom pate osobe čije je zanimanje skopčano sa sedenjem i osobe koje se neuredno i nejednako hrane ili upotrebljavaju mnogo začina u hrani, naročito paprike. Te osobe obično imaju zatvor i teško, sa naporom, prazne creva. Ljudi čije je zaposlenje skopčano sa stalnim napinjanjem čmara, kao što su muzikanti duvačkih instrumenata, radnici u fabrikama stakla i flaša, gotovo svi pate od hemoroida. Kod starih ljudi koji se napinju pri mokrenju zbog povećane prostate, pojavljuju se ogromni hemoroidi.

Kod žena se ovaj venski splet oko čmara proširi prilikom trudnoće i porođaja usled pritiska materice i dečje glavice na vene karlice.

Usled proširenja hemoroidnih čvorova u sluzokoži čmara nastaju nabori. U udubljenjima između nabora zadržava se pomalo nečistoća, koja se stalno draži i izaziva otok sluzokože. To izaziva osećanje vreline i punoće u čmaru. Na ovo se vrlo često nadovezuje nesnosni svrab u čmaru. Neprestano češanje prouzrokuje površne ranice i ekcem i pogoršava svrab, koji iščezava tek posle odstranjenja ili isceljenja šuljeva.

Zbog zastoja krvi i zapaljenja sluzokože čmara često dolazi do zgrušavanja krvi u hemoroidnim čvorićima. Ako se zgrušana krv pretvori u ožiljasto tkivo, čvorić se zatvori i namesto njega ostaje tvrda ožiljasta sisica. Hemoroid se sam zalečio.

Ali može se desiti da se čvor zapali i zagnoji. Iz čmara ispadnu šuljevi i uklešte se sa sluzokožom u mišić-zatvarač čmara. Šuljevi oteknu, postanu tamnocrveni, otvrdnu, oranjave i na pritisak i pipanje su vrlo bolni. Iz sluzokože čmara luči se crvenkasta tečnost. Usled jakih bolova nije moguće vršenje nužde. Lečenjem otok splasne, čvorići se smanje i pretvore u tvrde ožiljaste sisice, poređane u obliku bradavica oko čmara. Ako čvorovi zagnoje, može nastati teška krvna infekcija, vrlo opasna po život.

Tvrda stolica izaziva često krvarenje iz hemoroida. Pri naponu za vreme vršenja nužde, iz povređenog hemoroida teče krv kapljući ili u mlazu. Vrlo su česte teške malokrvnosti zbog stalnog odliva krvi iz hemoroida.

Bolesnici koji pate od hemoroida vrlo su osetljivi i nervozni. Kod oboljenja od hemoroida treba odgovarajućom ishranom regulisati stolicu. Ishrana treba da sadrži dosta celuloze, koje ima u voću i povrću. Takve osobe treba da jedu crni hleb i da izbegavaju jako soljenu i ljuto začinjenu hranu. Za njih nisu suvo meso i premasna hrana. Oni moraju izbegavati i alkoholna pića. Zatim, takve osobe moraju održavati higijenu čmara i posle stolice obavezno treba da peru čmar sapunom i vodom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Mima Sre Feb 20, 2008 12:26 am

ja sam ih dobila nedelju dana posle porodjaja htela sam da umrem od bolova,i redovno plakala na wc solji,urnebes,mazala sam redovno posle svakog.... kremicom i vodila ultraa mega giga higijenu i nestali su,i ne trebaju mi nazad
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Gost Sre Feb 20, 2008 6:02 am

ja ih imam ponekad se pojave,ali nisu bolni i ne smetaju mi kao posle oba porodjaja,uh kad se samo setim,bili su i vise nego bolni,krvarili,kad sam trebala ici na veliku nuzdu plakalo mi se je sam znala sta me ceka,tacnije imala sam od svega pomalo od onoga sto ste vi nabrojale.
sada nekako stagniraju,imam ih izvire s vremena na vreme,ali se ubrzo i vrate,pre mi se desavalo da iskoce pa mi smetaju i pri maloj nuzdi cak,sedenju,ma uzasno su me nervirali....
sada su kao sto rekoh podnosljivi i nadam se da ce i ostati takvi i u neko skorije vreme i skroz se povuci...dokle vise... No
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od amarilis Pon Sep 14, 2009 3:30 am

Koja rec strucnjaka o hemoroidima...




Najčešći uzroci koji doprinose nastanku hemoroida su nasleđe (genetska predispozicija), trudnoća, preterano sedenje, hronični zatvor, učestale dijareje, naprezanje prilikom pražnjenja creva, dizanje tereta, starenje... Hemoroidi su veći ili manji čvorići proširenih vena, na granici kože i sluzokože, pri analnom otvoru. Mogu biti spoljni, vidljivi oko analnog otvora, oni krvare samo ako puknu, ili unutrašnji koji izazivaju bezbolno krvarenje prilikom pražnjenja. Simptomi su - osećaj trajnog pritiska u analnom predelu, svrab, peckanje, bol, jače ili slabije krvarenje koje može biti i obilno.
Ko može dobiti hemoroide?
Hemoroidi su vrlo česti i kod žena i kod muškaraca. Polovina populacije iznad 50 godina ima šuljeve. Incidencija ove bolesti je 2 na 1000 ljudi. Posebno su česti kod trudnica, gde se venski splet oko anusa proširi prilikom trudnoće i porođaja usled pritiska materice i dečje glavice na vene karlice. Takođe, na meti su i osobe koje dobar deo dana provode sedeći, osobe koje se nepravilno hrane i malo kreću. Nastanak i razvoj hemoroida mogu pogoršati: nedovoljna količina vlaknastih materija u ishrani, sedeći način života, premalo kretanja, vrele kupke, gojaznost, pušenje, zatvori, dugotrajan kašalj, naprezanje i podizanje teških predmeta, trudnoća i porođaj...
Simptomi
Hemoroidi nisu opasni, i u većini slučajeva ne ugrožavaju život. Simptomi unutrašnjih hemoroida su: stolica prekrivena svetlom krvi, krv na toalet papiru ili na WC šolji. Takođe, oni mogu da se pojave i izvan anusa i tada počinju da budu jako bolni. Simptomi spoljašnjih hemoroida uključuju bolno oticanje i bolan deo oko anusa. Celo područje je osetljivo, bolno i svrbi.
Dijagnoza
Pažljiv pregled i ispravna dijagnoza važni su prilikom svakog krvarenja iz rektuma ili nalaza krvi u stolici. Krvarenje može biti simptom i drugih bolesti gastrointestinalnog trakta, pa tako i tumora debelog creva. Rektalni pregled često je dovoljan za dijagnozu. U predelu anusa naći će se otečeni krvni sudovi, a i potrebno je da doktor napravi digitorektalni pregled (pregled zadnjeg creva prstom) tražeći abnormalnosti. Pretrage koje ponekad treba napraviti radi bolje vizuelizacije područja su: anoskopija (pregled instrumentom za vizuelizaciju unutrašnjosti anusa) i proktoskopija (celog rektuma).
Terapija
Blagi slučajevi hemoroida mogu se lečiti konzumiranjem veće količine tečnosti, hrane bogate vlaknima i redovnom probavom. Hemoroidalne kreme ili čepići mogu pomoći u smanjenju otoka i bola. Korisno je kupanje u toploj kadi ili primena kupki nekoliko puta dnevno s čistom, toplom vodom. Ponekad je stanje takvo da zahteva hiruršku intervenciju, a u upotrebi je i laserska koagulacija hemoroida. Često se u terapiju uključuju i blagi laksativi jer je pražnjenje creva kod ovih pacijenata veoma otežano.
Idealna hrana
Bolesnici koji pate od hemoroida vrlo su osetljivi i nervozni. Ishrana treba da sadrži dosta celuloze, koje ima u voću i povrću. Takve osobe treba da jedu crni hleb i da izbegavaju soljenu i ljuto začinjenu hranu. Za njih nisu suvo meso i premasna hrana. Oni treba da izbegavaju i alkoholna pića. Kao posledica produženog krvarenja, može nastupiti anemija zbog nedostatka gvožđa.
Prevencija
Ponovni nastanak hemoroida moguće je sprečiti promenom stila života, u smislu promene ishrane (više voća i povrća) i unosa puno vode (osam do devet čaša dnevno). Takav način ishrane pogoduje nastanku mekše stolice, a time je olakšano pražnjenje creva i smanjenje krvnog pritiska, koji, kad je povišen, pogoduje nastanku hemoroida.

Izvor: Stil magazin
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi Empty Re: Hemoroidi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu